dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy skorzystałeś z możliwości dokonania takiej darowizny?

Głosujących
84. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Dokona

    34 40,48%
  • 19 22,62%
  • 5 5,95%
  • 9 10,71%
  • 17 20,24%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Temat: Jeden procent

  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Jeden procent

    Tych którzy jeszcze nie rozliczyli podatku za rok 2004 zachęcam do skorzystania z możliwości przekazania 1% należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego którą darzycie zaufaniem.

    zasady odliczenia - http://www.jedenprocent.pl/

    wykaz organizacji - http://opp.ms.gov.pl

    Niestety ale numer konta na które należy dokonać wpłaty należy zdobyć poprzez kontakt z tą organizacją (przeważnie posiadają własne strony internetowe)
    Część tych kont można znaleźć tutaj - http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?szukanie=opp

    Przy okazji prośba o wypełnienie ankiety.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #2

    Domyślnie

    Wowka
    NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!


    Nie bez kozery masz ten przypis!

    Gratuluję pomysłu

    zaznaczam punkt 2
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaznaczyłem pkt.1 i gorąco zachęcam tych, którzy jeszcze się nie rozliczyli za 2004 rok, aby skorzystali z okazji zadecydowania o tym na co zostanie spożytkowane 1% z ich podatków.
    Nieustannie psioczymy na temat pieniędzy trafiających od nas poprzez podatki do budżetu - ten przepis daje nam szansę wyrwania maleńkiej sumy z tych podatków i zadysponowania nimi według własnego uznania dla dobra społecznego. To tak jakbyśmy w 1% decydowali o budżecie tego kraju. Mikroskala, ale dobre i to. A przede wszystkim szkoła obywatelskich zachowań - nie "oni" tylko my decydujemy na co je przeznaczyć.
    Radzę tylko, bo oszustów nie brakuje: sprawdzajcie komu wysyłacie, wysyłajcie tym do których macie zaufanie i którzy wg Was mądrze te pieniądze spożytkują.
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  4. #4

    Domyślnie

    Zaznaczyłem punkt 4, a i tak jeszcze zostanie mi zwrot za 2005rok.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja tak samo jak lakk. Nie mam czego przelać. Płacę podatki ale nic mi nie zostaje dla Urzędu Skarbowego. Cała zaliczka wraca do mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    witam
    Zdecydowanie 2
    Polecam również wszystkim skorzystać z tej możliwości.

    MAMY MOŻLIWOŚĆ TO Z NIEJ KORZYSTAJMY!!
    pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    "Podciagnę" wątek dodając, że jedynym kosztem osoby która przekaże 1% naliczonego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego jest koszt opłaty manipulacyjnej związanej z dokonaniem przelewu.
    Często (dla posiadaczy kont internetowych) ta opłata wynosi kilkadziesiąt groszy lub też nawet przelew jest bezpłatny.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A oto informacja (z internetowego wydania Gazety Wyborczej - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,2577180.html ) która koresponduje z moją poprzednia wypowiedzią.

    Od 1 marca za wpłaty 1-proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego poczta pobiera 1 zł opłaty

    Zwykle wpłata pieniędzy na rachunek bankowy kosztuje na poczcie 2,5 zł przy kwocie przekazu do tysiąca złotych. Powyżej tej kwoty jest wyższa. W przypadku wpłat pieniędzy na rzecz organizacji pożytku publicznego wynosi od dziś 1 zł. Niezależnie od wysokości przekazywanej kwoty. Poczta tłumaczy obniżkę "realizacją misji społecznej przedsiębiorstwa".
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Podciągam do góry. Uważam, że warto się zapoznać z możliwością odpisu 1% naliczonego podatku.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #10

    Domyślnie

    Zaznaczona poz nr 2.



    Można tu wklejać propozycje co do organizacji ?
    To dam linka.

    Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    "Podciagnę" wątek dodając, że jedynym kosztem osoby która przekaże 1% naliczonego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego jest koszt opłaty manipulacyjnej związanej z dokonaniem przelewu.
    Często (dla posiadaczy kont internetowych) ta opłata wynosi kilkadziesiąt groszy lub też nawet przelew jest bezpłatny.
    W przypadku przelewu internetowego mogą dojść koszty uzyskania z banku podstemplowanego i podpisanego potwierdzenia przelewu (wydruk własny z systemu transakcyjnego dla US może nie wystarczyć), które to potwierdzenie należy zachować do ewentualnej kontroli US.

    Ale wpłata na poczcie to rzeczywiście tylko 1zł.

    A gdyby ktoś zastanawiał się na co przeznaczyć pieniądze to właśnie nasza koleżanka-forumowiczka UKF ma w rodzinie chorego chłopca, na rehabilitację którego można te pieniądze wpłacić . Oto post UKF w sprawie przeznaczenia 1% podatku dla potrzebującego Pawełka!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    W ankiecie brakuje mi pozycji: Place podatek liniowy 19% i nie mam mozliwosci dokonania takiej darowizny
    Pozdrowienia

  13. #13

    Domyślnie

    Zaznaczyłam poz 2

    Szkoda, że to tylko 1 %
    Ja bym najchętniej przepisała całą urzędową "niedopłatę"...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky
    ... W przypadku przelewu internetowego mogą dojść koszty uzyskania z banku podstemplowanego i podpisanego potwierdzenia przelewu (wydruk własny z systemu transakcyjnego dla US może nie wystarczyć), które to potwierdzenie należy zachować do ewentualnej kontroli US.....
    Urzędy Skarbowe honorują wydruki komputerowe potwierdzenia przeprowadzenia takiej operacji bez pieczęci banku.
    Wystarczy, że wydrukujesz "ekran" z zakończona (zrealizowaną) operacją przelewu. Oczywiście, możesz także dołaczyć (do wglądu)przesyłane Tobie przez Bank comiesięczne zestawienie operacji.
    Corocznie US kontrolował całość mojej dokumentacji rozliczeniowej (ulga budowlana) . Bez problemu uznawano wszystkie realizowane przez internet operacje. Nigdy nie wymagano potwierdzenia z pieczęcią banku.

    Czyli jednak nie ponosi się w związku z tym żadnych kosztów.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Zaznaczyłam #2
    I też pozwolę sobie dołączyć link instytucji, którą wspieramy (nie tylko przy okazji rozliczania podatku) - hospicjum dla dzieci (im. Małego Księcia). Naprawdę pracują tam fantastyczni ludzie, którzy robią bardzo duzo dobrego. Gorąco polecam niezdecydowanym
    http://www.hospicjum.lublin.pl/
    BabaB

  16. #16

    Domyślnie troche w tym temacie sie orientuje

    ..."lakk
    Zaznaczyłem punkt 4, a i tak jeszcze zostanie mi zwrot za 2005rok. ".....

    co nie znaczy ze nie mozna przeznaczyc 1% ( wtedy urzad skarbowy zwroci Ci kwote pomniejszona o 1% i przekaze 1% na cel przez ciebie wskazany ) - dla Ciebie nie to samo, ale dla obdarowywanego to samo .

    acha i jeszcze jedno,
    ".... na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U.Nr 140 z 1997 roku, poz.939 z późniejszymi zmianami). Nie wymaga podpisu ani stempla. ...."

    nie raz juz to przerabialem, w najrozniejszych sytuacjach ( a to podatek , a to kupno ziemi , zatrzymanie do kontroli przez policjie ( dowod oplaty skladki OC ),...) , w pewnym momencie nawet nosilem przy sobie wydrukowana ustawe

    pzdr
    Robal

  17. #17

    Domyślnie to przy acha

    to chodzilo mi o dokument elektroniczny

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dziękuję Redakcji za nadanie temu wątkowi statusu PRZYKLEJONY.
    Nie wszyscy już sie rozliczyli i nie wszyscy zdążyli się zapoznać z nowymi uregulowaniami prawnymi w kwestii darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego.
    Możliwe, że lektura tego watku wpłynie w jakiś sposób na Waszą decyzje w tej kwestii.
    Potrzeb jest dużo a do dyspozycji mamy tylko ten jeden jedyny % . Więc skorzystajmy z okazji.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Ja przelałam pieniążki na fundację KRWINKA z Łodzi- pomoc dla dzieci z białaczką..
    Co prawda 1% to była tak śmieszna kwota, że aż wstyd dawać na chore dzieci tak mało więc wysłałam więcej- na pewno się przyda

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja niestety pkt4

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony