dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy skorzystałeś z możliwości dokonania takiej darowizny?

Głosujących
84. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Dokona

    34 40,48%
  • 19 22,62%
  • 5 5,95%
  • 9 10,71%
  • 17 20,24%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Temat: Jeden procent

  1. #41

    Domyślnie

    ja już wpłaciłam i gorąco zachęcam wszystkich, Fundaja Urszuli Jaworskiej jest największym w kraju rejestrem niespokrewnionych dawców szpiku, można pomóc dając 1%, a może ktoś zdecyduje się też zostać dawcą szpiku
    kliknijcie na link i poczytajcie, można uratować komuś życie, na prawdę warto
    http://www.fundacjauj.pl/main.php?l=pl

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    ja niestety nie mogę wpłacić 1% podatku... bo rozliczam się wg. stawki ryczałtowej 19%. Wiem, że są różne pomysły i interpretacje, że ewentualnie przedsiębiorcy mogą wpłacić 1% swojego podatku... ale są oparte na dość wątpliwych argumentach i podstawach.
    Przyznam, że jest to dla mnie wyjąktowo głupia regulacja; bo czym się różni mój podatek i moja wpłata na organizacje pożytku publ. od innych podatków od dochodów osobistych.... Czym innym są ulgi w podatku a czym innym możliwość przekazania małej części swojego podatku na cele pożytku publicznego...szkoda....
    pozdrawiam,
    gaga2

  3. #43

    Domyślnie

    Ponieważ niektórzy już zaczynają wypełniać PITy zachęcam do przekazania 1% na walkę z przemocą w szkole organizacji pozarządowej zamiast Romanowi G.

    1% dla Stowarzyszenia "Bliżej dziecka" www.przemocwszkole.org.pl

    Od 10 lat zajmujemy się problemem przemocy rówieśniczej w szkole.
    Organizujemy Treningi Pewności Siebie dla dzieci-ofiar przemocy.
    Pracujemy z agresywną młodzieżą. Pomagamy tworzyć "bezpieczne szkoły".

    W tym roku znów uczestniczymy w Akcji "1% dla mojej organizacji" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła".
    W ramach Akcji mogą Państwo przeznaczyć 1% swojego podatku na dofinansowanie naszej działalności.

    Pomóż nam wspierać innych!


    Zasady dokonywania wpłat:

    Po wyliczeniu całego podatku, jaki za 2006 rok powinniśmy zapłacić do Urzędu Skarbowego, obliczamy 1% tej kwoty.
    Odliczenia możemy dokonać nawet wtedy, gdy spodziewamy się zwrotu "nadpłaty". Chodzi o cały podatek należny, zawierający zaliczki, które już zapłaciliśmy lub zrobił to nasz pracodawca.

    KROK 1: w formularzu PIT (PIT -36 lub PIT-37) w części zatytułowanej "Obliczenia zobowiązania podatkowego" znajdujemy rubrykę "Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego" (dla PIT-36 jest to pozycja nr 179, dla PIT-37 jest to pozycja 111). Tutaj wpisuje się kwotę obliczonego 1%.

    KROK 2: podatnik wpłaca wysokość obliczonego i wpisanego w PIT "1%", na konto Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".
    Na dowodzie wpłaty należy wpisać:
    Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła", ul. Chopina 2c, 41-400 Mysłowice.
    Wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego na podst. art.27 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
    Numer konta 59 1320 0022 0112 2224 2000 0085 Imię i nazwisko oraz adres wpłacającego podatnika Kwotę dokonanej wpłaty Przypominamy, że rozliczenia podatku za 2006 rok oraz wpłaty 1% należy dokonać do 30 kwietnia 2007 roku.
    Należy zachować dowód wpłaty.

    KROK 3: podatnik wysyła formularz PIT do Urzędu Skarbowego i ewentualnie, (jeżeli ma "nadpłatę") oczekuje na zwrot pieniędzy.

    Pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu "Bliżej Dziecka", które posiada indywidualne konto w Organizacji Pożytku Publicznego "Przyjazna Szkoła".
    Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom-ofiarom przemocy rówieśniczej.

    Serdecznie dziękujemy!
    Mike

    Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie "Bliżej dziecka" - www.przemocwszkole.org.pl

  4. #44

    Domyślnie

    A wiecie, jak państwo nasze kochane przejmuje tą kasę, którą Wy "darowujecie" jako ten "jeden %" ? Otóż....
    Pieniądze te są najzwyczajniej w świecie opodatkowane
    Znajoma teściowej mojej jest niepełnosprawna, starała się o kasę z "jednego procenta", własne konto w tym celu założone, wszystkie potrzebne zezwolenia, aby wszystko było legalnie. I gdy zdołała nazbierać kasę na potrzebną jakąś tam aparaturę, która miała ulżyć jej w cieprieniach - okazało się, że ma ... zapłacić podatek dochodowy od kwoty, która znalazła się na tym koncie, z przeznaczeniem na ten sprzęt. Kwota rzędu kilkudziesięciu tys. PLN. Podatek - niemal połowa z tego. I co Wy na to ?

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NataliaG

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    wszystkich użytkowników, którzy mają możliwość przekazania 1% podatku zapraszam do wsparcia niezwykłej fundacji, która codziennie walczy o uśmiechy na twarzach dzieci. Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom.
    Historia Fundacji jest niezwykle poruszająca. Założycielami instytucji są zdeterminowani i pełni wiary rodzice, rodziny oraz przyjaciele chorych dzieci, którzy nie pobierają wynagrodzeń za prace i szerokie działania wykonywane na rzecz Fundacji.

Wszelkie informacje związane z działaniem oraz funkcjonowaniem Fundacji znajdą Państwo na stronie internetowej: http://pomocdzieciom.eu .

 Na stronie został udostępniony NIEODPŁATNY program do rozliczania PIT, z którego mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i biura księgowe.

Wpisz się w historię Fundacji przekazując swój 1% podatku.


    POMOC się LICZY! 

    KRS 0000140007

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony