dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 152 z 652
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 13036
  1. #3021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ares300 Zobacz post
    ale dzisiaj smogu już nie ma więc można hajcować
    Wiem o tym, ale co się nagle stało?
    Przestali palić w kominkach (no w piecach na węgiel) ?
    Nie, jest cieplej i mniej palą - to jest mniej spalin ale pewnie zmieniła się pogoda - zaczęło wiać i smog przeniósł się do sąsiednich gmin ?
    Ale chyba wszędzie (w tych sąsiednich gminach) palą w piecach.
    Niewyjaśnione jest zjawisko smogu.
    Faktem jest, że węgiel i miał węglowy smrodzi.

  2. #3022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Taki kierunek zmian mi się podoba: http://www.dziennikzachodni.pl/wiado...jekt,11683888/
    Zakaz używania paliw złej jakości, mułów, wymiana starych kotłów w ciągu 10 lat, Koleje Śląskie za darmo, gdy normy pyłów zostaną przekroczone i apel do rządu, by podobne przepisy wprowadzić w skali całego kraju. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął 12 stycznia 2017 projekt uchwały antysmogowej. Nowe przepisy w woj. śląskim mają obowiązywać od września 2017 r.

    Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiado...jekt,11683888/
    Powinni zakazać sprzedaż "paliw złej jakości i mułów" a nie TYLKO zakazać używania paliw złej jakości i mułow !
    Muły to paliwo dobrej jakości ??


    komentarz internauty
    Pjykny projekt - szkoda, co juzajs we gwiozdach pisany.
    Cila rechturka ot slonckigo. (gość) 12.01.17,*15:57:32

    No to sie raduja.
    Jak niy dostana kupic dobrego paliwa (ino cobych sie mogua z mojij rechtorski pynzyji go kupic)
    i mi zawrzom moj kachlok w doma, to sie byda jezdziou couki dziyn za darmo cugiym, (mysla, co tam bydom grzoli).
    Ale na nowy kociou niy byda 10 lot czekac! Abo zaroski, abo dali byda polic oszkrabinami!
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 12-01-2017 o 20:55

  3. #3023
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ares300

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Spełnia warunki klasy 5? Jeśli nie to do wymiany do 2025 r.
    Ciekawe jaka będzie skuteczność egzekwowania tej uchwały szczególnie na Śląsku
    Przykład z dzisiaj -Chozrów przy remoncie mieszkania w starym "familoku" wyniesione wszystkie stare meble obok śmietnika i za 5 minut 3 "brygady" z siekierami niemal toczą wojnę o taki zapas opału bynajmniej nie do kominka

  4. #3024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    „Stare kotły emitują nawet do dziesięciu razy więcej zanieczyszczeń niż nowe, a ich wymiana pozwoli ograniczyć problem niskiej emisji w regionie.
    Jesteśmy chyba jedyną wyspą na mapie Europy, gdzie wciąż można kupować paliwa niskiej jakości i ich używać, zatruwając sobie życie. Czas to zmienić”
    – dodał marszałek Wojciech Saługa.
    Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiado...kt,11683888/2/

    To jest chyba odpowiedź na temat jednej z przyczyn powstawania smogu.
    Gadamy i gadamy a spalamy (oni spalają a nie my) paliwa niskiej jakości bo prawo na to pozwala.

  5. #3025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ares300 Zobacz post
    Ciekawe jaka będzie skuteczność egzekwowania tej uchwały szczególnie na Śląsku
    Przykład z dzisiaj -Chozrów przy remoncie mieszkania w starym "familoku" wyniesione wszystkie stare meble obok śmietnika i za 5 minut 3 "brygady" z siekierami niemal toczą wojnę o taki zapas opału bynajmniej nie do kominka
    Stare meble mogą być z drewna i to nielakierowanego
    Ale "stare" to pojęcie bardzo względne (np. I połowa ubiegłego wieku).
    Jak spalają to na ognisku to mają pełen dopływ powietrza i drewno nie "kisi się"

  6. #3026
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ares300 Zobacz post
    Ciekawe jaka będzie skuteczność egzekwowania tej uchwały szczególnie na Śląsku
    Przykład z dzisiaj -Chozrów przy remoncie mieszkania w starym "familoku" wyniesione wszystkie stare meble obok śmietnika i za 5 minut 3 "brygady" z siekierami niemal toczą wojnę o taki zapas opału bynajmniej nie do kominka
    Powstanie czarny rynek mułów i flotów, kradzieże z hałd i wysypisk śmieci. Butelki i inny odpad plastikowy stanie się na wagę złota.
    Jak zabraknie na Śląsku zapraszam w okoliczne lasy. Tego 'towaru' u mnie nie brakuje.

  7. #3027

    Domyślnie

    Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.

    "Samo zdrowie".

    Gdyby ktoś 'mundry inaczej' miał wątpliwości - mieszkam 5 lat na osiedlu i wiem KTO smrodzi i gdzie dokładnie są jakie kominy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017.01.13.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	378396   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2089.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	378397  
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 13-01-2017 o 08:26
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #3028

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.

    "Samo zdrowie".
    Myślisz, że ten syf jest tylko i wyłącznie z tego kominka? W takim razie działa bardzo selektywnie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #3029

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.

    "Samo zdrowie".
    A to oczekiwałeś że filtr będzie zawsze czysty .Swoją drogą to trzeba mieć tupet żeby oskarżyć jeden kominek o brudzenie filtra.

  10. #3030

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    A to oczekiwałeś że filtr będzie zawsze czysty .Swoją drogą to trzeba mieć tupet żeby oskarżyć jeden kominek o brudzenie filtra.
    Ci wszyscy pseudo ekolodzy zawsze robię z igły widły. Nie wiedziałeś? Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #3031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ci wszyscy pseudo ekolodzy zawsze robię z igły widły. Nie wiedziałeś? Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.
    Przegrałbyś flaszkę. Stawiam drugą, bo użytkuje wentylację mechaniczna od 7 lat i się na filtry napatrzyłem. A umnie ani wungla ani kominków palonych 24/7 nie ma.

  12. #3032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.
    Nikt się nie założy bo byś wygrał.
    Napisał budowlany_laik
    Jakby ktoś zastanawiał się ile syfu może zgromadzić jeden filtr wentylacji mechanicznej z jednego kominka (nie mojego!) przez 2 tygodnie, to załączam fotę.
    To znaczy że powietrze bez tego kominka (komina) jest krystalicznie czyste?

    Nie należy mylić pseudoekologów z ekologami.

  13. #3033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nikt się nie założy bo byś wygrał.

    To znaczy że powietrze bez tego kominka (komina) jest krystalicznie czyste?

    Nie należy mylić pseudoekologów z ekologami.
    Nie pomyslałeś o tym, że piszący o tym filtrze widziałs swoje filtry po takim samym okresie uzytkowania latem i zimą?
    I zauważa różnice?
    A pisze że ma jednego kominkowca w okolicy.

  14. #3034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Różnica w wyglądzie zużytego filtra nawiewnego latem i zimą jest porażająca.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #3035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie pomyslałeś o tym, że piszący o tym filtrze widziałs swoje filtry po takim samym okresie uzytkowania latem i zimą?
    I zauważa różnice?
    A pisze że ma jednego kominkowca w okolicy.
    W takim razie powinien wstawić zdjęcia filtrów z lata i zimy (najlepiej leżące obok siebie). Jestem niemal pewien, że wstawiający wyciągnął filtr, cyknął zdjęcie i wstawił, bardziej dla dalszego niepotrzebnego ciągnięcia wątku, niż dla zobrazowania czegokolwiek.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #3036

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Założę się o dobrą flaszkę, że gdyby tego kominka tam nie było, filtr wyglądałby identycznie.
    Publicznie wyraziłeś chęć zakładu. Wchodzę w to.

    Robię zdjęcie nowego filtra wraz aktualną gazetą (data) oraz po 2 tygodniach.
    To samo latem.
    Jeśli będzie różnica - stawiasz flachę. W przeciwnym wypadku - stawiam ja.
    Forowicze świadkami.

    Wchodzisz? Może być ROYAL SALUTE 700 ml (ok. 600 zł)? Czy jednak już Cię strach obleciał?

    Obawiam się, że po zimie, zabraknie Ci jaj i będziesz pisał pod innym nickiem...

  17. #3037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W takim razie powinien wstawić zdjęcia filtrów z lata i zimy (najlepiej leżące obok siebie). Jestem niemal pewien, że wstawiający wyciągnął filtr, cyknął zdjęcie i wstawił, bardziej dla dalszego niepotrzebnego ciągnięcia wątku, niż dla zobrazowania czegokolwiek.
    A mimo, że nie wstawił i podstaw do wyciągania wniosków według CIebie nie ma, to pare postów wcześniej stawiałeś flaszkę, czyli wnioski wyciągnołeś. Takie które Twojemu procederowi sprzyjają.

  18. #3038

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    NIkt tu nie zmieni poglądów. Przeciwnicy nigdy nie widzieli dobrze wykonanego kominka, który nie przegrzewa pomieszczenia.
    Dobrze wykonany to nawet chłodzi.

    U mnie przy palącym się kominku amplituda temperatury wynosi JEDEN stopień. Więc pozostaje jedynie poczytać te wypociny jednocześnie w duchu się z tego śmiejąc.
    Jak dom durszlak to może i tak.

  19. #3039

    Domyślnie

    Ale co Wy chcecie udowodnić? Że palenie mokrym drewnem bez wystarczającej ilości powietrza (bo się dłużej pali) powoduje syf w powietrzu? Uważacie, że przy kominie, w którym nie widać w ogóle dymu ze spalania drewna (SEZONOWANEGO, PRZY PEŁNYM DOPŁYWIE POWIETRZA) będzie taki sam syf w powietrzu?

    Przypominam, że budowlany_laik napisał, że sąsiad pali MOKRYM drewnem. Wnioskuję z tego, że czyste spalanie jest mu całkowicie obce.

  20. #3040

    Domyślnie

    MD., zgadzam się w 100%. Gdy w użyciu był komin z kotła na ekogroszek, to spaliny szły pionowo w górę i nie było czuć smrodu. Ja wiem, że można palić lepiej.

    Ale proszę się postawić w mojej sytuacji. Dla mnie palenie w kominku, to jest to, co mam na ulicy! Spaliny w dół i do mojej wentylacji. To mam co dnia zimą i tak w mojej świadomości wygląda palenie w kominku. Co z tego, że można normalnie (od góry, suchym drewnem, bez skręcania powietrza), jak u mnie jest jak na obrazku?
    Nie wypowiadam się za wszystkich palących, ale skoro u mnie tak jest, to znaczy, że inni też mogą palić źle i nikt na to nie ma wpływu.

    A dyskusja dotyczyła tylko ** (wg39070), który śmie twierdzić, że syf na filtrze F7 nie pochodzi z kominka...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017.01.13.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	378407  
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-01-2017 o 10:57 Powód: Proszę o kulturę dyskusji!

Strona 152 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony