dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 4 z 652
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 13036
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Chciałbym widzieć jak ktoś kto pali w kominku przez pare godzin dziennie, czyści go raz na 3-4 tygodnie... takie rzeczy to tylko na forum muratora...
    Znaczy nie wszystko jeszcze widziałeś, w kominku palę w okresie przejściowym raz na dwa dni a w sezonie codziennie i możesz wierzyć albo nie ale czyszczę go z popiołu rzadziej niż napisałeś.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A od czego kominek jest tańszym źródłem ogrzewania?
    Kominek jest najtańszym źródłem ciepła, nie dla wszystkich. Trzeba przenieść sporo ton opału. nauczyć się obsługi. Dom jednokondygnacyjny może ogrzewać dzięki kanałom pod posadzką,Ogrzewane powietrze jest "myte w wodzie" = brak kurzu. Działa bez prądu. Poprawnie wykonany nie wymaga żadnej elektroniki i tylko dwie nastawy - rozpalanie, praca. Gdy umiesz palić możesz ogień utrzymać przez kilka miesięcy non-stop. Brak negatywnych skutków palenia drewna powietrzno suchego, odpowiednio przygotowanego.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Akurat u mnie jest jednym i drugim
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A jak jest?!
    To jest lepszy od telewizora . Oczywiście, że może być źródłem ogrzewania, ale nie musi a tu przeciwnicy go porównuja z piecami grzewczymi i piszą, ze nie opłaca się, niezwraca się ( ciekawe komu telewizor się zwrócił ).
    Pozdrawiam
    Katka

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Znaczy nie wszystko jeszcze widziałeś, w kominku palę w okresie przejściowym raz na dwa dni a w sezonie codziennie i możesz wierzyć albo nie ale czyszczę go z popiołu rzadziej niż napisałeś.
    Ale Ty masz piecokominek...czyli bardzo nowoczesny kominek....mimo, że bardzo dużo w nim nawiązania do tradycji, do starocia. Palić raz na dobę i mieć ciepło w tym czasie, to nie jest powszechna praktyka współcześnie. Wkład, obudowa, rurka w dziurkę i dawaj do komina 80 % energii wywalać.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    To jest lepszy od telewizora . Oczywiście, że może być źródłem ogrzewania, ale nie musi a tu przeciwnicy go porównuja z piecami grzewczymi i piszą, ze nie opłaca się, niezwraca się ( ciekawe komu telewizor się zwrócił ).

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Kominek jest najtańszym źródłem ciepła, nie dla wszystkich. Trzeba przenieść sporo ton opału. nauczyć się obsługi. Dom jednokondygnacyjny może ogrzewać dzięki kanałom pod posadzką
    Ciepło można rozprowadzić na kilka sposóbów ale na początku trzeba coś kupić, potem spalić, nie puścić za dużo w komin. I to coś co trzeba kupić vs ilość ciepła którą się dostaje wcale już nie wygląda tak zachęcająco

  7. #67

    Domyślnie

    cyt: "Koszt energii zawartej jako wartość opałowa brykietu wynosi 0,1300 PLN/kWh brutto. Jeśli spalimy go w kotle, otrzymamy ciepło za 0,1806 PLN/kWh, a jeśli w kominku — za 0,2000 PLN/kWh (na wykresie pominąłem)."

    0,2pln/kwh to tyle co z gazu. Więc jeśli chodzi o tanie ogrzewanie kominkiem to raczej jak ktoś ma opał za darmo :|

  8. #68

    Domyślnie

    Mimo, że temat wygląda na typową wrzutkę, jego autor niechcący - w pewnym sensie - ma rację.

    Choć najlepszym sprawdzianem tego, czy kominek się dla kogoś nadaje, jest go ... mieć.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    cyt: "Koszt energii zawartej jako wartość opałowa brykietu wynosi 0,1300 PLN/kWh brutto. Jeśli spalimy go w kotle, otrzymamy ciepło za 0,1806 PLN/kWh, a jeśli w kominku — za 0,2000 PLN/kWh (na wykresie pominąłem)."

    0,2pln/kwh to tyle co z gazu. Więc jeśli chodzi o tanie ogrzewanie kominkiem to raczej jak ktoś ma opał za darmo :|
    Prawda. Paląc zaś brykietem, "rentowność" spada co najmniej dwukrotnie....

  10. #70
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przecież niema przymusu budowania kominka .
    Jeśli ktoś nie chce mieć w swoim domu kominka to jego wybór .....
    Mięsa można nie jeść
    Piwa można nie pić
    Na wczasy z rodzina można nie jeździć
    Poza pracą i ogródkiem można świata nie widzieć

    Tylko niech nikt mi teraz nie wmawia że wszystko powyższe jest ZŁE bo ON tak nie robi ......
    Darek B

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Darek wszystko rozumiem ale bez piwa, jak żyć
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Prawda. Paląc zaś brykietem, "rentowność" spada co najmniej dwukrotnie....
    W stosunku do palenia darmowym drewnem na pewno przynajmniej dwukrotnie. Ale czy rzeczywiście w przypadku drewna kupionego gdzie cena się waha 200-250zł/m3 (tyle kosztuje w castoramie - 198 lub 250zł loco Castorama)
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 12-10-2016 o 22:04

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    FOB? Statkiem przywożą??
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #74

    Domyślnie

    dobra poprawiłem FOB na loco

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W stosunku do palenia darmowym drewnem na pewno przynajmniej dwukrotnie. Ale czy rzeczywiście w przypadku drewna kupionego gdzie cena się waha 200-250zł/m3 (tyle kosztuje w castoramie - 198 lub 250zł loco Castorama)
    Tak kupujesz drewno, jak nim palisz.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ciepło można rozprowadzić na kilka sposóbów ale na początku trzeba coś kupić, potem spalić, nie puścić za dużo w komin. I to coś co trzeba kupić vs ilość ciepła którą się dostaje wcale już nie wygląda tak zachęcająco
    I właśnie tu jest problem, każde inne rozprowadzenie ciepła jest "gorsze" - droższe, bardziej skomplikowane uzależnione od prądu. Ponadto konieczne inne temperatury, ale tu książkę można napisać.
    Są różne źródła zakupu drewna i dopiero wtedy mamy dowód na nieopłacalność. Drewno kupuje się bezpośrednio "w lesie" (u leśniczego). Jeśli nie chce mi się przygotować opału (lub nie mogę) koszty doliczam do ceny ogrzewania i mam co chce. A kto nie pozwoli mi kupić drogo, zatrudnić palacza i wykazać nieopłacalność kominka.

  17. #77

    Domyślnie

    NO i tu dochodzimy do prawdy że kominek jest dla
    1. Hobbysty mającego dużo chęci na palenie i dużo czasu na calą tegoż obsługę.
    2. Najlepiej mającego swój las, lub posiadajacego dostęp do darmowego drewna
    3. Z dużymi możliwościami składowania
    4. Z możliwościami suszenia drewna (no bo chyba w deszcz kłód nie wnosicie prosto z podwórka do kominka)
    5. Któremu nie przeszkadzają robaki wyłazące z drewna.
    6. Najlepiej posiadającego przyczepkę do wożenia drewna.

    Troszkę koloryzuję, ale tak to mniej więcej jest.
    Ludzie robią kominki bo są modne.
    Też uległem tej modzie

    Polacy kochają dworki polskie, poddasza i kominki.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W stosunku do palenia darmowym drewnem na pewno przynajmniej dwukrotnie. Ale czy rzeczywiście w przypadku drewna kupionego gdzie cena się waha 200-250zł/m3 (tyle kosztuje w castoramie - 198 lub 250zł loco Castorama)
    To nie jest cena za m3, tylko za mp (mp, to 0,62 m3)

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    NO i tu dochodzimy do prawdy że kominek jest dla
    1. Hobbysty mającego dużo chęci na palenie i dużo czasu na calą tegoż obsługę.
    2. Najlepiej mającego swój las, lub posiadajacego dostęp do darmowego drewna
    3. Z dużymi możliwościami składowania
    4. Z możliwościami suszenia drewna (no bo chyba w deszcz kłód nie wnosicie prosto z podwórka do kominka)
    5. Któremu nie przeszkadzają robaki wyłazące z drewna.
    6. Najlepiej posiadającego przyczepkę do wożenia drewna.

    Troszkę koloryzuję, ale tak to mniej więcej jest.
    Ludzie robią kominki bo są modne.
    Też uległem tej modzie

    Polacy kochają dworki polskie, poddasza i kominki.
    Raczej "mądry Polak po szkodzie"....

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Kominek nie jest źródłem ogrzewania domu. Jest podobną inwestycja jak telewizor nie ma się zwrócic ma słóżyć przyjemności.
    Rozumiem, że kominek rozpalasz nawet latem, żeby w upalną, duszną noc rozkoszować się widokiem języków ognia .

    Kominek sprawia przyjemność ponieważ emituje ciepło wtedy kiedy sobie tego życzymy.

Strona 4 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony