dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie POMOCY- wybicie ściany nośnej

    Proszę doradzcie mi jaką belkę nadprogową (chodzi mi o material, przekroje i wymiary) powinienem zastosować nad wybitą ścianą nośną (wymurowaną z kamienia wapiennego) na parterze o szerokości otworu 2,5 metra. Aby mi się nie zawaliło piętro Słyszałem, że mogę wstawić ceownik metalowy lub belkę L19 ale nie wiem o jakich wymiarach. prosze o pomoc. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: POMOCY- wybicie ściany nośnej

    ..... Aby mi się nie zawaliło piętro
    Słyszałem, że mogę wstawić ceownik metalowy lub belkę L19 ale nie wiem o jakich wymiarach. prosze o pomoc. ....

    Jeśli mogę Ci coś doradzić - roboty budowlane, które chcesz wykonać wymagają uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę !!!
    A co za tym idzie sprządzenia projektu budowlanego - przez osobę z uprawnieniami budowlanymi do projetkowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

    Nikt przy zdrowych zmysłach nie poda ci wymiarów belki nadprożowej bez obejrzenia miejsca gdzie chcesz wykonać otwór drzwiowy i bez przeliczenia wszystkiego.

    Cierpliwości w załatwianiu formalności w Twoim Starostwie
    Powodzenia
    ****Grześ****

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Dla własnego bezpieczeństwa, zawołaj konstruktora który Ci to policzy!
    Wydanie paru złotych na niego jest niczym w porównaniu z katastrofą budowlaną !
    Pozdro
    J

  4. #4

    Domyślnie

    A ja bym radzila zrobic to jak najszybciej - chodzi mi o wezwanie konstruktora!

    prawde piszac dziwie sie ze zdecydowales sie na taki krok bez wczesniejszej konsultacji z konstruktorem
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  5. #5

    Domyślnie

    no cóz zaryzykowełem wstawilem dwa ceowniki 150 i wylałem belkę betonową wszystkostoi

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tak, ciekawe jak długo... ja bym sie bał tam mieszkać...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7

    Domyślnie

    Ja w zyciu bym nie ryzykowal i bez dokladnej expertyzy nie zmienial konstrukcj sciany nosnej. Wstawianie nadprozy wedlug swojegu uznania to jest narazanie zycia swoje i innych ludzi.

  8. #8

    Domyślnie

    mineło 5 lat i wszystko w porządku
    Proszę o pomoc w zagospodarowaniu działki 240m x 55m na której ma sie znależć staw i mały domek letniskowy lub gdzie mogę znaleźć wiadomości na ten temat. Dziękuje Janusz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony