dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 152
  1. #61

    Domyślnie

    Ja tez myślę o zadaszeniu, ale to będzie troszeczkę inaczej wyglądało ponieważ drzwi na taras będą przesunięte na bok. W salonie od strony kuchni planuję jeszcze "jadalnie" i jak nie przesunę wyjścia na taras w stronę kuchni to nie będzie jak kanap postawiś bo tam wypada wyjście.
    Mam jeszcze pytanka:
    1. o te trójkątne okna. Jak sądze otwiera się tylko część trójkąta a reszta "rożki" są nieruchome bo inaczej to sobie tego nie mogę wyobrazić.
    2. o schody czy tak jak w projekcie drewniane czy wylewane?
    A z tą zamianką kuchni na gabinet to ja się nie piszę. Mam teraz otwartą kuchnię i klnę takie rozwiązanie w żywa kamienie i jeszcze ta rozbudowa instalacji i zmiany....zmiany...
    Z góry dzięki za info i sorki za zawracanie głowy.

  2. #62

    Domyślnie

    Dokładnie, Ewo - otwiera się tylko większe skrzydło trojkąta. Na dodatek, niestety, o czym już wspominałam, okna nie są do końca trójkątne - są pięciokątami, mają ścięty wierzchołek, było to warunkiem otwierania sie okna, w przeciwnym wypadku okno by się jedynie uchylało. Szkoda, że projektanci tego nie uwzględnili w opisach. U nas wygrałą funkcjonalność, wybraliśmy ścięte wierzchołki aby móc te okna otwierać.

    Schodów jeszcze nie ma - chciałam wylewane, ale niestety, oznaczałoby to, że przecinają linię okna - a takiego widoku nie zniosłabym za pioruna (i znów - niskie uklony dla pana projektanta). Będą ażurowe,drewniane, kręcone - będą, bo jeszcze ich nie ma

    Ale cieszę się, ze mam ten dom - na przykladzie jego niedociągnięć zbuduję kiedyś lepszy

  3. #63

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem budowe LMP42a - z "małymi" zmianami

    W podpisie sa zdjęcia. Jeszcze nie wszytskie dodalem ale wyglada tak jak na zdjeciach

    Na parterze zmienilem funkcjonalnosc pomiesczenia gospodarczego, z ktorego zrobilem lazienkę, a w miejscy, gdzie miała być lazienka, jest tylko kotłownia (piec z zasobnikiem na ekogroszek)

    Podniosłem poddasze o 4 pustaki, zrezegnowałem z trójkątnych okien w lukarnach i pare innych zmian jeszcze

  4. #64

    Domyślnie

    valdi, sporo kadrów mam prawie identycznych i z tego samego okresu

  5. #65

    Domyślnie

    Chyba kazdy w tym etapie pstryka sporo fotek - budowa rosnie w oczach to i milo popatrezc. Gorzej jak zaczynaja sie klopoty z fachowcami na przyklad...

    Na szczescie juz mam to wszystko za soba i moge spokojnie mieszkac. No moze spokoju nie mam pod koniec miesiaca, kiedy trzeba rate kredytu splacac

  6. #66

    Domyślnie

    No, to fajnie masz, że już mieszkasz - u mnie byla wlaśnie potężna wrześniowo-październikowa obsuwa z fachowcami - w efekcie dopiero od wczoraj wylewają mi posadzki. Węze od podłogowego mam prawie identycznie w salonie rozmieszczone, i wiechę mialam podobną

    Co dałeś na podłogach? Pokażesz trochę wykończeniówki?

  7. #67

    Domyślnie

    Na podłogach mam:

    Caly dol, poza malym pokojem kafelki (bo wszedzie podlogowka)
    maly pokoj i cala gora panele.
    Lazienka o gory - jeszcze nic, ale maja byc oczywiscie kafelki

    Wykonczeniowke pokaze, jak tylko uporam sie z internetem w domu. Czekam na uruchowmienie neostrady

  8. #68

    Domyślnie

    hehe, ja mam stałe łącze na budowie od sierpnia

  9. #69

    Domyślnie

    Dom zakonczony i juz mieszkamy - zdjecia w podpisie
    Koszt - ok 260 tys z meblami i wyposazeniem.

  10. #70

    Domyślnie

    Klika zdjec juz na stronie Jeszcze górę wrzucę za pare dni

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomzoo
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    słabe punkty projektu / potencjalne poprawki:
    3. chinskie kombinacje z oknami na poddaszu - problemy mieli i apnowie od więźby, i od dachowek, a na końcu facet od okien rozbrajająco oświadczyl, że okna mogą być co najwyżej uchylne. Na szczęscie udało się rozpracować sprawę tak, zeby się jednak otwierały.
    Witam, przymierzamy się do projektu, i ten nam bardzo wpadł w oko, jednak problemy z oknami na poddaszu trochę osłabiły mój entuzjazm.
    Jak Wam udało się rozwiązać = otworzyć te okna?

    4. podnieśliśmy o ponad pół metra ściany na poddaszu - przestrzenie są dość imponujące.
    To wydaje się być sensowne - zwiększa się kubatura pomieszczeń na poddaszu, poza tym okna w lukarnie nie zaczynają się 20 cm nad podłogą.

    A czy ktoś zrealizował/realizuje projekt w okolicach Poznania lub Piotrkowa Tryb.? Będę wdzięczny za info.

    Pozdrawiam

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomzoo
    słabe punkty projektu / potencjalne poprawki:
    3. chinskie kombinacje z oknami na poddaszu - problemy mieli i apnowie od więźby, i od dachowek, a na końcu facet od okien rozbrajająco oświadczyl, że okna mogą być co najwyżej uchylne. Na szczęscie udało się rozpracować sprawę tak, zeby się jednak otwierały.
    Witam, przymierzamy się do projektu, i ten nam bardzo wpadł w oko, jednak problemy z oknami na poddaszu trochę osłabiły mój entuzjazm.
    Jak Wam udało się rozwiązać = otworzyć te okna?

    4. podnieśliśmy o ponad pół metra ściany na poddaszu - przestrzenie są dość imponujące.
    To wydaje się być sensowne - zwiększa się kubatura pomieszczeń na poddaszu, poza tym okna w lukarnie nie zaczynają się 20 cm nad podłogą.

    A czy ktoś zrealizował/realizuje projekt w okolicach Poznania lub Piotrkowa Tryb.? Będę wdzięczny za info.

    Pozdrawiam
    Z oknami sprawa przedłużała się w nieskończoność - wariant ładniejszy był zdecydowanie mniej funkcjonalny (okna dzielone na pół, większa tafla wyłącznie uchylna), wzięliśmy więc wariant nieco mniej ładny, ale dużo bardziej funkcjonalny - okna zostały ścięte u góry (jakieś 40 cm), przyjęły więc formę pięciokątów (tafla okna oczywiście podzielona na 2 części) - ale za to się otwierają. Może znajdę chwilę, żeby to pstryknąć - kiedyś

    Budujemy 70 km od Poznania.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rapit
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Ja też buduję lmp 42a :)

    Witam,
    Czytam, czytam i czytam. Na razie tylko czytam, ale wreszcie czas coś napisać.

    Od jutra (5 lutego) ruszamy z budową domu. Jak na razie zrobiliśmy drogę dojazdową do naszej działki.
    Wybraliśmy ten projekt już jakiś czas temu, ale ogólnie rzecz biorą znalezienie odpowiedniego projektu nie było rzeczą łatwą.
    Nie ukrywam, że bardzo cenne będą Wasze uwagi na temat tego projektu, a w szczególności liczę na opinie valdizet

    Pozdrawiam

  14. #74

    Domyślnie

    Projekt sam w sobie ogolnie uwazam za bardzo ciekawy i udany.
    Jezeli ruszacie z budowa, to pewnie zmiany w projekcie macie juz zrobione?

    Mozesz napisac co zmianiliscie w projekcie?

    Pozdrawiam i chetnie odpowiem na wszelkie pytania

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rapit
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam,
    Dziękuję za odpowiedź valdizet.

    Oczywiście zmiany są, bo jakże mogło by być bez nich .
    Po pierwsze napiszę o kryteriach w jakich szukaliśmy projekt, aby spełnił nasze oczekiwania.
    1. Dom ma być z poddaszem użytkowym z dachem dwuspadowym (parterówki odpadają)
    2. Garaż - i tu pierwsza nasza zmiana: poszerzyliśmy (5,3x6,05m)
    3. Powierzchnia użytkowa - około 120m
    4. Kuchnia od frontu - miała być większa i najlepiej zamknięta (z tym sobie poradziliśmy)
    5. Dodatkowy pokój na parterze.

    ... i wybór padł na LMP 42a

    O dokładnych zmianach napiszę później.

    Pozdrawiam.
    Radek

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rapit
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie LMP 42 - zapytanie o okna na poddaszu

    Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów poza mną buduje (lub zbudował) LMP 42 (a)? Chodzi mi o okna na poddaszu. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek fotki zrobione od wewnątrz.

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie energooszczednosc-instalacje

    Ja mam pytanie czy projekt 42a ma faktycznie dobre projekty instalacje wewnetrzne i czy robicie scisle z tym co w projekcie, oraz czy sa to marzenia czy realia-chodzi mi o koszty

  18. #78

    Domyślnie czy ktoś buduje LMP 42a?

    proszę o zdjęcia okien w lukarnie

  19. #79

    Domyślnie

    Poszukaj na forum. Też myślałam o tym projekcie jednak zdecydowałam się na inny ale widzialm zdjęcia z realizacji- zamieszczone przez kogoś właśnie na tym forum

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewapier

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1

    Domyślnie LMP 42

    Z oknami sprawa przedłużała się w nieskończoność - wariant ładniejszy był zdecydowanie mniej funkcjonalny (okna dzielone na pół, większa tafla wyłącznie uchylna), wzięliśmy więc wariant nieco mniej ładny, ale dużo bardziej funkcjonalny - okna zostały ścięte u góry (jakieś 40 cm), przyjęły więc formę pięciokątów (tafla okna oczywiście podzielona na 2 części) - ale za to się otwierają. Może znajdę chwilę, żeby to pstryknąć - kiedyś

    Budujemy 70 km od Poznania.[/quote]

    Witam.Ja również buduję dom LMP 42 i prosiłabym o kilka zdjęć okien trójkątnych oraz schodów. A ile okna trójkątne - orientacyjnie bym chciała wiedzieć- kosztowały? My mamy w planie zamurować okna na dole od strony schodów.Więc na korytarzu bedzie tylko jedno okno-górne.Czy ten dom budujecie w Trzemesznie? Bo nie napisaliście w którą stronę od Poznania.Pozdrawiam. Ewa

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony