dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 106 z 652
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 13036
  1. #2101

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja wybudowałem drewutnie i też powoli ją zapełniam grabem, bukiem i dębem. Cel to 3 lata sezonowane drewno bez żadnych ograniczeń
    Nie mam jeszcze drewutni, więc kupuję z suszarni. Jakość bardzo dobra, następnym razem zamówię akacjowe.

  2. #2102
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ostatnio było parę dni dziwnej pogody powstałej na skutek nietypowego układu temperatur , widoczne oznaki to mgła , co wystarczyło aby w Warszawie było wyjątkowo zanieczyszczone powietrze . Można powiedzieć otwarcie że to SMOG .
    Tylko nie mówcie że przyczyną tego smogu było palenie drewnem w kominkach....
    Darek B

  3. #2103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ostatnio było parę dni dziwnej pogody powstałej na skutek nietypowego układu temperatur , widoczne oznaki to mgła , co wystarczyło aby w Warszawie było wyjątkowo zanieczyszczone powietrze . Można powiedzieć otwarcie że to SMOG .
    Tylko nie mówcie że przyczyną tego smogu było palenie drewnem w kominkach....
    Oczywiście że nie!! Przecież dzieci w przedszkolu wiedza ze od palenia w kominkach SMOGu ubywa!!

    A na powaznie. Wedlug tego raportu WHO do ktorego się tu ciąglę odwołuje, 80% pyłów i benzopirenów PL to kotłownie domowe. Ofiltrowany przemysl i transport to raptem pozostałe 20% Ile z tego to kominki, a ile piece na wungiel tego nie wiem. Wiec palenie w kominkach nie było przyczyna. Ale jednym ze skladowych. NIestety żadne z nas nie ma wiedzy jak duża skladowa. Brak tej wiedzy nie jest jednak żadnym usprawiedliwiem hajcowania całą zime kominkiem, gdy na zalepeczu jest piec na gaz i nie jest to kwestia kosztów. Jak pisałem, dla mnie ekwiwalent szamba z dziura. Bo tak. Bo lubie. Mo mi się tak podoba.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 23-12-2016 o 20:57

  4. #2104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Oczywiście że nie!! Przecież dzieci w przedszkolu wiedza ze od palenia w kominkach SMOGu ubywa!!


    A na powaznie. Wedlug tego raportu WHO do ktorego się tu ciąglę odwołuje, 80% pyłów i benzopirenów PL to kotłownie domowe. Ofiltrowany przemysl i transport to raptem pozostałe 20% Ile z tego to kominki, a ile piece na wungiel tego nie wiem. Wiec palenie w kominkach nie było przyczyna. Ale jednym ze skladowych. NIestety żadne z nas nie ma wiedzy jak duża skladowa. Brak tej wiedzy nie jest jednak żadnym usprawiedliwiem hajcowania całą zime kominkiem, gdy na zalepeczu jest piec na gaz i nie jest to kwestia kosztów. Jak pisałem, dla mnie ekwiwalent szamba z dziura. Bo tak. Bo lubie. Mo mi się tak podoba.
    No właśnie, tak mi się podoba! Tu i teraz mam życzenie i wszyscy na mojej ulicy wąchają dym z drewna brzozowego. Jutro zobaczę i zadecyduję co będą wdychać. Hahahaha

  5. #2105
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy
    Darek B

  6. #2106

    Domyślnie

    Artykuły z interii są fałszywe jak jej mocodawcy.

  7. #2107
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Oczywiście że nie!! Przecież dzieci w przedszkolu wiedza ze od palenia w kominkach SMOGu ubywa!!

    A na powaznie. Wedlug tego raportu WHO do ktorego się tu ciąglę odwołuje, 80% pyłów i benzopirenów PL to kotłownie domowe. Ofiltrowany przemysl i transport to raptem pozostałe 20% Ile z tego to kominki, a ile piece na wungiel tego nie wiem. Wiec palenie w kominkach nie było przyczyna. Ale jednym ze skladowych. NIestety żadne z nas nie ma wiedzy jak duża skladowa. .
    80 % kotłownie domowe .... a samochody i przemysł 20%..... Ciekawe.... nawet bardzo.
    "Ofiltrowany" przemysł i TRANSPORT , zapewne w starych samochodach są takie filtry co to kwiatki z rur spalinowych wypuszczają , tylko że jak pojadę do Warszawy to w blokowiskach [ bez kominków ] głowa boli po godzinie.... ale to zapewne reakcja na czyste powietrze bez benzopirenu ......
    Darek B

  8. #2108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No właśnie, tak mi się podoba! Tu i teraz mam życzenie i wszyscy na mojej ulicy wąchają dym z drewna brzozowego. Jutro zobaczę i zadecyduję co będą wdychać. Hahahaha
    Rzadko coś takiego piszę, bo wolę rzeczowa rozmowe, ale ... żal mi Ciebie.
    Pewnie jakiś Twój sasiąd uciekł z blokowiska, na wieś żeby mieć czyste powietrze a tu mu taki jeden....uj dzień w dzień smrodzi "bo tak i hahaha".
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 23-12-2016 o 21:39

  9. #2109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Rzadko coś takiego piszę, bo wolę rzeczowa rozmowe, ale ... żal mi Ciebie.
    Pewnie jakiś Twój sasiąd uciekł z blokowiska, na wieś żeby mieć czyste powietrze a
    tu mu taki jeden....uj dzień w dzień smrodzi "bo tak"!!
    Sam uciekłem z bloku i wcale nie na wieś. Nie wszyscy swoje nowe domu budują na wsi. Na mojej ulicy nie tylko ja mam kominek i nie tylko ja go używam. Widzę, że łatwo się nakręcasz. A palil będę bo podoba mi się widok ognia i ciepło płynace z kominka. Tylko nie wyjeżdżaj z jakąś oszczędnościá, już to przerabiałem. Stać mnie na gaz i kominek.

  10. #2110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Sam uciekłem z bloku i wcale nie na wieś. Nie wszyscy swoje nowe domu budują na wsi. Na mojej ulicy nie tylko ja mam kominek i nie tylko ja go używam. Widzę, że łatwo się nakręcasz. A palil będę bo podoba mi się widok ognia i ciepło płynace z kominka. Tylko nie wyjeżdżaj z jakąś oszczędnościá, już to przerabiałem. Stać mnie na gaz i kominek.
    Współczuje miejsca zamieszkania. Tak dzień w dzień kotłuja wszyscy tym drewnem w kominkach

    OK, czyli Ty lubisz i Ci się podoba i nikt inny dookoła się nie liczy? Tak?
    Czyli, jeśli np spodoba Mi się podjechać nocą pod Twoją posesję i opróżnić na Twój trawnik szambiarke, bo mi się nie podoba stawka w oczyszczalnia, to będzie OK?
    I bede tak robił za każdym razem bo mi się podoba wyraz Twojej wkurzonej twarzy z rana... hahahaha

  11. #2111
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Biedny ten Jastrząb ,
    na Forum pianę toczy z ust ...... a tym czasem.....
    Tymczasem sponsorzy akcji " nie pal w kominku" szykują się do Świąt w miłej rodzinnej atmosferze przy swych pięknych kominkach.
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 24-12-2016 o 07:58
    Darek B

  12. #2112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No właśnie, tak mi się podoba! Tu i teraz mam życzenie i wszyscy na mojej ulicy wąchają dym z drewna brzozowego. Jutro zobaczę i zadecyduję co będą wdychać. Hahahaha
    Pewnie na swojej ulicy jesteś tak poważany, jak na tym Forum.
    Szkoda, że sąsiedzi nie mogą dać Ci bana, jak tu, już kilkakrotnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Współczuje miejsca zamieszkania. Tak dzień w dzień kotłuja wszyscy tym drewnem w kominkach po


    OK, czyli Ty lubisz i Ci się podoba i nikt inny dookoła się nie liczy? Tak?
    Czyli, jeśli np spodoba Mi się podjechać nocą pod Twoją posesję i opróżnić na Twój trawnik szambiarke, bo mi się nie podoba stawka w oczyszczalnia, to będzie OK?
    I bede tak robił za każdym razem bo mi się podoba wyraz Twojej wkurzonej twarzy z rana... hahahaha
    Za numer z szambiarką to mógłbyś mieć obitą facjatę i problemy ze stróżami prawa, bo to nie legalne i nie dozwolone prawem. Palenie w kominmu jest w pełni, póki co, legalne.

  14. #2114

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pewnie na swojej ulicy jesteś tak poważany, jak na tym Forum.
    Szkoda, że sąsiedzi nie mogą dać Ci bana, jak tu, już kilkakrotnie
    Sąsiedzi mają takie chaty, że moja wypada przy nich conajmniej jak zwyklły dom. Kilku jest bardzo dobrze sytuowanych i wyobraź sobie ...palą w kominku. Starczy ci już panie czepialski?

  15. #2115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Biedny ten Jastrząb ,
    na Forum pianę toczy z ust ...... a tym czasem.....

    Tymczasem sponsorzy akcji " nie pal w kominku" szykują się do Świąt w miłej rodzinnej atmosferze przy swych pięknych kominkach.
    Yes, yes, yes! Nareszcie ktoś kto lubi kominek. Moja córka stwierdziła, że gdyby nie ten kominek to mieszkalibyśmy w domu za kupę kasy tak jak w bloku, czyli bez duszy. Pozdrawiam.

  16. #2116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Lubi, bo ma z nich chleb, jakbyś nei doczytał
    Tragedia, wybudować dom na nowym zgazyfikowanym osiedlu, a późnie zimąj wdychać brzozę od jednego, brykiet od drugiego itp...
    Może przynajmniej nie kotłują non stop, tak jak ty....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Yes, yes, yes! Nareszcie ktoś kto lubi kominek. Moja córka stwierdziła, że gdyby nie ten kominek to mieszkalibyśmy w domu za kupę kasy tak jak w bloku, czyli bez duszy. Pozdrawiam.
    Jeszcze raz wyrazy współczucia. Cały Twój klimat i dusza domu jest dzięki kominkowi. Troche też zazdroszcze. Bo to proste i wygodne. U mnie na charakter i dusze domu skalda się troche wiecej rzeczy czy to fizycznych czy też nie.

  18. #2118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Za numer z szambiarką to mógłbyś mieć obitą facjatę i problemy ze stróżami prawa, bo to nie legalne i nie dozwolone prawem. Palenie w kominmu jest w pełni, póki co, legalne.
    Gratuluje. Przykladu tez nie potrafisz zrozumiec? To prosciej: sasiad robi coś legalnego co Ci jednak życie uprzykrza. Nie wiem, stawik sobie zrobił i u Ciebie jest stado komarów. Bo tak, bo ON lubi patrzeć na wode i nikt mu nie zabroni.

    A akurat za wszystko mozna mandat dostac jesli jest to uciążliwe dla otoczenia tudziez narusza szeroo przyjete normy spoleczne.

  19. #2119
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ostatnio było parę dni dziwnej pogody powstałej na skutek nietypowego układu temperatur , widoczne oznaki to mgła , co wystarczyło aby w Warszawie było wyjątkowo zanieczyszczone powietrze . Można powiedzieć otwarcie że to SMOG .
    Tylko nie mówcie że przyczyną tego smogu było palenie drewnem w kominkach....
    Darek to nie dziwna pogoda, w meteorologi nazywa się to inwersja, zjawisko polegające na wzroście temperatury z wysokością tym samym zaleganie powietrza w kotlinach, nieckach terenowych, mgły itp. W Polsce dość często spotykana właśnie w okresach jesiennych przy bezwietrznej pogodzie. Powstające mgły w takim okresie dodatkowo wiążą wszystkie unoszące się pyły itp. Brak wiedzy o zjawiskach na zewnątrz domu powoduje właśnie takie opinie że zanieczyszczenie znacznie wzrasta w okresie grzewczym. Pewnie że wzrasta ale ile? By ocenić czy jakieś urządzenie i w jakim zakresie truje pomiary musiały by być robione na wylocie spalin z komina a nie pomiar powietrza w okolicy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #2120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Sąsiedzi mają takie chaty, że moja wypada przy nich conajmniej jak zwyklły dom. Kilku jest bardzo dobrze sytuowanych i wyobraź sobie ...palą w kominku. Starczy ci już panie czepialski?
    Ide o zaklad ze nie kotłuja w salonie dzień w dzień. Statystycznie jeden masochista na ulicy to i tak duzo

Strona 106 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony