dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 114
  1. #1

    Domyślnie Projekt kuchni

    własnie otzrymałem orientacyjny projekt kuchni, czy moglibyscie mi podpowiedzieć co jest w nim praktycznego a co nie ??? oczywiscie waszym zdaniem co byscie zmienili a co dodali (miechodzi mi tutaj o kolor szafek) itp.. dzieki z góry











  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajny projekt
    Ja bym wolała mieć zlewozmywak w lewym rogu okna. Blat do przygotowywania posiłków sąsiadowałby z kuchenką, a tak to musisz omijać zlew.
    Ja jak np. coś kroję na desce, to wrzucam odrazu do garnka, który stoi na palniku. W tym rozwiązaniu musiałabym iść z tą deską do kuchenki.


    Ile m2 ma Twoja kuchnia?

  3. #3

    Domyślnie

    moja kuchnia ma 9,6 m, z tym że jest otwarta na korytarz i salon przez duze otwarte wejscie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Sonika ma dużo racji., ja dokonałbym podobnej zmiany
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #5

    Domyślnie Re: Projekt kuchni

    Zgadzam sie i z Soniką i z Robertem.Projekt mi sie podoba i tak prawde powiedziawszy,patrząc na rozkład kuchni nie ma tam zbyt duzego pola manewru.Tylko dlaczego w lewym rogu okna zlewozmywak a nie centralnie pod oknem?Do pieca jest sporo miejsca więc jest wystarczająca ilośc blatu roboczego.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dimas w jakim programie zrobiony jest projekt tej kuchni i jaką ma szerokość tak kuchnia
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem należy "uładzic" częcś kuchni za lodówką:wprowadzic wąskie cargo-bardzo pakowne i nie zajmujące dużo miejsca,potem mikrofalówka i szafki. Z dolnych szafek wyrzucic przegrody na butelki-zupełnie nie spełniają swojej roli. Nie wiem po co tak dużo tych malutkich szufladek czy schowków? Miejsce nad mikrofalówką zabuduj wg własnego zdania. Zlew też bym przeniosła na lewą stronę, oprócz tego że wygodniej, lodówka zasłoni ci ewentualny bałagan w nim. Po prawej stronie od okapu proponuje powtórzyc układ szafek, które są pod oknem-zyskasz więcej schowków, a pozbędziesz się części otwartych półek do sprzątania . Mam w kuchni podobne 3 dekoracyjne półokrągłe półeczki jak Ty, są one jednak bardzo niskie, zastanów się czy nie lepiej zrobic 2 lub zostawic nawet sam dolny blat, wtedy można na nich postawic większe bardziej dekoracyjne rzeczy. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    duchu, pod samym oknem zlewu nie można, bo gdzie wtedy zmywarka?

  9. #9

    Domyślnie

    nie wiem jak to napisac,ale takiego chaosu poleczek i szafeczek itp to dawno nie widzialam... proponuje nadac kuchni czystsza forme, kolezanka powyzej ma sporor racji ,a i ja bym zmienila rodzaj uchwytow...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to uchwyty ujdą w tłoku, bo jak komu wygodnie, ale zgodzę się z Pollyann, pozbyłabym się tych topów nad szafkami, wprowadzają jakoś tak optycznie Chaos i bałagan, poza tym wydają mi się niepotrzebnym siedliskiem kurzu. Jeśli chodzi o zlew, to znowu: jak komu wygodniej, sama chcę mieć zlew blisko kuchenki bo np. jak smażę kotlety przygotowuję je na ociekaczu i nie muszę ich nieść z sypiącą się bułką tartą przez "pół" kuchni, tylko "ciach" i są na patelni (no wiem można też na talerzyku )
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Fajny projekt
    Ja bym wolała mieć zlewozmywak w lewym rogu okna. Blat do przygotowywania posiłków sąsiadowałby z kuchenką, a tak to musisz omijać zlew.
    Ja jak np. coś kroję na desce, to wrzucam odrazu do garnka, który stoi na palniku. W tym rozwiązaniu musiałabym iść z tą deską do kuchenki.


    Ile m2 ma Twoja kuchnia?

    Sonika ma zdecydowanie rację. Mam podobny układ kuchni (nawet można powiedzieć taki sam) i zlewozmywak rzeczywiście mam w lewym rogu. Tak więc mam blat miedzy lodówką i zlewozmywakiem, co pozwala mi przygotować wstępnie produkty do mycia. Blat między zlewozmywakiem a kuchenką potrzebny jest do przygpotowania potraw, które są umyte i potrzebują dodatkowej obróbki typu krojenie.

    Jeśli potrzebujesz, mogę przesłać Tobie zdjęcia mojej kuchni. Użytkuję ją już 4 lata i układu bym nie zmieniła.

  12. #12

    Domyślnie

    Bardzo zgrabna kuchenka, fajnie zaprojektowana, wcale nie uważam, że jest chaos. Zlew wg mnie nawet jest ok. Osobiście nie lubię metalowych rurek, tylko to bym usunęła, ale to kwestia gustu oczywiście.
    Pozdrawiam i życzę wielu radości w pięknej kuchni.

    PS. Na ile wycenili Ci ten projekt? Czy to będzie drewno czy mdf?
    dana

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Basia Z.

    Jeśli potrzebujesz, mogę przesłać Tobie zdjęcia mojej kuchni. Użytkuję ją już 4 lata i układu bym nie zmieniła.
    _________________
    Wklej proszę zdjęcia tutaj. Wszyscy chętnie zobaczymy i może coś podpatrzymy....

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Basia Z.

    Jeśli potrzebujesz, mogę przesłać Tobie zdjęcia mojej kuchni. Użytkuję ją już 4 lata i układu bym nie zmieniła.
    _________________
    Wklej proszę zdjęcia tutaj. Wszyscy chętnie zobaczymy i może coś podpatrzymy....
    Proszę bardzo. Może komuś się przyda
    http://www.ziombek.neostrada.pl

  15. #15

    Domyślnie

    Szafki mdf będą w kolorze wanilia-chrom i seledyn a uchwyty będą długie podłuzne o takich jak mówicie, kolor szafek i rodzaj uchwytów są tylko wstawione dla projektu. Podpowiadacie że zlew w lewej strony , hm w domu teraz mam z prawej i wydawało mi sie to wygodne bo jak gotuje makaron czy inne rzeczy czesto odstawiam garnek odrazu do zlewu. Aha ta kuchnia jest mała wszystko w zasiegu ręki więc wystarczy sie obrócic i jestem po drugiej strony szafek . Te malutkie szufladki chyba rzeczywiscie zamienimy na jedną podłużna długa . Dzieki za podpowiedzi !

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Dimas
    Stanowczo Ci odradzam zlew w narożniku!
    Mam taki u siebie i strasznie bolą plecy przy zmywaniu...nie sprawdził się w domu będzie koniecznie inaczej!

  17. #17

    Domyślnie

    ale przeciez bedzie zmywarka ?? pozatym wydaje mi sie że szafka jest skośna przy zlewie więc to tak samo jak bym stał przu prostym ?

  18. #18

    Domyślnie

    A nie wydaje Ci się, że umiejscowienie zmywarki obok zlewu w rogu będzie niewygodne ? Po otwarciu zmywarki masz utrudniony dostęp do zlewu.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agacka
    Dimas
    Stanowczo Ci odradzam zlew w narożniku!
    Mam taki u siebie i strasznie bolą plecy przy zmywaniu...nie sprawdził się w domu będzie koniecznie inaczej!
    Moje pytanie to; dlaczego plecy Cię bolą, jaka to róznica czy w rogu czy nie?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał dimas
    .. Podpowiadacie że zlew w lewej strony , hm w domu teraz mam z prawej i wydawało mi sie to wygodne bo jak gotuje makaron czy inne rzeczy czesto odstawiam garnek odrazu do zlewu...
    No właśnie Dimas, ja też wolę zlew przy kuchence, bo mi po prostu jest tak wygodnie, np. kiedy odcedzam ziemniaczki Co do zlewu w rogu, to miałam kiedyś tak usytuowany i był wygodny, myślę, że gdyby zlew był w prostym rogu (cokolwiek to znaczy ), to byłby rzeczywiście nieporęcznyy, tak jak pisze Agacka, ale jest w ściętym rogu więc jest OK. Najlepiej przejdź się po sklepach i przymierz do różnie usytuowanych zlewów
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony