dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie będe się powtażał że zmiana układu forum to dobta żecz. Nawiąże jeszcze do jednego pomysłu Sanipro, który wspomniał o możliwości wstawiania tabelek. Ostatni tydzień poświęciłem na szukanie najlepszego (dla siebie) kredytu hipotecznego.Przeprowadziłem porównanie oprocentowania, prowizji a nawet porównanie wachań na przestrzeni ostatnich 6 lat kursów walut (CHF,USD,EURO). Wiem że wielu ludzi to interesuje , szkoda że nie ma możliwości podzielenia się tymi informacjami w postaci jakiejs tabelki.
    PS.
    Ja osobiście byłem zdziwiony bo najlepszą oferte miał dla mnie bank do którego wszedłem przez przypadek. Jesli chidzi o walute to CHF , na przestrzeni ostatnich 6 lat jego kurs wachał się w granicy od 2,14 zł (03.1996) do 2,70 zł (03.1999) czyli w granicy 60 groszy, o EURO i USD lepiej nie mówić (2,50-4,45).
    Pozdrawiam

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Zgadzam się z tobą kolego ale weź pod uwagę że chcąc wziąć kredyt np. 100000zł, biorąc go w CHF po np. 2,5 zł będziesz miał do spłaty 40000 CHF a biorąc go w USD (kurs 4 zł) 25000 USD. I teraz co się dzieje gdy dolar drożeje o 10 gr - 25000*0,1=2500zł, CHF w tym samym czasie również musi podrożeć o powiedzmy 5-6 gr (bo jak dolar drożeje to i reszta walut też) to mamy 40000*0,06=2400 zł. Tak więc te relacje są podobne. Bardziej istotne jest racej oprocentowanie poszczególnych walut. Lepiej powiedz co to za świetny bank, bo ja na razie tańszego od Hypovereinsbank nie znalazłem. A tak w ogóle to rzeczywiście o kredytach można by zrobić coś oddzielnego.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Chciałbym przekazać gratulacje dla Alanty, że jej pomysł został zrealizowany. Czy napewno o to Jej chodziło? Oczywiście Alanta ma prawo wypowiedzieć sie na ten temat. Od nas teraz zależy, czy nasze wypowiedzi będziemy wpisywać do włściwych grup tematycznych.
    Redakcja (moderator) wykazała dużą elastyczność i badzo szybko zareagowała na nasze propozycje. Tu również należą się gratulacje i podziękowania. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja Alanty może być zrealizowana.

  4. #24

    Domyślnie

    Gratulacje za szybkość dla redakcji i podziękowania za czytelny podział forum
    pozdrowienia
    Agnicha

  5. #25
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Spieszę donieść, że na tym forum można zamieszczać także tabele, w postaci html. Więcej informacji jeśli trzeba - w połowie tygodnia. ATP

  6. #26

    Domyślnie

    O kurczak, ale mnie Redakcja zaskoczyła !!!Nie przypuszczałam, że tak to szybko pójdzie. Właśnie przejrzałam całe forum i jestem w szoku. Co prawda kilka wątków jeszcze jest nie tam, gdzie trzeba (o ulgach to chyba do prawa?), ale to szczególik. Podobają mi się nazwy, szczególnie "Psycholog dyżurny..." i "Pamiętajcie o ogrodach" -lubię tą piosenkę...Podoba mi się też "dopóki igły nie opadną z choinek", bo już mnie korciło zapytać, jak długo będzie ten temat "wisiał". Ogólnie - piątka z plusem dla Redakcji za zmiany i za szybkość reakcji na nasze uwagi !.

  7. #27
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Dziękujemy, chcemy byście czuli się jak u siebie w domu (właśnie zbudowanym).
    ATP

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Dobra robota ! Aż dziwne, że czasami to się tak po prostu DZIEJE: dobry pomysł - dobre wykonanie. Szkoda, że na budowie tak się nie dzieje...
    Szóstka dla Redakcji i szóstka dla Alanty.

  9. #29

    Domyślnie

    Pisząc piątka z plusem miałam na myśli stary system ocen, na którym się wychowałam, od 2 do 5. Na nowe to będzie "szóstka z plusem" i najbardziej cieszy mnie to, że tak jak na większość spraw w naszym kraju nie mamy żadnego wpływy, tak tu możemy się poczuć współtwórcami.
    I zauważcie, że przy okazji zmian na forum wiele wątków się "odświeżyło"...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-01-14 13:41 ]</font>

  10. #30
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-02-21 20:09 ]</font>

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A co z kasowaniem własnych przypadkowych wypowiedzi. Kiedyś ten temat był poruszany. Ja sam naknociłem na początku - Nowa wiadomość zamiast Odpowiedz.
    Przy okazji spraw administracyjnych - gdzieś było o KIPie i jego kredytach. Ktoś chciał go wyrzucać. Błąd. Im więcej będzie pisał o tych swoich głupotach, tym mniej ludzi się nabierze. Nabrani - zróbcie wątek "Oszustwa kredytowe itp." w prawo i pieniądze.

  12. #32

    Domyślnie

    I myślisz, że Kip tam będzie pisał o sobie ?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Niestety nie, ale inni napiszą.
    Są jeszcze inni jemu podobni, którzy się tu nie chwalą ze swojej filantropii, no bo jak nazwać pożyczanie komuś pieniędzy, kto może nie zwróci, na 4% jak z obligacji jest ponad 10%?
    Pamiętajmy też, że pewne porządne banki mają też swoje numery.
    Idę założyć wątek "Uwaga na kredyty"

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Wykorzystując otwarty przez Alante wątek chciałbym zwrócić się do Redakcji o rozpatrzenie możliwości ulatwienia wyszukiwania tematycznego. Duze możliwości daje tu lista użytkowników. Można łatwo zapoznać się z wypowiedziami jednego autora, odpowiedzi Redakcji, osób najczęściej zajmujących głos itp.. Są autorzy, których z góry traktuję jako autorytet i łatwo mogę znaleźć ich wypowiedzi. Jednak jest dużo wypowiedzi na ten sam temat pod różnymi hasłami. Nieraz autorzy wymyślając nazwę wątku świadomie innym razem nieświadomie dają nazwy nie odpowiednie do tematu (mnie również się to zdarzyło). Poszukiwanie wypowiedzi na temat kotłów, czy chociażby wypowiedzi na temat kierownika budowy jest bardzo kłopotliwe. A marzyłbym sobie usiąść przy lawiaturze, włączyć forum dyskusyjne, wpisać hasło "komin" i ma mdostęp do wszystkich wypowiedzi na ten temat. Możliwe, że jest taka opcja a trzeba tylko ją wyeksponować. Z powazaniem
    sanipro

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Sobie już odpowiedziałem na pytanie o sposobie wyszukiwania. Ale jezeli odpowiem na forum, moze ułatwię innym poszukiwania. Nalezy skorzystać z opcji "szukaj" (prawy górny róg ekranu). Polecam.

  16. #36

    Domyślnie

    Rekordziści wypowiedzi, zauważyliście, że redakcja za nami nie nadąża, straciliśmy taki śmieszny czerwony znaczek . Przeglądałam ostatnio inne fora budowlane, a tam lekka martwota.

  17. #37
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Staramy się jak możemy. Na Państwa pytania odpowie nasz informatyk. Pozdrawienia. Redakcja

  18. #38

    Domyślnie

    Wygląda na to, że w muratorze forum się bardzo rozkręciło - aż miło patrzeć. pamiętam jak na początku bywały dni bez nowych wiadomości. Dziś to już niemożliwe
    pozdrowienia
    Agnicha

  19. #39

    Domyślnie

    Myślę, że forum rozręciło się głównie dzięki martwemu sezonowi budowlanemu. Przyjdzie wiosna, i wszyscy weźmiemy się do pracy.
    Było nie było, przeglądanie wiadomości trochę czasu zajmuje. Podziwiam jednak "karabiny maszynowe", którzy potrafią pisać 20 odpowiedzi jednego dnia, od 9:58 do 15:00

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    No cóż Alanta. Widać że podpadłaś Redakcji i zabrała Ci order rekordzisty, a tym którzy maja gorsze wyniki pozostawiono. Nie zadzieraj z REDAKCJĄ.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony