dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 643 z 652
Pokaż wyniki od 12.841 do 12.860 z 13036
  1. #12841
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Doprawdy nie wiem po jakiego czorta dałem się namówić na kominek...
    ....i dalej w stopce "NIE dla węgla, drewna i innych świństw stałopalnych"

    TAKA deklaracja wyjaśnia wszystko
    Darek B

  2. #12842
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    [B]
    Komin stalowy bezpośrednio nad wkładem nie powoduje takich problemów jak w kominie ceramicznym.
    Stalowy komin bezpośrednio nad kominkiem to wybór generujący same kłopoty
    Darek B

  3. #12843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Stalowy komin bezpośrednio nad kominkiem to wybór generujący same kłopoty
    Możesz napisać jakie ?
    Może je spostrzegę

    I ile wiem @forest-natura też takie rozwiązanie polecał.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #12844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    ....i dalej w stopce "NIE dla węgla, drewna i innych świństw stałopalnych"

    TAKA deklaracja wyjaśnia wszystko
    Nick
    Zdun Darek B i profil płatny wyjaśniają jeszcze więcej.
    To jest twoja praca i źródło dochodów.

    mistalowa nie czerpie dochodów ze deklaracji podanej w stopce (sygnaturce)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #12845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Stalowy komin bezpośrednio nad kominkiem to wybór generujący same kłopoty

    Mądry majster umie to zrobić bezproblemowo. Jak majster słaby, to generalnie wszystko co robi to "same kłopoty".

  6. #12846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A kto Ci wyczyści komin, jak palisz w kominku? Czy może przestanie się osadzać magicznym sposobem?
    Nie osadza się, czy magicznie - nie sadzę, zwykła fizyka.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To dopiero fantazja. Dwie tragedie na raz. Nie przekraczam 200m3/h przy kubaturze wentylowanej 310m3.
    Tylko jedna, będąca następstwem Twojej indolencji technicznej w przewidywaniu możliwych łańcuchów zdarzeń.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak zostaje żar, to kominek zamykam zostawiając otwarty szyber.
    Cug będzie długo po tym, jak żar zgaśnie. Taka zaleta ceramiki, że ma sporą pojemność cieplną a komin jest izolowany. Zatrzymany wentylator nawiewny spowoduje, że wentylacja będzie działała podobnie do wydajnej wentylacji grawitacyjnej - będzie zaciągała powietrze nawiewami. Wymyśl jeszcze bardziej fantastyczny scenariusz, że ptak zatka gniazdem czerpnię czy coś podobnego.



    Zdradzę Ci sekret. To kółko można przekręcić i zamknąć. I jak je przekręcę, to gaśnie. Nie to, co w niby szczelnym kominku z doprowadzeniem powietrza z zewnatrz. Zresztą ta szczelność kominków często jest naciągana.

    Jest też szyber. Większa nieszczelność to wentylacja ocieplenia komina - ale też nie robi tragedii (dopiero zaklejenie folią pokazuje, że się robi wklęsła - efekt na płomieniu niewidoczny.
    O tym właśnie piszę, żeby było bezpiecznie to musisz tego kominka pilnować, kręcić rozetkami, zamykać szybry, pilnować kiedy kończy się palić etc. Ty jesteć pewnie świadomy niebezpieczeństw, ale po co namawiać na tak ryzykowną instalację kogoś może mniej świadomego?

    Wymysły o nieszczelności szczelnego wkładu pominę milczeniem i zacytuję Ciebie - nie ta skala.

  7. #12847

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Stalowy komin bezpośrednio nad kominkiem to wybór generujący same kłopoty
    też chętnie dowiem się, na co zwrócić uwagę, bo przez kilka lat użytkowania żadnych kłopotów nie zauważyłem???

  8. #12848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Nie osadza się, czy magicznie - nie sadzę, zwykła fizyka.
    Że niby pół metra w bok, i się osadza sadza, a prosto nad kominkiem nie? To nie fizyka. To czary.

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Tylko jedna, będąca następstwem Twojej indolencji technicznej w przewidywaniu możliwych łańcuchów zdarzeń.
    Że niby jakby nie moja indolecja, to puszczałbym 300m3/h? Dziękuję. Czujnik CO2 potwierdza, że 200m3/h jest aż nadto.


    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    O tym właśnie piszę, żeby było bezpiecznie to musisz tego kominka pilnować, kręcić rozetkami, zamykać szybry, pilnować kiedy kończy się palić etc.
    Przede wszystkim dlatego, żeby nie uzależniać się od prądu i nie wychładzać domu. Owszem, można montować automatykę - ale moim założeniem było, żeby kominek działał unplugged. A do tego zamykanie przepływu powietrza niezbędne niezależnie od tego, czy doprowadzenie z zewnątrz, czy pobiera z pomieszczenia.
    I pomimo czujek CO i dymu uważam, że rozsądny człowiek nie zostawia palącego się drewna bez nadzoru.

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Wymysły o nieszczelności szczelnego wkładu pominę milczeniem i zacytuję Ciebie - nie ta skala.
    Szkoda, że nie zmilczałeś wbrew własnemu słowu.
    Jakie wymysły? Oficjalny obrazek z instrukcji producenta niby to szczelnej kozy:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podłączenie powietrza z zewnątrz jest. Jest też zasysanie powietrza z pomieszczenia. Po przegrzebaniu dokumentów znalazłem w instrukcji(czy jestem dziwny, że tam zajrzałem?) taki obrazek:
    Link do wątku, gdzie po zamknięciu dopływu do innego kominka dalej się pali każdy może sam poczytać.

  9. #12849
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mądry majster umie to zrobić bezproblemowo. Jak majster słaby, to generalnie wszystko co robi to "same kłopoty".
    "Mądry" bardzo długo wprowadzał całą branże w błąd, także na tym forum, co do Ekoprojektu i palenisk budowanych metodą zduńską. Teraz wielu zaczyna mieć strach w oczach....
    Darek B

  10. #12850
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nick
    Zdun Darek B i profil płatny wyjaśniają jeszcze więcej.
    .

    [B](sygnaturce)
    Wielu piszących na tym Forum ukrywa kim jest naprawdę , przecież też mógłbym się chować i pisać jako niezwiązany z branżą .... Od lat udzielałem porad jak PRAWIDŁOWO dobierać urządzenia i systemy ogrzewania drewnem , bez wpuszczania w maliny obecnych na tym forum, zawsze zalecałem stosowanie DOBRYCH konstrukcyjnie palenisk [ nie podróbek wyglądających "identycznie z oryginalnym' ] od sprawdzonych i stabilnych producentów . Odradzałem wełnę mineralną w obudowie kominków, wtedy "mądrzy wykonawcy" chcieli mnie "zasypać atestami" że niby to idealny materiał do systemów grzewczych z cyrkulacją powietrza..... Pisałem o konieczność stosowania wkładów ze 100% poborem powietrza do spalania z zewnątrz budynku , to dostawałem od "mądrych" że" bzdury piszę, to wcale nie jest takie ważne"... Pisałem o konieczności posiadania ATESTÓW jakie wymaga Ekoprojekt , tu "mądrzy" pisali że "Ekoprojekt nie dotyczy palenisk budowanych metoda zduńską" [ w domyśle "róbta co chceta" nikt nic wam nie zrobi ] .... Teraz 80% kominków w Polsce należy wywalić na złom... nie spełniają Ekoprojektu ... Pytanie ...Czy na paleniska budowane metodą zduńską są "papiery" ?
    Darek B

  11. #12851
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To po co wydawać pieniądze na ten gazowy kominek, jak można odpalić TV z pięknym HDR obrazem płomieni (dowolnych) i zapuścić z kina domowego dźwięk trzaskającego drewna?
    Serio?..

    W sumie to ciekawe podejście do życia - żonie na rocznicę ślubu zamiast kupić kwiaty włączę na tv 8k HDR piękną zapętloną animację bukietu i polatam po salonie rozpylając wiosenny odświeżacz powietrza

    nie pogadamy

  12. #12852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Wielu piszących na tym Forum ukrywa kim jest naprawdę , przecież też mógłbym się chować i pisać jako niezwiązany z branżą ....
    Deklaracja w stopcje
    "NIE dla węgla, drewna i innych świństw stałopalnych"
    jest jasna,
    Nie można z tego powodu stawiać komuś zarzutu że
    "Doprawdy nie wiem po jakiego czorta dałem się namówić na kominek..."
    To tez jest jasny przekaz.

    Sprzedaż palenisk i kominków to Twój zawód więc bronisz tego typu źródła ciepła.
    Podobnie górnicy bronią swojego węgla i swoich miejsc pracy a dokładniej to swoich wypłat i przywilejów.

    Od razu uzupełnię - nie jestem górnikiem i nie zamieniłbym się ...
    Każdy wybiera to co lubi lub to co może wybrać.
    Spalanie węgla i drewna nigdy nie będzie ekologiczne i zdrowe dla człowieka i dla środowiska.

    Na paleniska budowane metodą zduńską nie ma papierów.
    Są deklaracje Zdunów lub tych którym wydaje się że są Zdunami.
    (wyjaśniam - nikogo konkretnego nie mam na myśli)
    Termokaust ma zaświadczenie wydane przez Instytut Badawczy Instytutu Energetyki.
    Ale Termokaust to inna bajka.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #12853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Serio?..

    W sumie to ciekawe podejście do życia - żonie na rocznicę ślubu zamiast kupić kwiaty włączę na tv 8k HDR piękną zapętloną animację bukietu i polatam po salonie rozpylając wiosenny odświeżacz powietrza
    To Ty twierdzisz, że gazowa podróbka daje klimat, jak prawdziwy kominek. Moja żona chciała oryginał i ma - ładny Jotul na drewno.

  14. #12854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @Zdun Darek B
    No i nadal nie wyjaśniłeś, jakie to problemy generuje komin nad wkładem....

  15. #12855
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To Ty twierdzisz, że gazowa podróbka daje klimat, jak prawdziwy kominek. Moja żona chciała oryginał i ma - ładny Jotul na drewno.
    Świetnie i rozpalasz go zapewne 2 razy na roku, bo więcej z tym kłopotu i zachodu niż jest to warte.

    Wątpię, byś ostatnio widział na żywe oczy działanie kominka gazowego w konkretnej cenie. Ogień jest właściwie nie do rozróżnienia i póki komuś nie powiesz, że to gazowe, to się nie zająknie.
    tu masz przykład - możesz z miejsca przewinąć do 5:28, by zobaczyć jak to wygląda:
    https://www.youtube.com/watch?v=VREpYERwpJw
    Co mogę powiedzieć - na żywo znacznie lepiej.

    Ja wybierając gazowy mogę cieszyć się ogniem z kominka codziennie już po paru sekundach nie martwiąc się o nic.
    Oczywiście nie neguję "tradycyjnego" kominka stąd mam dodatkowy zewnętrzny, na drewno, na zadaszonym tarasie, więc jak nas najdzie ochota, to mogę bawić się w ceremonię rozpalania drewna. Niestety nie wyobrażam sobie tego robić codziennie w salonie.
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 01-10-2021 o 15:00

  16. #12856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Świetnie i rozpalasz go zapewne 2 razy na roku, bo więcej z tym kłopotu i zachodu niż jest to warte.
    Rozpalam jak żona ma ochotę. Trochę zabawy owszem, jest. Jest też dźwięk i zapach. I robię to w mrozy co najmniej dwa razy na weekend.

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Wątpię, byś ostatnio widział na żywe oczy działanie kominka gazowego w konkretnej cenie. Ogień jest właściwie nie do rozróżnienia i póki komuś nie powiesz, że to gazowe, to się nie zająknie.
    tu masz przykład - możesz z miejsca przewinąć do 5:28, by zobaczyć jak to wygląda:
    https://www.youtube.com/watch?v=VREpYERwpJw
    Co mogę powiedzieć - na żywo znacznie lepiej.
    Oczy to nie wszystko. Jest jeszcze słuch i węch.
    Ten kominek akurat zabija mocą - 12,3kW...
    Mój ma niby 8kW - też za dużo. Jakbym chciał wydać taką czapkę pieniędzy, jak kosztuje ten gazowy to zbudowałbym coś takiego:

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    I pewnie bym odpalał co najmniej raz w tygodniu nawet w lecie (piekarnik poszedłby w odstawkę).

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Ja wybierając gazowy mogę cieszyć się mogę ogniem z kominka codziennie już po paru sekundach nie martwiąc się o nic.
    Gdyby żonie podróbka odpowiadała, to bym puszczał na TV
    A przy gazowym musiałbym się martwić o butlę.
    Dla mnie jeszcze bardzo ważne było EP - żebym zmieścił się w limicie. Gazowy nie poratuje, bo ma współczynnik nakładu energii nieodnawialnej 1,1, a biomasa 0,2.

  17. #12857
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Nie musisz się martwić o butlę - przyłącze stałe i tak właśnie mam to zorganizowane.
    Mnie ten kominek ze zdjęcia w ogóle nie pociąga, ale o gustach ciężko rozmawiać..
    Ja z EP mam poniżej 40.. (a właściwie będę miał, bo jeszcze do zamieszkania kilka miesięcy) - jak wspominałem kominek nie będzie służył do ogrzewania i chyba większość osób głównie myśli o kominku z uwagi na walory wzrokowe + dopiero na drugim miejscu myśli o ewentualnym "dogrzewaniu" bądź niezależnym prądowo źródle ogrzewania na wypadek przerwy w dostawie energii.. czy wojny..

  18. #12858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rozpalam jak żona ma ochotę. Trochę zabawy owszem, jest. Jest też dźwięk i zapach. I robię to w mrozy co najmniej dwa razy na weekend.
    ...
    Oczy to nie wszystko. Jest jeszcze słuch i węch.
    Ten kominek akurat zabija mocą - 12,3kW...
    Mój ma niby 8kW - też za dużo.
    ...
    Dla mnie jeszcze bardzo ważne było EP - żebym zmieścił się w limicie. Gazowy nie poratuje, bo ma współczynnik nakładu energii nieodnawialnej 1,1, a biomasa 0,2.
    Ten zapach to w jaki sposób dostaje się do wnętrza domu?

    Koza ma jednoczenie 12,3 kW (która zabija !!) i niby 8 kW.
    Co jest w papierach (8 kW) a policzyłeś że ma 12,3 kW czy odwrotnie ??
    ...
    Argumentowanie że gazowy ma 1,1 a biomasa ma 0,2 to taki odpowiednik magicznego ekogroszku.
    Ta "biomasa" ze współczynnikiem 0,2 nie jest i nigdy nie będzie ekologicznym źródłem ciepła.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #12859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Ja z EP mam poniżej 40.. (a właściwie będę miał, bo jeszcze do zamieszkania kilka miesięcy)
    Przy gazie? Niemożliwe.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ten zapach to w jaki sposób dostaje się do wnętrza domu?
    Leży sobie w stojaczku koło kozy.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Argumentowanie że gazowy ma 1,1 a biomasa ma 0,2 to taki odpowiednik magicznego ekogroszku.
    Ta "biomasa" ze współczynnikiem 0,2 nie jest i nigdy nie będzie ekologicznym źródłem ciepła.
    Każde OZE jest eko. Żadne kopalne eko nie jest. A współczynnik nakładu jest tak czy inaczej 0,2.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-10-2021 o 15:41

  20. #12860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    To drewno daje zapach a nie palące się drewno.
    Czyli może być kominek gazowy lub elektryczny (nie podobają mi się) a drewno będzie leżało obok i dawało taki sam zapach jak przy tradycyjnym kominku.

    Spalanie drewna nie jest ekologiczne.
    OZE - drewno spalasz w 1 h a rośnie kilkanaście / kilkadziesiąt.
    Przy okazji wycinki drzew / lasów niszczy się całą otoczkę tych lasów / drzew.

    PS Co z mocą kozy - 8 kW czy 12,3 kW?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 643 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony