dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Banned
    GoogleBot

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Nibylandia
    Kod pocztowy
    02-022
    Posty
    6

    Domyślnie Remont płaskiego dachu

    Witam wszystkich! Zdecydowałem się zarejestrować na tym forum bo poczytałem trochę forumowych ekspertów i ich metody wydaja się mieć sens i uzasadnienie więc postanowiłem załozyć nowy temat. Nie znalazłem na forum dokładnej odpowiedzi, a bardzo liczę na uzyskanie pomocy.

    Mam do pokrycia papą dach płaski jednospadowy na deskowaniu 80m2. Po kilku fachowcach. muszę wziąc sprawy w swoje ręce i zrobić to porządnie samemu. Jak wspomniałem to dach płaski, bardzo mały spad ale jakiś jest. Niestety z matmy zawsze byłem noga więc nie oblicze dokładnego spadku ale i tak by wyszło, że muszę pokryc go papą.

    Mniej więcej wiem co robić, bo sporo sie przygotowuje do tematu, jednak czytając opinie rożnych fachowców troche pobłądziłem. Wiem, że bede mocował pape podkładową mechanicznie, a na to papa krycia wierzchniego termozgrzewalna. I tu mam pierwszy pytanie.

    1.Jak zamocować pape podkładową na dachu płaskim? Jedni polecaja papiaki z podkładkami inni bez, jak to w końcu jest? Wyczytałem, że na całej powierzchni papy bijemy papiaki ale nie wiem co ile. Dawać gdzieś lepik pod spód ? Jak łączyć taką papę na zakladach?

    2. Jak ukladać pape podkładową? Podkład poziomo do okapu a wierzchnia pionowo? Czy może jakoś inaczej?

    3. Mam problem z wyborem papy podkładowej, jedni polecaja 1.5mm bo podobno jest lepsza od tych 3mm, inni polecaja przybic papiakami termozgrzewalna 3mm warstwą do grzania do góry i na to papa krycia wierzchniego. Nie mam zamiaru grzać podkładu do desek bo czuje, że może się to źle skonczyc. Oczywiście celuje w papy z wkładką poliestrową i nie chcę oszczędzać ale bez przesady.

    Niestety na przestrzeni lat fachowcy na dachu odwalili kawał fuszery i wiem, że nie będzie to dobrze zrobione póki sam tego nie zrobie. Wychodzę z założenia, że skoro ludzie 60 lat temu robili trwałe dachy z papy to ja też tak zrobie ale potrzebuje trochę pomocy co do technologi mocowania pap. Szczególnie liczę na pomoc forumowych ekspertów. Będe miał jeszcze kilka pytań ale nie wszystko naraz. Z góry dziekuję!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jeśli teraz jast papa to wystarczy wyrównać i pokryć 5,2 mm. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    Banned
    GoogleBot

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Nibylandia
    Kod pocztowy
    02-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Panie Janie aktualnie jest położona papa na gont. Gont wczesniej był mokry i fachowiec na to grzał pape, ogólnie historia robót na tym dachu to porażka totalna. Zniszczone dwa okna dachowe(chyba były żle dobrane poprostu względem spadu, nie wiem bo z nich rezygnuje), jedno przerabiam na właż. Nie widzę innej opcji jak zerwac wszystko do deskowania ( nie wiem kto wpadł na pomysl z gontami przy takim spadku ) Pozatym dodatkowa warstwa papy bardzo obciaży dach, więc nic tylko rwać i kłaść wszystko od nowa jak należy. To przemyślana decyzja i jedyna słuszna. Proszę wierzyć mi na słowo.

    Jeżeli będzie miał Pan chwilę to prosilbym odpowiedzieć na moje pytania, szczególnie mam problem z doborem, układaniem i mocowaniem papy podkładowej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Obciążenie dachu jeszcze jedną wastwą papy to pikuś w poruwnaniu do obciązenia śniegiem lub wiatrem. Co do okien dachowych to trzeba je montować na korytach ze spadkiem. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5
    Banned
    GoogleBot

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Nibylandia
    Kod pocztowy
    02-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ok, a jak przymocowac pape podkladową na dachu płaskim?

  6. #6
    Banned
    GoogleBot

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Nibylandia
    Kod pocztowy
    02-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szkoda, że nikt nie odpowie na to pytanie i na żadne inne. Pewnie wydaje się być ono oczywiste ale tak nie jest. Sporo się dowiadywałem w tym temacie i wyszło, że co specjalista to inna metoda, jednak ciągle nie wiadomo jaka jest ta jedyna właściwa.

    Na chwilę obecną będę działać w ten sposób - obydwie warstwy papy będe ukladać wzdłuż okapu i przybijać papiakami z podkladką co 20 - 25 cm.
    Na podklad wybieram poliestrowa termo 3mm a na wierzchnią poliestrową 5.2mm. Zostawiam te informacje dla innych bo wiem jak ciężko znależć informacje nt. deskowanego płaskiego dachu. Póki co ta metoda wydaje się mieć największy sens.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoogleBot Zobacz post
    Szkoda, że nikt nie odpowie na to pytanie i na żadne inne. Pewnie wydaje się być ono oczywiste ale tak nie jest. Sporo się dowiadywałem w tym temacie i wyszło, że co specjalista to inna metoda, jednak ciągle nie wiadomo jaka jest ta jedyna właściwa.

    Na chwilę obecną będę działać w ten sposób - obydwie warstwy papy będe ukladać wzdłuż okapu i przybijać papiakami z podkladką co 20 - 25 cm.
    Na podklad wybieram poliestrowa termo 3mm a na wierzchnią poliestrową 5.2mm. Zostawiam te informacje dla innych bo wiem jak ciężko znależć informacje nt. deskowanego płaskiego dachu. Póki co ta metoda wydaje się mieć największy sens.
    A podkładki to pewnie żeby było równo?. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8
    Banned
    GoogleBot

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Nibylandia
    Kod pocztowy
    02-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Podkładki po to, żeby papiak przykrył większą powierzchnie papy. Miałem okazje kiedyś mocować pape 1.5mm i 3mm papiakami bez podkładki i efekt był taki, że mogłem te papę zerwać rękami, nie wyobrażam sobie co zrobiłby wiatr. Mam małe wątpliwości co do tego czy to będzie równo, bo obawiam się że papiaki będą widoczne na wierzchniej warstwie papy, nie ma być ładnie tylko solidnie.

    Pozatym Panie Janie, z całym szacunkiem to liczyłem na pomoc kogoś doświadczonego w temacie. Nie odpowiedział Pan na żadne zadane pytanie, a dodatkowo wyczuwam nutkę złośliwości w zadanym przez Pana pytaniu.

    To Pan tu jest fachowcem i Pan powinien przedstawić prawidłową technologie mocowania jednak na chwilę obecna nie wniósł Pan nic wartościowego do tematu. ( stad te 2400 postów?)

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoogleBot Zobacz post
    Podkładki po to, żeby papiak przykrył większą powierzchnie papy. Miałem okazje kiedyś mocować pape 1.5mm i 3mm papiakami bez podkładki i efekt był taki, że mogłem te papę zerwać rękami, nie wyobrażam sobie co zrobiłby wiatr. Mam małe wątpliwości co do tego czy to będzie równo, bo obawiam się że papiaki będą widoczne na wierzchniej warstwie papy, nie ma być ładnie tylko solidnie.

    Pozatym Panie Janie, z całym szacunkiem to liczyłem na pomoc kogoś doświadczonego w temacie. Nie odpowiedział Pan na żadne zadane pytanie, a dodatkowo wyczuwam nutkę złośliwości w zadanym przez Pana pytaniu.

    To Pan tu jest fachowcem i Pan powinien przedstawić prawidłową technologie mocowania jednak na chwilę obecna nie wniósł Pan nic wartościowego do tematu. ( stad te 2400 postów?)
    Odpowiedziałem wyrażnie co trzeba zrobić!!!!. Ale Pan nie szuka rady tylko potwierdzenia swojej wersji wykonania. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #10
    Banned
    GoogleBot

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Nibylandia
    Kod pocztowy
    02-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Przykro mi, że odniosl Pan takie wrażenie ale nie. Nie odpowiedział Pan na pytanie. Jedynie co, to żeby przykryć to kolejna warstwą papy, co nie ma sensu jak napisałem, a potem gdzie mocować okna dachowe o co nie prosiłem. Doceniam Pana doświadczenie i wiedzę ale nie odpowiedział Pan na pytania. I nie jest to moja wersja wykonania, tylko jedna z wielu która wydaję się mieć największy sens.

    1. Jak mocować pape podkladową mechanicznie na dachu płaskim deskowanym (podkladka czy bez)
    2. Jak układac pape podkładowa (krzyzowacz wierzchnią czy nie)


    Jak ktoś ma więdzie na ten temat, jak to poprawnie wykonac to proszę o odpowiedź. Pytałem się około pięciu ludzi, którzy powinni mieć wiedzę na ten temat i okazało się, że każdy ma inna metodę i każdy nastepny fachowiec neguję metodę tego poprzedniego
    Ostatnio edytowane przez GoogleBot ; 03-08-2019 o 12:31

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoogleBot Zobacz post
    Przykro mi, że odniosl Pan takie wrażenie ale nie. Nie odpowiedział Pan na pytanie. Jedynie co, to żeby przykryć to kolejna warstwą papy, co nie ma sensu jak napisałem, a potem gdzie mocować okna dachowe o co nie prosiłem. Doceniam Pana doświadczenie i wiedzę ale nie odpowiedział Pan na pytania. I nie jest to moja wersja wykonania, tylko jedna z wielu która wydaję się mieć największy sens.

    1. Jak mocować pape podkladową mechanicznie na dachu płaskim deskowanym (podkladka czy bez)
    2. Jak układac pape podkładowa (krzyzowacz wierzchnią czy nie)


    Jak ktoś ma więdzie na ten temat, jak to poprawnie wykonac to proszę o odpowiedź. Pytałem się około pięciu ludzi, którzy powinni mieć wiedzę na ten temat i okazało się, że każdy ma inna metodę i każdy nastepny fachowiec neguję metodę tego poprzedniego
    Z tego wniosek ,że Pan wie lepiej co ma sens. Nie gdzie mocować okna, ale JAK na tak małym spadku. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i wskazać ekipę do remontu płaskiego dachu z lat 80 tych? Trzeba wszytko zerwać i dać nowe materiały ???

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ladybird76 Zobacz post
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i wskazać ekipę do remontu płaskiego dachu z lat 80 tych? Trzeba wszytko zerwać i dać nowe materiały ???
    Ktoś ma zgadywać jak ten dach wygląda? Ogólnie: nie, nie trzeba wszystkiego zrywać, ale dawanie nowych materiałów to pewnik.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony