dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam odeskowany dach. Będę go krył dachówką ceramiczną. Czy lepiej deskowanie pokryć papą czy folią paroizolacyjną ?


  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę żeby deski przykrywać folią. Jeśli deski to papa. Jeśli same łaty i kontrłaty - folia. Ale może jestem w błędzie. Sam robię więźbę za 2 dni. Moze ktoś wie więcej (deski mam ale papy, którą chce na nie połozyć, jeszcze nie kupiłem).

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    W kazdej hurtowni (nawet cieśle i dekarze) proponowali mi zamiast papy folię. Folia lepiej przepuszcza parę wodną, nie trzeba później do desek od spodu przybijać listew, żeby wata mogła oddychać, bo folia przepuści parę na zewnątrz, więc można docisnąć watę do samych desek i wg nich trwalsza (dłuszej poleży na deskach).

    Jutro muszę się zdecydować, bo deskowanie jest prawie skończone - przykryją folią lub papą i zaczynam kłaść dachówkę ceramiczną.

    Dajcie mi znać co Waszym zdaniem jest lepiej zrobić. Nie jest tak duża różnica między papą a folią, więc chciałbym wybrać lepsze rozwiązanie. Co Waszym zdaniem będzie trwalsze ?





  4. #4

    Domyślnie

    Papa jest kolejną warstwą izolacji termicznej (zimą cieplej, latem chłodniej). Folia takich właściwości nie ma. Jeśli mowa o trwałości to raczej papa jest nie do zdarcia nawet przez kilka- kilkanascie lat, jeśli nic na niej nawet nie leży. Goła folia nie przetrwa nawet sezonu. Łatwo ją też uszkodzić mechanicznie. To tyle, co wiem. Ja i tak wezmę papę, bo dachówką kryję dopiero na wiosnę, więc nie mam wyboru.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na ten temat?
    Folia czy papa ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    ja również nie słyszałem o kombinacji folia + deskowanie.Jeżeli
    folia to po kiego deskowac cały dach ??!! Można oczywiście tak zrobić tylko po co ?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli dom ma przezimować w stanie surowym, trzeba położyć deski i papę. Jeżeli nie, to takie rozwiązanie nie ma sensu, bo do ocieplenia poddasza służy wełna. Ale widziałem dom kryty papą, później blaca a na koniec dachówka. Właściciel z dumą pokazywał mi swój patent, argumentując że teraz żadna ulewa go nie ruszy.

  8. #8

    Domyślnie

    Folia. Jak od razu kryjesz w tym roku, to po co Ci papa?
    Chyba folia została później wymyślona, tzn. ze jest rozwiązanie nowocześniejsze...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Jeżeli jest deskowanie i planujesz od razu pokreć dachówką - ja bym dał folię (oczywiście paroprzepuszczalna). Zawsze bedzie jakaś możliwośc wentylowania wełny i troche powietrza wokół desek co chyba nie zaszkodzi. Jeżeli dach ma "przezimować"- to trzeba dać papę - nie zabezpieczona folia nie przetrwa sezonu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony