dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 102 z 652
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 13036
  1. #2021
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009
    Cieplutko - hanka

  2. #2022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No to może spróbujmy wyjaśnic co prezentuje filmik. Relacja jest naciągana, wydaje się że autor ma niewielkie pojęcie o zjawiskach fizycznych.
    Po pierwsze przed rozpaleniem ilość pyłów zawieszonych w okolicach max normy.
    Po drugie po rozpaleniu (zamknięte drzwiczki kominka konwekcyjnego) zaczyna działać konwekcja i unosić pyły z obudowy ale i z domu (podłogi meble itp.)
    Po trzecie co ciekawe po rozpaleniu otwarcie drzwiczek nie powoduje praktycznie drastycznego wzrostu zapylenia a czasami nawet spadek a to dlatego ze kominek zaczyna zasysać wiekszą ilość powietrza z pomieszczenia.
    Po czwarte jestem bardzo ciekaw jak wyglądał by pomiar przed rozpaleniem i np. włączeniu wentylatora powodującego ruch powietrza.
    Po piąte dla porównania proponuję taki pomiar wykonać w domu ogrzewanym kaloryferami (oraz ogrzewanie wyłączone i ogrzewanie włączone).
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #2023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Po 2 000 postów spróbujmy
    Niestety nie podjąłeś pruby, szkoda.
    Ps. Taka mała uwaga do sprzątania, mam psa takiego domowego, brudzi nieporównywalnie więcej niż kominek. Nie wpadłem na pomysł by go zlikwidować bo to taki psi przyjaciel
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #2024
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Niestety nie podjąłeś pruby, szkoda.
    Ps. Taka mała uwaga do sprzątania, mam psa takiego domowego, brudzi nieporównywalnie więcej niż kominek. Nie wpadłem na pomysł by go zlikwidować bo to taki psi przyjaciel
    Opisałem gdzie przebiega linia sporu. Masz coś do dodania - dodawaj. masz nowe argumenty - argumentuj.
    Nigdzie nie napisałem, aby posiadający już kominek go wyburzyli.
    Czy posiadanie psa jest merytorycznym argumentem za posiadaniem kominka?

    Odebrałem zamysł Adama, założyciela wątku, jako przestrogi dla inwestora - zanim zdecydujesz się na kominek zastanów się trzy razy. Oglądanie ognia w salonie to nie tylko radocha. Jest szereg mankamentów z których niekoniecznie zdajesz sobie sprawę.
    A później już poszło .

  5. #2025
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Opisałem gdzie przebiega linia sporu. Masz coś do dodania - dodawaj. masz nowe argumenty - argumentuj.
    Nigdzie nie napisałem, aby posiadający już kominek go wyburzyli.
    Czy posiadanie psa jest merytorycznym argumentem za posiadaniem kominka?

    Odebrałem zamysł Adama, założyciela wątku, jako przestrogi dla inwestora - zanim zdecydujesz się na kominek zastanów się trzy razy. Oglądanie ognia w salonie to nie tylko radocha. Jest szereg mankamentów z których niekoniecznie zdajesz sobie sprawę.
    A później już poszło .
    I tu akurat jest nić porozumienia - popieram, nieświadome działanie w tym zakresie MOŻE być przyczyną późniejszej frustracji
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #2026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Odebrałem zamysł Adama, założyciela wątku, jako przestrogi dla inwestora - zanim zdecydujesz się na kominek zastanów się trzy razy. Oglądanie ognia w salonie to nie tylko radocha. Jest szereg mankamentów z których niekoniecznie zdajesz sobie sprawę.
    A później już poszło .
    Wygląda na to że możemy się zgadzać, wystarczy z sensem pisać
    Z tym wpisem się zgadzam.
    Ps. Dodam że pewne mankamenty da się ograniczyć do akceptowalnego minimum, oczywiście nie dla każdego będzie to akceptowalne A jeszcze jedno duża część piszących nie wszystko widziała w dziedzinie kominków itp. i pisze co wie nie koniecznie wie co pisze.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 18-12-2016 o 16:17
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #2027

    Domyślnie

    Myślę, ze kominek jest niezłym pomysłem. Tylko lepszą lokalizacją dla niego byłby garaż lub kotłownia. Śmiecenie przez donoszony opał i kurzenie przy wyciąganiu popiołu oraz przy działaniu kominka nie byłyby takie dokuczliwe. Najlepiej aby taki kominek miał też płaszcz wodny a więc by grzał podłogę - odpadły by problemy z chwilowymi napadami gorąca w pomieszczeniu jak przy grzaniu powietrzem.

    Panielnie brykietem raz na dobę przy wkłądzie grzejącym 7-9 godzin bez otwierania drzwiczek to sielanka w porównaniu do palenia drewnem i dokładaniu co 3 godziny.

    Nie wierzę że coś innego niż oszczednośi może popychać ludzi do ogrzewania domu na stałe kominkiem umieszczonym w domu w przestrzeni czystej.

    PS. po raz pierwszy w życiu palę 36h praktycznie bez wygaszania. Fakt, na parterze mam 24 stopnie ale odkurzacz włączam przy każdym otwarciu kominka, podobnie muszę robić z wentylowaniem mieszkania.

    Dziś doszedł smród rozgrzewanej farby z kominka gdy straciłem kontrolę nad ogniem.


    Podsumowując - miejsce kotła jest w kotłowni.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 18-12-2016 o 19:08

  8. #2028
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @Adam
    1. Kupiłeś marny wkład. Jeżeli wydałeś 6 000 trzeba było kupić za 8 000. Jeżeli za 8 000 trzeba było wydać 10 000, itd
    2. Prawdopodobnie montował kominek jakiś domorosły znafca, a nie prawdziwy fachowiec z wieloletnim doświadczeniem w branży. Słowem znowu przyoszczędziłeś.
    3. Co do kurzu. Pewnie w rodzinie lub pośród znajomych ma ktoś psa, koniecznie z długim włosem.. Pożycz na kilka tygodni, a po oddaniu zobaczysz jakie życie jest piękne. Teraz jest najlepszy okres na to doświadczenie, mokro i wszędzie pełno błota.
    4. Jesteś na 100% pewien, że rozpalasz od góry?
    5. Malkontent. Wahania temperatury korzystnie wpływają na zdrowie. Tak przynajmniej twierdzą morsy kąpiący się w przeręblu.
    6. Zapach palonej farby zastępuje z powodzeniem kadzidełka i różne takie odświeżacze powietrza. Nie ma tego złego co by na zdrowie nie wyszło.
    7. Bądź dobrej myśli. Jeszcze kilka sezonów i fascynacja codziennym paleniem Ci przejdzie. Pomyśl. Za kilka lat, zbliżają się święta, kominek wypucowany, drewno kilka lat suszone w garażu i .... rozpalasz. Rodzina się zbiega. ogień miga, śnieg na zewnątrz, a w domu 27 st. Bajka.
    8. Szczęściarz z Ciebie. Wyobraź sobie, że masz kominek z płaszczem i to jako jedyne źródło ciepła, co wówczas?
    9. Podchodź bardziej optymistycznie do życia. Jest naprawdę piękne.

  9. #2029
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Myślę, ze kominek jest niezłym pomysłem. Tylko lepszą lokalizacją dla niego byłby garaż lub kotłownia. Śmiecenie przez donoszony opał i kurzenie przy wyciąganiu popiołu oraz przy działaniu kominka nie byłyby takie dokuczliwe. Najlepiej aby taki kominek miał też płaszcz wodny a więc by grzał podłogę - odpadły by problemy z chwilowymi napadami gorąca w pomieszczeniu jak przy grzaniu powietrzem.

    Panielnie brykietem raz na dobę przy wkłądzie grzejącym 7-9 godzin bez otwierania drzwiczek to sielanka w porównaniu do palenia drewnem i dokładaniu co 3 godziny.

    Nie wierzę że coś innego niż oszczednośi może popychać ludzi do ogrzewania domu na stałe kominkiem umieszczonym w domu w przestrzeni czystej.

    PS. po raz pierwszy w życiu palę 36h praktycznie bez wygaszania. Fakt, na parterze mam 24 stopnie ale odkurzacz włączam przy każdym otwarciu kominka, podobnie muszę robić z wentylowaniem mieszkania.

    Dziś doszedł smród rozgrzewanej farby z kominka gdy straciłem kontrolę nad ogniem.


    Podsumowując - miejsce kotła jest w kotłowni.
    Nie rozumiem po co brniesz w ten z...y kominek. Paliś 36h podkładając co 3h i pilnujac na okrągło to jakiś masochism.
    Problemem nie jest sam kominek a inwestor który takie coś sobie wybrał. Do tego masz alternatywę czyli jak piszesz ogrzewanie podłogowe, gaz, klimakonwektor. Co skłania cię do palenia w tym kominku?
    Jesteś kolejną osobą która niewiele widziała kominków, piecokominków a wypowiada się za wszystkie konstrukcje, no typowo polskie, moja racja jest najmojsza
    Żeby nie być gołosłownym, ogrzewam piecokominkiem (tylko), wczoraj i dzień wcześniej itd. rozpaliłem o 17-tej, załadunek ok 12kg drewna. O 21-szej był już tylko żar. dziś o 15 -tej korpus piecokominka i wymiennik delikatnie ciapły. Dzis rozpaliłem o 18-tej, właśnie kończy się palić, zostanie żar. I ani wczorej ani przed wczoraj popiołu nie wybierałem, w tym sezonie 10 dni temu pierwszy raz. I to jest to o czym pisałem da się ograniczać mankamenty kominka do akceptowalnego minimum.
    W jednym się zgadzam - miejsce kotła jest w kotłowni, ale kto kazał komuś montować kocioł w salonie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #2030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Od doby praktycznie nie wygaszam w kominku. Zaczałem spalać drewno które schło całe lato ale potem moja "drewutnia" przyryta plandeką cała przeciekła i drewno jest nasiąknięte niemal z niego kapi. Suszę je w kominku po bokach a spalam suchy wkład. Po kilku godziniach suszenia w temp kilkuset stopni przekładam to wysuszone na palenisko a nowe mokre ładuję znów na boki. Jest dym z komina, śmierdzi. ale się pali i jest ciepło.

    Nie posiadasz kominka = nie smrodzisz. Posiadasz kominek - dym
    Gdyby muszle klozetową montował Ci porównywalny papudrak jak kominek i była ona podobnej jakości, pewnie w dziale łazienki założyłbyś bliźniaczy wątek, skarżąc się na smród w domu i umazane fekaliami okolice owej muszli. Z drugiej strony...gdybyś miał trochę więcej pojęcia o swoim kominku....o czym byś wtedy pisał na FM. Jak byś mógł zaistnieć?!

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Od doby praktycznie nie wygaszam w kominku. Zaczałem spalać drewno które schło całe lato ale potem moja "drewutnia" przyryta plandeką cała przeciekła i drewno jest nasiąknięte niemal z niego kapi. Suszę je w kominku po bokach a spalam suchy wkład. Po kilku godziniach suszenia w temp kilkuset stopni przekładam to wysuszone na palenisko a nowe mokre ładuję znów na boki. Jest dym z komina, śmierdzi. ale się pali i jest ciepło.

    Nie posiadasz kominka = nie smrodzisz. Posiadasz kominek - dym
    Gdyby muszle klozetową montował Ci porównywalny papudrak jak kominek i była ona podobnej jakości, pewnie w dziale łazienki założyłbyś bliźniaczy wątek, skarżąc się na smród w domu i umazane fekaliami okolice owej muszli. Z drugiej strony...gdybyś miał trochę więcej pojęcia o swoim kominku....o czym byś wtedy pisał na FM. Jak byś mógł zaistnieć?!

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Gdyby muszle klozetową montował Ci porównywalny papudrak jak kominek i była ona podobnej jakości, pewnie w dziale łazienki założyłbyś bliźniaczy wątek, skarżąc się na smród w domu i umazane fekaliami okolice owej muszli. Z drugiej strony...gdybyś miał trochę więcej pojęcia o swoim kominku....o czym byś wtedy pisał na FM. Jak byś mógł zaistnieć?!
    Chyba mi się matrix zawiesił ,bo paredziesiąt postów wcześniej widziałem podobny.A wracając do tematu polecam piecyk wolnostojący typu koza .Kominek już przerabiałem i szkoda na niego miejsca i te koszty .A taką kozę nawet używaną firmową można kupić za 1300 zł a posłuży wiele lat

  13. #2033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Płyta się sprzedawcy zawiesiła. No ale Jemu może. Wszyscy niezadowoleni się nie znają, wszyscy mają złe urządzenia, wszyscy mają źle zrobione.

  14. #2034

    Domyślnie

    Właśnie cały szkopuł w tym, że większość kominków to szajs, z którego wynikają takie a nie inne przekonania tych co dobrego kominka nigdy nie mieli, a widzieli jedynie u znajomych, rodziny, u kochanki itp.

  15. #2035
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @Adam
    1. Kupiłeś marny wkład. Jeżeli wydałeś 6 000 trzeba było kupić za 8 000. Jeżeli za 8 000 trzeba było wydać 10 000, itd
    2. Prawdopodobnie montował kominek jakiś domorosły znafca, a nie prawdziwy fachowiec z wieloletnim doświadczeniem w branży. Słowem znowu przyoszczędziłeś.
    3. Co do kurzu. Pewnie w rodzinie lub pośród znajomych ma ktoś psa, koniecznie z długim włosem.. Pożycz na kilka tygodni, a po oddaniu zobaczysz jakie życie jest piękne. Teraz jest najlepszy okres na to doświadczenie, mokro i wszędzie pełno błota.
    4. Jesteś na 100% pewien, że rozpalasz od góry?
    5. Malkontent. Wahania temperatury korzystnie wpływają na zdrowie. Tak przynajmniej twierdzą morsy kąpiący się w przeręblu.
    6. Zapach palonej farby zastępuje z powodzeniem kadzidełka i różne takie odświeżacze powietrza. Nie ma tego złego co by na zdrowie nie wyszło.
    7. Bądź dobrej myśli. Jeszcze kilka sezonów i fascynacja codziennym paleniem Ci przejdzie. Pomyśl. Za kilka lat, zbliżają się święta, kominek wypucowany, drewno kilka lat suszone w garażu i .... rozpalasz. Rodzina się zbiega. ogień miga, śnieg na zewnątrz, a w domu 27 st. Bajka.
    8. Szczęściarz z Ciebie. Wyobraź sobie, że masz kominek z płaszczem i to jako jedyne źródło ciepła, co wówczas?
    9. Podchodź bardziej optymistycznie do życia. Jest naprawdę piękne.
    Tylko tyle? Mam zaczynać??? Ironia jest okropna w twym wydaniu.Ta z SJP już nieco bardziej stonowana.
    kpina, złośliwość lub szyderstwo ukryte pod pozornym żartem lub wypowiedzią aprobującą
    Do Świąt jeszcze troszkę.

  16. #2036
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Płyta się sprzedawcy zawiesiła. No ale Jemu może. Wszyscy niezadowoleni się nie znają, wszyscy mają złe urządzenia, wszyscy mają źle zrobione.
    Weź ty wyluzuj.O co ci chodzi.W czym masz problem???Sam jesteś niezadowolony .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-12-2016 o 10:30

  17. #2037
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Płyta się sprzedawcy zawiesiła. No ale Jemu może. Wszyscy niezadowoleni się nie znają, wszyscy mają złe urządzenia, wszyscy mają źle zrobione.
    No - jeśli są niezadowoleni, to muszą mieć coś "źle". Jak by mieli wszystko "dobrze" i dalej byli niezadowoleni, to już tylko malkontenctwo.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #2038

  19. #2039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Myślę, ze kominek jest niezłym pomysłem. Tylko lepszą lokalizacją dla niego byłby garaż lub kotłownia. Śmiecenie przez donoszony opał i kurzenie przy wyciąganiu popiołu oraz przy działaniu kominka nie byłyby takie dokuczliwe. Najlepiej aby taki kominek miał też płaszcz wodny a więc by grzał podłogę - odpadły by problemy z chwilowymi napadami gorąca w pomieszczeniu jak przy grzaniu powietrzem.

    Panielnie brykietem raz na dobę przy wkłądzie grzejącym 7-9 godzin bez otwierania drzwiczek to sielanka w porównaniu do palenia drewnem i dokładaniu co 3 godziny.

    Nie wierzę że coś innego niż oszczednośi może popychać ludzi do ogrzewania domu na stałe kominkiem umieszczonym w domu w przestrzeni czystej.

    PS. po raz pierwszy w życiu palę 36h praktycznie bez wygaszania. Fakt, na parterze mam 24 stopnie ale odkurzacz włączam przy każdym otwarciu kominka, podobnie muszę robić z wentylowaniem mieszkania.

    Dziś doszedł smród rozgrzewanej farby z kominka gdy straciłem kontrolę nad ogniem.


    Podsumowując - miejsce kotła jest w kotłowni.

    śmiecenie?
    nosisz drewno luzem?

    kurzenie?
    wyciągasz popiół pogrzebaczem?

    dokładanie co 3h? 36h non stop palenia?
    uwielbiasz tropiki?

    smród farby?



    jesteś świetnym przykładem na :
    a/ fatalnie wykonany kominek
    lub
    b/ brak przeszkolenia w zakresie obsługi kominka, zobacz sobie stronę Pana Batury lub Panów Godzic
    lub
    c/ a i b





    i takie kominki maja prawo uprzykrzyć życie sąsiadom

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    kominki i drewno tanieje
    unde venis et quo tendis

Strona 102 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony