dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 591 z 652
Pokaż wyniki od 11.801 do 11.820 z 13036
  1. #11801

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przecież dałem tabelkę i jak wół widać, że KOMIENK najwięcej emituje.
    No i na podstawie tej tabelki (chociaż nie wiem gdzie jest) doszedłeś do takich wniosków.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nox nie jest szkodliwe.
    "Zresztą kolejny raz masz rację". Gratuluję.
    Dobra idę, bo muszę coś pożytecznego zrobić tzn. przynieść drewienek do kominka. Spopiel sobie coś dzisiaj późnym wieczorem. Potem książka i winko (oczywiście wino swoje).
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #11802
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No i na podstawie tej tabelki (chociaż nie wiem gdzie jest) doszedłeś do takich wniosków.

    "Zresztą kolejny raz masz rację". Gratuluję.
    Dobra idę, bo muszę coś pożytecznego zrobić tzn. przynieść drewienek do kominka. Spopiel sobie coś dzisiaj późnym wieczorem. Potem książka i winko (oczywiście wino swoje).
    Tylko salonu nie zadym jak wczoraj

    Nox to jakurat najmniej szkodliwa substancja ze szkodliwych substancji obecnych w spalinach.

  3. #11803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Piecyk kaflowy ? Proszę bardzo... Modyfikacja wysokości wg wymagań klienta ..
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No piękny. Brawo. Gratuluje.
    Moja babcia miała podobny, nie taki ładny oczywiście, a drugi to piec kaflowy. Oj kurcze fajnie było jak pizgało lodem jak człek by na feriach u babci. I to niesamowite ciepełko jakie od niego "biło". Oj kurcze "proziok" mi się zamarzył. Oj oj.
    Pojęcie "ładny" jest bardzo rozciągliwe a "piękny" tym bardziej!
    Ale skoro Klient chciał to ma co chciał
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #11804

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tylko salonu nie zadym jak wczoraj

    Nox to jakurat najmniej szkodliwa substancja ze szkodliwych spalin obecnych w spalinach.
    Nie martw się. Nie masz pojęcia o tym co piszesz. Liście spalasz i myślisz, że to to samo. Zresztą jak sam napisałeś to z liści mamy smog. Na jesień i wiosnę. Zadymę to ty masz widać codziennie na osiedlu. W blokowisku.
    Najmniej?
    Dobra. Tyle.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #11805

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pojęcie "ładny" jest bardzo rozciągliwe a "piękny" tym bardziej!
    Ale skoro Klient chciał to ma co chciał
    No jesteś. Brakowało ciebie.
    Rozciągliwe
    Ten Twój pseudo eko sterowniczek jest rozciągliwy. No i ten gaz jak tam trochę azotu dołożą, bo im się "bilans nie spina".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #11806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Spalanie gazu ziemnego jest zdecydowanie bardziej ekologiczne niż spalanie drewna w kominkach zamkniętych spełniających wymagania "ekoprojekt".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #11807
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie martw się. Nie masz pojęcia o tym co piszesz. Liście spalasz i myślisz, że to to samo. Zresztą jak sam napisałeś to z liści mamy smog. Na jesień i wiosnę. Zadymę to ty masz widać codziennie na osiedlu. W blokowisku.
    Najmniej?
    Dobra. Tyle.
    Czytaj ze zrozumieniem ....
    Pisałem, że jak barany robią ogniska i kopcą liście to jest smog a nie prawidłowe spalanie liście.
    Ale ty masz kominek więc nie wiesz co to jest prawidłowe spalanie.
    Najmniej.
    Węglowodory aromatyczne są bardziej szkodliwe od jakichś tam Nox ale jak widać ty nie dokształcony bo większość niedokształconych mysli, że Nox są najbardziej szkodliwe

  8. #11808
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie gazu ziemnego jest zdecydowanie bardziej ekologiczne niż spalanie drewna w kominkach zamkniętych spełniających wymagania "ekoprojekt".
    Dobrze gada polać mu.

  9. #11809
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    I co ci z tych dwóch lat sezonowania i 20% wilgotności JAK KOPCĄCY DYMIĄCY I TRUJĄCY KOMIENK NADAL BĘDZIE KOPCIC BO JEST GÓRNYM KOPIUCHEM.
    Uznam ,że trollowi wszystko wolno. Wolno także być nieodpowiedzialnym ,naiwnym ograniczonym mężczyzną.. Nie ma czegoś takiego jak górne i dolne spalanie. Poniał. Jest tylko jedno spalanie reszta o kant....itd.Mieszkasz w bloku. Mieszkasz. Masz kominek .Nie masz.Więc jesteś eko bo nie masz nic.Ja mam KZPŁW i spalam w nim sezonowane 2 letnie drewno o wilgotności nieprzekraczającej 20 % , przy włączaniu PCO przy 52 stC ,więc jestem nieeko.. Nie ma takiego pojęcia jak górne spalanie to demagogia. Jest tylko jedno spalanie amen.

  10. #11810
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Co za tuman patentowany.Ale wyedukowany
    Dolne spalanie spalanie współprądowe niekopcące.
    Górne spalanie spalanie przeciwprądowe kopcące np. w górnym kopciuchu jakim jest kopcący kominek.

  11. #11811
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Do kominka trzeba dorosnąć .... do zrozumienia czym jest prawidłowe spalanie biomasy też ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	baner_KOMINKI-BIELAWSKI_344x228.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	437502  
    Darek B

  12. #11812
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie możecie robić kominków HG jak w Niemczech tylko te kopcące górne kopciuchy ?

  13. #11813
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie możecie robić kominków HG jak w Niemczech tylko te kopcące górne kopciuchy ?
    Od lat promujemy i WYKONUJEMY jedynie paleniska na drewno z "górnym spalaniem" oraz z poborem 100% powietrza do spalania spoza domu.... Firma Romotop , której jestem przedstawicielem , od początku swojego istnienia nastawiona jest na rynek niemiecki . Obecnie oferowane wkłady kominkowe maja atestowaną emisję PM na poziomie 16-20 przy normie 40.... Czy inaczej mówiąc "Euro 6 z jeszcze niższą emisją o 50% "
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Promocja  listopad 2019.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	437503  
    Darek B

  14. #11814
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Od lat promujemy i WYKONUJEMY jedynie paleniska na drewno z "górnym spalaniem" oraz z poborem 100% powietrza do spalania spoza domu.... Firma Romotop , której jestem przedstawicielem , od początku swojego istnienia nastawiona jest na rynek niemiecki . Obecnie oferowane wkłady kominkowe maja atestowaną emisję PM na poziomie 16-20 przy normie 40.... Czy inaczej mówiąc "Euro 6 z jeszcze niższą emisją o 50% "
    Takie same kopciuch co w obi za 800zł.
    To euro 6 to w laboratorium na węglu drzewnym chyba.

  15. #11815

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem ....
    Pisałem, że jak barany robią ogniska i kopcą liście to jest smog a nie prawidłowe spalanie liście.
    Ale ty masz kominek więc nie wiesz co to jest prawidłowe spalanie.
    Najmniej.
    Węglowodory aromatyczne są bardziej szkodliwe od jakichś tam Nox ale jak widać ty nie dokształcony bo większość niedokształconych mysli, że Nox są najbardziej szkodliwe
    No to jak wygląda to prawidłowe spalanie liści? Zresztą po co pytać. Liści spalać nie wolno i to jest karalne. Dlaczego? To sobie poszukaj.
    Ja liście daje na kompost i to tylko wybrane.
    Resztę bełkotu szkoda komentować.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #11816

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie gazu ziemnego jest zdecydowanie bardziej ekologiczne niż spalanie drewna w kominkach zamkniętych spełniających wymagania "ekoprojekt".
    Oczywiście zacytuję.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To jest twoja "rzeczywistość" ...
    To że tak postrzegasz świat to już twój problem.
    Poważny problem.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Dobrze gada polać mu.
    No widać nieźle łoicie na tych blokach.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ty wiesz i ja wiem (przynajmniej w części), pewnie wielu o tym wie.
    Powiedz to tym którzy w gazie czy w ropie naftowej widzą tylko źródło ciepła i napędu samochodów, samolotów itp.
    Wystarczy cofnąć się do połowy XIX wieku i porównać co wtedy w domach było a co teraz jest.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ja się nie mam co dziwić bo dobrze o tym wiem.
    Dziwić mogą się Ci którzy uznają ropę czy gaz za szkodliwe źródło "wszystkiego".
    A do tego proponują zastąpić ogrzewanie gazem ogrzewaniem kominkowym.
    Fakt co było w domach w XIXw? Tak to kopalne nas do tego zaprowadziły i mamy to wszystko dzięki nim. Tylko co dalej? Peak oil (poszukaj w necie co to , może tym razem dasz radę) jest za nami, jest teraz , czy będzie, a jeżeli tak to kiedy? Znasz odpowiedź? My mamy fajnie, tylko co z naszymi wnukami, a dla niektórych może i z ich dziećmi. Może będą spalać co popadnie np. tak jak @mtdeusz opony żeby tylko przeżyć, o ile będą miały gdzie? Jakie będzie wtedy powietrze? Zresztą jakie to będzie miało wtedy znaczenie. Zużycie kopalnych rośnie wykładniczo. Jak myślisz dlaczego hamerykanie dobrali się do łupków, czy to z gazem czy z ropą? No ale najważniejsze, że nam jest teraz dobrze, a co po nas to już nieważne. No ale tylko "idioci i kretyni" mówią, że kopalne są złe, że trzeba jak najszybciej od tego odejść, póki jest jeszcze jakaś możliwość. Nie lepiej zakazać spalania biomasy tak jak to zrobiono w Krakowie i Wrocławiu i promować gaz. Brawo. No i faktycznie to CO2 to jeden wielki spisek, bo gaz który spalam to "czyste ekologiczne odnawialne paliwo", a drewno i biomasa syfi i nie jest ekologiczne.
    Do tego strasznie głupi ci Litwini , bo Duńczycy czy Norwegowie to już szkoda pisać. Oni jak to mają warunki. Szwajcarzy to już kompletni kretyni, że zakazują używania gazu. Tylko tutaj jest jeszcze wiele innych kwestii jak np. bezpieczeństwo, ale poruszać ich tutaj nie ma, co z wielu względów.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #11817
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak nie wolno to szybko
    Tylko wybrane bo reszte jak mówiłeś pakujesz do kopcącego kominka.
    https://www.youtube.com/watch?v=dTE0L6aW84w
    Masz jakieś stare aktualne to w piątek ci mogę nagrać.

  18. #11818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Takie same kopciuch co w obi za 800zł.
    To euro 6 to w laboratorium na węglu drzewnym chyba.
    No i napisał gość co mieszka w bloku i jest "fachofcem" od spalania i polewania. Ah te "experty".
    Kurcze nie dziewie się, że cię spuścili na drzewo w tym wątku o buforze. Mieli rację, z wora foliowego se go zrób. Troll jakich mało.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #11819
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie Odezwał się zadymiacz kominkowy

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No i napisał gość co mieszka w bloku i jest "fachofcem" od spalania i polewania. Ah te "experty".
    Kurcze nie dziewie się, że cię spuścili na drzewo w tym wątku o buforze. Mieli rację, z wora foliowego se go zrób. Troll jakich mało.
    Idź tam dołuż liście do kopcacego gówno komina bo ci wygasa.

  20. #11820

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak nie wolno to szybko
    Tylko wybrane bo reszte jak mówiłeś pakujesz do kopcącego kominka.
    https://www.youtube.com/watch?v=dTE0L6aW84w
    Masz jakieś stare aktualne to w piątek ci mogę nagrać.
    A co można trollowi napisać? Chłopie u mnie zabierają bio śmieciarze z gminy ( z szacunkiem dla Panów za ich pracę) Opony też się odwozi, nie spala. Tak to się odbywa.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 591 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony