dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 632 z 652
Pokaż wyniki od 12.621 do 12.640 z 13036
  1. #12621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli masz problem z moją stopką, jest tu temat "Forum Muratora - uwagi", myślę, że ktoś może Ci tam pomóc.
    O piekarnikach możesz sobie porozmawiać z @niktspecjalny, to prawdziwy fachura w tym temacie
    Jakoś sobie nie przypominam, żebym brał udział w dyskusji o piekarnikach, zainteresował mnie tylko fakt, jak szybki wzrost temperatury o 4C można nazwać komfortowym.
    Wykres Königa zbytnio mnie nie przekonaĺ - biorąc pod uwagę temp podłogi, która zawyża średnią temp przegród.
    Widzę, że słusznie.
    Wesołych Świąt
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #12622
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Człowieku, każesz mi czytać czyjeś biografie, lepić termometry do sufitu, ludziom wkładać mierniki do komina, wjeżdzasz jak husaria do dyskusji o 3kW z piekrnika, ale o tym nie pamiętasz, masz "stopkę" niczym Józek z piosenki Bajmu... i Ty piszesz o oparach absurdu... za przykładem kolegi eniu z mojej strony życzę Ci Wesołych Świąt, tych i następnych też
    . Już wiem jego absurd jest najlepszy .

  3. #12623
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli masz problem z moją stopką, jest tu temat "Forum Muratora - uwagi", myślę, że ktoś może Ci tam pomóc.
    O piekarnikach możesz sobie porozmawiać z @niktspecjalny, to prawdziwy fachura w tym temacie
    Jakoś sobie nie przypominam, żebym brał udział w dyskusji o piekarnikach, zainteresował mnie tylko fakt, jak szybki wzrost temperatury o 4C można nazwać komfortowym.
    Wykres Königa zbytnio mnie nie przekonaĺ - biorąc pod uwagę temp podłogi, która zawyża średnią temp przegród.
    Widzę, że słusznie.
    Wesołych Świąt
    Musze zacytować by nie uciekło .Ale ty bajkopisarz jesteś . Nabrałem się ,że masz jakąś wiedzę , a tu tak ściema . Stopkę ukrywasz bo coś tam w niej nie halo.

  4. #12624
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Piszę nie coby robić sobie jaja, po prostu z ciekawości.

    5 kg dębu, jesiona, grabu to klocek ok. 40 x 10 x 10 cm. co po rozłupaniu daje 2 klocki 20 x 10 x 10 cm lub 8 szczapek 20 x 5 x 5 cm. Taka ilość praktycznie wyklucza hobbystyczne palenie /nastrój/ w przypadku gości, gry wstępnej itp. z uwagi na zbyt krótki czas palenia. Poza tym palisz wtedy gdy temperatura w domu się obniża, a nie wtedy gdy potrzebujesz nastroju.
    W przypadku jedynego źródła ciepła /co z CWU?/ ogrzewanie kominkiem zimą uniemożliwia opuszczenie domu na np. 2 tygodnie /wakacje w cieplejszych krajach/ oraz konieczność dokładania do kominka, czyli typowa niedogodność ogrzewania paliwami stałymi.
    Zdublowanie źródła ogrzewania przy tej ilości paliwa, a w zasadzie zapotrzebowania na ciepło, kładzie sens ekonomiczny przedsięwzięcia. Przy ogrzewaniu bezpośrednio prądem:20 kWh x 0,65 zł = 13 zł/dobę minus koszt pozyskania drewna. Oczywiście ilość drewna /klocków/ zmienia się w zależności od miesiąca, ale tych z temp. ujemną jest tylko 3 m-ce w roku.
    --------
    Przedstaw proszę swój tok rozumowania przy podejmowaniu decyzji
    Ręce opadają na te wyliczenia, w tych gimnazjach to faktycznie niczego chyba nie uczono, Myjk też ma ten problem Z Twoich wyliczeń " 5 kg dębu, jesiona, grabu to klocek ok. 40 x 10 x 10 cm." wynika że m sześcienny waży 1250kg, sorki ale takie wpisy dyskwalifikują Cię do podjęcia dalszej dyskusji.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #12625
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Ręce opadają na te wyliczenia, w tych gimnazjach to faktycznie niczego chyba nie uczono, Myjk też ma ten problem Z Twoich wyliczeń " 5 kg dębu, jesiona, grabu to klocek ok. 40 x 10 x 10 cm." wynika że m sześcienny waży 1250kg, sorki ale takie wpisy dyskwalifikują Cię do podjęcia dalszej dyskusji.
    Wróciłem do liceum.
    Sorki, masz rację
    Klocek ma wymiary 70 x 10 x 10.cm. czyli dwa klocki długości 35 cm lub 8 szczapek 35 x 5 x 5 cm. Szczapki wydłużyły się z 20 do 35 cm
    Nie zmienia to w sposób zasadniczy pozostałej części mojej wypowiedzi.
    Mógłbyś się do niej odnieść?
    Nie rozumiem dlaczego tak nerwowo reagujesz

  6. #12626
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wróciłem do liceum.
    Sorki, masz rację
    Klocek ma wymiary 70 x 10 x 10.cm. czyli dwa klocki długości 35 cm lub 8 szczapek 35 x 5 x 5 cm. Szczapki wydłużyły się z 20 do 35 cm
    Nie zmienia to w sposób zasadniczy pozostałej części mojej wypowiedzi.
    Mógłbyś się do niej odnieść?
    Nie rozumiem dlaczego tak nerwowo reagujesz
    Nie było żadnej nerwowości ale ok postaram się wyjaśnić.
    Od końca zaczynając "Przedstaw proszę swój tok rozumowania przy podejmowaniu decyzji" nie każda decyzja musi być racjonalna. Wybudowałem dom z Bala drewnianego nie ocieplanego - racjonalne? Tak samo racjonalny jest np. wybór przez kogoś czerwonego Ferrari 250 GT.
    Nie nie palę wtedy gdy temperatura się obniża, palę zawsze o tej samej porze taką ilością drewna by zachować akceptowalną temperaturę 22-23 stopnie (akceptowalna dla mnie by nie było wątpliwości) następnego dnia, zaleta piecokominka ze spora akumulacją. Czas palenia raczej zbiega się z tym kiedy potrzebny nastrój
    CWU grzane oddzielnie prądem.
    Nie ma konieczności dokładania bo jedno załadowanie wystarcza by je spalić wieczorem i następne palenie następnego dnia wieczorem. Co do wakacji to też nie problem, pomyślałem i o tym. Po pierwsze przy zerze na zewnątrz płyta fundamentowa izolowana nie pozwala na wychłodzenie przez kilka dni a jeśli warunki na zewnątrz zmienią się na niekorzyść albo czas nieobecności się zwiększa jest ogrzewanie płyty fundamentowej elektryczno wodne (koszt wykonania ze sterowaniem poniżej 3kzł).
    Ogrzewanie zdublowane ale w użyciu nie dublowane.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #12627
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dzięki Remiks

  8. #12628
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Musze zacytować by nie uciekło .Ale ty bajkopisarz jesteś . Nabrałem się ,że masz jakąś wiedzę , a tu tak ściema . Stopkę ukrywasz bo coś tam w niej nie halo.
    https://zapodaj.net/127f4c1d5ff33.jpg.html

    Mimo wszystko proponuję zrobić porządek z komputerem/telefonem(opcjonalnie szukać jeszcze w innym miejscu) , bo stopka jest widoczna.

  9. #12629
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    https://zapodaj.net/127f4c1d5ff33.jpg.html

    Mimo wszystko proponuję zrobić porządek z komputerem/telefonem(opcjonalnie szukać jeszcze w innym miejscu) , bo stopka jest widoczna.
    Nie o stopce jest ten wątek ale w rzeczy samej teraz jest widoczna . Jak zniknie zrobię prt sc. .Górnolotne powiedzenie (pogrubione moje ) co mam zrobić w komputerze ? Już mi Finlandia to proponował ale wyszło inaczej . To stopkę mamy już załatwioną co w takim razie jako obrońca uciśnionych powiesz mi o mocno poruszanym tu temacie . Czekam na fotki z pomiarów od niego tak jak to uczynił inny forumowicz bo to bardzo ciekawe ale jakoś nie mogę się doczekać jak sprawdza co z urządzeń w stopce wypuszczę przez komin .Ma stacje pomiarową to widzi na wykresie co mu pokazuje .


    • 1. Pomiar stężenia cząstek PM 2,5 , PM 10 (zakres pomiaru:0…999microg/m.sz)
    • 2. Pomiar stężenia Lotnych związków organicznych HCHO(zakres pomiaru:0…999microg/m.sz)
    • 3. Pomiar stężenia formaldehydów TVOC(zakres pomiaru:0…999microg/m.sz)


    Popatrz 09.02.2021 nie miał stopki wczoraj już miał. Powiedz też tak widzisz ? Czy mnie okłamiesz i powiesz ,że widzisz ?

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8022350
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-03-2021 o 07:07 Powód: stopka

  10. #12630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Od lat w tym wątku to samo, znalazło się kilku nawiedzonych i próbują narzucić swój punkt widzenie innym.
    Podpisuje się rękami i nogami! Paru nawiedzonych w kólko wciska, żę przegrzewanie, wysuszone powietrze, smród, brud to fajny klmat i nie da się bez tego żyć


    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Trucie przez elektrownie, elektrociepłownie, ciepłownie im nie przeszkadzają za to kominki tak, bo przecież wysoka emisja idzie w kosmos a nie na ziemię zwłaszcza przy inwersji.
    Przeszkadza 100x mniej. Słowo klucz to stężenie zanieczyszczeń. No ale nawiedzeni kominkowcy nie są w stanie tego zrozumieć

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jakoś ciężko zaobserwować te nowoczesne domy bez kominków, wszyscy mówią be i większość je instaluje
    Zapraszam do mnie. Tak z połowa nowych domów wygląda. Może się jednak dokłądniej porozglądaj.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A przepraszam ostatnio widziałem taki nowoczesny prawie pasywny za kilka baniek z PC wypasionym sterowaniem bez kominka i ludzi po powrocie z nart pod pledzikami oglądający telewizję w gustownych sweterkach.
    I Ty ludziom "nawiedzenie" zarzucasz? Serio? Od 10 lat całą moja obsługa ogrzewania to włączyć w ~pazdzierniku i zrobić pstryk wyłączyć gdzieś tam na koniec marca. Temperatura +/- ułamek stopnia. Jakie sweterki? Co Ci się pomieszało.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Są też tacy co piszą że ich wypasiony dom potrzebuje 2-3kW przy zerze, toż to 48-72kWh na dobę toż to mój dziurawiec potrzebuje mniej i to dużo mniej
    Napisałem o 4 stopniach no i przypisano to wszystkim kominkom super tylko że u mnie jest świadomie pojedyncza szyba by taki efekt uzyskać.
    Ktoś napisał o 2-3KW i teraz to przypisujesz na wszystkie domy. A zdanie pózniej narzekasz, żę Twoje 4C ludzie przenoszą n wszystkie kominki. Znowu. Serio?
    Po za tym, 48kWh przy 0C, to pi razy oko 50-kilka KWh na m2 na sezon. Wcale przyzwoita wartość. Twój drewaniany dom bez ocieplenia ma kilkukrotnie więcej, tylko przyznać się trudno.

  11. #12631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To w takim razie co się stanie i jaka padnie odpowiedź jak zmierzy tak jak chcecie bezpośrednio na wylocie z komina i okaże się ,że wszystko jest w normie ? Swoją drogą podnosić larum ,że wskaźnik g... pokazał i nakazać mierzącemu zmianę miejsca to chyba przesada .Tam zmierzył .Wokoło posesji zmierzy i nic nie wskaże pomiar .Pojdzie z miernikiem do sąsiadów i także nic .To co wtedy wymyślicie nowego ?
    Nikt mu niczego nie nakazuje. Tylko mu piszemy, żę dokonał pseudo pomiaru, tak żeby nic nie wyszło. Ten pseudo pomiar pokazuje od lat, ale metodycznie zrobionych pomiarów którymi straszysz jakoś nie chce pokazać. To co wylatuje z kominka, znane jest od dawna. Zmierzone w warunkach labolatoryjnych. Ja to wiem. Ty to wiesz, tylko po swojemu będziesz zparzeczał pokazując jakieś pseudo pomiary.
    Metodyczne pomiary? W wielu punkatach i odlegloóściach z róznych stron domu. Wraz z pomiarem kierunku wiatru, temperatury i wilgotności. W dlugim okresie. Nanieniosne na wykres wraz z godzinami palenia w kominku. Idealnie wraz gdzinami palenia sąsiadów.
    Tylko jak pisałem szkoda na to zasobów i czasu! Od dawana wiadomo jaka tabela mendelejewa i w jakiej ilości nieprzefiltrowana z kominka wylatuje. Tylko niektórzy jak to słusznie nazwał Remiks "nawiedzeni" znanym faktom zaprzeczają.

  12. #12632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    i proszę wytłumacz, czemu ta "przyjemnie zielona plama" jest taka rozlana? Powiem Ci więcej, ja przy swoich wahaniach temperatury powietrza o 4* spokojnie mieszczę się w przyjemnym zielonym kolorze.
    Chłopie dzięki! Natępnym razem jak mi stara powie, żę w domu za ciepło lub za zimno, to ją strzelę z liścia i pokaże Twój wykres. Powiem że wyklres od zbigiego mówi żę jest przyjemnie i komfortowo, więc jest przyjemnie i komfortowo i kropka, i morda w kubeł.
    Jeszcze raz dzięki!!
    P.S.
    Nie masz gdzieś wersji wykresu gdzie komfort jest +/- 10C? Mógłby się przydać na wszelki wypadek.

  13. #12633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Do moderatorów . Jego czyli wszechstronnego Myjk trzeba jakoś utemperować za głupstwa jakie wypisuje o ludziach którzy mają jako inwestorzy kupić kominki .Znowu zaczyna się era PC , agregatów ,fotowoltaiki itp .?
    Do Moderatorów. Jego, czyli niktspecjalny trzeba utemperować za głupstwa jakie wypisuje o ludziach, którzy jako rozsądni inwestorzy mają NIE kupować kominków. Znowu zaczyna się era udowadaniania ze przegrzewanie, suche powietrze, smród jest fajne. Przypomnę, że wszystko w wątku: nie róbcie kominków!

  14. #12634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Człowieku nie mąć . Po co ci to wiedzieć .Dlaczego nie spytasz jaką ma temperaturę muszli klozetowej jak grzeje kominkiem .
    To było bardzo proste, konkretne i zasadne pytaniee. Zasadne, bo pokazywany i omawaiany wykres odnosi się do temperatury ścian a nie sedesu.
    Czy Moderatorzy mogli by z tym forumowiczem zrobić w końcu porządek? Nic tylko mąci - proste, konkretne i uzasadnione pytania nazywa mąceniem

  15. #12635
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To było bardzo proste, konkretne i zasadne pytaniee. Zasadne, bo pokazywany i omawaiany wykres odnosi się do temperatury ścian a nie sedesu.
    Czy Moderatorzy mogli by z tym forumowiczem zrobić w końcu porządek? Nic tylko mąci - proste, konkretne i uzasadnione pytania nazywa mąceniem
    Trudno poległem ponieważ nie potrafiłem takim jak ty wytłumaczyć (a lata tłumaczeń nic nie dały ) ,że spalanie drewna o małej wilgotności ,sezonowanego w odpowiedniej komorze spalania z zachowanie wszelkich zasad palenia w kominku są nieporównywalne do spalania tego "naszego " gazu .Klepiesz z klawiatury jak przed laty .Więc należy zapytać jakie doświadczenie masz w paleniu w kominku w 2021 roku w/w paliwem ? jakie . Internetowe ,z tego co wąchasz od upierdliwych sąsiadów ? Od kumpla u którego byłeś ? No słucham panie .Jakiego drewna używasz ,ile ma lat ,jak je sezonujesz ,jaką masz komorę do spalania , ile razy na dobę mierzysz w kominie co wypuszczasz do atmosfery ,jaką masz instalacje do ogrzewania domu kominkiem ,jak utylizujesz popiół ,ile razy w roku odwiedza cię serwis kominkowy , ile razu masz w roku kominiarza ,co robisz jak widzisz co wypuszcza sąsiad w komin.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-03-2021 o 08:31

  16. #12636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Doświadczeń, jakich doświadczeń bo chyba nie o swoich piszesz?
    O ja przeprzaszam. Ja piszę o bardzo swoich doświadczeniach . Miałem komienk i go rozebrałem. Przegrzewanie, smród, brud w salonie, wysuszone powietrze. Zimno na podddaszu od komina. Możę z 5 razy na siłę go rozpalilismy. Najgłupiej wyrzucone w błoto pieniądze z powodu owczego pędu i durnego wyobrażenia o "klimacie".
    To samo, z przebywaniem gościnnym w dowolnym domu z kominkiem. Jak go rozpalają, to po maks godzinie wychodzę bo się nie da wytrzymać. Rozpalanie kominków wtakich domach w 99% przypadków po tekscię: kochanie rozpal w kominku bo zimno (19 max 20C) A ja po godzinie zwiewam po gorąco. Byłem w domu gdzie kominek to jakś mega ogromna masa kamienia, centrlanie zbudowana w środku domu. W zasadzie dom zbudowany wokół kominka. Po 30minuatch od odpału, sciągam sweter. Po godzinie mam wypieki na twarzy. Chwilę później wychodzę. I walą mnie w takim momencie wykresy "rozlanego komfortu". Pędem do samochodu i zamknąć nawiewy po na zewnątrz domu wali wędzonką że oczy szczypią.
    Jakby dowolna osoba budująca swój pierwszy dom, pomieszkałą z rok w domu z kominkiem i go poużywała, to strzelam, żę kominki by powstały w 10% domów. Na tyle obstawiam poziom masochizmu i skrajnej hipokryzji w narodzie. Zresztą kilka lat temu, gdy wątek powstał, wątkowa ankieta wyglądałą zgołą inaczej, więc jest progres.

  17. #12637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ja to Remiksik chciałem Ci bardzo podziękować ,że znalazłeś chwilę by temu mądrali wytłumaczyć jakim jest w gruncie rzeczy ,biernym klientem w pozyskiwaniu energii cieplnej .Swoją drogą jego niewiedza powala na kolana bo to po prostu chodzące kuriozum .Jeszcze raz wielki dzięki za wykłady wiedzy technicznej o pracy kominków w domach jednorodzinnych .Czytam Cię zawsze z zainteresowaniem.
    Wazelina. Czy ktoś na sali ma wazelinę? A nie wróć, niepotrzebna.

  18. #12638
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wazelina. Czy ktoś na sali ma wazelinę? A nie wróć, niepotrzebna.
    Ty nie masz kominka i nie mówiłeś tylko na wyrost tak piszesz. Ale spytam i przeproszę tylko za to ,że miałeś kominek .Fotka potwierdzająca jak paliłeś w swoim kominku przed jego rozbiórką . Najpierw musiała być fascynacja i musiałeś robić foty . Dawaj a ja odszczekuje twoje nie manie kominka .

  19. #12639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Trudno poległem ponieważ nie potrafiłem takim jak ty wytłumaczyć (a lata tłumaczeń nic nie dały ) ,że spalanie drewna o małej wilgotności ,sezonowanego w odpowiedniej komorze spalania z zachowanie wszelkich zasad palenia w kominku są nieporównywalne do spalania tego "naszego " gazu .Klepiesz z klawiatury jak przed laty .Więc należy zapytać jakie doświadczenie masz w paleniu w kominku w 2021 roku w/w paliwem ? jakie . Internetowe ,z tego co wąchasz od upierdliwych sąsiadów ? Od kumpla u którego byłeś ? No słucham panie .Jakiego drewna używasz ,ile ma lat ,jak je sezonujesz ,jaką masz komorę do spalania , ile razy na dobę mierzysz w kominie co wypuszczasz do atmosfery ,jaką masz instalacje do ogrzewania domu kominkiem ,jak utylizujesz popiół ,ile razy w roku odwiedza cię serwis kominkowy , ile razu masz w roku kominiarza ,co robisz jak widzisz co wypuszcza sąsiad w komin.
    Ty masz poważne problemy. Serio. Nie wiem czy świadome czy nie. Tak to szło:
    Forumowaicz pokazuje wykresy rzeczonego komfortu zależne od temperatury powietrza i temperatury ścian.
    Ktoś się pyta i wzrost temperatury ścian w czasie palenia.
    Ty to wyśmiewasz, nazywasz mąceniem i pytasz o temperaturę sedesu.
    Ja Ci piszę, żę pytanie było zasadne, bo wykres komfort określa na postawie temperatury powietrza i właśnie ścian.
    Ty zwyczajowy bełkot o paleniu z klasą, pytania o moim dośwaidczeniu, wizyty komiarza i inne rzeczy TOTALNIE nie związane z tematem. Odniesienia do tematu zero.

    I tak. Kominek w okolicy użytkowania generuje syf. Kilka razy mniejszy od wungla, ale kilkanaście-kilkadziesiąt razy większy od gazu, pelletu, o pompie ciepła nie wspomne. Mówa o niskiej emisji, oddziałującej lokalnie.

  20. #12640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    w wątku: nie róbcie kominków!
    Pomijając stałych bywalców na forum muratora gościnnie przychodzi setki/tysiące ludzi, żeby wspomóc podejmowanie decyzji dotyczących budowy dopmu. Dlatego bardzo dobrze, że istnieje taki temat jak ten. Sęk w tym, żeby zawierał więcej faktów a mniej emocji.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    przegrzewanie, wysuszone powietrze, smród, brud
    To na przykład nie opisuje bardzo wielu domów z kominkiem.
    Oczywiście znajdą się też takie do których opis pasuje.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 632 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony