dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 114 z 114
  1. #101
    Guest

    Domyślnie

    Dimas
    jak tam Twoja kuchnia?

  2. #102

    Domyślnie

    Dimas chyba uciekł bo przeraził się że przez tą nieszczęsną białą lodówkę kuchni fajnej i tak zrobić nie może....

    Może skoro określił styl i pokazał projekt a na dodatek powiedział jaka kolorystyka go interesuje to odłóżmy lodówkę na bok, przecież i tak jej nie zmieni. Tym bardziej, że kolory które założył sobie Dimas nijak się mają do tej białej lodówki. Pozostaje tylko kwestia czy wybijać człowiekowi pierwotną koncepcje jego wymarzonej (tak zakładam ) kuchni i wcisnąć mu, że jak lodówka nie będzie pasowała do reszty to będzie nieszczęśliwy a kuchnia be...? Czy uznać, że lodówka będzie stała z boku i nikogo nie zdziwi że jest biała. Bo nie oszukujmy się lodówki w zabudowie są w Polsce nowością - gdy cztery lata temu urządzałam swoje mieszkanie to zdarzyło mi się usłyszeć że bez sensu jest płacić więcej za lodówkę "tylko" po to żeby nie straszyła białością.
    Z drugiej strony koncepcja Dimasa a zdjęcie kuchni z klimatem jaki chciałby uzyskać mają ze sobą niewiele wspólnych cech.
    Myśle, że jeżeli Dimas chciałby pozostać przy nowoczesnej linii, to projekt który już ma powinien wrzucić do śmieci i zacząć od początku.
    Dimas damy radę!

  3. #103
    Guest

    Domyślnie

    Dokładnie tak
    I zrobimy ładną kuchnię,chociaż to takie nieprofesjonalne określenie

  4. #104

    Domyślnie

    Do autora wątku- zamiast tych wysuwanych małych drewnianych szufladek na przyprawy proponuję w tym miejscu szklane szufladki z uchwytem . Są o wiele wygodniejsze bo można je wyciągnąć jedną ręką. I wyglądają nawet lepiej. Jest to nowość polecona nam przez wykonawcę mebli. Pozdrawiam

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kruszka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    brzeg
    Posty
    290

    Domyślnie

    Ja trochę z innej beczki, bardzo podobają mi się propozycje kuchni proponowane przez dziewczyny i podziwiam np mimiplan (bo śledzę jej posty) za konsekwencję. Mnie osobiście b.podoba się i styl nowoczesny (ale tez nie do końca minimalistyczny) i styl rustykalny do tego stopnia, że jak za niedługo przyjdzie mi się z tym zmierzyć to nie wiem jakiego wyboru dokonam.Ktoś by powidział, że oba te style stoją na dwóch biegunach, trzeba się na coś zdecydować. Zwyczajnie nie mam tak sprecyzowanych upodobań.A przecież styl kuchni musi jakoś korespondować z resztą wystroju domu. Czy ktoś ma podobny problem? A czy na czasie jest mieszanie obu koncepcji, na przykład w kuchni meble nowoczesne a w nich wkomponowany stary kredens. Widziałam to gdzieś w gazecie.Mojej niezdecydowanej osobowości to chyba bardzo by odpowiadało. Co wy na to? Pozdrawiam.kruszka

  6. #106

    Domyślnie

    Mam pytanie do dziewczyn, ale do chłopaków też: czy można mieć kuchnię w miarę nowoczesną, ale ciepłą? Mebelki czereśnia, wiśnia z ramką, bez wanilii, podłoga piaskowa, lodówka na razie biała, w planach stalowa, okap takowy, na ścianach na razie nic nie mam, czy małe piasowe płytki 10x10 pasowałyby z elementami np. owoców? Czy do takiego stylu już owoce niezabardzo? I jaki kolor ściany nad szafkami do tego by pasował? (kuchnia przechodzi w jadalnię, więc kolor znad szafek powinien być pociągnięty na jadalnię (więc żadna żarówa )
    dana

  7. #107
    Guest

    Domyślnie

    chętnie pociągnę ten temat ale już w moim watku,bo brakuje mi ostatnio czasu,by przenosić fotki.A tam jest mnóstwo kuchni,do których mogę się. odnieść.

  8. #108

    Domyślnie

    Wszyscy omawiaja tutaj styl kuchni, a ja mam pytanie o funkcjonalnosc.
    Jezeli zmywarka bedzie otwarta przy wkladaniu naczyn czy ich wyjmowaniu, to nie bedziesz mogl otworzyc dwoch szafek po obu stronach zmywarki, a takze bedziesz mial utrudniony dostep do zlewu. A z doswiadczenia wiem, ze duzo rzeczy najczesciej laduje w zlewie, a potem jest wkladanych do zmywarki.
    Warto to rozwazyc.

  9. #109
    Guest

    Domyślnie

    Margaretka
    oczywiście masz rację - takie położenie zmywarki utrudnia zwłaszcza dostęp do kosza na śmieci - w szafce pod zlewem.
    Sama mam taki układ,więc to dobrze znam.Z drugiej strony przy małych kuchniach naprawdę czasem trudno to wszystko ze sobą pogodzić.
    Poza tym polecałam również dlatego przeniesienie zlewu na drugą stronę,bliżej lodówki,czyli tak jak radzili Sonika i Robert.

  10. #110

    Domyślnie

    Moi drodzy Dimas ciągle milczy. Moze obiecamy,że zostawimy lodówkę w spokoju - będziemy milczeć w tej sprawie, jak zaklęci już do końca wątku i to coś da...!?
    A może Dimas wyjechał na narty..., a może ma grypę (tfu, tfu, tfu - ale to na czasie, przynajmniej u nas)..., a może....
    DIMAS! - nie męcz nas tylko pokaż nową wersję, a może projekt końcowy kuchni!

  11. #111

    Domyślnie

    jestem jestem ) miałem chwilowy brak dostepu do netu, Przeczytałem te wszystkie posty i mam wielki metlik w głowie, ale podsumowałem to sobie wszystko i chyba ostatecznie bedzie to wygladac tak :
















    a nieszczęsna białą lodówke chyba sprzedam ! na ta chwile ja tu wtrąciłem

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dimas,
    czy sam sobie robiłeś ten projekt, a jeśli tak, to w jakim programie?

  13. #113

    Domyślnie

    Piękne podsumowanie!
    Zwrócę Ci jednak uwagę na dwie rzeczy:
    w rogu masz zmywarkę i szafkę, dobierz takie uchwyty aby można było bezkolizyjnie otwierać jedne i drugie drzwiczki,
    nie jestem pewna ale większość mikrofali ma drzwiczki otwietane na lewą stronę; takie umieszczenie jak u Ciebie jest mało poręczne.Mikrowelka koło lodówki, nad lodówką to połączenie często obecnie stosowane, jedno drugiemu nie przeszkadza i nie szkodzi.
    Pozdrawiam

  14. #114

    Domyślnie biała lodówka

    Ja też mam podobny problem z lodówka i zmywarką.Obydwa sprzęty na tyle nowe że nie opłaca mi się ich wymieniać.Nie wiem jeszcze do końca jakie bedą meble w kuchni,ale jednego jestem pewna,nie chce mieć absolutnie nic białego.Więc wymyśliłam sobie zę okleję je samoprzylepną okleiną w kolorze mebli(coś drewnopodobnego najprawdopodobniej) albo w kolorze ścian ,albo w jakimś kontrastowym kolorku,tak żeby się wyróżniały.n.p.mebelki bukowe i do tego zmywarka i lodówka w soczystym zielonym kolorze-przytulnie ale i wesoło.Oklejać będe tylko fronty,bo boki będa zabudowane.Jest to szybszy i prostszy sposób na zmianę koloru niż malowanie i do tego trwały-10 lat temu okleiłam dzwiczki szafek w przedpokoju i do dzis sa jak nowe.A jak sie znudzi ,można odkleić i zmienic na inną okleinę.Więc jeśli cię stać,to pewnie,kup tą wymarzoną i pasującą do reszty lodówkę,ale jeżeli nie chcesz szaleć z zakupami,obejrzyj ofertę oklein,jest naprawdę ogromna-przeróżne kolory ,faktury,imitacje.Na pewno znajdziesz coś pasującego do twoich mebli.Powodzenia.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony