dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 14 stopni w salonie. Jak zwiększyć temperaturę?

    Dzień dobry

    Idzie zima i wraca u mnie problem z temperaturą w salonie.
    2 lata temu temperatura z rana potrafiła wynosić 5-7 stopni celsjusza.
    Zrobiłem remont i połączyłem ze sobą dwa pokoje z czego jeden zaaranżowałem na kuchnię.
    Nad pomieszczeniami jest strych. Konstrukcja stropu - betonowa. Strych nie jest ocieplony. W dachu są szczeliny bo nie zamontowano kołnierzy na kominy. To właśnie ze strychu najbardziej ciągnie. Wiem że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie ocieplenie dachu ale to nie wchodzi w grę z różnych względów.
    Ociepliłem strop styropianem 5 cm, położyłem na niego deski drewniane 2 cm z rozebranej podłogi a na deski stare dywany. Dzięki temu temperatura w salonie wzrosła do 14 stopni celsjusza. Jest to dla mnie wciąż za mało bo mam dziecko. Chciałbym aby temperatura wynosiła minimum 20 stopni.
    Wcześniej miałem szczeliny pod drzwiami na 5 cm. Wynika to z tego że robione były wylewki i zmienił się poziom podłóg. Wiedziałem że drzwi będą wymieniane za minimum pół roku więc zostawiłem te stare. Teraz po ich wymianie mam szczeliny 6 mm. Drzwi na strych również zostały wymienione.
    Zastanawiam się jeszcze nad ociepleniem ściany pomiędzy klatką schodową na strych oraz salonem styropianem o grubości 5 cm.
    Dodatkowym, tymczasowym rozwiązaniem na zimę jest osadzenie na sztywno w ościeżnicy styropianu o grubości 10 cm. Ale nie będę przecież co rok wsadzał i wyciągał styropianu.
    Uszczelniłem również okna doklejając uszczelkę epdm.
    Nie mam też czasu na eksperymenty. Szukam sprawdzonych rozwiązań.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	369021

    Z góry dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    5cm na strop ? ej że ej ! to nawet szkoda gadać ..
    To właśnie ze strychu najbardziej ciągnie.
    nie ciągnie a ucieka na strych - tak szybko że ma się wrażenie iż "zimno wlazło"
    ruch od ciepłego do zimnego - zawsze !
    Weź że daj te 20cm przynajmniej izolacji na ten beton ! z 5cm bym się nawet nie wydurniał.
    Wywal te dechy, daj porządną izolację na strop - co najmniej 20cm styropianu jak nie więcej-
    tu 30cm przy remoncie dachu -
    już ten fragment zrobił dużo, a co dopiero kiedy cały strop będzie tak zrobiony + ściany.
    Nie wiem skąd się bierze w ludziach to przekonanie i kto je podsyca ! że 5cm izolacji starczy.. jak widać nie starcza ...
    Oczywiście zostają ściany boczne. To cud że przy tych temperaturach grzybków na ścianach nie ma ..
    choć po tych "uszczelnieniach" kto wie czy tak nie będzie .. tak się nie da ! uszczelniać można pod warunkiem
    ciepłych ścian.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    5cm na strop ? ej że ej ! to nawet szkoda gadać ..
    nie ciągnie a ucieka na strych - tak szybko że ma się wrażenie iż "zimno wlazło"
    ruch od ciepłego do zimnego - zawsze !
    Weź że daj te 20cm przynajmniej izolacji na ten beton ! z 5cm bym się nawet nie wydurniał.
    Wywal te dechy, daj porządną izolację na strop - co najmniej 20cm styropianu jak nie więcej-
    tu 30cm przy remoncie dachu -
    już ten fragment zrobił dużo, a co dopiero kiedy cały strop będzie tak zrobiony + ściany.
    Nie wiem skąd się bierze w ludziach to przekonanie i kto je podsyca ! że 5cm izolacji starczy.. jak widać nie starcza ...
    Oczywiście zostają ściany boczne. To cud że przy tych temperaturach grzybków na ścianach nie ma ..
    choć po tych "uszczelnieniach" kto wie czy tak nie będzie .. tak się nie da ! uszczelniać można pod warunkiem
    ciepłych ścian.
    Te 5 cm wynika z tego, że wylane są schody betonowe i była przewidziana warstwa ocieplenia o grubości 5 cm + wylewka. Gdybym dał więcej ocieplenia to ostatni schodek miałby 30 cm wysokości. Ten strych to tak na prawdę swego rodzaju poddasze użytkowe.
    Ostatnio edytowane przez Onyx01 ; 02-10-2016 o 01:00

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj tam - jeden schodek przerobić - inaczej bez dobrego ogacenia - temperatura nadal będzie mizerna ! chyba że grzejniki dasz większe i nagrzeje= większe koszty grzania.

  5. #5

    Domyślnie

    Poczyniłem pewne kroki w kwestii ocieplenia stropu.Kupiłem styropian grafiowy 15 cm lambda 0,033. Dziś został położony na stropie i powiem szczerze jestem mile zaskoczony. Temperatura w porównaniu do dnia wczorajszego wyższa póki co o 3 stopnie a styropian został położony kilka godzin temu. Myślę że druga warstwa nie ma na dzień dzisiejszy sensu. Chyba że w mroźna dni temperatura spadnie poniżej wymaganych przeze mnie 20 stopni

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Na strop lepszy biały. Warstwa wyjdzie o 30% grubsza dla tej samej izolacyjności, ale za to taniej niż ten cieńszy grafit.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony