dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 501 z 652
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 13036
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Trzy razy czytam i przecieram oczy ze zdziwienia, jak zwyczajowo kolega temat wybiorczo traktuje.
    .
    hahahaha padłem , czy ktorys cytat "z litości " obcialem ? czy zdanie ". O jego przechowywaniu, rąbaniu i suszeniu z litości nie wspomnę." nie jest zdaniem pełnym opisującym wyczerpująco jakiegoż to rodzaju katusze musi przejsc wlasciciel kominka ???


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Drewno nie zawsze się kupuje porąbane. Najwięksi hardcorowcy kupują i sami się tym zajmują. Bo ciut taniej.
    No jasne ! , a ci jeszcze najwieksiesi hardokorowcy to palą zniczami w domu a niektorzy to zamiast grzania w biokominku bimbrem piją dla rozgrzewki ! i tanio i przyjemnie !!


    no co za agrumenty ....ho ! ho !


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post

    Co do suszenia masz rację Zapomniałem ze drewna z jakiejś palety/kupki do wiaty/drewutni samo przychodzi.
    aaaa to nie chodziło ci o suszenie tylko o noszenie ??!? aaahaaaaa ...... butów tez nie zdejmujesz bo schylac sie trzeba ? z samochodem do mechanika jezdzisz bo trudno pochylic sie nad silnikiem filtr wymienić ? do sklepu bierzesz niewolnice co by zakupy nosiła no bo przecież to "hadrkor" !

    miejże litość z takimi argumentami , wrzucałes kiedy 25kg węgla do pieca zasypowego co tydzień ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #10002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    W kwestii formalnej. Inteligencja ściera się z praktyką.
    prosze ....nie pisz o swojej inteligencji .....prosze

    przepraszam czytajacych : ale nie moglem sie powstrzymać
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #10003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Śmieci też?

    Napisałem przeciez : "Nie odpowiadaj to pytanie retoryczne" to tak apropos inteligencji o ktorej napisales powyzej , wiedzialem ze to moze byc trudne dla ciebie.

    Mam podpowiedziec ? to może tak : "Moje jest mojsze"
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #10004

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlatego tez odradzam tym nowym kominek, coraz czesciej moje porady odnoszą skutek.Skoro nie mam innych mozliwosci dobre i to.
    <Sarkazm mode ON>

    To dlatego pojawiaja sie na FM watki o marnej jakosci dostarczanych przez szanownego kolege usług ?

    <Sarkazm mode OFF>

    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #10005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Dopuszczalna unijna norma dla rakotwórczego benzopirenu to 1ng/m3.

    Poniżej wykres pokazuje jak zmienia się natężenia BaP w Helsinkach. Pochodzi on wyłącznie ze spalania drewna. Ładnie widać jak w soboty idzie w górę i potrafi przekraczać normę nawet prawie 5 razy, kiedy kominki idą w ruch.

    Morał - spalanie drewna powoduje raka .


    Źródło:
    https://core.ac.uk/download/pdf/84363705.pdf
    Evaluation of the impact of wood combustion on benzo[a]pyrene
    (BaP) concentrations; ambient measurements and dispersion
    modeling in Helsinki, Finland



    skąd ta pewność ,że to od drewna

    http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/...dczas-spalania

    Tu są emisje w odniesieniu do kWh uzyskanego ciepła oparte na danych KOBiZE czyli "oficjalne":
    http://webcache.googleusercontent.co...&hl=en&ct=clnk
    jest tu jeszcze link , jak ktos ma czas analizować...



    ...paliwo do dalszych dywagacji .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 17-04-2019 o 18:56
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #10006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Chyba ci sie cos "tentegowało" te proporcje przy grzaniu JEDEN DO JEDNEGO (1Mwh z drewna: 1MWh z wungla z pieca) wyglata tak ze na 1kg wyprodukowanego SOx z drewna masz 49kg SOx z węgla. Jesli do tego dodasz że nikt nie grzeje WYŁĄCZNIE kominkiem (chocby dlatego ze trzeba mieć juz zaawansowany z płaszczem wodnym chocby aby podgrzac wode) i do tego podjac decyzje ze chce sie miec kotłownie w salonie to wyjdzie ze na 1kg SOx z drewna bedzie kilkaset kg z piecow węglowych.
    Więc o czym ty wogóle bajdurzysz ?
    Wiesz Ty wogóle o czym Ty bajdurzysz?
    Przelicz uważnie jednostki.
    Strona na która się powołujesz
    ekogroszek (fuj), 23MJ - 9,6kg SO2. Czyli 1MWh -= 1.5kh SO2.

    49kg?

    Umiesz Ty wogóle liczyć? Aha nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne, odpowiedź znam!

    Helloł?
    Dzikie stado ludzi grzeje tylko kominkiem.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 17-04-2019 o 18:52

  7. #10007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    h
    No jasne ! , a ci jeszcze najwieksiesi hardokorowcy to palą zniczami w domu a niektorzy to zamiast grzania w biokominku bimbrem piją dla rozgrzewki ! i tanio i przyjemnie !!


    no co za agrumenty ....ho ! ho !
    Mówi co widzę po okolicy, co robią nawięksi smrodziarze. Jaki bimber? Ty się wogle potrafisz wątku trzymać?

  8. #10008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    prosze ....nie pisz o swojej inteligencji .....prosze

    przepraszam czytajacych : ale nie moglem sie powstrzymać
    A co, onieśmielam Cię?
    A po za tym to są słowa kolegi niktspecjalny? Twój guru.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 17-04-2019 o 18:54

  9. #10009

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    skąd ta pewność ,że to od drewna
    Ich spytaj:

    Heidi Hellén 1
    , Leena Kangas 1
    , Anu Kousa 2
    , Mika Vestenius 1
    , Kimmo Teinilä 1
    , Ari Karppinen 1
    , Jaakko Kukkonen 1
    , Jarkko V. Niemi 2, 3

    Tam pracują:

    1 Finnish Meteorological Institute, P.O. Box 503, 00101 Helsinki, Finland
    2 Helsinki Region Environmental Services Authority, P.O. Box 100, 00066 HSY, Helsinki, Finland
    3 Department Environmental Sciences, University of Helsinki, P.O. Box 65, 00014 University of Helsinki,
    Helsinki, Finland


    I myślę, że wiedzą lepiej czym i w jakiej ilości ludzie ogrzewają swoje domy w Helsinkach.

    Zerkałeś w opracowanie, które podlinkowałem? To co ty linkujesz to jakieś popłuczyny dziennikarskie pod którymi nawet nikt się nie podpisał .

  10. #10010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Dopuszczalna unijna norma dla rakotwórczego benzopirenu to 1ng/m3.

    Poniżej wykres pokazuje jak zmienia się natężenia BaP w Helsinkach. Pochodzi on wyłącznie ze spalania drewna. Ładnie widać jak w soboty idzie w górę i potrafi przekraczać normę nawet prawie 5 razy, kiedy kominki idą w ruch.

    Morał - spalanie drewna powoduje raka .


    Źródło:
    https://core.ac.uk/download/pdf/84363705.pdf
    Evaluation of the impact of wood combustion on benzo[a]pyrene
    (BaP) concentrations; ambient measurements and dispersion
    modeling in Helsinki, Finland



    Ty ciągle NIC nie rozumiesz,.
    Liczy się tylko SOx i to żę jest go przy wunglu 49kg z MWh!!

  11. #10011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jaki bimber? Ty się wogle potrafisz wątku trzymać?
    Tak sie ściera inteligencja z ...... no wlasnie z czym ? , przejdz kilka stron wczesniej i zobacz o czym rozmawialismy z fotohobby i co pokazywal Chef
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    TU
    ....

    , mam nadzieje ze to nie demencja starcza
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 17-04-2019 o 19:10
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  12. #10012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ty ciągle NIC nie rozumiesz,.
    Liczy się tylko SOx i to żę jest go przy wunglu 49kg z MWh!!
    Ciesze ze ze twoja "inteligencja" wszystko rozumie, 433% pylow wiecej z wungla niz z drewna , miales policzyc NOx
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  13. #10013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    ...
    wedlug EEA u nich jest miodzio w porównaniu z PL

    http://datablog.pl/nie-tylko-krakow-...-calej-polski/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #10014

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Jak się nie obrócić ,zawsze dooopa z tyłu

    i jeszcze cos o gazie a propos tej "dooopy z tyłu"

    "Fugitive methane emissions are 34 times more potent than carbon dioxide at trapping heat over a 100-year period, and 86 times stronger over 20 years."

    tutaj infrografika :

    https://www.ucsusa.org/clean-energy/...hane-emissions

    a tutaj metodologia :

    https://www.ucsusa.org/sites/default...ethodology.pdf
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #10015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A co, onieśmielam Cię?
    .
    Skoro tak personalnie : tak, zawsze mam słabość do tych wolniejszych intelektualnie, tych z tyłu z myśleniem, nie wiem jak im to powiedzieć .

    Juz skojarzyles o co z tym "bimbrem" i kominkami chodziło ? Tak ? ciesze sie ze mogłem pomóc
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  16. #10016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wiesz Ty wogóle o czym Ty bajdurzysz?
    Przelicz uważnie jednostki.

    [..]

    Umiesz Ty wogóle liczyć? .
    Jaszczomb ja naprawde nie chce ciebie obrazac, staram sie jak moge. Postaram sie tak krok po kroku najprosciej jak potrafie (moj syn 6 lat zrozumial , wierze ze tez zrozumiesz) :

    Napisałem : "wyglata tak ze na 1kg wyprodukowanego SOx z drewna masz 49kg SOx z węgla. "

    zeby wyprodukowac 1kg SOx z drewna trzeba wygenerowac ok 32MWh (to jakies 8,9 tony drewna) wiec jesli chcesz miec tyle samo z wegla czyli 32MWh to jak juz liczylismy na kazda 1MWh z wegla przypada 1,50234 kg SOx wiec daje to ..........

    ~49kg SOx TAADAAM !!

    Prawda że łatwe ?
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 17-04-2019 o 19:44
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  17. #10017

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    i jeszcze cos o gazie a propos tej "dooopy z tyłu"
    Ale gaz nie powoduje emisji rakotówrczych węglowodorów aromatycznych, a drewno tak. Wolę mieć sąsiadów co grzeją gazem niż smrodzą kominkiem gdzie mocą reguluje się przez odcięcie dopływi poiwietrza, a komora spalania jest wielka i zimna i nie jest w stanie osiągnąć temeratury gdzie cały syf ulegnie spaleniu.

    Jeszcze pellet ze względu na regulację mocy czy najlepiej kocioł zagazowujący ze względu na wysoką temperaturę w komorze spalania obleci, ale kominek to emitent toksycznych substancji - konstrukcyjnie - jako urządzenie do spalania - ma wszystko źle.

  18. #10018

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Skoro tak personalnie : tak, zawsze mam słabość do tych wolniejszych intelektualnie, tych z tyłu z myśleniem, nie wiem jak im to powiedzieć .
    Wybacz, ale z tobą coś jest nie tak. Naukowcy twierdzą, że spalanie drewna jest problemem bo powoduje emisją rakotwórczych substancji, a ty cięgle twierdzisz, że spalanie drewna jest nieszkodliwe. I kto tu jest umysłowo ułomny?

    A to że niska emisja z wegla jest szkodliwa, to jest oczywiste, ale to temat o kominkach, a nie węglu.

  19. #10019

    Domyślnie

    Taki mały offtop... trzeci sezon kominkowy powoli zamykam i nie wyobrażam sobie zimowych wieczorów bez kominka to tyle

  20. #10020

    Domyślnie

    A przypadkiem na takie coś się natknąłem :

    "Z dostawcą gazu podpisaliśmy umowę na stałą w ciągu roku cenę gazu oraz rozliczenie roczne kosztów jego zużycia. W poprzednim roku oszacowano nasze zużycie na 430 zł miesięcznie, lecz po upływie roku, w momencie rocznego rozliczenia w lipcu, okazało się, że mamy nadpłatę 1480 zł - mówią Monika i Łukasz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy użytkują system grzewczy od 4 lat."

    i dalej :

    "Z całej instalacji grzewczej jesteśmy bardzo zadowoleni. Żałujemy tylko, że od kominka nie ułożyliśmy rur DGP. Dzięki nim, podczas awarii sieci elektrycznej, na której opiera się działanie reszty urządzeń grzewczych, moglibyśmy ogrzewać również poddasze. "

    https://budujemydom.pl/instalacje/ko...3680-zl-za-rok

    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Strona 501 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony