dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 612 z 652
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 13036
  1. #12221
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zadzwoń do najbliższego MIASTA, posiadającego wydział zieleni miejskiej i zapytaj jak to się robi.
    Po co robią z tego zrębki i rozrzucaja po terenie kompostowni.

    A żeby uzupełnić luki w Twojej wiedzy proszę:
    Tak to robią np w Legnicy
    https://24legnica.pl/zrobia-kompost-z-choinek/
    A tak możesz to zrobić domu:
    https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/6482-choinka-na-kompost
    Czy Ty chcesz jak d7d być najlepszym. Zadam Ci jedno pytanie po co są zrębki w kompostowniku ? Skład chciałbym wiedzieć bo będę powielał głupotę.Nie będę strugał wariata z tymi podpowiedziami.Powiedziałem co robię z choinka.Utylizuje wysuszoną jako szczapki.

  2. #12222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zadzwoń, zapytaj, poszerz sswoje horyzonty. Ja tylko prostuję Twoje głupoty, jakoby drzewek iglastych nie kompostowało sie.
    A moźna wystarczy tylkoprzeczytać zeczrozumieniem:

    Gałązki z choinki to wysokowęglowy materiał, który rozkłada się, tworząc grube włókna, które korzystnie wpłyną na strukturę samodzielnie przygotowanego kompostu – będzie odpowiednio napowietrzony, luźny i przepuszczalny.

    Najlepsze rezultaty daje mieszanie dwóch części twardego, „brązowego” materiału z jedną częścią miękkiej, „zielonej” materii. Kluczem do udanego kompostowania jest układanie naprzemiennych warstw tych dwóch składników.

    Nie martw się, jeśli słyszałeś, że igły mają niskie pH – jedno świąteczne drzewko wymieszane z innymi składnikami nie zakwasi nadmiernie kompostu. Ułóż na stercie porąbane lub rozdrobnione gałęzie i zachowaj je do czasu, kiedy zbierzesz odpowiednią ilość zielonej materii do wymieszania.
    I już wiesz, po co na kompostowni zrębki.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #12223
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zadzwoń, zapytaj, poszerz sswoje horyzonty. Ja tylko prostuję Twoje głupoty, jakoby drzewek iglastych nie kompostowało sie.
    A moźna wystarczy tylkoprzeczytać zeczrozumieniem:



    I już wiesz, po co na kompostowni zrębki.
    Do robienia przez ciebie idiotów z ludzi przywykłem.Do wyolbrzymiania rzeczy prostych także.Staram się nie czytać ciebie bo większych głupot nie słyszałem.Mam rozumieć co oczywiście potwierdzasz ,że tam gdzie oddałeś trociny ze swojej choinki robią w/w kompost.No odleciałem.

  4. #12224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesteś człowiekiem, którego nic nie przekona, że "białe jest białe, a czarne, jest czarne"
    Ty odleciałeś już dość dawno, więc brak zrozumienia najprostszych tematów mnie nie dziwi.

    Zarząd Zieleni Miejskiej Rybnik, +32 424 88 38
    W poniedziałek zaczynają od 7.00
    Zadzwoń, dopytaj, po co im zrębki z choinek na kompostowniku i przestań się kompromitować.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #12225
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesteś człowiekiem, którego nic nie przekona, że "białe jest białe, a czarne, jest czarne"
    Ty odleciałeś już dość dawno, więc brak zrozumienia najprostszych tematów mnie nie dziwi.

    Zarząd Zieleni Miejskiej Rybnik, +32 424 88 38
    W poniedziałek zaczynają od 7.00
    Zadzwoń, dopytaj, po co im zrębki z choinek na kompostowniku i przestań się kompromitować.
    Człowieku śmieszy mnie ta cała sytuacja z tą twoją jedną choinką. Piszą ci ,że spalają suchą choinkę , a ty głupkowato naciągasz temat do rangi problemu z utylizacją swojej i sąsiada choinki jakby zaraz miała nastąpić katastrofa choinkowa.To cie przerasta.Zrób coś z tym.Choinka to nie koniec świata jak ja utylizujemy w kominku.

    trociny nie powinny być zasadniczym składnikiem kompostu, ich rozkład jest kilkuletni, skład mają za mało pożądany proporcją węgla do azotu [C:N] i wymagają - aby być wartościowym kompostem - wzbogacania w ten drugi. Sposobów na to jest wiele, ale żaden z nich nie obejdzie się bez aromatu tak ostrego, że nie czyniłbym tego na osiedlach.

    Trociny same w sobie są objętościową zasypką, to chyba zwiększyłoby klopoty kwaterunkowe u {W.}, po co sobie kłopot czynić.
    Jeśli już, to zasypka z trocin niedębowych liściastych [najszybciej się rozkładają]. Iglaste są zaś posądzane o zwiększanie kwasowości ziemi, do której jako już kompost trafiłyby - wymagają jeszcze w komorze kompostownika przesypywania odkwaszającą kredą, dolomitem lub wapnem. A to wcale nie przyspiesza szybkości ich rozkładu, wręcz przeciwnie, bo należy wielomiesięcznym staraniem - zwilżaniem - chemizm sterty zmieniać tak, by wróciły tam mikroorganizmy specjalizujące się w rozkładzie.

    Sterta kompostu najlepsza, jeśli jest o zrównoważonych proporcjach składników.
    I takie mam dodawać trociny z choinki jak radzisz. Boże Boże.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-02-2020 o 16:07

  6. #12226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pamietam, ja zamieściłeś zdjęcie wygasłego ogniska, które paliłeś z resztka butelki PET, rozumiem więc, że spalenie drewna, które jeszcze dwa miesiące wcześniej rosło w szkółce Tobie nie przeszkadza.
    Ja wolę oddać ją do miejskiej kompostowni, gdzie zrobią z niej lepszy pożytek.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #12227
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pamietam, ja zamieściłeś zdjęcie wygasłego ogniska, które paliłeś z resztka butelki PET, rozumiem więc, że spalenie drewna, które jeszcze dwa miesiące wcześniej rosło w szkółce Tobie nie przeszkadza.
    Ja wolę oddać ją do miejskiej kompostowni, gdzie zrobią z niej lepszy pożytek.
    Przykro EOT będę przestrzegał inwestorów przed tobą bo argumenty masz bardzo prymitywne.To notoryczne przypominanie niezrozumienia tematu jest grubiańskie.. EOT i daleko od ciebie. do ignorowanych bo nie rozumiesz co to walka na argumenty tematyczne. Co ma ten pomawiający wpis z choinką i kompostownikiem na własnym podwórku.

  8. #12228

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    e spalenie drewna, które jeszcze dwa miesiące wcześniej rosło w szkółce Tobie nie przeszkadza.
    Ja wolę oddać ją do miejskiej kompostowni, gdzie zrobią z niej lepszy pożytek.
    Zrobią, podwyższając ci opłatę/podatek za śmiecie.
    Zresztą i bez tego podwyższają - ułatwiasz im tylko tzw. uzasadnienie.

    Secundo:
    Nie ma takiej opcji, żeby trzymana w domu jakieś dwa tygodnie choinka nie wyschła poniżej 15% w najbardziej wilgotnym miejscu.
    Tym bardziej że Polacy w swych domach utrzymują temperaturę bardziej zbliżoną do tej panującej w komorowej suszarni do drewna,
    a mniej do temperatury panującej w szopie na drewno opałowe.

    Wniosek:
    Kulibob miał rację.

  9. #12229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A wystarczy nie przynosić choinki do domu to wtedy TEGO problemu nie ma.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #12230

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Człowieku śmieszy mnie ta cała sytuacja z tą twoją jedną choinką. Piszą ci ,że spalają suchą choinkę , a ty głupkowato naciągasz temat do rangi problemu z utylizacją swojej i sąsiada choinki jakby zaraz miała nastąpić katastrofa choinkowa.To cie przerasta.Zrób coś z tym.Choinka to nie koniec świata jak ja utylizujemy w kominku.



    I takie mam dodawać trociny z choinki jak radzisz. Boże Boże.

    Masz rację. Tak to jest z tą wiedzą internetową, a życie życiem Nie mam, nie używałem, ale się wypowiem. Niektórzy nawet nie mają kompostowników, ale experty. Pisać łatwo. Ja ma dwa osobne kompostowniki. Jedne właśnie do takich celów. Lądują tam np. trociny, z tartaku. Potem podsypuje nim np. maliny owocujące na pędach dwuletnich przez to dużo mniej plewienia. Lubią lekko kwaśną glebę. Super, że prostujesz bzdury.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #12231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .. EOT i daleko od ciebie. do ignorowanych .
    Tylko proszę - nie podglądaj
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Masz rację. Tak to jest z tą wiedzą internetową, a życie życiem Nie mam, nie używałem, ale się wypowiem. Niektórzy nawet nie mają kompostowników, ale experty. Pisać łatwo. Ja ma dwa osobne kompostowniki. Jedne właśnie do takich celów. Lądują tam np. trociny, z tartaku. Potem podsypuje nim np. maliny owocujące na pędach dwuletnich przez to dużo mniej plewienia. Lubią lekko kwaśną glebę. Super, że prostujesz bzdury.
    Ale co jest bzdurą ?
    Że Zieleń Miejska odbiera choinki, ścina na zrębki i wysypuje na swoj kompostownik ?
    To jest niby bzdura ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #12233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Zrobią, podwyższając ci opłatę/podatek za śmiecie.
    Zresztą i bez tego podwyższają - ułatwiasz im tylko tzw. uzasadnienie.
    .
    Niektóre gminy mają niższą opłatę jak nie odbierają zielonych. Ci co się nie chcą mieć kompostownika niech płacą. Owiec do strzyżenia nie brakuje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #12234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    :
    Nie ma takiej opcji, żeby trzymana w domu jakieś dwa tygodnie choinka nie wyschła poniżej 15% w najbardziej wilgotnym miejscu.
    .
    Jeden, jedyny raz spaliłem choinkę w kominku - jeszcze zanim wybudowwłem swój dom.
    Służby miejskie jeszcze ich wtedy nie odbierały.
    Po tym, jak zobaczyłem, ile dymu wyprodukowała, jak przysmoliła pryskajacą żywicą szybe powiedziałem sobie - nigdy więcej.
    Rok później sam zawiozłem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #12235

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale co jest bzdurą ?
    Że Zieleń Miejska odbiera choinki, ścina na zrębki i wysypuje na swoj kompostownik ?
    To jest niby bzdura ?
    No odbiera oczywiście.
    Masz kompostownik w domu? Miałeś kiedyś?
    Przeczytaj uważnie jeszcze raz.
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 01-02-2020 o 15:56
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #12236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No nie odbiera oczywiście.


    Jak to nie odbiera ? Przecież nawet linka przytoczyłem, że odbiera
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #12237

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak to nie odbiera ? Przecież nawet linka przytoczyłem, że odbiera
    Mój błąd zabrakło przecinka. Poprawiłem zdanie.

    To jeszcze raz.

    No odbiera oczywiście.
    Masz kompostownik w domu? Miałeś kiedyś?
    Przeczytaj uważnie jeszcze raz.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #12238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mam, ale to nie ma znaczenia - służby miejskie maja, więc oddaje.
    A ponieważ pryzmy leżą tam po kilkanaście miesięcy (czasem dwa sezony) to zrębki sà tam wykorzystywane.

    Lepiej tam, niż w kominku.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-02-2020 o 16:09
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #12239

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeden, jedyny raz spaliłem choinkę w kominku - jeszcze zanim wybudowwłem swój dom.
    Służby miejskie jeszcze ich wtedy nie odbierały.
    Po tym, jak zobaczyłem, ile dymu wyprodukowała, jak przysmoliła pryskajacą żywicą szybe powiedziałem sobie - nigdy więcej.
    Rok później sam zawiozłem.
    No to wszystko wyjaśnia jakie masz temp. w domu.
    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Secundo:
    Nie ma takiej opcji, żeby trzymana w domu jakieś dwa tygodnie choinka nie wyschła poniżej 15% w najbardziej wilgotnym miejscu.
    Tym bardziej że Polacy w swych domach utrzymują temperaturę bardziej zbliżoną do tej panującej w komorowej suszarni do drewna,
    a mniej do temperatury panującej w szopie na drewno opałowe.
    Superior wiec co pisze. Dzięki Superior . Pozdrawiam serdecznie.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mam, ale to nie ma znaczenia - służby miejskie maja, więc oddaje.
    A ponieważ pryzmy leżą tam po kilkanaście miesięcy (czasem dwa sezony) to zrębki sà tam wykorzystywane.
    No tak oni mają. Przyjęci całą choinkę? Musiałeś ciąć i rąbać? Czym to robiłeś? Orobiłeś się i jeszcze za to zapłaciłeś. Brawo.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Lepiej tam, niż w kominku.
    Nie koniecznie.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Utylizuje wysuszoną jako szczapki.
    lub na swój kompost, ale nie tak jak cytujesz, ale wiadomo. .
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #12240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecialem na pół piłą łańcuchowa (5 minut roboty), ale można było po prostu wystawić, tak jak w cytowanym artykule z,Legnicy. Przecież na kompostowni mają maszynę scinajacą na zrębki.
    Za rok teź tylko wystawie
    No to wszystko wyjaśnia jakie masz temp. w domu.
    Ja mam w domu 21.8C, superior 18
    Nie koniecznie.
    Nie wiem,,jaka jest przewaga w produkowaniua NOx, benzopirenów i PM, nad ścięcie na zrębki i skompostowwiem...
    Wytłumacz.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-02-2020 o 16:55
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 612 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony