dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 556 z 652
Pokaż wyniki od 11.101 do 11.120 z 13036
  1. #11101
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Znowu troll-uje nie odpowiada na pytania. Rzuca szybko temat myśląc ,że ma racje i nikt tego nie podważy i ima się argumentów j/w.Wesoły człowieczek.

    To w końcu u kogo ci sąsiedzi syfią u niego czy u laika. Jeździ tan do niego i waha?

    Pokazać Ci jak wygląda filtr od wentylacji mechanicznej latem a zimą, gdy zimą każdego wieczora wali wędzonką bo sąsiedzi palą w kominku nie w miejscach publicznych?
    Niech pokaże swój filtr jak mu sąsiedzi zabrudzili.

  2. #11102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    O matko co za argumenty. Ręce opadły. Poziom przedszkola albo sprzedawcy kominków.
    Drwale są cool, i tak jest brudno, a dym z papierosów szkodzi, więc kominki są w porządku palmy w nich bez umiaru.


    Dużo ludzi rezygnuje z samochodu na rzecz roweru. Proponuje jakąś wycieczkę krajoznawczą na zachód europy z gumofilcowego zaścianka opalanego drewnem.

    Tak przegrzewa. Mój 40m salon przegrzewa żelazko. Znajdz kominek o mocy 0,5KW.

    2 wiadaerka na sezon popiołu. Super. Sprawdź ile pyłów (tych drobnych które szkodzą) poszło w tym samym czasie w komin i do ludzkich płuc. Może się okazać że tych dwóch wiaderek by nie starczyło….PMów nie widać. Nie pokazuj jak coniektórzy zdjęc komina gdzie dymu nie widać.
    Jaki rozmówca takie argumenty lub raczej kontrargumenty
    Nie prasuj więc tyle bo Ci się oprócz salonu jeszcze coś innego przegrzeje ... proponuję upuścić nieco powietrza, przestać golić nogi, mniej uczęszczać na solarium i może wtedy samoocena wróci do pożądanego poziomu

  3. #11103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Znowu troll-uje nie odpowiada na pytania.

    Rzuca szybko temat myśląc ,że ma racje i nikt tego nie podważy i ima się argumentów j/w.Wesoły człowieczek.

    To w końcu u kogo ci sąsiedzi syfią u niego czy u laika. Jeździ tan do niego i waha?



    Niech pokaże swój filtr jak mu sąsiedzi zabrudzili.
    Twierdzisz że nie odpowiad na pytanie. Pokaż na które Twoje pytanie nie odpowiedziałem?

    Pokaż w którym miejscu napisłem że pokaże swoje zdjęcia.

    Ja nie mam zdjęcia swojego filtra, nie robiłem go. Wywalam go czym prędzej bo mnie na wymioty przy nim zbiera . Ale zdjęcia laika są dostępne.

    Przekręcasz moje słowa i masz czelność mnie nazywać trollem?

    Czy jest na sali moderator?
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 07-08-2019 o 10:46

  4. #11104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Jaki rozmówca takie argumenty lub raczej kontrargumenty
    Nie prasuj więc tyle bo Ci się oprócz salonu jeszcze coś innego przegrzeje ... proponuję upuścić nieco powietrza, przestać golić nogi, mniej uczęszczać na solarium i może wtedy samoocena wróci do pożądanego poziomu
    Zgadzam się. Jaki rozmówca takie argumenty. Kominki są OK, bo dym z papierosów też szkodzi

    Idę, spróbuje tym argumentem przedszkolaka jakiegoś przekonać. Nie gwarantuje sukcesu, nawet przedszkolaki potrafią logicznie myśleć, posługować się liczbami i znają już poijęcie mniejszy/wiekszy. A tym bardziej mały/ogromny. Hipokryzją również zazwyczaj nie przesiąkli

  5. #11105
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Twierdzisz że nie odpowiad na pytanie. Pokaż na które Twoje pytanie nie odpowiedziałem?

    Pokaż w którym miejscu napisłem że pokaże swoje zdjęcia.

    Ja nie mam zdjęcia swojego filtra, nie robiłem go. Wywalam go czym prędzej bo mnie na wymioty przy nim zbiera . Ale zdjęcia laika są dostępne.

    Przekręcasz moje słowa i masz czelność mnie nazywać trollem?

    Czy jest na sali moderator?
    Tak powinien ukrócić twoje kłamliwe na wyrost zapędy słowne.Pisałem o filtrach nie o ich fotkach. Odpowiadasz pytaniem na pytanie przywołując niepotrzebną niemerytoryczną przeszłość.Mija się z prawdą miast pokazać swoje bolączki wykręca kota ogonem i chce pokazywać kogoś innego ,inne filtry (bo swoje ma czyste i się wstydzi ich pokazywać bojąc się przed ośmieszeniem) , a biadoli ,że syfią jemu kominkowcy.#11102
    Idę, spróbuje tym argumentem przedszkolaka jakiegoś przekonać.
    jak już będzie w swoim przedszkolu bo notorycznie go wspomina niech podpyta rówieśników czy i w jakim stanie mają filtry w swych domostwach.

  6. #11106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pokazać Ci jak wygląda filtr od wentylacji mechanicznej latem a zimą, gdy zimą każdego wieczora wali wędzonką bo sąsiedzi palą w kominku nie w miejscach publicznych?
    Ja poproszę. I zaznacz, który syf jest z węgla, a który ze śmieci.

  7. #11107
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja poproszę. I zaznacz, który syf jest z węgla, a który ze śmieci.
    Też czekam z niecierpliwością.

  8. #11108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja poproszę. I zaznacz, który syf jest z węgla, a który ze śmieci.
    Każdy tłusty czarny syf z mojego filtra jest z kominków. A z pewnością większość. Latem tego czarnego tłustego śmierdzącego wędzonką nie ma. jest szary kurz.
    U mnie nie ma ani śmieci ani węgla. Dom pod lasem, km w drugą strone same max 10 letnie domy, gdzie MPZP nie pozwalał na stawianie pieców wunglowych.
    To co, kosmici podrzucili?

    Same nowobogackie Panie co to se muszą na ogień w kominku popatrzec. Zresztą widać zimową porą które okna "mrugają" klimatycznie na pomarańczowo. Czuć lub nie jak się przejdzie z jednej strony takie domu na drugi. Widać gdzie sterty drewna leżą i wjakim tempie znikają.

  9. #11109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Też czekam z niecierpliwością.
    A ja czekam na pokazanie:
    - gdzie napisałem że pokaże swoje zdjęcia
    - czemu wg jest cacy a ja wypowiadając to same zdanie.

  10. #11110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tak powinien ukrócić twoje kłamliwe na wyrost zapędy słowne.Pisałem o filtrach nie o ich fotkach.
    matko. Ty chcesz żebym ja wsiadł w samochód i Ci fizycznie przywiózł swój brudny filtr? I co może każdemu piromanowi osobno żeby uwierzyli?

    Ile Ty chłopie masz lat?

  11. #11111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Tak przegrzewa. Mój 40m salon przegrzewa żelazko. Znajdz kominek o mocy 0,5KW.
    Co to za żelazko? Normalne mają 2kW i wiecej. I są kominki, co tyle mają mocy minimalnej - np. Evora (z w miarę tanich). A jak dorzucisz masę akumulacyjną, to nie ma znaczenia moc chwilowa. Możesz palić 2 godziny z mocą 10kW a masa będzie oddawała ciepło przez następne 20 godzin.

  12. #11112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dom pod lasem, km w drugą strone same max 10 letnie domy, gdzie MPZP nie pozwalał na stawianie pieców wunglowych.
    Na biomasę też zabrania? Zakazuje też palenia węglem w kominku? Jak brzmi ten zapis?

  13. #11113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za żelazko? Normalne mają 2kW i wiecej. I są kominki, co tyle mają mocy minimalnej - np. Evora (z w miarę tanich). A jak dorzucisz masę akumulacyjną, to nie ma znaczenia moc chwilowa. Możesz palić 2 godziny z mocą 10kW a masa będzie oddawała ciepło przez następne 20 godzin.
    Tak i to żelazko grzeje non-stop.

  14. #11114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Każdy tłusty czarny syf z mojego filtra jest z kominków. A z pewnością większość. Latem tego czarnego tłustego śmierdzącego wędzonką nie ma. jest szary kurz.
    U mnie nie ma ani śmieci ani węgla. Dom pod lasem, km w drugą strone same max 10 letnie domy, gdzie MPZP nie pozwalał na stawianie pieców wunglowych.
    To co, kosmici podrzucili?

    Same nowobogackie Panie co to se muszą na ogień w kominku popatrzec. Zresztą widać zimową porą które okna "mrugają" klimatycznie na pomarańczowo. Czuć lub nie jak się przejdzie z jednej strony takie domu na drugi. Widać gdzie sterty drewna leżą i wjakim tempie znikają.
    A skąd się bierze czarny tłusty syf w filtrze pochłaniacza nad kuchenką gazową ? Z zupy czy z kotleta ? Ciekawe że nad płytą indukcyjną go nie ma ...
    Nowobogacka paniusia w gumofilcach - to są takie ?
    Ostatnio edytowane przez Lookatorka ; 07-08-2019 o 11:49

  15. #11115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na biomasę też zabrania? Zakazuje też palenia węglem w kominku? Jak brzmi ten zapis?
    Brzmi ogrzewanie przy pomocy gazu, oleju, prądu. Zakaż używania paliw stałych. Coś w ten deseń bo to z pamięci.
    Węglem w kominku? Kamienny? Serio? To tak żeby gwarancje an wkład przedłużyc?
    Bo brykietu z brunatnego też nie można używac. Tam NIK nie ma takiego pieca.

  16. #11116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za żelazko? Normalne mają 2kW i wiecej. I są kominki, co tyle mają mocy minimalnej - np. Evora (z w miarę tanich). A jak dorzucisz masę akumulacyjną, to nie ma znaczenia moc chwilowa. Możesz palić 2 godziny z mocą 10kW a masa będzie oddawała ciepło przez następne 20 godzin.
    Wiele godzin. Faktycznie.

    Byłem jakiś czas temu w takim domu. Wiosna. Nie wiem jaki wkład, bo patologią się nie interesuję więc nie pytałem. Ale obudowany metrami sześiennymi kamienia. Masa akumulacyjna wieele ton. Centralny element otwartego domu. Właściciel se postanowił popalić. Siedziałem 4m od kominka. Po pół godzinie miałem wypieki na twarzy wieć się udalismy do domu. Po wyjściu na zewnątrz drzwi smród wpych się do gardła bo była pogoda bez wiatru i jeszcze z lekką mrzawką. Miód malina.

  17. #11117
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    matko. Ty chcesz żebym ja wsiadł w samochód i Ci fizycznie przywiózł swój brudny filtr? I co może każdemu piromanowi osobno żeby uwierzyli?

    Ile Ty chłopie masz lat?
    Skoro nie przyjedziesz to aby zostać wiarygodnym pozostają ci niestety fotki i jesteśmy znowu na początku twojego problemu.Zostaw wg w spokoju on tu nie dyskutuje. Zarzucasz syf z kominka to by być wiarygodnym trzeba pokazać jak twój filtr wygląda twój nie laika budowlanego.Nie ma póki co podstaw by ci wieżyc. na razie to okłamujesz tu wszystkich i wymigujesz z odpowiedzią ,zastawiając się kimś innym , jeśli cie stać , to zdemontuj go teraz i pokaż.ja chętnie zobaczę jak wygląda teraz bo jak domniemam jest czysty bo nikt jeszcze nie zaczął sezony grzewczego w kominku.taki domokrążca jesteś.Opisujesz co u innych się dzieje ale u siebie nie chcesz nic pokazać.Wszędzie cie dusi.Zarzucasz ,że ktoś zmierzył miernikiem spaliny bezpośrednio przy kominie.Pokaz swój miernik i także przy kominie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 07-08-2019 o 12:01

  18. #11118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    A skąd się bierze czarny tłusty syf w filtrze pochłaniacza nad kuchenką gazową ? Z zupy czy z kotleta ? Ciekawe że nad płytą indukcyjną go nie ma ...
    Nowobogacka paniusia w gumofilcach - to są takie ?
    Z gazu. Z kotleta. Z zupy raczej nie.
    Wstaw ten filtr z okapu na góre swojego komina. Zapal. Oberzyj i poniuchaj . Porównaj filtr z okapu po jednokrotnym usmażeniu kotleta.
    Zrozum znaczenie pojęcia skala i przestań się błaźnić :-/

  19. #11119
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    A skąd się bierze czarny tłusty syf w filtrze pochłaniacza nad kuchenką gazową ? Z zupy czy z kotleta ? Ciekawe że nad płytą indukcyjną go nie ma ...
    Nowobogacka paniusia w gumofilcach - to są takie ?
    Ja już to pisałem. Nic nie ugrałem. Mam indukcje 10 lat i czyste ściany nie tłuste.Pisałem także jak wygląda sufit mimo iż kuchnia zaopatrzona jest w okap kuchenny

  20. #11120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chyba właśnie o takiej sytuacji piszemy ?
    Poza tym, czym sie rózni taka koza od ładniejszej, opakowanej w kamienna obudowe ?
    Na tej taniej mozna chociaz zupę zagrzac
    https://allegro.pl/oferta/piec-koza-...iel-7575728549
    No jest różnica między kozą z linku a trochę lepsza.
    Nazywa się sprawność, nie syfienie w pomieszczeniu, zamknięta komora spalania,
    Chociaż u masz rację garnek postawisz
    Tylko skąd nagle kominkowy lekkoduch weźmie opał? spali meble?
    Sam pewnie nie zamontuje bo 90 społeczeństwa dwie lewe łapy ma a montaż kosztuje.
    Pozatym nagle te kilka stów na marną kozę może być sporą barierą jak się zacznie kryzys zwłaszcza dla nieopamiętanych kredyciaży.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 556 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony