dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 639 z 652
Pokaż wyniki od 12.761 do 12.780 z 13036
  1. #12761
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Pociekaj, pociekaj, jak za chwile uwolnią ceny gazu. Rypnie na pysk cała filozofia i retoryka oponentów używania biopaliwa. Ucieczka w stronę prądu też niekoniecznie przyniesie efekty, jeśli proces "transformacji" nastąpi zbyt szybko.
    to będę palił po 22 tak aby nikt nie namierzył

  2. #12762
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja tylko próbuję uzmysłowić inwestorom, że jeśli chcą mieć kominek to muszą mieć sp...ony dziurawy dom, bo jak go zbudują jak przystało na XXI w. to nie będą mogli go używać bo będą mieli saunę w domu.
    1. Ile jest w Polsce tak super ocieplonych domów że są prawie pasywne ?
    2. Od dawna są dostępne wkłady kominkowe o małych mocach , dopasowane do domów o minimalnej stracie ciepła, z możliwością zastosowania dodatkowej masy akumulacyjnej która wydłuża emisję ciepła na wiele godzin.
    3. Można pobudować kominek akumulacyjny grzejący tylko w drodze promieniowania , minimalna emisja na godzinę dopasowana do konkretnego budynku, do takich celów służą wkłady "piecowe" np. DYNAMIC marki Romotop
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Akumulacni sada horni+bocni Romotop Mammoth-priklad.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	454452   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nordika_Kraków _o.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	454453  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 30-03-2021 o 12:14
    Darek B

  3. #12763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    1. Ile jest w Polsce tak super ocieplonych domów że są prawie pasywne ?
    2. Od dawna są dostępne wkłady kominkowe o małych mocach , dopasowane do domów o minimalnej stracie ciepła, z możliwością zastosowania dodatkowej masy akumulacyjnej która wydłuża emisję ciepła na wiele godzin.
    3. Można pobudować kominek akumulacyjny grzejący tylko w drodze promieniowania , minimalna emisja na godzinę dopasowana do konkretnego budynku, do takich celów służą wkłady "piecowe" np. DYNAMIC marki Romotop
    Mój dom jest ocieplony marnymi 15cm białego styropianiu. Salon przegrzewa godzina prasowania żelazkiem tak że trzeba otwierać okno. Kominek jakikowliek względem żelazka to hardcore mocowy. Wkład który kiedyś miałem to było chyba 12KW. I pod względem temperatury to była katastrofa.
    Jasne, można se budować masy akumulacyjne, wybierać jakieś mega drogie wkłady. Ale to są dodatkowe koszty który problem ograniczają, ale go nie eliminują. Zdania, że to nie przegrzeje salonu nie zmienie. W szczególności na podstawie opini sprzedawcy kominków.

  4. #12764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie zapominaj, że Ci wszyscy którym się wydaje że tylko oni są w XXI wieku ze swoim myśleniem, zapomnieli że świat też nie śpi. Oni tu gadu gadu, a żółwiki myk, myk..... Od dłuższego czasu mamy kominki i piece na drewno nie tylko do domów z przerośniętym ego, ale wężem w kieszeni....Są doskonałe rozwiązania do prawdziwych domów pasywnych. Rozwiązania, które pozwalają wyeliminować problem przegrzewania jak i rozwiązania, które eliminują prąd i gaz jako źródło ciepła. Udział prądu sprowadza się do napędzanie RECU i elektroniki zarządzającej i sterującej.....Nie wiem jak tam jest z uziemieniem, ale wiesz....to nie moja broszka...
    Przeprasza ale bzdury piszesz. Dom pasywny z kominem? NIE da się zbudować domu jak to nazwałeś prawdziwie pasywnego który ma komin. Istnienie mostka cieplnego wielkości komina dyskwalifikuje jakikolwiek dom z pasywności. Dom prawdziwie pasywny to z definicji dom, któy jakiegokolwiek żródła ciepła na CO nie potrzebuje. Ani gazu, ani prądu ani w szczególności kominka.

  5. #12765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    I czego Ty jeszcze nie rozumiesz, zabieg jest świadomy. Nie lubisz ciepła i nie musisz podwójna szyba w moim wypadku załatwi sprawę ale ja lubię a Ty miałeś doswiadczenia albo i nie ze sp... mi kominkami.
    Ja to widzę inaczej. NIe lubisz ciepła, wróć, gorąca - nie buduj kominka.
    A osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, żebyś se temperaturę podniósł o 10C, gdyby nie smrodzenie po okolicy

  6. #12766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Widzisz a ja lubię Chorwację i Grecję ale w lipcu i sierpniu, może tutaj jest cały problem - preferencje
    Problem nie jest w preferecjach. Tylko w tym, żę Twoje preferencje zatruwają życie otoczeniu.
    Lubisz 26C? Spoko. Odpal ogrzewanie gazowe i też będziesz miał 26C. W czym problem.

  7. #12767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poza tym, większość sąsiadów ma na szczęście przedpotopowe kominki, w których i tak na szczęście nie będą mogli w 2022 palić.
    Serio uważasz, że się będą przejmowali zakazem? Po 18 gdy straż gminna nie pracuje, ciemno i nie widać?

  8. #12768
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Problem nie jest w preferecjach. ................. Odpal ogrzewanie gazowe i też będziesz miał 26C. W czym problem.
    Gaz jak każda KOPLINA prowadzi do zmian klimatycznych , znikanie lodowców i postępująca SUSZA w Polsce , to są właśnie owe preferencje..... Kraje europejskie bardziej rozwinięte od Polski zaczynają otwarcie mówić o odchodzeniu od gazu, perspektywa 30 lat wydaje się odległa.... ale to już niedługo .
    Darek B

  9. #12769
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przeprasza ale bzdury ...........Istnienie mostka cieplnego wielkości komina dyskwalifikuje jakikolwiek dom z pasywności. .
    Sprawdź czy w tym wymarzonym domu , prawie czy też całkiem pasywnym, ciepło jakie sam wytworzysz nie będzie zbyt wielkie abyś mógł w nim mieszkać...
    Darek B

  10. #12770
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mój dom jest ocieplony marnymi 15cm białego styropianiu. Salon przegrzewa godzina prasowania żelazkiem tak że trzeba otwierać okno. .
    Ktoś tu pisze bajeczki......
    Mój dom ma 15 cm twardej pianki poliuretanowej, to lepsza izolacja od twoich 15 styropianu, w środku ściany trójwarstwowej .... Prasować można normalnie
    Darek B

  11. #12771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Gaz jak każda KOPLINA prowadzi do zmian klimatycznych , znikanie lodowców i postępująca SUSZA w Polsce , to są właśnie owe preferencje..... Kraje europejskie bardziej rozwinięte od Polski zaczynają otwarcie mówić o odchodzeniu od gazu, perspektywa 30 lat wydaje się odległa.... ale to już niedługo .
    A drewno jak każde PALIWO STAŁE to ogromna ilość pyłów i pół tabeli mendelejewa. O zmianę klimatu za X lat się martwisz, a o moje płuca tu i teraz juz nie chcesz? Wytłumacz dlaczego Twoja troska jest taka wybiórcza?
    Owszem, odchodzi się od paliw kopalnych i bardzo dobrze! Ale nie na rzecz drewna, bo tego jest zwyczjanie za mało. Wszystkie lasy w tym kraju dostarczyły by nam energii na około rok.

  12. #12772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Sprawdź czy w tym wymarzonym domu , prawie czy też całkiem pasywnym, ciepło jakie sam wytworzysz nie będzie zbyt wielkie abyś mógł w nim mieszkać...
    Nie przestają mnie zadziwiać pokłady pokory które w ludziach drzemią.
    Wytknij takiemu napisanie ewidentnej bzdury, to tylko kota ogonem, żeby zejść z tematu, żeby niedajboże nie przyznać się do napisania nieprawdy.

  13. #12773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ktoś tu pisze bajeczki......
    Mój dom ma 15 cm twardej pianki poliuretanowej, to lepsza izolacja od twoich 15 styropianu, w środku ściany trójwarstwowej .... Prasować można normalnie
    Powyżej w wątku parę osób piszę o wzroście temperatury o 4C jako przyjemnym, ba porządanym, miłym ciepełku. To się nie dziwie, że takie prasowanie nie przeszkadza. Acz po producencie kominków nie spodziewam się przyznania że za ciepło, choćby pot strumienim po tyłku leciał. Producent papierosów też nie napiszę żę szkodzą, dopóki się go nie przymusi ustawą.

  14. #12774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Zdania, że to nie przegrzeje salonu nie zmienie.
    Błądzić rzecz ludzka.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wszystkie lasy w tym kraju dostarczyły by nam energii na około rok.
    "Ciekawa" statystyka. A jakiej energii? absolutnie całkowitej w Polsce (indywidualni+przemysł) czy tylko co+cwu indywidualnych? czy jak.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #12775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Błądzić rzecz ludzka.
    Ooo, i tu się zgadzam! Żeby jeszcze po za błądzeniem co niektórzy łatwo się do błędów przyznawali, to by było piknie.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    "Ciekawa" statystyka. A jakiej energii? absolutnie całkowitej w Polsce (indywidualni+przemysł) czy tylko co+cwu indywidualnych? czy jak.
    To nie jest żadna statystyka, nietrafione określenie. Acz jest to o tyle ciekawe, bo pokazuje, że biomasa to nie jest rozwiązanie. To może być niewielka część rozwiązania.
    Całej całej. Właczając przemysł, transport, ogrzewnictwo, potrzeby indywidualne. Źródła nie wskaże, dawno temu artykuł czytałem, niedogrzebie się do niego.

  16. #12776
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Problem nie jest w preferecjach. Tylko w tym, żę Twoje preferencje zatruwają życie otoczeniu.
    Lubisz 26C? Spoko. Odpal ogrzewanie gazowe i też będziesz miał 26C. W czym problem.
    Raczej nie mieszkasz bardzo blisko mnie więc dbam o Twoje zdrowie nie grzejąc się prądem z węglowej elektrowni. Pitolisz Pan bez sensu, w odległości 1km ode mnie pewnie z 90 albo więcej procent ma piece węglowe. Nowe domy nowsze, starsze mają kopciuchy. Ja mam rozpalone 3 godziny dziennie, te nowe z podajnikiem strasznie nie kopca ale w systemie ciągłym, te starsze kopciuchy to zasłona dymna. Zbiorniki gazu w okolicy chyba 3 widziałem, gazu sieciowego brak. Czasami słyszę pytania czym grzeję bo nie widać dymu. ale Ty oczywiście lepiej wiesz.
    Nie lubisz gorąca to latem pewnie klima itp. oczywiście na prąd z węgla, ja w tym czasie lubię przyjemne ciepełko więc dbam o Twoje zdrowie. Może trucicielami są ci co klimy zakładają bo trują wszystkich zupełnie bez uzasadnienia, są gorsi nawet od posiadaczy samochodów
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #12777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Raczej nie mieszkasz bardzo blisko mnie więc dbam o Twoje zdrowie nie grzejąc się prądem z węglowej elektrowni. Pitolisz Pan bez sensu, w odległości 1km ode mnie pewnie z 90 albo więcej procent ma piece węglowe. Nowe domy nowsze, starsze mają kopciuchy. Ja mam rozpalone 3 godziny dziennie, te nowe z podajnikiem strasznie nie kopca ale w systemie ciągłym, te starsze kopciuchy to zasłona dymna. Zbiorniki gazu w okolicy chyba 3 widziałem, gazu sieciowego brak. Czasami słyszę pytania czym grzeję bo nie widać dymu. ale Ty oczywiście lepiej wiesz.
    Nie lubisz gorąca to latem pewnie klima itp. oczywiście na prąd z węgla, ja w tym czasie lubię przyjemne ciepełko więc dbam o Twoje zdrowie. Może trucicielami są ci co klimy zakładają bo trują wszystkich zupełnie bez uzasadnienia, są gorsi nawet od posiadaczy samochodów
    Jacy Wy przewidywalni jesteście w tych swoich odpowiedziach
    To nie ja! To kopicuchy, to elektrownie. Dymu nie widać, to nie ma problemu. Gdzie jest ten od rtęci z Bełchatowa i "czujnika" na nawietrznej komina. Wiadomo od dawna, że jak się wymieni gorszych odsiebie, to człowiekowi się lepiej robi.

    Wyobaź sobie, że ja mieszkam w miejscu gdzie nie ma kopicuhów i wegla. A wieczorem i tak wędzonka. Choć dymu nie widać! No ale pewnie z elektrowni 100km dalej przywiewa. Choć latem jakoś nie przywiewa. Ciekawe czemu.
    Nie dbaj o mnie poprzez rezygnację z prądu. Jak mogę coś zasugerować dbaj o mnie nie paląc paliw stałych w prymitywnym urządzeniu, ale używając gazu, pomp ciepła. WIesz żę niemcy wiecej energii z węgla produkują od nas (choć tendencje mają spadkową). A powietrze czysciutkie.

    Wiesz że wszystkie elektrownie w Polsce, wytwarzając 170TWh energii, generują 5x mniej pyłu niż wszystkie domowe paleniska? A jakies 5% energii cieplnej w budownictwie jednorodzinnym pochodzi z drewna. Wyciągnij wnioski na temat dbania o moje zdrowie gdy nie korzystasz z energii elektrycznej. Choć przyznam, że racjonalnych wniosków popartych liczbami się nie spodziewam.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 30-03-2021 o 18:40

  18. #12778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ooo, i tu się zgadzam! Żeby jeszcze po za błądzeniem co niektórzy łatwo się do błędów przyznawali, to by było piknie.
    U mnie nie przegrzewa

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Całej całej. Właczając przemysł, transport, ogrzewnictwo, potrzeby indywidualne. Źródła nie wskaże, dawno temu artykuł czytałem, niedogrzebie się do niego.
    Nie oczekuje dogrzebania, sam też nie będę weryfikował. Ale jak tak absolutnie całej całej to może tak wyjdzie.
    Pytanie po co robić takie "zabawy myślowe" jak produkcja wszelkiej energii z drewna.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #12779
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jacy Wy przewidywalni jesteście w tych swoich odpowiedziach
    To nie ja! To kopicuchy, to elektrownie. Dymu nie widać, to nie ma problemu. Gdzie jest ten od rtęci z Bełchatowa i "czujnika" na nawietrznej komina. Wiadomo od dawna, że jak się wymieni gorszych odsiebie, to człowiekowi się lepiej robi.

    Wyobaź sobie, że ja mieszkam w miejscu gdzie nie ma kopicuhów i wegla. A wieczorem i tak wędzonka. Choć dymu nie widać! No ale pewnie z elektrowni 100km dalej przywiewa. Choć latem jakoś nie przywiewa. Ciekawe czemu.
    Nie dbaj o mnie poprzez rezygnację z prądu. Jak mogę coś zasugerować dbaj o mnie nie paląc paliw stałych w prymitywnym urządzeniu, ale używając gazu, pomp ciepła. WIesz żę niemcy wiecej energii z węgla produkują od nas (choć tendencje mają spadkową). A powietrze czysciutkie.

    Wiesz że wszystkie elektrownie w Polsce, wytwarzając 170TWh energii, generują 5x mniej pyłu niż wszystkie domowe paleniska? A jakies 5% energii cieplnej w budownictwie jednorodzinnym pochodzi z drewna. Wyciągnij wnioski na temat dbania o moje zdrowie gdy nie korzystasz z energii elektrycznej. Choć przyznam, że racjonalnych wniosków popartych liczbami się nie spodziewam.
    Przewidywalni, a Ty nie jesteś przewidywalny?
    Gorszych od siebie, a ja tak napisałem, a może masz rację a to by znaczyło ... hm.
    Ty mieszkasz 100km od elektrowni a inni kilka i masz wpływ przez zużycie prądu na to co dostają.
    Do najbliższego miasta też masz 100km albo tak daleko wybudowali ciepłownię z elektrofiltrami wyłączanymi okresowo zgodnie z przepisami.
    Jednak nie Ty będziesz decydował czy mam używać gazu chyba że mi go podeślesz w tytkach PC no super tyle że to też energia z węgla (u nas).
    PC jest super tyle że w okresie smogowym czyli zima mniej super, im zimniej tym więcej prądu potrzeba, prawda czy nie a prąd z węgla.
    Ja mieszkam w takiej okolicy że tej wędzonki od Ciebie już nie czuć
    I co z tym marnowaniem energii latem na chłodzenie.
    Zastanów się może jak Ty ślad węglowy zostawiasz a potem oceniaj innych bo na razie to takie typowe pitolenie "moja racja jest najmojsza".
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #12780

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    ...U mnie nie przegrzewa ...
    .
    Bo masz dziurawy dom - to już ustaliliśmy.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    ... im zimniej tym więcej prądu potrzeba, prawda czy nie a prąd z węgla...
    ".
    No i bardzo dobrze! Właśnie o to chodzi - elektrownie wbrew obiegowym opiniom nie produkują aż tak wiele zanieczyszczeń jak domowi syfiarze. Oczywiście, lepsza byłaby całkowicie zielona energia, ale na to jesteśmy za biedni jako kraj.
    Im więcej osób przejdzie na PC ze swoich przedpotopowych kocmołuchów, tym lepiej dla środowiska.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Strona 639 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony