dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 631 z 652
Pokaż wyniki od 12.601 do 12.620 z 13036
  1. #12601
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Doświadczeń, jakich doświadczeń bo chyba nie o swoich piszesz? Nikomu nie chcę polecać ani nie polecam kominka, ale też nie odradzam, każdy musi sam podjąć decyzję. Dlaczego mam pisać w innym wątku skoro np. tutaj pojawiła się ankieta, poczytaj pytania ankiety i powiedz do kogo jest skierowana?


    Tak dotarło zwłaszcza jak obserwuję komin ciepłowni dość blisko mnie. Filtry mają a właściwie elektrofiltry i wiesz co to znaczy.


    I Ty piszesz o manipulacji? Pokaż gdzie straszyłem kogoś jakimś tam W czy gdzie pisałem o kominku na zapas?



    Jaka manipulacja, przecież to TY w stopce masz to "OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok " (osobiście nie wierzę że będzie aż tak źle w tak nowoczesnym domu) ze stopki wynika że przy zerze będzie 2-3kW. Widzisz problem jest w tym że czegoś nie rozumiesz albo się nie douczyłeś wiesz co to kW i kWh. Ty by utrzymać 21 stopni w domu przy zerze na zewnątrz musisz ciągle dostarczyć moc 2-3kW czyli w ciągu doby ile kWh policz sam, ja spalam przy tej temperaturze zewnętrznej 4-5kg drewna na dobę więc dostarczam do domu 20kWh na dobę. Ty by utrzymać stałą temperaturę musisz dostarczać ciągle taką samą ilość energii ja by mieć zmienną temperaturę dostarczam najpierw prze szybę x% w czasie spalania załadunku np. 3 godziny reszta to strata kominowa plus akumulacja, akumulacja działająca przez pozostałą część doby.


    Ja wiem o czym piszę bo funkcjonuje takie ogrzewanie przez kilka lat a Twoje od kiedy funkcjonue?


    Z pewnością? Czyli wiesz czy wydaje ci się że wiesz? Taki cytat mi się znalazł "Wynik może być podważony
    Jak jednak podkreśla dr hab. inż. Artur Badyda z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, problem z pomiarami tego typu polega na tym, że wynik stosowanej w dronach metody pomiarowej może być podważony. Wyjaśnia, że metody pomiarowe zgodne referencyjnymi, czyli opisane w aktach prawnych, to te wymagające zastosowania profesjonalnych urządzeń pomiarowych, które gabarytowo są o wiele większe i cięższe, niż te, które można podwiesić pod dron. - To z kolei wymaga zastosowania uproszczonych metod pomiarowych w dronach – mówi Artur Badyga. A te są wciąż mało znane i nie są opisane w aktach prawnych."


    Myjk najpierw kup Teslę podłącz ją wg. swoich mrzonek a potem napisz ile skasował serwis za odblokowanie komputera. Naprawdę wierzysz że taki samochód pozwoli ci bezkarnie ciągnąc z jego baterii. Stać Cię na Teslę a nie stać na magazyn energii i chcesz kombinować jak właściciele malucha w komunie?
    Ja to Remiksik chciałem Ci bardzo podziękować ,że znalazłeś chwilę by temu mądrali wytłumaczyć jakim jest w gruncie rzeczy ,biernym klientem w pozyskiwaniu energii cieplnej .Swoją drogą jego niewiedza powala na kolana bo to po prostu chodzące kuriozum .Jeszcze raz wielki dzięki za wykłady wiedzy technicznej o pracy kominków w domach jednorodzinnych .Czytam Cię zawsze z zainteresowaniem.

  2. #12602

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dziękuję
    Skoro masz ściany o temp 20C, temperaturę pomieszczenia 21C, to przy przegrzaniu do 25C raczej wychodzisz poza zielony wykres, tym bardziej, że temperatura ścian też wzrośnie.
    Przy czym nie tylko o ściany to chodzi, a także o podłogę (przy podłogówce zawsze cieplejsza, niż temp powietrza) i o strop (najczęściej cieplejszy, niż ściany, szczególnie w domach z poddaszem użytkowym).
    Bardzo proszę. Często się dziwię, czy to forum techniczne/budowlane, czy bardziej stowarzyszenie miłośników szklanej kuli, bo skoro bezpośrednio pod Twoim pytaniem napisałem:
    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    przeważnie jest to z 20 na ok. 23, ale i 24 się zdarza, jak chcemy się podogrzewać
    to skąd Ty wziąłeś te 25*C? Skoro jednak już upadła teoria o jakimś jednym jedynym temperaturowym punkcie "G", który żeście wymyślili, skoro mamy jednak do dyspozycji nieco *C swobody w odczuwaniu przyjemności, to teraz zaczniecie twierdzić, że wiecie lepiej, jakie kto ma temperatury w swoim domu?

    Co do dT ścian podczas palenia w kominku - nie zmienia się więej niż o 1*, tyle że mój budynek jest "konstrukcyjnie ciężki" i wynikająca z tego wysoka akumulacyjność zapobiega anomaliom temperaturowym. Dlatego podejrzewam, że ci u których nawet włączenie piekarnika zamienia dom w saunę, albo jakąś dobrze ocieploną słabo wentylowaną lekką szkieletówkę, albo faktycznie wytapetowali sobie domy styropianem od środka

  3. #12603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Bardzo proszę. Często się dziwię, czy to forum techniczne/budowlane, czy bardziej stowarzyszenie miłośników szklanej kuli, bo skoro bezpośrednio pod Twoim pytaniem napisałem:to skąd Ty wziąłeś te 25*C? Skoro jednak już upadła teoria o jakimś jednym jedynym temperaturowym punkcie "G", który żeście wymyślili, skoro mamy jednak do dyspozycji nieco *C a w
    Super, tylko ja pisałem jeszcze (co, zapewne przez nieuwagę przemilczałeś) o podłodze i stropie. To przegrody, któretakże wpływają na odczuwanie temperatury - tak samo, jak ściany.
    Wiec dla policzenia średniej powinieneś jeszcze (obok zdjęcia pomiary ścian) zamieścić zdjęcie podłogi i sufitu.

    Dlatego podejrzewam, że ci u których nawet włączenie piekarnika zamienia dom w saunę, albo jakąś dobrze ocieploną słabo wentylowaną lekką szkieletówkę, albo faktycznie wytapetowali sobie domy styropianem od środka
    A wystarczy przeczytać stopkę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #12604

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Super, tylko ja pisałem jeszcze (co, zapewne przez nieuwagę przemilczałeś) o podłodze i stropie. To przegrody, któretakże wpływają na odczuwanie temperatury - tak samo, jak ściany.
    Wiec dla policzenia średniej powinieneś jeszcze (obok zdjęcia pomiary ścian) zamieścić zdjęcie podłogi i sufitu.
    "Super" że co??? że zmyślasz, ale to pomińmy, bo pisałeś jeszcze o czymś? Niczego nie przemilczałem, tylko widać zbyt optymistycznie założyłem, że znasz kolejną tajemnicę dobrego samopoczucia czerpanego z przebywania w domu,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vert_profil.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	454167
    czyli powyższy wykres oraz krzywe "podłogową" oraz "idealną". U mnie stropy żelbetowe, jeszcze mniej skore niż ściany do zmian swojej temperatury, więc domyśl się z powyższego obrazka, jakie mogą mieć temperatury i czemu zamieszczone zdjęcie przedstawia temperaturę, która jest reprezentatywna i może być traktowana jako średnia do tamtego wykresu. Zauważ też, jaki potencjał akumulacyjny drzemie w podłodze...

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A wystarczy przeczytać stopkę...
    Fotki Ci zrobię, ale to dopiero jak zrobisz odwierty w swoich ścianach, bo jednak też Ci nie ufam, że styropianu od środka nie dałeś . Poza tym nie jesteś jedynym uczestnikiem dyskusji z "efektem piekarnika", więc wybacz, że nie potraktowałem Cię wyjątkowo, co niniejszym naprawiam . Patrząc na stopkę, zakładam, że masz strop lekki oparty na "cienkich" ścianach z silikatów, pewnie drążonych, które stanowią jedyny element domu zdolny do akumulacji energii. Nie wiem, czy mogę zakładać, że masz podłogówkę, ale jeżeli tak to położoną na 10cm EPS, bo nic nie ma o wylewce i jej grubości, co byłoby tu istotne...

    sam widzisz, że z tak skromnej stopki można wyciągać bzdurne wnioski, więc jeszcze raz wybacz, że wcześniej jej nie przeczytałem. Aha - na wszelki wypdek zrób też odwiert podłogi...przyda się do dalszej dyskusji o "efekcie piekarnika"

  5. #12605
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Super, tylko ja pisałem jeszcze (co, zapewne przez nieuwagę przemilczałeś) o podłodze i stropie. To przegrody, któretakże wpływają na odczuwanie temperatury - tak samo, jak ściany.
    Wiec dla policzenia średniej powinieneś jeszcze (obok zdjęcia pomiary ścian) zamieścić zdjęcie podłogi i sufitu.



    A wystarczy przeczytać stopkę...
    Skoro twoja stopka ma być wzorem bez kominka (u ciebie jak z palaczem fajek. Palił to było ok, przestał to mu teraz przeszkadza ) Paliłeś wunglem teraz masz inna stopkę . Ja to bym chciał wiedzieć co pokazuje ci twoja stacja pomiaru . Nawet wypada ci pokazać jak to zrobił w/w .Wymuszasz to na innych to teraz ty bądź poważny i się określ co masz w chałupie , obok niej ,bezpośrednio u wylotu z komina .Ja wiem co masz ale polegniesz gdy to pokażesz. Ja poczekam jak to zmierzysz .Nie zapomnij o podłogówce .

  6. #12606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Krótko, bo szkoda czasu, drwa trzeba rąbać, w zdrowym ciele zdrowy duch
    Jasne, zobaczymy jak będziesz piać na starość jak ci się to zdrowie zepsuje. BTW, ty też, jak mój sąsiad rąbiesz drewka po 23 (żeby było SROGO rześko) aż się cała chałupa trzęsie?

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Widzisz, "wykresiki" jak to je nazywasz, zostały sporządzone na podstawie badań,
    Nie wątpię, ale w twoich łapkach to tylko "wykresiki", bo nawet nie umiesz ich czytać. Nie rozumiesz też pojęcia komfortu cieplnego, który owszem zawiera się w zielonym polu twojego wykresiku o ile temperatura z tego zakresu jest dopasowana do człowieka i nie skacze jak dziecko na trampolinie.

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    w przeciwieństwie do Twoich teorii, co to zminiają się niczym łopotanie flagi umieszczonej w srogim przeciągu (policzkuję się, ale nie mogłem się powstrzyać ). Jak już ogarniesz "wykresiki" to podyskutujemy, może nawet przestaniesz pilnować, kiedy obniżać temperaturę w kuchni przewidując parzenie herbaty? Każdy czyta i wyciąga wnioski.
    Ależ wykres ogarniam, rzecz w tym że ty sobie nim znowu w stopę strzeliłeś. Ja nie muszę nic pilnować, temperatura CO jest obniżona na stałe a podnoszona przez zyski kuchenne. Czy to takie skomplikowane do pojęcia?

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Doświadczeń, jakich doświadczeń bo chyba nie o swoich piszesz? Nikomu nie chcę polecać ani nie polecam kominka, ale też nie odradzam, każdy musi sam podjąć decyzję. Dlaczego mam pisać w innym wątku skoro np. tutaj pojawiła się ankieta, poczytaj pytania ankiety i powiedz do kogo jest skierowana?
    Oczywiście że swoich. A także obserwacji innych -- co to niby nie jest forma doświadczenia? Znaczy ty musisz sam głową w mur przywalić aby wyciągnąć wnioski że to może być szkodliwe dla zdrowia? To ja się nie dziwię że ludzie notorycznie bzdury popełniają na sobie.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Tak dotarło zwłaszcza jak obserwuję komin ciepłowni dość blisko mnie. Filtry mają a właściwie elektrofiltry i wiesz co to znaczy.
    I co z tej obserwacji wynika? Ja też mam elektrociepłownię niecałe 10km ode mnie i jestem w rzekomym polu "rażenia", tylko jakoś smrodu z nie nie czuję tak jak z komina sąsiada. W zasadzie to dwóch kominów, bo jeden kotłopał na drewno ma w salonie, drugi w kotłowni. Obydwa kominy notorycznie dymią. No ale on pewnie z tych co nie umie palić -- bo leśnik z zawodu.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    I Ty piszesz o manipulacji? Pokaż gdzie straszyłem kogoś jakimś tam W czy gdzie pisałem o kominku na zapas?
    Skup się, to ja pisałem że to koronny argument prokominkowców i dlatego nadal rosną domy z kominami (bo się dziwiłeś że nadal domy są budowane z kominami, a są, bo im inni robią wodę z mózgu i straszą wojnami i innymi zakręceniami kurków z gazem).

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jaka manipulacja, przecież to TY w stopce masz to "OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok "
    No mam, ja mam. A ty moją wartość wziąłeś i radośnie stwierdziłeś, że twój dom mniej wymaga. No więc jakiej wielkości masz ten swój dom skoro moją wartość zapotrzebowania przy 180m2 (a nawet 190m2) przełożyłeś na swój stwierdzając że mniej zużywa? Jakiej konstrukcji jest twój dom?

    [QUOTE=Remiks;8036346](osobiście nie wierzę że będzie aż tak źle w tak nowoczesnym domu) ze stopki wynika że przy zerze będzie 2-3kW. Widzisz problem jest w tym że czegoś nie rozumiesz albo się nie douczyłeś wiesz co to kW i kWh. Ty by utrzymać 21 stopni w domu przy zerze na zewnątrz musisz ciągle dostarczyć moc 2-3kW czyli w ciągu doby ile kWh policz sam[quote]
    Przecież już sam wcześniej napisałeś ile energii potrzeba to po co mam liczyć? I nie, nie muszę ciągle jej dostarczać, bo mam akumulację w podłodze. Co więcej moja pompa ma 9kW mocy i grzeje tylko w 2T.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    ja spalam przy tej temperaturze zewnętrznej 4-5kg drewna na dobę więc dostarczam do domu 20kWh na dobę. Ty by utrzymać stałą temperaturę musisz dostarczać ciągle taką samą ilość energii ja by mieć zmienną temperaturę dostarczam najpierw prze szybę x% w czasie spalania załadunku np. 3 godziny reszta to strata kominowa plus akumulacja, akumulacja działająca przez pozostałą część doby.
    Jprdle, jaki masz metraż, kubaturę, jaką konstrukcję domu, bo coś czuję że te twoje wyliczenia to o kant dypy można potłuc odnosząc to do mojego domu. Ja mam w sumie 240m2 (z garażem który od domu NIE jest odseparowany) plus jeszcze strych ze 40m2 (po podłodze 100m2).

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Ja wiem o czym piszę bo funkcjonuje takie ogrzewanie przez kilka lat a Twoje od kiedy funkcjonue?
    I znowu argument z tyłka -- u mnie funkcjonuje od zeszłego roku, ale ludziom na których się wzorowałem aby sobie w stopę nie strzelać, funkcjonuje skuteczne od wielu lat.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Z pewnością? Czyli wiesz czy wydaje ci się że wiesz?
    Nie no, z pewnością sprzęt za parędziesiąt tysięcy jest gorszy niż Kaizenowy czujniczek z allegro czy innego ali...

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Myjk najpierw kup Teslę podłącz ją wg. swoich mrzonek a potem napisz ile skasował serwis za odblokowanie komputera. Naprawdę wierzysz że taki samochód pozwoli ci bezkarnie ciągnąc z jego baterii.
    Przecież Tesla jak startowała to od początku zakładała wykorzystanie samochodów jako rozproszonych magazynów energii. Sam fakt że nikt z tego nie korzysta, to już inna inszość. Widać te strachy na lachy, że przerwy w prundzie zamarzają ludzi, to wymysły prokominkowców co szukają na siłę argumentów. Jak to się robi w moim samochodzie to już pisałem, dokupuję/zmieniam inwerter, podłączam wtyczkę z samochodu do domu i mam prąd z baterii w razie konieczności, nie muszę nawet mieć agregatu. W Tesli się ludzie przez inwerter też podpinają, mają zasilanie i żadnego odblokowywania komputera nie potrzebują.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Stać Cię na Teslę a nie stać na magazyn energii i chcesz kombinować jak właściciele malucha w komunie?
    Gdzie, manipulancie przebrzydły, napisałem że mam Teslę, albo że nie stać mnie na magazyn energii? Pomijam że ten magazyn energii mam (lub gdybym miał większy w takiej Tesli, czy w dowolnym innym EV z niewiele mniejszymi bateriami) w samochodzie. Ja rozumiem że ty lubisz rozpieprzać bez sensu kasę na lewo i prawo, ale to nie jest domena wszystkich.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #12607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Niczego się nie domagam. Ja tylko sugeruję, że warto pytać z nie robić założenia "z sufitu".
    Rzecz w tym, że każdy bufor kosztuje więcej niż jego brak. Podrażanie i tak drogiego systemu jest "nieco" jałowe.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Pojęcia nie mam ile kosztuje jakiekolwiek łączenie kominka z sytemem wodnym, bo taki skreśliłem na samym początku.
    Mój kominek jest po prostu ciężki (taka połowiczna, niebyt zduńska akumulacja) plus podwójna szyba i pełna szczelność sprawia, że ciepło idzie w cegły szamotowe oraz w komin. Nie do salonu w sposób nagły.
    Czyli ile ten "niezbyt zduński" akumulator ciepła kosztował? Wkład jest do tego przystosowany? Jakiej jest mocy wkład i jaką to ma wtedy sprawność?

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie robiłem OZC.
    Czy moze być z cieplowlasciwe?
    Jeśli uważasz że to jest rzetelne...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #12608
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rzecz w tym, że każdy bufor kosztuje więcej niż jego brak. Podrażanie i tak drogiego systemu jest "nieco" jałowe.
    Czyli ile ten "niezbyt zduński" akumulator ciepła kosztował?
    Dla całej prowadzonej tu polemiki koszt nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
    Ale dla fanów ludzkich portfeli podaję - 15 kPLN na gotowo za wszystko (uprzedzając pytanie, to bez komina, który jeśli ci potrzebny do czegoś to dolicz proszę).

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wkład jest do tego przystosowany?
    Oczywiście.
    To pytanie ma w sobie "ciekawą" sugestię, ale nie chce mi się już tego rozbierać na czynniki.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jakiej jest mocy wkład i jaką to ma wtedy sprawność?
    Nominalna 10,7 kW.
    Nie wiem, spełnia Ekoprojekt.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jeśli uważasz że to jest rzetelne...
    Nie mnie to oceniać. Ty mnie zapytałeś o parametry mojego domu, czyli tobie jest to potrzebne do obliczeń/wnioskowania/czy co tam.
    Zatem sam musisz określić czy ciepłowłasciwe jest wystarczającym źródłem informacji dla twoich celów.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #12609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    [Patrząc na stopkę, zakładam, że masz strop lekki oparty na "cienkich" ścianach z silikatów, pewnie drążonych, które stanowią jedyny element domu zdolny do akumulacji energii. Nie wiem, czy mogę zakładać, że masz podłogówkę, ale jeżeli tak to położoną na 10cm EPS, bo nic nie ma o wylewce i jej grubości, co byłoby tu istotne...

    )
    Silikaty pełne, wylewka, 8cm, strop podwieszany.
    Czekam na zdjęcia wszystkich przegród

  10. #12610
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Silikaty pełne, wylewka, 8cm, strop podwieszany.
    Czekam na zdjęcia wszystkich przegród
    Stopka ci znowu zniknęła i także czekam na fotki z pomiarów .

  11. #12611

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jasne, zobaczymy jak będziesz piać na starość jak ci się to zdrowie zepsuje. BTW, ty też, jak mój sąsiad rąbiesz drewka po 23 (żeby było SROGO rześko) aż się cała chałupa trzęsie?
    Chyba specjalnie dla Ciebie będę oznaczał treść jako "sarkazm, żart, ironia, etc." - wyobraź sobie, że drewno porąbane samo układa mi się w drewutni za pomocą firmy, która mi to drewno dostarcza. Mają nawet maszyny do cięcia i łupania drewna - szok, prawda? Ty też sam wydobywasz i rafinujesz ropę do swojego agregatu? I nie popsuj sobie kręgosłupa, jak będziesz go tankował z jakiegoś ciężkiego kanistra. Tylko mi nie napisz, że strzeliłem sobie w stopę, bo agregat masz na benzynę

    Co do trzęsącej się chałupy, to albo za sąsiada masz pudziana, albo problem akumulacji cieplnej i związanych z tym anomalii, nie jest jedynym problemem Twojego domu.



    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie wątpię, ale w twoich łapkach to tylko "wykresiki", bo nawet nie umiesz ich czytać. Nie rozumiesz też pojęcia komfortu cieplnego, który owszem zawiera się w zielonym polu twojego wykresiku o ile temperatura z tego zakresu jest dopasowana do człowieka i nie skacze jak dziecko na trampolinie.
    Jest postęp, widzę że dotarłeś do tych wykresów z wrysowanym polem komfortu. Brawo. Oświeć mnie w takim razie, jak czytać te wykresy. Please.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ależ wykres ogarniam, rzecz w tym że ty sobie nim znowu w stopę strzeliłeś. Ja nie muszę nic pilnować, temperatura CO jest obniżona na stałe a podnoszona przez zyski kuchenne. Czy to takie skomplikowane do pojęcia?
    Musisz się zdecydować, bo albo:
    - jednak masz wystarczającą pojemność kuchni, że "łyknie" te piekarnikowe 3kW bez wywołania efektu przegrzania i dyskomfortu, albo
    - gotujesz w kuchni jakiś bimber okrągłą dobę (nocą podobno najbezpieczniej ), albo
    - rankiem masz spory dyskomfort z powodu różnic temperatury pomiędzy kuchnią a salonem, albo
    - oświeć mnie, please



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Silikaty pełne, wylewka, 8cm, strop podwieszany.
    Czekam na zdjęcia wszystkich przegród
    Czyli jednak nie wystarczyło przeczytać stopkii dlatego teraz zniknęła?... ale mniejsza o to. Umowa była, że zdjęcia za odwierty, czyli póki co, to ja czekam.
    Ostatnio edytowane przez zbig_wwl ; 22-03-2021 o 06:57

  12. #12612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Mimo wyjątkowej aktywności forumowych specjalistów od wszystkiego i pospolitego ruszenia fachoFców znających się na wszystkim, wynik sondażu niezmienny i świadczący o tym, że nie wszystkim umysł zmąciło. Pozdrawiam kwiat dyskutantów niezłomnych i przy okazji Wesołych Świąt życzę! Nie ma tu po co zaglądać, dlatego już dziś.

  13. #12613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post


    Czyli jednak nie wystarczyło przeczytać stopkii dlatego teraz zniknęła?... ale mniejsza o to. Umowa była, że zdjęcia za odwierty, czyli póki co, to ja czekam.
    Co ci znòw zniknęło ? Nie bądź niepoważny...
    Bo ròwnasz poziomem do @niktspecjalny
    I jaki znów odwiert ? Mam wiercić ściany, bo Tobie ubzdurało się, że wyłoży!em je od wewnątrz styropianem ?
    Nie czujesz oparów absurdu, jakie biją z twoich tekstów ?
    Nie chcesz zrobić zdjęcia - rozumiem. Bo cała teoria o mieszczeniu się w strefie komfortu bierze w w tym momencie w łeb.
    No ale to akurat wiedziałem od razu, jak napisałeś o temp wędrującej 4C w górę
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-03-2021 o 10:11

  14. #12614
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    ...... ja spalam przy tej temperaturze zewnętrznej 4-5kg drewna na dobę więc dostarczam do domu 20kWh na dobę. Ty by utrzymać stałą temperaturę musisz dostarczać ciągle taką samą ilość energii ja by mieć zmienną temperaturę dostarczam najpierw prze szybę x% w czasie spalania załadunku np. 3 godziny reszta to strata kominowa plus akumulacja, akumulacja działająca przez pozostałą część doby.

    ........
    Piszę nie coby robić sobie jaja, po prostu z ciekawości.

    5 kg dębu, jesiona, grabu to klocek ok. 40 x 10 x 10 cm. co po rozłupaniu daje 2 klocki 20 x 10 x 10 cm lub 8 szczapek 20 x 5 x 5 cm. Taka ilość praktycznie wyklucza hobbystyczne palenie /nastrój/ w przypadku gości, gry wstępnej itp. z uwagi na zbyt krótki czas palenia. Poza tym palisz wtedy gdy temperatura w domu się obniża, a nie wtedy gdy potrzebujesz nastroju.
    W przypadku jedynego źródła ciepła /co z CWU?/ ogrzewanie kominkiem zimą uniemożliwia opuszczenie domu na np. 2 tygodnie /wakacje w cieplejszych krajach/ oraz konieczność dokładania do kominka, czyli typowa niedogodność ogrzewania paliwami stałymi.
    Zdublowanie źródła ogrzewania przy tej ilości paliwa, a w zasadzie zapotrzebowania na ciepło, kładzie sens ekonomiczny przedsięwzięcia. Przy ogrzewaniu bezpośrednio prądem:20 kWh x 0,65 zł = 13 zł/dobę minus koszt pozyskania drewna. Oczywiście ilość drewna /klocków/ zmienia się w zależności od miesiąca, ale tych z temp. ujemną jest tylko 3 m-ce w roku.
    --------
    Przedstaw proszę swój tok rozumowania przy podejmowaniu decyzji

  15. #12615
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co ci znòw zniknęło ? Nie bądź niepoważny...
    Bo ròwnasz poziomem do @niktspecjalny
    I jaki znów odwiert ? Mam wiercić ściany, bo Tobie ubzdurało się, że wyłoży!em je od wewnątrz styropianem ?
    Nie czujesz oparów absurdu, jakie biją z twoich tekstów ?
    Nie chcesz zrobić zdjęcia - rozumiem. Bo cała teoria o mieszczeniu się w strefie komfortu bierze w w tym momencie w łeb.
    No ale to akurat wiedziałem od razu, jak napisałeś o temp wędrującej 4C w górę
    O twoim poziomie w takim razie trudno cokolwiek powiedzieć .Nakazujesz wręcz innym na robienie pomiarów itp . ,a sam strugasz ...........Absolutnie nie chcesz przyznać się ,że ty nic nie masz opomiarowanego ,a w komin walisz różne wynalazki procesu spalania .TY ZRÓB ZDJĘCIA I UDOWADNIAJ JAK CZYSTO SPALASZ .Matko i córko twój komfort jest najlepszy .

  16. #12616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .TY ZRÓB ZDJĘCIA I UDOWADNIAJ JAK CZYSTO SPALASZ
    Przypomnij się w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Może spalę trochę brzozy, bo zalega...

  17. #12617

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co ci znòw zniknęło ? Nie bądź niepoważny...
    jak to mówią? jeden obraz wart 1000 słów?

    wczoraj Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotohobby_stop.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	454212 i dziś Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotohobby_stopless.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	454213

    jesteś normalnie jak ten kot Schrödingera zamknięty w pudełku, równocześnie żywy i martwy

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo ròwnasz poziomem do @niktspecjalny
    nie znam kolegi niktspecjalny, ale z Twoich ust to na pewno komplement

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I jaki znów odwiert ? Mam wiercić ściany, bo Tobie ubzdurało się, że wyłoży!em je od wewnątrz styropianem ?
    Nie czujesz oparów absurdu, jakie biją z twoich tekstów ?
    Też się dziwiłem, że się godzisz na taką umowę, ale pomyślałem - będzie wiercił w styropianie, to mu jeden ****

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie chcesz zrobić zdjęcia - rozumiem. Bo cała teoria o mieszczeniu się w strefie komfortu bierze w w tym momencie w łeb.
    No ale to akurat wiedziałem od razu, jak napisałeś o temp wędrującej 4C w górę
    "G..." rozumiesz, takie zdjęcie IR bez źródła referencji w postaci chociażby termometru w kadrze jest gówno warte. Zakumasz teraz, że "odwiert" jest co prawda żartem, ale to uczciwa stawka?

  18. #12618
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przypomnij się w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Może spalę trochę brzozy, bo zalega...
    Pal tym co teraz masz w stopce (kuźwa nie masz stopki ) . Pamiętaj ,że masz miernik włożyć w komin i koniecznie polataj naokoło chałupy z miernikiem i obok sąsiada .Wtedy będziesz wiarygodny .

  19. #12619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Poczytaj sobie trochę @niktspecjalny, to się dowiesz.
    Nie mój problem, że nie widzisz teraz stopki, nie rozumiem w ogóle po co poruszasz ten temat, skoro jest we wcześniejszych postach.
    Możesz zacytować, gdzie "zgodziłem się" na jakąś umowę ? Bo nie przypominam sobie.
    Podobnie dziwi mnie ciągłe przytaczanie "piekarnika" o którym nie pisałem.

    Co do zdjęcia IR - zrób je tak, żeby było jednoznaczne i zamknij temat.
    Jeśli nie teraz, bo sezon grzewczy się praktycznie skończył i temp podłogi jest już znacznie niższa, to w przyszłą zimę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #12620

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poczytaj sobie trochę @niktspecjalny, to się dowiesz.
    Nie mój problem, że nie widzisz teraz stopki, nie rozumiem w ogóle po co poruszasz ten temat, skoro jest we wcześniejszych postach.
    Możesz zacytować, gdzie "zgodziłem się" na jakąś umowę ? Bo nie przypominam sobie.
    Podobnie dziwi mnie ciągłe przytaczanie "piekarnika" o którym nie pisałem.

    Co do zdjęcia IR - zrób je tak, żeby było jednoznaczne i zamknij temat.
    Jeśli nie teraz, bo sezon grzewczy się praktycznie skończył i temp podłogi jest już znacznie niższa, to w przyszłą zimę.
    Człowieku, każesz mi czytać czyjeś biografie, lepić termometry do sufitu, ludziom wkładać mierniki do komina, wjeżdzasz jak husaria do dyskusji o 3kW z piekrnika, ale o tym nie pamiętasz, masz "stopkę" niczym Józek z piosenki Bajmu... i Ty piszesz o oparach absurdu... za przykładem kolegi eniu z mojej strony życzę Ci Wesołych Świąt, tych i następnych też

Strona 631 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony