dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie Lejemy strop w upale

    Jutro lejemy strop, na najblizsze dni planowane jest ponad 30 st C. Strop bedzie lany grubosci 15 cm, beton B-25, na plytach prefabrykowanych filigran gr. 5 cm.
    Czy powinno sie dodawac opózniacze, czy wystarczy czeste polewanie po wylaniu?
    Jak szybko zacząc polewanie, zeby nie wyplukać wody zarobowej?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    W sumie to polewać można już po godzinie od zatarcia ale tylko drobniutką strużką. Ja ławy polewałem najpier wężykiem o średnicy wew. 0,5 cm i to tak, że go położyłem na betonie i woda powoli się wylewała. Jak często? W upale to lepiej przez pierwszy dzień to cały czas aby nie pozwolić na nawet niewielkie wysuszenie powierzchni. Lej cały czas ale powoli. Następnie przez minimum 3 dniu ale już można coraz mniej.

  3. #3

    Domyślnie Re: Lejemy strop w upale

    Cytat Napisał Andrzej - Chrząstawa
    Strop bedzie lany grubosci 15 cm, beton B-25, na plytach prefabrykowanych filigran gr. 5 cm
    Andrzej, ile Cię kosztuje statystyczny m2 stropu w tej technologii ?
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli się wykonawca nie upora z tym na czas to weż opóźniacz - możesz wymóc wtedy aby porządnie Ci zatarli strop i najlepiej zakryc folią, wolniej paruje a jak nie masz folii to przygotuj sobie kilkanaście wiader wody i wystaw je na słońce i polewaj świeży beton ciepła wodą, przynajmniej tak z wierzchu i najlepiej zawsze na poczatek miej przygotowana ciepła lub letnią wodę
    w jakimś innym poście o stropach temat techniczny betonu i użycia ciepłej wody był opisany

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    Okolo 140 zl za material i 120 za robocizne. Ale ja mam duze rozpietosci i poszlo duzo stali ksztaltowej i zbrojeniowej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej - Chrząstawa
    Okolo 140 zl za material i 120 za robocizne. Ale ja mam duze rozpietosci i poszlo duzo stali ksztaltowej i zbrojeniowej.
    A jak duże te rozpiętości - 8 metrów przekraczasz?

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Andrzej,
    ty budujesz się na osiedlu Archipelagu?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    Rozpietosc glownego elementu nosnego - HEB 300 wynosi niecale 12 metrow. Ale jest w 1/3 podparty, bez podparcia ok. 8 m.
    Nie buduje sie na archipelagu, dalej na wschod, w strone lesniczowki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej - Chrząstawa
    Okolo 140 zl za material i 120 za robocizne.
    260 zł / m2 ?
    O w mordę ! Straszna cena...

    Tak, czy siak - dzięki wielkie za informację !
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #10

    Domyślnie

    jaką pow. ma Twój strop Andrzej?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    strop ma 236 metrow, z tego ok 75 m balkonów. Wiekszosc w grubosci 20 cm, czesc 16 cm.
    To prawda, cena jest straszna, i gdybym znal konsekwencje pewnych ekstrawagancji architektonicznych to szukalbym pewnie lepszych rozwiazan.

  12. #12

    Domyślnie

    Andrzej myślę że ta folia to najlepsze wyjście ja dorzuciłbym pod nią jeszcze jakieś worki które lepiej utrzykałby wilgoć chociaż te 280 m2 to masakra

    pozdr
    ps mam już ścianę szczytową i połowę kolankowych. rzczywiście coś się ślimaczą myślałem że mnie dużo prześcigniesz

  13. #13

    Domyślnie

    Andzrej,
    jak Twój strop?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    Strop zostal wylany 6 dni temu, byl lany rzeczywiscie w upale - od 13.00 do 21.00 i mimo temp. 28 stopni nie popekal! A zastygal w niesamowicie szybkim tempie - po 30 minutach od wylania juz byl poltwardy. No ale tak to jest z B25.

    6 ludzi robilo go przez 7 godzin, ale ruszali sie jak muchy w smole. Zatarli dosc ladnie na gladko, ale nie trzymali poziomu.

    Byl bardzo intensywnie polewany przez pierwsze 4 dni, praktycznie caly czas mokry. Ustawilismy z sasiadem zraszacz na stropie i co 2 godz. sikal przez jakies pol godziny. Tylko w jednym miejscu jest pare pekniec.

    Znacznie gorzej z poziomami - w kilku miejscach nad garazem odchylki od zadanego poziomu dochodzą do -2cm. Na szczescie calu strop jest grubszy o ok 1 cm od zakladen grubosci, wiec nie bedzie problemu z wytrzymaloscia.
    Od poniedzialku bedziemy murowac scianki kolankowe. Rozszalujemy po 21 dniach.

  15. #15

    Domyślnie

    chyba wszyscy mamy problem z poziomem stropu, u mnie tez są fale dunaju a wykonawca uwaza że jest dobrze i warstwa wierzchnia wszystko wyrówna, jakby to było problemem położyć dwie rurki o sr. 4cm i równac do nich - ale mądrzy jestesmy po fakcie

  16. #16

    Domyślnie

    nie mówcie mi nawet o równości stropu

    u mnie wylewka na parterze różnice poziomu jakieś 6 cm w mordę

    strop trochę lepiej jest tam taka depresja na jakieś 2-3 cm ale te 6 mnie załamuje
    nic to trzeba będzie wykonawcy potrącić parę złotych za dodatkowe koszty przy posadzce

  17. #17

    Domyślnie

    woprz,
    Tobie tak spier...?
    dwóch inspektorów nadzoru na budowie i taka wpadka

  18. #18

    Domyślnie

    a co tu ma do rzeczy inspektor
    on stwierdza czy może zostać czy maja poprawiać - tu stwierdził że może zostać i się po prostu wykonawcy przytnie
    inspektor inspektorem ale jak się ekipa pewnych rzeczy uczy to takie są tego finalne efekty.

  19. #19

    Domyślnie

    woprz,
    mnie bardziej chodziło o Twój rozbudowany system controllingu,
    ale masz racje, że najgorzej jest jak ekipa się uczy na Twojej budowie. ale jeszcze gorzej jest jak ekipa wie jak należy zrobić równo a świadomie robi xle bo im tak jest szybciej i wygodniej a jak przytnie się kasę to i tak uwazaja, że swoje zarobili na tej budowie

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej - Chrząstawa
    strop ma 236 metrow, z tego ok 75 m balkonów. Wiekszosc w grubosci 20 cm, czesc 16 cm.
    To prawda, cena jest straszna, i gdybym znal konsekwencje pewnych ekstrawagancji architektonicznych to szukalbym pewnie lepszych rozwiazan.
    Łomatko - 60k za strop? A nie dało się zastosować jakiejś Terivy? Byłoby chyba dużo taniej ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony