dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Guest

    Domyślnie bledy, odchylki znalezione w projekcie

    witam

    mam fajny projekt c80 muratora

    studiuje go kiedy tylko mam czas i natrafilem ostatnio na powazny feler
    otoz drzwi wejsciowe sa na wizualizacji ladnei symetryczne wzgledem lukarn
    i ladnie to wyglada
    jednak po wnikliwym przestudiowanu projektu okazalo sie ze sa przesuniete 50 cm w prawo i nie da sie tego przeskoczyc
    zrobilem sobie w komputerze poprawke wizualizacji i okazalo sie ze teraz wyglada to okropnie

    macie tez takie perelki w projekcie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    To o czym napiszę nie kwalifikuje się do błędu, ale zauważyłam, że wiele projektów gotowych na pierwszy rzut oka wydaje sie doskonałe, wszystko jest takie symetryczne, dopasowane. Dopiero czasem wykonany na bazie takiego projektu domek otwiera oczy na pewne aspekty i to wcale nie dlatego, że inwestor poczynił jakieś zmiany. Ale zwróćcie uwagę jak niejednokrotnie małe okienka na elewacji lub ich niewielka ilość na sporej płaszczyźnie ściany ozdobione są okiennicami, które to optycznie je powiększają. Jeżeli potem inwetor nie zastosuje okiennic okazuje się nagle, że ma okienka strzelnicze. Podobnie większe płaszczyny ścian bez okien - zdobione zwykle jakimiś trejażami w kratkę - zapewne pod pnący się bluszcz. Mają za zadanie skracać perspektywę długiej, ślepej ściany.
    Prezentacja projektu też odbywa się w sposób dla niego korzystny np. ten o wysokiej ściance kolankowej jest widziany z nieco wyższej perspektywny, niedostosowanej do przeciętnego wzrostu ludzkiego, w ten sposób okap dachu zdaje się obniżać wysoki budynek. Są jeszcze kruczki kolorystyczne i drobniejsze przesunięcia zwiększające symetrię elewacji, które to zapewne miało miejsce w twoim, leonie, projekcie. Niestety, projekt też podlega wszelkim reklamowym upiększeniom i nic dziwnego, że im nieświadomie ulegamy. Pozdrawiam.
    P.S. W moim projekcie był właśnie zastosowany chwyt z inną perspektywą widzenia budynku, przez co wydawał się bardziej przysadzisty niż jest obecnie po wybudowaniu. Dlatego kiedy to zauważyliśmy, na szczęście dość wcześnie, wydłużyliśmy w stosunku do projektu krokwie by obniżyć okapy.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    ja rozumiem jakies dodatki zastosowac, ale przesunac o pol metra drzwi?
    nad tymi drzwiami znajduje sie wykusz z takim fajnym trojkatnym oknem
    na rysunku jest to dokladnie nad tymi glownymi drzwiami przez co tworzy to jakby calosc, jakby taka strzale i jest w porzadku
    ale po skorygowaniu obrazka okazuje sie ze teraz te drzwi wygladaja jakby je ktos kopnal albo pomylil sie przy wykonaniu i wymurowal otwor drzwiowy w zlym miejscu

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Podejrzewam, że tutaj też chodziło o pokazanie projektu z jak najlepszej strony, przecież w wizualizacji wyglądałyby niesymetrycznie czyli mniej atrakcyjnie. Zawsze można zwalić coś na niedoskonałość widoków projektów, że ogólne, że to tylko wizualizacja itp. Przecież zwykle nie pokazują też takich spraw jak słupy konstrukcyjne więźby w pokojach na poddaszu ani garderób nisko pod skosami, do których trzeba by było wpełznąć- to dopiero widać jak się wejrzy w projekt już budowlany.
    Raczej to nie są błędy, ale kruczki mające zdezorientować 'maluczkich"

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Dlatego fajnie buduje się trochę dłużej.
    Ja np miałem drzwi do małego kibelka z salonu.
    Jak już było gotowe, napatrzyłem się i doszłem do wniosku, że za bardzo krępujące byłoby załatwianie potrzeb obok gości przy stole jadalnym. Zamurowałem, zrobiłem drugie od holu (za drzwiami do strefy nocnej) i jest git.
    Albo okno w salonie na wysokości 40cm od podłogi. Fajne, ogromne kwadratowe. Tylko że wylecieć w sylwestra można było przez nie spokojnie.
    A i z kaloryferem problem.
    Drzwi w drzwi, które niechybnie mogły komuś rozwalić głowe, itd.
    A takich różnych fiku-miku to miałem ze 20szt do poprawiania, po dłuższych obserwacjach.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    no im dalej sie zaglebiam w ten moj projekt tym robi sie ciekawiej
    dobrze ze sie wglebilem bo ajk sie okazalo bylo warto .....
    otorz zmieniam (wydluzam ) dach i dlatego przeanalizowalem ile belek z listy dolaczonej do projektu moge skreslic, a ile nowych pozycji dojdzie.
    otorz okazalo sie ze pare oznaczen na rysunku nijak sie mialo do spisu materialu na wiezbe oraz brakowalo kilku belek na liscie ( musialbym na jesieni jeszcze raz podskoczyc sobie do tartaku) ot taka nieprzewidziana przyjemnosc

    zmieniam tez strop wiec postanowilem przeliczyc ile potrzebuje stali.
    wyszedlem z zalozenia, ze po prostu do tego co jest na liscie dopisze ilosc potrzebna na strop i bedzie ok
    ale ze zauwazylem na liscie ciekawa pozycje ( w sumie 125 metrow biezacych preta fi 20, 300 kg ) postanowilem sprawdzic w projekcie na co mi takie prety potrzebne.
    jak sie wglebilem, to sie oczywiscie okazalo, ze takie prety to sa tylko na liscie zakupow stali natomiast na rysunkach sa wszedzie prety fi 16

    okazalo sie ze nie mam na ZADNYM rysunku preta fi 20
    rowniez ilosc pretow sie nie zgadza, wiec chcac nei chcac bede robil ta liste od podstaw, czyli wydrukuje sobei wszystkie rysunki i bede odhaczal kazdy pozycje wylicajac dlugosc

    jak wylicze wszystko to powiem jakie byly ostateczne odchylki
    ale konkluzja jest taka jaki jest sens zalaczania takich zestawien skoro zawieraja one powazne bledy?

    w rezultacie trzeba by bylo stal zamawiac na 2 razy = podwojne koszty transportu + straty za material ktorego nie potrzebujemy a byl na liscie


    jak u was wygladaja takie odchylki , czy to standard?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Tak.
    Jakbym sam nie zmierzył drzewa na dach, to miałbym dach bez okapów.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    no okazalo sie ze w zestawieniu stali reszta wyglada ok
    tylko z tymi pretami fi 20 im nie wyszlo....)
    no tylko teraz juz stracilem zaufanie do projektu i bede musial i tak wszystko przeliczyc, bo jak napisal bobiczek moge miec np przykrotki dach

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Lełon kolejny dylemat ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Powiem krótko-jeśli bym mój dom budował ściśle w/g projektu to na pewno juz dawno by sie zawalił ,ale strop został by cały (tyle tam stali zaprojektowano) ,na szczęście miałem dobrego "kontrolera".
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11

    Domyślnie

    leon, te fi 20 wykorzystasz na ogrodzenie.
    Nie martw się, stal na budowie sie nie zmarnuje.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12

    Domyślnie

    ty to masz czas na szukanie problemów, jakbym tak działał jak ty to chyba nigdy bym domu nie zbudował. Po kiego grzyba to wszystko analizować, przeliczać, kombinować? To jest chyba jakaś mania, natręctwo czy nie wiem jak to nazwać... Przypomina mi się film "dzień Świra" sam nie wiem dlaczego. Daj sobie z tym wszystkim spokój. Jak zaczniesz budować to problemy będą wychodzić na bieżąco i wtedy będziesz ty i ekipy nad tym dumali

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    dzieki
    fajna porada
    ja na szczescie sie jednak nad tym troche pochylilem i doszedlem do wniosku, ze oleje te prety fi 20
    a zamiast nich dam jak by co prety fi 12
    dzieki temu kupilem w hucie caly peczek pretow (2,5 tony)
    i zaosczedzilem okolo 40 % ceny w porownaniu do okolicznych hurtowni

  14. #14

    Domyślnie

    Już mi sie zaczynasz podobać.
    Pręty fi 12 zamiast fi 20.
    Doskonały pomysł, jeden z Twoich lepszych.
    Beton też daj zamiast B15 taki z betoniarki, lany etapami i bedziesz miał super fundament.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  15. #15
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    A po co dawać stal, kamieni nasypać i zalać betonem. Ooo albo i trzciny zamiast stali można dać. Na starych domach tak tynki robili i się "trzyma" do tej pory...

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    a kto ci powiedzial, ze zamiast jednego preta fi 20 dam jeden fi 12?
    przekroj fi 20 jest 2,78 razy wiekszy niz fi 12
    dlatego dajac zamiast jednego fi 20 3 prety fi 12 na pewno nie zrobie bledu

    wy sie lepiej chlopcy na obiad wybierzcie bo slabi cos jestescie

  17. #17

    Domyślnie

    I uważasz, że to to samo ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    a ty tak nie uwazasz?
    uzasadnij
    bo mnie to zaciekawilo

  19. #19
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    F126p pojedzie z prędkością 100km/h. Jak z jednego malucha wyjme silnik i włoże do drugiego, tak, żeby miał dwa, to ten drugi nie pojedzie 200km/h..

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    ciekawa analogia mariusz
    a ja dla odmiany napisze, ze jesli drut stalowy rozerwie sie przy danym obciazeniu, to drut o dwa razy wiekszym przekroju rozerwie sie przy dwa ryzy wiekszym obciazeniu
    i co ty na to?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony