dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 52 z 652
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 13036
  1. #1021
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @ Piotrze
    Z powodu posiadania kominka do celów rekreacyjnych głowa mnie nie boli. Mam i korzystam z rzadka.
    Kocioł gazowy oglądam codziennie przechodząc przez kotłownię z domu do garażu. Na tym nasze kontakty się kończą.

    Różnimy się tym, że ja Tobie nie odbieram prawa do wypowiedzi, co Ty /po raz kolejny/ starasz się robić w stosunku do mnie.
    W przekonaniu o swoich racjach uważasz, że wątek o temacie /przypomnę ponownie/ "Nie róbcie kominków w domu" powinien z założenia być hymnem pochwalnym dla tezy wręcz odwrotnej i nikt poza zwolennikami nie powinien się wypowiadać.

  2. #1022

    Domyślnie

    Greengaz rozpal w kotłowni i pokaż zdjęcia. Ja dziś palę jak na dzień wolny przystało.

  3. #1023
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    NIE RÓBCIE KOMINKÓW W DOMU .... jeśli nie potraficie czerpać przyjemności z ich posiadania .
    Przecież niema żadnego przymusu .
    I tyle .
    Darek B

  4. #1024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @ Piotrze
    Z powodu posiadania kominka do celów rekreacyjnych głowa mnie nie boli. Mam i korzystam z rzadka.
    Kocioł gazowy oglądam codziennie przechodząc przez kotłownię z domu do garażu. Na tym nasze kontakty się kończą.

    Różnimy się tym, że ja Tobie nie odbieram prawa do wypowiedzi, co Ty /po raz kolejny/ starasz się robić w stosunku do mnie.
    W przekonaniu o swoich racjach uważasz, że wątek o temacie /przypomnę ponownie/ "Nie róbcie kominków w domu" powinien z założenia być hymnem pochwalnym dla tezy wręcz odwrotnej i nikt poza zwolennikami nie powinien się wypowiadać.
    Nie filozofuj. Nic Ci nie odbieram...Płyta po prostu Ci przeskakuje.....

  5. #1025
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No dobrze, nazwę po imieniu. Upierdliwy jesteś. To kiepski mix w połączeniu z inteligencją...

    Kocioł mam faktycznie w salonie, choć opis dotyczy piecokominka. Tenże kocioł sterowany jest elektroniką. Bezobsługowy poza załadunkiem drewna i wybieraniem popiołu raz na miesiąc - dwa...Ma jednak możliwość przestawienia sterownika na pozycję "goście" i palić "dla klimatu"....Ty zbudowałeś dla klimatu druga konstrukcję i boli Cie teraz głowa. No chyba, że chodzicie do kotłowni popatrzeć na piec gazowy...
    Witam.

    Wybacz ,że u ciebie skrobnę bo głupoty w inteligencji nie trzeba szukać.To widać.Wybacz nie do ciebie to było a tylko u ciebie w poście.Powiem z całą odpowiedzialnością ,że nie ma czegoś takiego jak kominek rekreacyjny .Ktoś wywala kupę kasy by potem rozwodzić się nad tym iż urządzenie ,które zakupił jest do bani i szuka niezdrowych już pokuszę się śmiało teraz ...........niestrawnych emocji.Żenujące jest to ,że z uporem maniaka dowodzi czemuś zabraniając tym samym obrony innym.Na FM nie ma pępków świata.Z chodzeniem do kotłowni w celu popatrzenia na KG po prostu odleciałem.. Mam jeszcze jeden argument przemawiający za maniem kominka.To nic innego jak odpowiedzialność i świadomość.

    pzdr.

  6. #1026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie filozofuj. Nic Ci nie odbieram...Płyta po prostu Ci przeskakuje.....
    Nie przeskakuje, tylko co chwilę ktoś przyłazi i rozpieprza wątek. W tym także ty. Więc trzeba płytę włączać od początku. Ciekawe kiedy niektórym inteligencja pozwoli to w końcu zrozumieć o czym traktuje ten wątek.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie przeskakuje, tylko co chwilę ktoś przyłazi i rozpieprza wątek. W tym także ty. Więc trzeba płytę włączać od początku. Ciekawe kiedy niektórym inteligencja pozwoli to w końcu zrozumieć o czym traktuje ten wątek.
    Użyj więc swej inteligencji i nie zniżaj się do naszego poziomu...

  8. #1028

    Domyślnie

    Ale odnośnie narzekania wszystko zostało powiedziane nic juz nie wymyślimy ciekawego. Więc lepiej się skupić na czymś nowym - np wrażenia z palenia w różnych kominkach.

    Piotr Batura zaprezentował swój pieco kominek wraz z zapieckiem. Wygląda ładnie a palenisko wydaje się głębokie i wysokie. Mi się podoba. Czy na górze to są otwory wentylacyjne? Jak się pali w takim pieco kominku? Dużo ciepła uzyskujesz Piotrze?

    Ja dziś rozpaliłem około 11, ale rozpalanie źle poszło. Ostatecznie grzać mi zaczęło o 12:30 a obecnie grzanie kończy się jednak dom solidnie mi nagrzało. Nabrałem wprawy i na jednym wkładzie mam 8 godzin solidnego grzania. Wentylator promieniowy o mocy 250W chodzi na połowie obrotów więc pewnie na mocy około 80W. Troche to robi szumu ale wywiew pod kominkiem (przez kratkę przez którą jednoczesnie jest zaciągane zimne powietrze) daje naprawdę dużo gorącego.
    Oprócz tego na piętrze mam do łazienki wyprowadzoną rurę kanalizacyjną 100 i na końcu wiatrak od komputera 10-11cm. Podnosi to tempetaturę w łazience, ale to nie jest ten power który mam na dole.
    Na parterze ogrzewam około 100m2 i w szczycie palenia mam 24,7C a teraz około 23,8C.
    Rano będzie około 22,5 sprawdze jeszcze.

    Pod względem ilości ciepła które uzyskuję jest naprawdę dobrze. To co jest nadal problemem kominka to zaciąganie do mieszkania dymu po otwarciu gilotyny oraz wybieranie popiołu co palenie. Niestety - odkurzanie ze 4x pod kominkiem na jedno palenie.
    Przez te 10 godzin kiedy się pali ani razu nie dokładam. Spalanie od góry jest naprawdę świetne.
    Niestety powiedzmy pod koniec palenia musze otworzyć po raz pierwszy szybę i zamieszać trochę brykiety aby dalej się paliło zamiast żarzyć. To czas kiedy dym wlatuje do domu i jest nieprzyjemnie.

  9. #1029
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie przeskakuje, tylko co chwilę ktoś przyłazi i rozpieprza wątek. W tym także ty. Więc trzeba płytę włączać od początku. Ciekawe kiedy niektórym inteligencja pozwoli to w końcu zrozumieć o czym traktuje ten wątek.
    Witam.

    Czekaj o co ci chodzi???Wytłumacz ,spokojnie,powoli bez śrem.

  10. #1030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Adamie. Koniecznie chcesz drażnić ludzi na wyższym poziomie rozwoju?! Ok...Opowiem Ci o moim piecu....

    To konstrukcja mieszana. Tzw. piec kombi. Palenisko HKD 4, z wmontowanym stycznikiem drzwiowym. Otwarcie drzwi resetuje komputer. Wkładam porcję drewna (2 razy na dobę), zamykam drzwi, co jest równoznaczne z wciśnięciem "enter" w komputerku. Ciąg dalszy palenia odbywa się automatycznie. Oczywiście palenie "rekreacyjne" jest tez możliwe, ale o tym było wyżej... We wnętrzu obudowy oprócz paleniska są kanały akumulacyjne z cegły. Obudowa składa się z 3 komór. Jednej (kaflowej) otwartej nieznacznie i dwóch zamkniętych na głucho. Pierwsza część obudowy ma najgrubsze ścianki (4 -5 cm), ta po lewej stronie z ławką ma ściany szamotowe grubości 3 cm. Po prawej widać część najcieńszą, o ściankach 1,5-2,0 cm. Takie zróżnicowanie jest podyktowane temperaturą, jaką osiągają poszczególne odcinki masy akumulacyjnej, przechodzącej przez kolejne komory obudowy pieca...Tak sobie to wymyśliłem i nieźle to się sprawdza....Są tam jeszcze różne tajne "przydasie". Choćby możliwość otwarcia grodzi między pierwsza i trzecią komorą, czy np to: http://blog.kominki-batura.pl/przydasie-i/ Piec ogrzewa 2/3 budynku o powierzchni ok 300 m2. Czyszczenie szyby w nim, robię raz w roku. Trzeba ja oczyścić z.... białego nalotu po sezonie Pytaj co chcesz jeszcze wiedzieć?

  11. #1031

    Domyślnie

    no ten Twoj kominek to jakies arcydzieło funkcjonalne zduństwa

    Podoba mi się akcja z nawilżaczem. ja juz u siebie tego nie wstawię ale pomysł fajny aby odparowywało wilgoć. Przy grzaniu podłogi mam 27% a jeszcze nie ma zimy. Dmuchawa kominka pewnie tez troche suchego powietrza dała. Szkoda ze nie mam otwieranego kominka bo bym pomyślał o tym.

    Patrząc na wkład który posiadasz to cenowo 2x mój więc musi być dobry

  12. #1032

    Domyślnie

    Pytanie "zduńskie"
    Mam komin systemowy typu Schiedel/Presto czyli pustak około 38cm kwadratowy z keramzytu a w nim rura ceramiczna owinięta wełną skałową.
    Jakkolwiek moze to dobra izolacja to wszystko co wpada do komina leci w niebo.
    Na piętrze mam ten komin w pokoju od podłogi do sufitu i potem trafia na strych i nad dach. Ogólnie ponad pokojem komin ma jeszcze około 2m.

    Zastanawiam się czy miało by sens nastepujace działanie w pokoju na piętrze:
    1. Rozcięcie kątówką komina na wysokości i wycięcie paska 10cm.
    2. Wydłubanie wełny
    3. Wypełnienie prrzestrzeni zaprawą murarską lub szamotową celem pozyskiwania ciepła z komina.
    4. zatynkowanie całości, pomalowanie

    Jak myslisz czy to ma sens?

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    no ten Twoj kominek to jakies arcydzieło funkcjonalne zduństwa

    Podoba mi się akcja z nawilżaczem. ja juz u siebie tego nie wstawię ale pomysł fajny aby odparowywało wilgoć. Przy grzaniu podłogi mam 27% a jeszcze nie ma zimy. Dmuchawa kominka pewnie tez troche suchego powietrza dała. Szkoda ze nie mam otwieranego kominka bo bym pomyślał o tym.

    Patrząc na wkład który posiadasz to cenowo 2x mój więc musi być dobry
    Tak było z 10 lat temu...Teraz mamy do dyspozycji bardzo podobną jakość za połowę ceny tego mojego...

    Kominek łatwiej otworzyć niż komin systemowy. Stanowczo odradzam ingerencji w tą konstrukcję, bo skorupki szamotowe to kruche istnienia. Sporo kominów do dzisiaj się nie rozpadło, bo trzyma je wełna. Rury szamotowe po spękaniu, rozpadają się w kierunku zewnętrznym.

  14. #1034

    Domyślnie

    czyli ten cały wkład ceramiczny moze sie rozpaść przy takiej akcji?

    W sumie komin nie jest stary - moze ze 30 paleń ma za sobą.
    Tak myślałem o tym że miałbym za darmo ciepłą ścianę - prawie piec kaflowy...
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 13-11-2016 o 21:47

  15. #1035
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Greengaz rozpal w kotłowni i pokaż zdjęcia. Ja dziś palę jak na dzień wolny przystało.
    Widzę, że wątek powoli przeradza się poradnik techniczno-handlowy.

    Więc.....

    Słowo ciałem się stało i płyta przeskoczyła.

    Kliknij.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161114_164354_resized.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	373025

    Paliło się ładnie przez 8 godzin na jednym wsadzie.
    Zysk energetyczny w tym czasie ok. 1 kWh, wiec chałupy nie przegrzałem. Akurat tyle by podtrzymać temperaturę w salonie.
    Tym razem udało się bez sprzątania przed i po, popiołu co kot napłakał - czyli nic, jak widać szyba czysta.
    Naprawdę jestem zadowolony.

  16. #1036

    Domyślnie

    pali się ładnie ale 1kwh przez 8h palenia? coś ściemniasz. Ten ogień na oko ma 10kW. Ze 2-3kW na pewno wziąłeś z tego

  17. #1037

    Domyślnie

    Może się przekonasz i przejdziesz na ogrzewanie kominkiem

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Muchenz - brak kultury....i brak słów dla takich ludzi...

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    pali się ładnie ale 1kwh przez 8h palenia? coś ściemniasz. Ten ogień na oko ma 10kW. Ze 2-3kW na pewno wziąłeś z tego
    Odkrywam całą tajemnicę.

    Kliknij.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161114_165546_resized.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	373040

    Pobór mocy 120 W i tym samym oddanej przez 8 h ok. 1 kWh.
    Rozmiar kominka 65" po przekątnej, obraz w 4K i dźwiękiem trzaskających polan.
    Do pełnego nastroju nie zabrakło wrażeń węchowych z hinduskich kadzidełek.
    Czysto, schludnie, praktycznie bezkosztowo /0,6 zł/.

  20. #1040

    Domyślnie

    knajpa bez papierosa to jak burdel bez dziwek

Strona 52 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony