dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Tak sobie czytam wątek o połączeniu kominka z ogrzewaniem elektrycznym i myślę, że to ma sens. Zwłaszcza elektryczne konwektorowe, ma małą bezwładność cieplną i jest w stanie szybko "reagować" na zmiany temperatury.
    Ja od długiego czasu planuję wodne ogrzewanie podłogowe (z piecem gazowym lub olejowy) + wspomaganie: kominek z rozprowadzeniem ciepła. Po wszystkich hymnach pochwalnych dla jotula dokładnie sobie go obejrzałem i też zachorowałem (do tej pory zakładałem zamontowanie raczej czegoś ozdobnego do salonu). Być może będę wiecej i częściej korzystał z kominka. I tu mam dylemat.
    Jak będzie się zachowywała automatyka, jeżeli będę wspomagał instalację podłogową kominkiem. Co się stanie, kiedy nad ranem kominek wygaśnie - czy podłogówka ze swoją naturalną bezwładnością nie będzie uciążliwa (zimno rano). Może warto zrezygnować w takiej kombinacji z automatyki a oprzeć się na programatorach czasowych?
    Jakie jest Wasze zdanie na temat łączenia wodnej podłogówki i kominka?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja też jestem ciekaw!
    Czy ktoś w Was ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

    TOMek

  3. #3

    Domyślnie

    Też myślę nad takim rozwiązaniem i zastanawiałem sie nad sterowaniem. Nie sądzę, żeby dało się to zautomatyzować. Jaki parametr ma sterować podłogówką? Temp. w pomieszczeniu - odpada (czas rozgrzewania pomieszczenia kominkiem to pewnie ok. 30-60 min., bezwładność podłogówki - kilka godzin). Sterowanie pogodowe też (skąd ma wiedzieć, czy za kilka godzin rozpalisz w kominku, czy nie). Myślę, że pozostaje automatyka czasowa i regularne użytkowanie kominka.
    Tomek

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Wałkowaliśmy już to w wątku:
    Jak pogodzić kominek, c.o. i automatykę
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...=1634&forum=34

    Zajrzyjcie tam, a może go rozwiniecie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dzięki Frankai - rzeczywiscie w wątku jest sporo pomysłów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony