dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 152
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolumbek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie projekt HUDSON LMP42 pracownia LIPIŃSCY

    Proszę o opinie, uwagi, zdjęcia z budowy dotyczące projektu LMP 42a pracowni Lipińscy.
    Pozdrawiam i dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Oto ten domek:
    http://www.ciepledomy.pl/24211.xml?page=1

    Teraz będzie łatwiej o komentarze...

  3. #3

    Domyślnie

    cześć
    ja tez rozwazam powaznie zakup wlasnietego projektu, szkoda ze na stronie biura projektowego nie zdjęc z ralizacji
    all

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolumbek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nurtują mnie pewne niewiadome – o które odpowiedź poprosiłem biuro Lipińskich lecz bez rezultatu, oto one:
    1) czy istnieje projekt w odbiciu lustrzanym?
    2) dlaczego nie została zagospodarowana powierzchnia nad garażem?
    - czy jest możliwość jej zaadoptowania?
    - jaka jest wysokość pomieszczeń: garażu oraz nad garażem?
    - czy możliwe będzie wejście do pomieszczenia nad garażem z klatki schodowej? Jeśli tak, to zapewne trzeba będzie zmienić konstrukcję schodów.
    4) czy istnieje projekt z garażem 2-stanowiskowym, a jeśli nie to czy możliwe będzie powiększenie go na 2 auta?
    5) czy w projekcie znajdują się materiały budowlane niestandardowe typu: belki stropowe, stolarka, itp.?
    6) czy w standardowy projekt zawiera też rys. adaptacyjne dla technologii ścian 1-warstwowych YTONG 36,5 cm?

    Jeśli ktoś zna odpowiedzi i zechce się nimi podzielić – również swoimi uwagami, to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam KW

  5. #5

    Domyślnie

    zadałęs sporo pytań dot. możliwych zmian , osobiscie rozmawialam w siedzibie biura z architektem i generalnie biuro wyraza zgode na zmiany, gdyz inwestorzy warunkują zakup projektu mozliwoscia uzyskania zgody na zmiany. W ,,zielonym'' katalogu - 104 projekty do realizacji jest napisane iz na życzenie inwestora biuro dołącza rysunki
    adaptacyjne do technologii ,,prefbet 36cm, porothem 38, 44, optiroc 36,5
    Projekt wydaje sie łatwy do realizacji dzięki zastosowanym rozwiązaniom
    a przy tym jest naprawdę ładny, osobiście po blisko dwóch latach poszukiwań jestem zdecydowana na jego zakup i ralizację.
    Mam nadzieje ze odezwa sie osoby ,które są w trakcie realizacji tego ładnego domku
    pozdowienia alica

  6. #6

    Domyślnie

    do kolumbka
    Ten projekt nie jest chyba zbyt popularny sądząc po ilosci postów na ten temat - a szkoda bo domek jest ładny i funkcjonalny moze jeszcz się komuś spodoba.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolumbek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie LMP 42a

    Otrzymałem odpowiedź z biura Lipińskich na postawione pytania, oto odpowiedź:
    "Projekt LMP42a jest dostępny w lustrzanym odbiciu w tej samej cenie
    co wersja podstawowa. Posiada on również wkładkę adaptacyjną na
    technologię ściany 1-warstwowej o gr. 36,5 cm z betonu komórkowego.
    Strych nad garażem ma wys. 2,59m (wys. garażu = 2,73m) i została
    zagospodarowany na cele gospodarcze; jest dostępny z garazu za pomocą schodów składanych. Niestety nie będzie możliwe wchodzenie na stryszek ze schodów w domu, ale można wykonać wejście na strych z sypialni 2.2 na poddaszu. Drzwi te były by nietypowe, ścięte do skosu.
    Nie przewidujemy raczej nietypowych elementów w tym projekcie, z
    wyjątkiem trójkątnych okien w lukarnach, które zostały dokładnie
    opisane i zwymiarowane w zestawieniu stolaki okiennej i drzwiowej w
    projekcie. Projektując, staramy się stosować materiały i technologie
    ogólnie dostępne na rynku.
    Istnieje także możliwość poszerzenia garażu do dwóch stanowisk, na
    podstawie naszej zgody na zmiany, którą dołączamy do projektu."

    Według mnie powierzchnia nad garażem nie została dobrze zagospodarowana: wysokość garażu 2,73 a strychu nad garażem 2,59 (przypuszczam że w najwyższym punkcie).
    Wolałbym garaż o wys. ok. 2,20-2,30 a nad garażem zrobić pracownię z wejściem z klatki schodowej.

    Zaś co do popularności projektu, to poza problemem związanym z brakiem możliwości wymiany poglądów, dla mnie osobiście to nie jest problem.
    Pozdrawiam, k.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał alica
    cześć
    ja tez rozwazam powaznie zakup wlasnietego projektu, szkoda ze na stronie biura projektowego nie zdjęc z ralizacji
    all
    Cześc kolumbek i all. Cieszę się, ze sie też przymierzacie - od roku wertuje projekty i ten jest na top5 Brak powodzenia ma inny minus - nie wiemy, jakie błędy projektowe czekają na smiałków...
    Moim zdaniem: źle że pokoik dziecięcy jest obok sypialni. Trzeci pokój (od ulicy) uważam za zbytek - na dole jest miejsce na fajny gabinet.Ogólnie - bo tez planuje podwójny garaż i nad nim pewnie graciarnię - mam wrażenie, że domek mógłby byc mniejszy, każdy m2 kosztuje... Komunikacja przez sypialnię z pracownią,w dodatku przez drzwi "od obórki" - nie wiem,czy nad garażem dobre miejsce na pracownię, projektant wiedział co robi (raczej -czego nie zrobi )
    Z uwagi na zadaszenie tarasu, ciekawsze oświetlenie salonu i sprytne wyjście ogrodowe "z kuchni" faworyzuję LMP02 (po licznych przeróbkach niestety) - jest praktyczny, tańszy, chociaż mniej efektowny
    http://www.ciepledomy.pl/12933.xml?page=1
    Najlepiej byłoby je zmiksować
    Kolumbek nastawiasz się na 1W, masz pewność, że to dobry pomysł?Materiały są coraz gorsze, tracą parametry "w oczach", takie mam sygnały od znajomych. Ja myslę o 2W z silką;wapno i piasek budzą we mnie większe zaufanie...
    Czekam na Wasze spostrzeżenia co do projektu ! Jaki macie układ płd/płn - z której strony ogród - jak duża działka ???

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolumbek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj surfi, już myślałem że z alicą jesteśmy jedyni którym ten projekt się podoba .
    Dla mnie ten domek wydaje się być dobry powierzchniowo, a może nawet trochę za mały. Dlatego planuję na dole powiększyć salon o gabinet. Niestety gabinet gdzieś muszę umieścić i rozwiązanie tego widzę nad garażem. Nie ma potrzeby (i sensu) wchodzić przez sypialnię, dlatego też podobają mi się rozwiązania z domów z wejściem z holu na górze:
    http://www.archon.pl/index.php?act=3...c7e19&lang=pl#
    a jeszcze bardziej wejście z klatki schodowej jak w APS117:
    http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
    Nie ma wtedy problemu komunikacyjnego, a zyskuje się dodatkowo sporo powierzchni nad garażem 2-stanowiskowym.
    Co do YTONG-a 400 (36,5) to mam opinie od znajomych jak najlepsze, w przeciwieństwie do porothermu (pęka). Oczywiście przemawia tu aspekt ekonomiczny (tańszy koszt materiału, krótszy okres budowy-tańsza robocizna, dobra jakość pow. ścian - mniej tynku, itp.). Poza tym, może kiedyś przy remoncie trzeba będzie zrobić docieplenie .
    Ulicę i wejście mam od ulicy, ogród od południa i wschodu (działka gł.38xsz.100).
    Może doczekamy, aż odezwie się ktoś kto w takim domku już mieszka
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Do kolumbka i wszystkich, którzy jeszcze sie zastanawiają nad wyborem projektu.
    Po obejrzeniu setek projektów, licznych rozmowach z róznymi pracowniami dzisiaj zakupiłam projekt domu lmp 42a - polecam ten projekt i pracownię Lipińskich.
    Budowę domu mam zamiar rozpocząć niezwłocznie i mam nadzieję że mój domek będzie jednym z ładniejszych domów w okolicy.
    Życzę wszystkim niezdecydowanym jeszcze forumowiczom trafnych wyborów i i zadowolenia z podjętych decyzji. ja mam to juz za sobą i czuję ogromną ulgę.
    Pozdrawiam alica

  11. #11

    Domyślnie

    Dom jest specyficzny,więc cieszy Twoja decyzjaAlica, bo nie ma jak uczyć się na doświadczeniach innych budowniczych
    A tak poważniej - napisz więcej. Z czego chcecie budować i dlaczego; jakie przeróbki planujecie we wnętrzach ?
    Moim zdaniem np kuchnia bez spiżarni musi mieć więcej miejsca na urządz. niż w symulacji - wydaje się,że w przy tym rozkładzie drzwi dobra byłaby "wyspa" z kuchenką i blatem roboczym - z jednej strony doklejonym stołem jadalnym? Dziwnym pomysłem są nieoświetlone schody - myślałaś o "przerzuceniu" garażu na drugą stronę? Zastanawia mnie też, jak przerobić dach, żeby zadaszyć trochę taras - aż się o to prosi... Słuchaj - jaką wielkość mają okna skośne - podejrzewam że każdy trójkąt jest podzielony na dwa skrzydła ?
    No i gratulacje - najtrudniejsza decyzja za Tobą

  12. #12

    Domyślnie

    kolumbek widze że mamy zblizony gust..

    zanim podejmiesz ostateczną decyzję sprawdź jeszcze projek Słoneczko z pracowni Horyzont (ja buduje ten dom), po paru niewielkich zmianach uzyskasz wszystko czego szukasz.. Tutaj masz linka:
    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...roj=SŁONECZKO

    a tutaj link do tematu na forum o tym projekcie, gdzie na dole pierwszej strony znajdziesz fotki stanu obecnego mojego domu:
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3696

    pozdrawiam
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  13. #13

    Domyślnie

    witaj surfi
    Nie podjelismy jeszcze ostatecznej deczyzji co do wyboru materiałów ,ale po kilku rozmowach z ludzmi zajmującymi sie zawodowo budownictwem zrezygnowalismy ze ścian jednowarstwowych. Tak wiec sciany dwuwarstwowe i wybierzemy cos z propozycji projektanta keramzyt lub porotherm do tego styropian , dachówka ceramiczna ostatecznie cementowa , domek nie jest duży i nie chcemy tutaj specjalnie oszczedzac na materiałach. zastanawiamy sie tez nad klorystyką. do tej pory przeważała opcja czerwony dach i pastelowa elewacja , teraz myslimy o kolorystyce zaproponowanej przez projektanta tj granatowy dach itd .Jeśli chodzi o przeróbki to będa raczej symboliczne. poddasze bez zmian , natomiast na dole to powiekszenie istniejacych otworów pomiędzy kuchnią i salonem a takze pomiedzy salonem a korytarzem kosztem zmniejszenia pow. łazienki i być może likwidacją wiatrołapu /chociaz sprawa wiatrołapu nie jest do końca przesądzona/ .Uwazamy, że w dotychczasowej wersji tj z zachowanym gabinetem na dole brakuje przestrzeni i pomieszczenia te sa zbyt pozamykane. Nie planujem natomiast ,,przerzucenia'' garazu na druga stronę ze wzgledu na usytuowanie domu na naszej działce. podobnie chyba jak u kolumbka nasz salon bedzie od poludnia , kuchnia od północy i ulicy, tak wiec przerzucenie tego garażu to konieczność likwidacji okien od strony wschodu zarówno w salonie jak i w kuchni. obawiam sie że w kuchni o takiej powierzchni z jednym tylko oknem od str pólnocnej byłoby zbyt ciemno. Jeśli chodzi natomiast o doświetlenie poddasza to rzeczywiscie masz rację no ale coś trzeba w końcu wybrać i nie uważam tego za duży mantament. Twoja propozycja zadaszenia tarasu jest ciekawa i napewno praktyczna ale ja nie chcę zmieniac nic co mogłoby zepsuć bryłę tego domku. Jestem zadowolona z wyboru tego projektu dom jest prosty i funkcjonalny obszerny wiatrołap i duze pomieszczenie gospodarcze to też duży atut a przy całej swojej prostocie jest naprawdę ładny. Mam nadzieję ze odezwą sie osoby , które już mieszkaja w takim domu , myśle że jest to całkiem pokażna grupa o czym swiadczy fakt umieszczenia tego projektu w twz ,,Złotej Kolekcji'' Pracowni Lipińskiech.
    ps
    Tez rozważałam zakup projektu ,,Słoneczko'' z pracowni Horyzont , jednak skutecznie odstraszył mnie miedzy innymi ciasny wiatrołap -2,3 m2,ale ogólnie domek jest ładny i dość popularny a na stronie biura jest sporo zdjęć z jego realizacji.
    pozdrawiam alica

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    babik

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie Kto buduje LMP-42?help,help,help!!!

    zamierzam budować LMP-42.potrzebuję rady od kogoś kto się z tym zmaga.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    babik

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witamy! Cieszymy się, że znaleźliśmy kogoś komu podoba się projekt LMP 42. Nasz jest po adaptacji. Rezygnujemy z wiatrołapu i łazienki na parterze. Łazienka razem z pralnią będzie tam gdzie pomieszczenie gospodarcze. Dobudowany garaż, ale zostawiamy dwa okna na poddaszu. Będzie trochę inny kąt nachylenia połaci, ale przez to zyskamy doświetlenie schodów. Poszerzone wejście między salonem a holem i wykusz w salonie. Częściowo zadaszony taras. Czy nie za dużo zmian? Co Wy na to? W naszym domku ma zamieszkać 5 osobowa rodzina (dzieci na górze). My narazie na dole. Pozdrawiamy!

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajka_2

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek, rozwazalam go ale się zdecydowalam piętrowy.

  17. #17

    Domyślnie

    Witaj babik
    cieszę sie ,że sie odezwałeś , bo juz zwątpiłam w to ,że znajdzie sie ktoś zainteresowany tym projektem. My jesteśmy na etapie - po adaptacji czekamy na pozwolenie na budowę i szukamy wykonawcy. Napisz cos więcej na temat doświetlenia klatki schodowej i coś na temat tego wykusza, gdzie będziesz budować ,z jakich materiałów , czy widziałeś ten projekt w realu oraz czy masz wycenę kosztów stanu surowego zamknietego/otwartego.
    pozdrowienia alica

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    babik

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    hej.ale niespodzianka.wiadomość od Ciebie wprawiła nas w dobry nastrój.Babik to ksywka naszej latorośli.jeśli chodzi o Twoje pytanka to niestety nie widzieliśmy domku w realu.może się jeszcze ktoś odezwie.wykusz doprojektowaliśmy -podobny jest w LMP34.jeżeli chodzi o doświetlenie schodów to po prostu zostawiliśmy okna na poddaszu a dach garażu ma inny kąt połaci.jest trochę mniej spadzisty.nie wiemy czy to ładnie ale nie jest nam potrzebna dodatkowa przestrzeń nad garażem.my kupowaliśmy projekt jak jeszcze nie było w ofercie LMP-42a.tak sobie wymyśliliśmy.Zanim przystąpimy do realizacji zapoznalibyśmy się z uwagami na temat tego domku.

  19. #19

    Domyślnie

    witajcie babiki
    jesli rozpoczęcie budowy warunkujecie zebraniem uwag na temat realizacji tego projeketu to czarno to widzę /sądząc po ilości postów na ten temat/ no cóż projekt nie jest zbyt popularny. Napiszcie gdzie będziecie budować i z jakich materiałów .
    pozdrowionka alica

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pigal

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    witaj Alica.ja od Babików tylko z drugiego komputera.spoko,nie mamy przysłowiowego noża na gardle z budową więc mamy nadzieję że ktoś ten projekt ruszy i podzieli się spostrzeżeniami.myślę że ten projekt jest prosty i nie będzi problemu z budową.jeśli chodzi o popularność to ważne że nam się podoba.My planujemy budowę w okolicach Grudziadza.działka 1500m.ogrzewanie elektryczne,podłogówka i piece akumulacyjne Stiebel-Eltron+kominek z kanałami.pozdrawiamy

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony