dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 101 z 652
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 13036
  1. #2001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Ja: w Warszawie śmierdzi, i winię za to kominki, piece na węgiel itp
    Ty: czepiasz się interpunkcji (sam robiąc błędy)
    Ja: Brakuje Ci argumentów?
    Ty: Argumenty to: zostań gdzie byłeś, w Warszawie protestują, jesteś śmieszny

    Podumowujac, nie wiem czy mam się śmiać się czy płakać. A w Warszawie i "paru" innych miejscach w Polsce śmierdzi nadal.

    Można w sumie stwierdzic ze w Pekinie jest gorzej i problem zignorowac, albo zastanowić sie co z tym można zrobić.

  2. #2002
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Chciałem obronić swoje prawa i zaznaczyć do jakiej miary może urastać problem palenia drewnem w mojej miejscowości? Zapewne nie stwarza zagrożenia życia i zdrowia moim sąsiadom choć na odwrót , bywa różnie.Kolejny adwersarz burzy ten mały problem w jednym zdaniu, bo niemal wypad z samolotu jak powąchał warszawskiego smoga , "w postaci gęstej mgły, utrzymującej się nad terenami wielkich miast i okręgów przemysłowych". Te nadinterpretacje i własne ideologie są już nudne.Drogi Panie-Kolego Jastrząb chętnie posłucham jak to w twej miejscowości , miejscowi palacze drewnem sezonowanym w normalnych nazwę to kominkach trują , cię aż tak , że wdychasz rakotwórcze wyziewy kominkowe.Takie wiesz argument na argument lub słowo przeciw słowu..Któż nie popełnia błędów ale wybacz nie czepiłem się do nich bezpośrednio choć w takim krótkim poście zrobiłeś ich bardzo dużo.Jako kolejny adwersarz tego zacnego topiku niestety nie masz nic do powiedzenia prócz kilku niepotrzebnych kwestii.Gdzie mieszkasz , a powiem ci kim jesteś.Wreszcie co robisz by w przyszłości nie wypaść z samolotu , bo ja robię wszystko paląc w kominku , by takim jak ty stawić czoła choć zawsze widzę ich bardzo znamienne porównania.Gdybyś może go miał miałbyś inne mniej rażące w skali kraju-Polski ,odczucia.

    p.s

    Jeśli pozwolisz jedno zdanie do tego twojego
    Ja: Ty:
    popatrz jak skleciłeś tego posta bez wyrazu.

    Ty:
    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A ja wysiadłęm wczoraj na okeciu z samolutu lecacego z niemiec w ktorym to podobno spala sie wielokrotnie wiecej drewna i biomasy niz u nas i sie zaciągnąłem. I już nic nie powiem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 17-12-2016 o 13:42

  3. #2003
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    A propos błędów
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.
    https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://kuznetsovstove.com/en/about-the-new-system&prev=search

    Tak na nią popatrz.To ci pomorze w rozwikłaniu zagadki ,którą mnie poczęstowałeś..Dlaczego nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-12-2016 o 16:30

  4. #2004

  5. #2005
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Sorry @Adam626 ale sam założyłeś bezsensowny wątek i trolle się zleciały
    jak chciałeś się wyżalić to jest na forum wątek "Psychoog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę"
    i tam zapraszam, może tam znajdziesz bratnią duszę z problem kominkowym.

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Sorry @Adam626 ale sam założyłeś bezsensowny wątek i trolle się zleciały
    jak chciałeś się wyżalić to jest na forum wątek "Psychoog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę"
    i tam zapraszam, może tam znajdziesz bratnią duszę z problem kominkowym.
    A co w nim jest bezsensownego?

  7. #2007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    A co w nim jest bezsensownego?
    No właśnie?Ja mimo, że należę do zwolenników kominka, jakoś nie mam problemów z kulturą dyskusji w tym wątku - a trolle były, są i będą. Idąc tym tropem, żaden wątek prowokujący do dyskusji nie ma sensu.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #2008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    No właśnie?Ja mimo, że należę do zwolenników kominka, jakoś nie mam problemów z kulturą dyskusji w tym wątku - a trolle były, są i będą. Idąc tym tropem, żaden wątek prowokujący do dyskusji nie ma sensu.
    A gdzie tutaj widziałeś jakąś dyskusję? Publikuje się mapki ot tak wyrwane, twierdzi że benzopiren to przede wszystkim kominki a jak napiszesz że też samochdy i kawa to odpiszą że to nie dyskusja o samochodach i kawie ot cała dyskusja.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #2009
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    No właśnie?Ja mimo, że należę do zwolenników kominka, jakoś nie mam problemów z kulturą dyskusji w tym wątku - a trolle były, są i będą. Idąc tym tropem, żaden wątek prowokujący do dyskusji nie ma sensu.
    To co się dzieje tutaj to pryszcz w porównaniu np, z ogrzewaniem - PC kontra wszyscy, a o "bólu/bulu" nie wspomnę .
    Temat wg. mnie otwiera oczy, a raczej zwraca uwagę, inwestorom zapatrzonym w 'ciepło' kominka, zwłaszcza z płaszczem, że wyobrażenia niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością.
    A kultura dyskusji, jak na wszystkich forach z ograniczona moderacją.

  10. #2010
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A gdzie tutaj widziałeś jakąś dyskusję? Publikuje się mapki ot tak wyrwane, twierdzi że benzopiren to przede wszystkim kominki a jak napiszesz że też samochdy i kawa to odpiszą że to nie dyskusja o samochodach i kawie ot cała dyskusja.
    Jedni i drudzy się okopali, postawili zasłony dymne i nic nie trafia.

  11. #2011
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jedni i drudzy się okopali, postawili zasłony dymne i nic nie trafia.
    To się odkopmy i podyskutujmy konstruktywnie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #2012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    To co się dzieje tutaj to pryszcz w porównaniu np, z ogrzewaniem - PC kontra wszyscy, a o "bólu/bulu" nie wspomnę .
    Temat wg. mnie otwiera oczy, a raczej zwraca uwagę, inwestorom zapatrzonym w 'ciepło' kominka, zwłaszcza z płaszczem, że wyobrażenia niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością.
    A kultura dyskusji, jak na wszystkich forach z ograniczona moderacją.
    Na temat różnic pomiędzy wyobrażeniami a rzeczywistością filmik polecam...



    https://www.facebook.com/kominki.piotrbatura/posts/1262639587142948

  13. #2013
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na temat różnic pomiędzy wyobrażeniami a rzeczywistością filmik polecam...



    https://www.facebook.com/kominki.piotrbatura/posts/1262639587142948
    No właśnie. Nie wszystko wydaje się oczywiste.

  14. #2014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    No właśnie. Nie wszystko wydaje się oczywiste.
    Ta zwłaszcza chęć do konstruktywnej dyskusji
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #2015
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To się odkopmy i podyskutujmy konstruktywnie
    Po 2 000 postów spróbujmy

    Wątpiący i "przeciwnicy" --- zwolennicy;
    Różnice
    brudzi --- nic nie brudzi, a jeśli nawet to i tak trzeba sprzątać
    trzeba myć szybę i wybierać popiół --- nieprawda, myję raz w sezonie i sprawia mi to przyjemność, a popiol raz w miesiacu i jest nawozem
    w domu jako tako ogaconym przegrzewa --- nic u mnie nie przegrzewa, bo palę non-stop
    ekonomicznie nieuzasadniona inwestycja --- guzik, drewno mam za darmo lub półdarmo
    przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza --- węglarze kopcą więcej, diesli bez filtrów jeżdżą miliony i niech /oni/ z nimi najpierw zrobią porządek
    mam kominek, ale z czasem mi przeszło palenie i używam z rzadka --- głupi jesteś, nie wiesz co masz w domu i co tracisz
    mapki i dane publikowane w PL wskazują na zanieczyszczenie powietrza --- propaganda zielonych i wrogiej nam unii
    kopci, trzeba myć szybę, wybierać popiół --- nie umiesz palić, masz marketowy kominek, gdybyś nie oszczędzał nie byłoby problemów

    Punkty wspólne.
    coś jednak jest w widoku ognia w salonie

    Coś pominąłem?
    Spróbujmy jeszcze raz .

  16. #2016
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    .................Coś pominąłem? ......
    Tobie nie wypada się mylić skoro wytykasz czyjeś błędy. Nie ma czegoś takiego jak popiol.Był Popiel czy popiół. Co pominąłeś.Ano to ,że cały czas chcesz dyskusję sprowadzić do jednego.Ludzie nie montujcie kominków w domach są przecież nieszkodliwe inne bardziej trafniejsze rozwiązania choćby,propan - butan-w rzeczy samej np taki gaz.W widoku ognia w salonie jest bardzo dużo , a ty jak zwykle już teraz globalnie chcesz udowodnić ,że to nieprawda.

  17. #2017
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Spróbuję się dostosować, ale tylko spróbuję.

  18. #2018
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Spróbuję się dostosować, ale tylko spróbuję.
    Ok niech będzie.Poczekam .Wiesz ,że czekam.No to bądź konstruktywny
    1. wartościowy;
    2. wnoszący nowe, potrzebne elementy;
    3. budujący
    i merytoryczny nadal w tym topiku.Popatrzę na razie jako troll z boku oczywiście na twoje wejścia o niechęci posiadania kominka.Nic więcej bo Święta idą.Najbardziej interesuje mnie punkt 2.Jeśli nic nie zrobisz pokuszę się o bana i sprawę twojego pojęcia kominkowego nazwę po imieniu.Dałem ci propozycje jako troll.Reszta w twych rękach obsługujących kominek.Czas pozbyć się u ciebie tej farsy.
    1. lekki utwór sceniczny z wątkami komicznymi;
    2. potocznie: coś niepoważnego, kpina

    Najbardziej interesuje mnie punkt 2.Znowu.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 17-12-2016 o 22:50

  19. #2019

    Domyślnie

    Od doby praktycznie nie wygaszam w kominku. Zaczałem spalać drewno które schło całe lato ale potem moja "drewutnia" przyryta plandeką cała przeciekła i drewno jest nasiąknięte niemal z niego kapi. Suszę je w kominku po bokach a spalam suchy wkład. Po kilku godziniach suszenia w temp kilkuset stopni przekładam to wysuszone na palenisko a nowe mokre ładuję znów na boki. Jest dym z komina, śmierdzi. ale się pali i jest ciepło.

    Nie posiadasz kominka = nie smrodzisz. Posiadasz kominek - dym

  20. #2020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Jest dym z komina, śmierdzi. ale się pali i jest ciepło.
    Dla 80% rodaków - gitara !
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 101 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony