dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 601 z 652
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 13036
  1. #12001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekkr Zobacz post
    circa 9tys
    No to sporo. Ale z drugiej strony - 9 tysięcy na klimę na całe poddasze? To chyba jakaś najtańsza od Chińczyka...

  2. #12002

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Oszust chciał oszukać ale już się nie dało bo ktoś inny już oszukał na maksa.


    Z drewnem kominkowym tez jest podobnie. Sprzedają jako "suche" <20% a nie jest "suche".
    Płaci się jak za "suche".
    20% to nie jest suche drewno.
    Gdzie tak sprzedają? U ciebie? Kupowałeś kiedyś?
    Masz pojęcie, jak o wszystkim. Nie ma tak przywiezione i spalone.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #12003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nie jadam drewna. Nie trawi mi się...
    MOŻE być nastrzykiwane np ropą czy benzyną.
    (Oryginalnie ma terpentynę)

    Ile razy pisałem,że z 1kg kurczaka w tej huj.ni EU można 3kg szynki wieprzowej legalnie zrobić?
    No to tu - nie wyszło...
    Już w 1kg kurczaka było ze 0,3k kurczaka.
    6kg trudno zrobić z tego i drogo wypada to do sądu poszli bo... nie zarobili na nas tych 300 tys.

    Co my teraz jemy?
    Czym się leczymy?
    A Wy - pierdoły o tym co się spala...
    Spala się wszystko co się pali aby na te kurczaki starczyło!
    No i... niech maja nie wiecej jak 60% wody!!!
    No, w masie za którą płacimy!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #12004

    Domyślnie

    80% upraw idzie na paszę dla mięska. Np. 1kg wołowiny to 18kg paszy. Do tego energia. I mamy piękną emisję. Jakie ilość żarcia wyrzucają ludzie? A tu w Krakowie se badyli nie zapalę i jakieś pysznej strawy se nie przygotuje, bo mnie do pierdla wsadzą.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #12005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekkr Zobacz post
    circa 9tys
    Mnie koza kosztowała z 5K zł (razem z kominem, klinkierem na nim i wszystkimi drobiazgami). Komin postawiła i obudowała ekipa, kozę podpiąłem sam. To taniej, niż sam klimatyzator kanałowy (jednostka centralna) bez montażu. A roboty z kanałami po pachy. Jak znajdziesz kogoś, kto Ci to zrobi (materiał z robocizną) za 9K zł to pogratulować - ale na kominek mogłeś też wydać dużo mniej.

  6. #12006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    To jeszcze dodam trochę

    http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/skaz...ych,67826.html

    smacznego
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #12007
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To ja mocniej dorzuczę do pieca.
    https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item...oimi-smieciami

    Lepsza utylizacja po Polsku niż szwagier z teściem.
    https://www.google.com/amp/s/www.mon...2.html%3famp=1
    Jak wiadomo dym ze ,,spalania,, wysypisk nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 04-12-2019 o 19:06

  8. #12008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    To właśnie jest to o czym już było pisane... kasa, kasa . Recykling po Polsku tak wygląda - sprowadzenie śmieci (zarobek) i zniknięcie lub podpalenie (był czas ,że co kilka dni następowały cudowne samozapłony) i pozostawienie gminy ze śmierdzącym problemem .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #12009
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciekkr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mnie koza kosztowała z 5K zł (razem z kominem, klinkierem na nim i wszystkimi drobiazgami). Komin postawiła i obudowała ekipa, kozę podpiąłem sam. To taniej, niż sam klimatyzator kanałowy (jednostka centralna) bez montażu. A roboty z kanałami po pachy. Jak znajdziesz kogoś, kto Ci to zrobi (materiał z robocizną) za 9K zł to pogratulować - ale na kominek mogłeś też wydać dużo mniej.

    Ho ho, komina nawet nie wliczałem.
    Koza za 2tys to bardzo dobry pomysł. Ja nie twierdzę że zrobiłem lepiej niż inni, przeciwnie, ostrzegam: nie róbcie kominków w domu
    Jeszcze jeden problem mi się nasunął. Pod zabudową kominka mam dziurę w płytkach i za mały zapas żeby ją uzupełnić, jak kiedyś wyleci. Płytek już nie kupię.
    Wycena z lutego 2018, pół roku wcześniej robiłem kominek:
    Gree Kanałowy GFH24NK3FO 1 komplet
    Cena 9000 zł netto za zestaw wraz z montażem
    WARIANT III
    KLIMATYZATORY MULTISPLIT Rotenso Seria CORE
    Rotenso jedn. wewn. moc C26Vm - 3 szt.
    Rotenso jedn. zewn. moc H60Vm4 - 1 szt.
    Cena za zestaw 8700 zł netto
    Takie były wtedy ceny.

  10. #12010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekkr Zobacz post
    Gree Kanałowy GFH24NK3FO 1 komplet
    Cena 9000 zł netto za zestaw wraz z montażem
    Google nie znają takiego klimatyzatora.
    W tym rozprowadzenie instalacji, kucie, montaż anemostatów itd.? Czy sama jednostka z montażem?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-12-2019 o 19:55

  11. #12011
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciekkr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    45

    Domyślnie

    Teraz to już nie pamiętam, wydawało mi się że na gotowo. Powiesić jednostkę zewnętrzną, reszta roboty między jętkami w lekkiej zabudowie stropu, 0 kucia, ileż to pracy ? A z drugiej strony choćbym miał powiesić 3 razy 2kW w każdej sypialni to wyjdzie podobnie, nawet dzisiaj. Tylko dom bardziej szpeci. Z czasem FV na dach, i masz jakąś alternatywę dla gazu. A z tym klockiem w salonie to za 5 lat już nic nie zrobię, tylko na złom. I wymuszony remont przy okazji.
    Żeby nie było, lubię palić w kominku, nawet teraz się pali, tyle że mi się to generalnie nie kalkuluje.

  12. #12012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekkr
    A z tym klockiem w salonie to za 5 lat już nic nie zrobię, tylko na złom. I
    możesz wstawić tam akwarium , coś na wzór tego
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  13. #12013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Gdzie tak sprzedają? U ciebie? Kupowałeś kiedyś?
    Masz pojęcie, jak o wszystkim. Nie ma tak przywiezione i spalone.
    Wszędzie.
    Nie kupowałem.
    Nie kupowałem (bo ma 20% w teorii i w reklamie).
    Mam pojęcie.
    Ty masz pojęcie o gazie ziemnym, łupkowym, spojówkach i NOx-ach.
    "Nie ma tak przywiezione i spalone." ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #12014

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wszędzie.
    Nie kupowałem.
    Nie kupowałem (bo ma 20% w teorii i w reklamie).
    Mam pojęcie.
    Ty masz pojęcie o gazie ziemnym, łupkowym, spojówkach i NOx-ach.
    "Nie ma tak przywiezione i spalone." ??
    Serio? U mnie nikt nigdy nie sprzedawał i reklamował ze ma takie drewno. Toz każdy wie ze trzeba to suszyć przed spaleniem. No prawie. Dlatego takie rzeczy nie dla wszystkich. No masz racje gaz to czyste odnawialne paliwo. Turbinki gazowe go pchają. Ja myślałem ze pstryk i jest w tej gaz rurce. No ale dobrze ze mi to tu wytłumaczono.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #12015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Trzeba suszyć i spalać bo takie spalnie jest czyste, zdrowe i proekologiczne jak to wmawiają kominkowcy i lobby kominkowe.
    W internecie pełno jest ogłoszeń o suchym drewnie kominkowym.
    Z "odnawialnością gazu" nie zrozumiałeś ironii. Powtarzaj to częściej może się utrwali.
    Może to wpływ NOx-wó i zapalenia spojówek. Może też od AZS od spalin kominkowych i pelletowych.

    Gaz jest bardziej czystym paliwem niż drewno i pellet.

    PS W jaki sposób sprawdzasz wilgotność drewna kominkowego?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #12016

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Trzeba suszyć i spalać bo takie spalnie jest czyste, zdrowe i proekologiczne jak to wmawiają kominkowcy i lobby kominkowe.
    W internecie pełno jest ogłoszeń o suchym drewnie kominkowym.
    Z "odnawialnością gazu" nie zrozumiałeś ironii. Powtarzaj to częściej może się utrwali.
    Może to wpływ NOx-wó i zapalenia spojówek. Może też od AZS od spalin kominkowych i pelletowych.

    Gaz jest bardziej czystym paliwem niż drewno i pellet.

    PS W jaki sposób sprawdzasz wilgotność drewna kominkowego?
    Lobby kominkowe i pelletowe. Przecież jestem powiązany z branżą pelletową. Lobbuje. Ogłoszenia w necie? Za dużo "siedzisz" w tym Internecie. Wyjdź trochę do "realu". Coś z życia byś się nauczył. Polecam. Nie bełkotał byś tak, jak to robisz teraz. Aaaa ironia? Przecież ty nie wiesz co to jest. Przypomnij sobie. Czekaj tylko już gdzieś to było u kogoś. Chyba ze swetrem, 19C i spalaniem gazu. "Najlepsi jesteście". Tak AZS do spalin.
    Co do gazu to wiem wiem, już to mi tu wytłumaczono. Przecież pisałem. Drewno i pellet to tylko szkodzi. Strasznie złe jest i truje, bo do pierdla wsadzają jak zapalisz drewno. Zresztą potwierdzają to władze niektórych miast, a pewnie niedługo w całym kraju. No może prawie w całym. Nie może być inaczej. Lepiej naucz swoich potomków jak sobie radzić z tym drewnem. Może i tobie to być potrzebne.
    Normalnie. Testo 606. Chrustu z lasu to nie badam. Leży sobie w drewutni i czeka na spopielenie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #12017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Gaz jest bardziej czystym paliwem niż drewno i pellet.
    Lokalnie w kontekście pyłów itp zapewne tak.
    Globalnie w kontekście ekologii i planety nie ma szans.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #12018

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Normalnie. Testo 606.
    Normalnie, tzn jak dokładnie? Przykładasz miernik z czoła słoja, stycznie, czy jak?

  19. #12019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Normalnie, tzn jak dokładnie? Przykładasz miernik z czoła słoja, stycznie, czy jak?
    Za dokładność pomiaru to miernik odpowiada. Z czoła słoja, stycznie? Aleś wymyślił. Internetu nie masz. Poszukaj se. Omnibusy mi tu diagnozę postawili, że 23-24C to za dużo w domu, bo niezdrowo dla mnie, a ty się o takie rzeczy pytasz.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #12020

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Internetu nie masz. Poszukaj se.
    Nie muszę czytać internetu, żeby wiedzieć jak mierzyć wilgotność.
    Na szybko: wystarczy rozłupać klocek i zmierzyć wilgotność w jego środku.

    Jeśli ci odpowiada 24C, to wolnoć Tomku.
    Osobiście mając w salonie powyżej 19, uciekam do sypialni, żeby się ochłodzić.
    Wolnoć Tomku.

Strona 601 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony