dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 51 z 652
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 13036
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Nie prawda - podaj wagę drewna i czas w którym mam go spalić bezdymnie - wykonam
    Owszem bezdymnie można. Ale nie można pozbyć się rakotwórczych benzopirenów, dioksyn i furanów.

    Do paliw stałych powinna być dołączony spory podatek na leczenie onkologiczne .
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 12-11-2016 o 21:47

  2. #1002
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    W koszu na śmieci mam czyściej, a ty to masz w salonie .

    .
    Witam.

    W jakim salonie w kotłowni.Co ty zapomniałeś ,że mój parowóz jedzie już 10 sezon.Nie mam nijakiego szamotu ,wermikulitu itp.On sobie jedzie po kotłowni jak mu zagram.Myślałem ,że skumałeś ta fotkę ale sorki pomyłka.Nadinterpretacja słuszna bo tak to mogłeś widzieć.Na koniec bo kocham swój parowóz powiem ci ,że porównałeś go do śmietnika ok wytrzymam ale powiem ci byś spokojnie spał ,że mam jeszcze w kotłowni 52 cale TV i mój ulubiony kącik gdy popijam browarka..

    Pamiętaj ,że skromni tego festiwalu FM zawsze mówią ,że nie będą robić kotłowni w salonie.Przywykłem i się przeniosłem.Moi znajomi są zachwyceni z imprez kotłownianych.

    p.s

    Zapomniałem ,jeśli możesz pokaz mi jak wygląda wnętrze twojego kominka po 3 dobach.Chyba nie tylko ja to chętnie zobaczę.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 12-11-2016 o 21:48 Powód: był

  3. #1003
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Jak miałbym popiół wybierać po każdym paleniu, to barburą bym kominek wyburzył po tygodniu.
    .
    Żeby Was pogodzić,mój popiół z grzania kominkiem w ...sierpniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	372850

    Wygląda bardzo seksownie

    Oczywiście jest to pozostałość po dawnym paleniu ale kominek jak to mebel ma być realistyczny tak więc i popiół musi być

    Wkład bezrusztowy,szyba od nowości nie tykana,obudowa zamknięta bez kratek...

    A tak tydzien temu sie palilo...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	372851
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-11-2016 o 22:16

  4. #1004
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żeby Was pogodzić,mój popiół z grzania kominkiem w ...sierpniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	372850

    Wygląda bardzo seksownie

    Oczywiście jest to pozostałość po dawnym paleniu ale kominek jak to mebel ma być realistyczny tak więc i popiół musi być

    Wkład bezrusztowy,szyba od nowości nie tykana,obudowa zamknięta bez kratek...
    Witam.

    ale 2014 roku.Tyle trzymasz popiół ??? .Rozbawiłeś mnie i za to ci dzięki.

  5. #1005
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    ale 2014 roku.Tyle trzymasz popiół ??? .Rozbawiłeś mnie i za to ci dzięki.
    No nie od 2014 ale w 2014 roku jak widac dobre pol roku sobie tam polezal

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Jak miałbym popiół wybierać po każdym paleniu, to barburą bym kominek wyburzył po tygodniu. Szambo też wybierasz po każdym sra..u, załatwieniu się? To też jest bardzo proste i w sumie nie problem .
    Może więcej kultury ?
    To jest FM a nie jakiś ściek

  7. #1007

    Domyślnie

    do czego są te dziury w wermikulicie?
    Dlaczego kominek nie ma kratek jest zamkniety?
    Czy to pęknięcie to efekt braku kratek?

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    .... Inna sprawą jest że zakres temperatur który mnie interesuje to powyżej 23C.
    Obiecałem sobie na dzisiaj inaugurację sezonu kominkowego 2016/17.
    W skrócie..
    Od rana słonko pięknie świeci powoli podnosząc temperaturę z ustawionej 22,5 st do 24,0 st. ok. 13.00. W salonie i kuchni /połączone/ duże przeszklenia robią swoje, a z drugiej strony szkoda opuszczać rolety z uwagi na widoki.
    Goście tuż, tuż. Trzeba podejmować decyzję - palimy, czy nie palimy.
    Rzut oka na termometr. Uf. już 24,5 st. Robi się za ciepło. Otwieramy okno.
    W tej sytuacji rozpalenie w kominku bez sensu, gdyż podniesie temperaturę do 27 - 28 st., której nikt nie wytrzyma. Rozwalenie okien nie za bardzo wchodzi w grę z uwagi na małe brzdące i kto przy tych temperaturach łyknie kielonka. Toż to nie plaża na Korsyce.
    I tak guzik z zamiaru wyszło.
    Zajęliśmy się sobą, chyba z korzyścią dla relacji towarzysko-rodzinnych, zamiast otoczyć kominek z fascynacją przyglądając się najpierw płomykom, a następnie żarzącym węgielkom błyskającym spod popiołu.. Dorzucania do kominka z pewnością nikt by nie wytrzymał.
    W ten sposób uniknąłem strat bezsensownego przegrzewania. Kocioł zapewne załączyłby się jutro koło południa, po godzinach wariacji automatyki, próbując ponownie dojść do zadanej temp. 22,5 st. Musiałby ponownie ustabilizować temp. wylewki schłodzonej przez noc o 1-3 st. a ma co grzać bo będzie jej z 15 -16 ton.
    Chyba inauguracje przesunę jak za oknem będzie -10 st i dzień wcześniej wyłączę ogrzewanie.
    Przy temperaturach jak obecnie, czyli ok. 0 st,, przy wyłączonym kotle, temperatura w chałupie spada w tempie ok. 1 st./12h.

  9. #1009
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    do czego są te dziury w wermikulicie?Dlaczego kominek nie ma kratek jest zamkniety?Czy to pęknięcie to efekt braku kratek?
    Dlaczego są dziury to pytaj się producenta,nie znam się na tym Obudowa akumulacyjna(płyty akumulujace ciepło) zamknięta bez kratek m.in.dlatego,żeby palenie w kominku przynosiło radość i pełny relaks a nie narzekanie,że przegrzewa się salon bo salon przy -20st.C potrzebuje tylko 0,7kW.Do tego wkład ma dwie szyby Kominek od początku i z założenia miał pełnić rolę typowo rekreacyjną a nie urządzenia które grzeje dom bo dom grzeje taniej niż jak palę w kominku czyli zwykły mebel i wystrój salonu a domu czy salonu bez kominka nie wyobrazałem sobie Jako były mieszczuch i blokmen od urodzenia a obecnie wieśniak Pęknięcie sadzę,że to była wina materiału bo stało się to po dwóch pierwszych paleniach a obudowa nie ma nic do tego.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	372861
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-11-2016 o 23:53

  10. #1010

    Domyślnie

    Miałem takie samo zdanie jak Autor wątku do momentu kiedy stał u mnie w chałupie (ok150m2)zwykły marketowy, wcale nie tani wkład kominkowy i szczęśliwie nie zdążyłem go obudować. Dlaczego, bo po kilku miesiącach eksploatacji zacząłem się zastanawiać czy to ma sens bo kominek mi obrzydł totalnie, myślałem o postawieniu pieca w ładnych kaflach. Spełnił swoją rolę na etapie budowy i dobrze.
    Dopiero pewien słynny Piotr mnie przekonał mnie w swoim wątku o "Takim sobie piecyku ceramicznym", że kominek ma sens. Uwierzyłem mu mimo iż nie znałem jego dokonań. Obecnie chałupa jest grzana tylko wynalazkiem Piotra i jak dotąd niczym więcej a mieszkam w górach. Palę co drugi, trzeci dzień temp na parterze rzędu 20-22st, na piętrze 1-3 st mniej, do kimania w sam raz. Nie lubię wyższych temp. Teraz palenie w piecyku to sama przyjemność. Zabawa z rozpalaniem, przyniesieniem drewna i zamiataniem trwa 1/2 godziny i luz. Popiól wybieram co tydzień, dwa, szybę pucuję co kilka tygodni i nie widzę w tym żadnej uciążliwości. Nie żałuję wcale wydanych pieniędzy.
    Po swoich doświadczeniach wiem jedno, że każdy/zwykły wkład kominkowy to nieporozumienie: pożeracz drewna, kiepska sprawność, syf, brud w tzw salonie. Bajery typu romantyczny nastrój, relaksowy kominek, owszem ale musi być coś w typie piecyka. Ukłony dla Piotra, enia i całej ferajny za to co mi postawili.
    KOMINEK TAK ale.......jaki. Pozdrawiam

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Z wątku obok.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Cały czas na maxa.

    Gdyby chcieć palić na stałe to dokładając kolejne porcje paliwa (w powyższym przykładzie zamiast tej dużej szczapy kolejny pełny załadunek) można - po solidnym rozpaleniu - skręcić trochę dopływ powietrza. Powiedzmy o 1/3, proces spalania by się nie zaburzył nadmiernie, a stałopalność byłaby większa.

    Tyle tylko, że u mnie już po takim paleniu w połowie domu temp. sięga 26*C, więc.....
    I tu się zawiera clou posiadania kominka, a raczej nie tyle posiadania, co korzystania. W połowie i 26 st.
    Dla oszczędnych.
    Do tej pory nikt nie uwzględnił w rachunkach
    Każdy stopień wewnątrz więcej = wzrost zużycia 5-7%

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Z wątku obok.



    I tu się zawiera clou posiadania kominka, a raczej nie tyle posiadania, co korzystania. W połowie i 26 st.
    Dla oszczędnych.
    Do tej pory nikt nie uwzględnił w rachunkach
    Każdy stopień wewnątrz więcej = wzrost zużycia 5-7%
    Kiedyś myślałem, że jesteś inteligentny...Zdania nie zmieniłem, ale w tym wątku odkryłeś kilka innych cech swojego charakteru...Niestety było to już kilka stron wstecz...

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlaczego są dziury to pytaj się producenta,nie znam się na tym Obudowa akumulacyjna(płyty akumulujace ciepło) zamknięta bez kratek m.in.dlatego,żeby palenie w kominku przynosiło radość i pełny relaks a nie narzekanie,że przegrzewa się salon bo salon przy -20st.C potrzebuje tylko 0,7kW.Do tego wkład ma dwie szyby Kominek od początku i z założenia miał pełnić rolę typowo rekreacyjną a nie urządzenia które grzeje dom bo dom grzeje taniej niż jak palę w kominku czyli zwykły mebel i wystrój salonu a domu czy salonu bez kominka nie wyobrazałem sobie Jako były mieszczuch i blokmen od urodzenia a obecnie wieśniak Pęknięcie sadzę,że to była wina materiału bo stało się to po dwóch pierwszych paleniach a obudowa nie ma nic do tego.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	372861
    Ten Twój kominek, to chyba trochę "moja wina"... czy się mylę?

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kiedyś myślałem, że jesteś inteligentny...Zdania nie zmieniłem, ale w tym wątku odkryłeś kilka innych cech swojego charakteru...Niestety było to już kilka stron wstecz...
    Rozwiń myśl proszę, bo zaprzeczasz sam sobie. Kiedyś myślałeś, jak rozumiem zawiodłeś się, i dalej, że zdania nie zmieniłeś.To jak w końcu jest?

    Może dzięki Tobie poprawię swoje IQ, a i charakter może się zmieni.
    I merytorycznie proszę.

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Rozwiń myśl proszę, bo zaprzeczasz sam sobie. Kiedyś myślałeś, jak rozumiem zawiodłeś się, i dalej, że zdania nie zmieniłeś.To jak w końcu jest?

    Może dzięki Tobie poprawię swoje IQ, a i charakter może się zmieni.
    I merytorycznie proszę.
    Kiedyś myślałem, że jesteś TYLKO inteligentny....to rozwinięcie powinno Ci starczyć, bym zdania nie zmienił...

  16. #1016
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ten Twój kominek, to chyba trochę "moja wina"... czy się mylę?
    Nie mylisz się
    Oglądałem testy Baski i stąd wybór padł wlasnie na nią. Co do obudowy zamkniętej to wina również po części Twoja

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Z wątku obok.

    I tu się zawiera clou posiadania kominka, a raczej nie tyle posiadania, co korzystania. W połowie i 26 st.
    Tylko gwoli wyjaśnienia. Mój dom to 160 m2 parterówka (w tym 18m2 garaż), więc grzane 142 m2 na jednym poziomie.
    Gdyby było poddasze i to pewnie tam temp. by się znacznie podniosła.

  18. #1018
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kiedyś myślałem, że jesteś TYLKO inteligentny....to rozwinięcie powinno Ci starczyć, bym zdania nie zmienił...
    Nie zwykłem prowadzić dysputy ad personam.
    Jak argumentów brak przyznaje rację adwersarzowi lub milknę.

    W tym temacie, przypomnę "Nie róbcie kominków w domu", do przekonania mnie jeszcze daleko.
    Jak na razie staram się zrozumieć racje posiadaczy kominków w celach "rekreacyjnych" z wykorzystaniem, niejako przy okazji, ciepła towarzyszącego bliskości oglądania ognia. Zwłaszcza, gdy decyzję podejmuje się na etapie inwestycji i nie mając wcześniej kontaktu z kominkiem.
    Sam tak mam.
    Każde inne wykorzystanie kominka wg. mnie jest pozbawione racji bytu.
    Sam piszesz gdzie indziej
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ..... Ma być szybko piekło. Jak najszybciej wyciągnąć maxa z załadunku i wpakować to w 6 - 7 mb wymiennika ceramicznego o dopasowanej do tego dictum konstrukcji. Po kilku minutach od rozpalenia mam 930 o C na liczniku. I o to chodzi. ....
    co tym samym pozbawia nawet tej przyjemności oglądania ognia i zarazem zamienia kominek na kocioł na paliwo stale umieszczony w salonie.

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Tylko gwoli wyjaśnienia. Mój dom to 160 m2 parterówka (w tym 18m2 garaż), więc grzane 142 m2 na jednym poziomie.
    Gdyby było poddasze i to pewnie tam temp. by się znacznie podniosła.
    Znam ten problem. Również parterówka, trochę większa. Salon, kuchnia korytarze bez problemu z w miarę stałą temperaturą. Kominek umieszczony centralnie. O dogrzaniu łazienek i pokojów zapomnijmy.
    Zresztą nie taki był cel budowy kominka.

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie zwykłem prowadzić dysputy ad personam.
    Jak argumentów brak przyznaje rację adwersarzowi lub milknę.

    W tym temacie, przypomnę "Nie róbcie kominków w domu", do przekonania mnie jeszcze daleko.
    Jak na razie staram się zrozumieć racje posiadaczy kominków w celach "rekreacyjnych" z wykorzystaniem, niejako przy okazji, ciepła towarzyszącego bliskości oglądania ognia. Zwłaszcza, gdy decyzję podejmuje się na etapie inwestycji i nie mając wcześniej kontaktu z kominkiem.
    Sam tak mam.
    Każde inne wykorzystanie kominka wg. mnie jest pozbawione racji bytu.
    Sam piszesz gdzie indziej

    co tym samym pozbawia nawet tej przyjemności oglądania ognia i zarazem zamienia kominek na kocioł na paliwo stale umieszczony w salonie.
    No dobrze, nazwę po imieniu. Upierdliwy jesteś. To kiepski mix w połączeniu z inteligencją...

    Kocioł mam faktycznie w salonie, choć opis dotyczy piecokominka. Tenże kocioł sterowany jest elektroniką. Bezobsługowy poza załadunkiem drewna i wybieraniem popiołu raz na miesiąc - dwa...Ma jednak możliwość przestawienia sterownika na pozycję "goście" i palić "dla klimatu"....Ty zbudowałeś dla klimatu druga konstrukcję i boli Cie teraz głowa. No chyba, że chodzicie do kotłowni popatrzeć na piec gazowy...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 3..jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	372885  

Strona 51 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony