dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie z sieci miejskiej (ciepłociąg) czy piec na pellet

    Witam
    Zastanawiam się ze względu na wysokie koszty ogrzewania zrezygnować z dotychczasowego ogrzewania z ciepłociągu miejskiego na ogrzewanie domu piecem na pellet.
    Powierzchnia ogrzewana 120m2.Dotyczczas roczne zużycie ciepła na ogrzewanie + ciepła woda około 80 GJ. Łączny koszt ogrzewania razem z ciepłą wodą to około 5 800zł. Czytałem już wiele postów dotyczących ogrzewania kotłem na pellet, i jak to bywa są różne opinie i duża rozbieżności w zużyciu pelletu, co za tym idzie duża rozbieżność rocznych kosztów ogrzewania. W związku z tym będę wdzięczny za wasze zdanie czy jest sens przejścia na ogrzewanie kotłem na peelet, czy jest szansa że uda mii się zmniejszyć koszty ogrzewania. .
    Ostatnio edytowane przez wire1 ; 12-10-2016 o 07:50
    Rafał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sporo cię kosztuje to ogrzewanie, myślę, że koledzy na forum spokojnie podpowiedzą jak obniżyć rachunki o połowę jak nie o więcej. Napisz więcej szczegółów odnośnie budynku.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #3
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wire1 Zobacz post
    Witam
    Zastanawiam się ze względu na wysokie koszty ogrzewania zrezygnować z dotychczasowego ogrzewania z ciepłociągu miejskiego na ogrzewanie domu piecem na pellet.
    Powierzchnia ogrzewana 120m2.Dotyczczas roczne zużycie ciepła na ogrzewanie + ciepła woda około 80 GJ. Łączny koszt ogrzewania razem z ciepłą wodą to około 5 800zł. Czytałem już wiele postów dotyczących ogrzewania kotłem na pellet, i jak to bywa są różne opinie i duża rozbieżności w zużyciu pelletu, co za tym idzie duża rozbieżność rocznych kosztów ogrzewania. W związku z tym będę wdzięczny za wasze zdanie czy jest sens przejścia na ogrzewanie kotłem na peelet, czy jest szansa że uda mii się zmniejszyć koszty ogrzewania. .

    Kolejna "promocja" pelletu ?
    Ogrzewanie miejskie jest drogie,ogrzewanie paliwami stałymi w tym pelletem też jest drogie.
    Ja ogrzewam 125m2 za 500zl za sezon grzewczy i dym z komina mi nie wychodzi i nie truje siebie ani innych....

  4. #4

    Domyślnie

    Kolejna "promocja" świeżego powietrza
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  5. #5

    Domyślnie

    Dom z lat 70.
    Ocieplony styropian 10cm. Strop ocieplony: wełna. Dach bez ocieplenia (planowana wymiana)
    Rafał

  6. #6

    Domyślnie

    Za doradztwo w stylu "promocja pelletu czy świeżego powietrza" bardzo dziękuję
    Rafał

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wire1 Zobacz post
    Za doradztwo w stylu "promocja pelletu czy świeżego powietrza" bardzo dziękuję
    No to masz doradztwo stricte praktyczne,że pellet jest drogi ponieważ 1kWh z pelletu to ok.0,20zł a z gazu ziemnego 0,22-0,25zł a z prądu 0,30zł a z "czystego powietrza" 0,10zł.Ile kWh potrzebujesz i jak to się ma do kosztów w/w to już zapytaj się własnego domu i siebie

  8. #8

    Domyślnie

    nie jest tak, że 1 kWh z pelletu kosztuje tyle co z gazu, a z gazu mniej więcej tyle co z sieci? tak słyszałem. więc taka modernizacja nic nie da. lepiej skupić się na termomodernizacji i uszczelnieniu domu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wire1 Zobacz post
    Dom z lat 70.
    Ocieplony styropian 10cm. Strop ocieplony: wełna. Dach bez ocieplenia (planowana wymiana)
    Nie jest tak źle. Należy pamiętać, aby dach podczas wymiany ocieplić bardzo dobrze. Określenie "bardzo dobrze" na pewno przybliżą koledzy.
    Czy okna są po wymianie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #10

    Domyślnie

    Okna wymienione
    Rafał

  11. #11

    Domyślnie

    80GJ to 22 222kWh.
    Czyli koszt kWh to około 0,26zł.
    Jeśli nie włoży pompy ciepła, ciężko będzie zejść z rachunkiem.
    Co do węgla, zależy po ile jest na składzie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    80GJ to 22 222kWh.
    Czyli koszt kWh to około 0,26zł.
    Jeśli nie włoży pompy ciepła, ciężko będzie zejść z rachunkiem.
    Co do węgla, zależy po ile jest na składzie.
    czyli pelletem niewiele da się obniżyć rachunki. lepiej skupić się na ociepleniu dachu. zrobić to dobrze (dobrze uszczelnić folią paroizolacyjną, połączyć ile się da z izolacją ścian itp.) i nie oszczędzać na grubości.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #13

    Domyślnie

    Coś nie chce mi się wierzyć że ogrzewanie z sieci cieplnej jest porównywalne do kosztów ogrzewania pelletem, przypuszczam nawet że gaz był by tańszy.
    Co do dokładnego ocieplenia się zgadzam.
    Rafał

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ogrzewanie to nie kwestia wiary tylko obliczeń. Zrób porządne OZC,. Nie wiem tez coś się uparł na ten pellet. W tej chwili masz system drogi ale bezobsługowy, z peletem to się skończy.


    Cytat Napisał wire1 Zobacz post
    Coś nie chce mi się wierzyć że ogrzewanie z sieci cieplnej jest porównywalne do kosztów ogrzewania pelletem, przypuszczam nawet że gaz był by tańszy.
    Co do dokładnego ocieplenia się zgadzam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #15

    Domyślnie

    Uparłem się na pellet ponieważ jest najmniej obsługowy i najmniej syfu do okoła. A wole trochę system grzewczy po obsługiwać niż płacić jak za zboże. Bo nawet jak nie grzeje to muszę płacić 150zł za przesył. .
    Rafał

  16. #16

    Domyślnie

    Masz bardzo duże zużycie ciepła, nie wiem czym to jest spowodowane. Zamiast kupować kocioł i przerabiać instalację warto chyba te pieniądze zainwestować w zmniejszenie rachunku. Zrób sobie audyt energetyczny kamerą termowizyjną i zobaczysz gdzie i jak tracisz najwięcej ciepła, koszt tego jest niewielki a można dowiedzieć się wielu rzeczy. Trzeba zająć się izolacją i poprawić tam gdzie się da. Taki kocioł na pelet z automatyką i podajnikiem jest drogi, ceny zaczynają się od 8 tys zł w górę, do tego doliczyć trzeba koszty przeróbki instalacji. Co prawda samo paliwo jest czyste w podawaniu i spalaniu ale kto wie co będzie z jego ceną za kilka lat. Rynek energetyki i paliw jest bardzo niestabilny i ma ogromne wahania w cenach, certyfikaty za "zieloną energię" raz drożeją raz tanieją, można przez to zdrowie stracić nie mówiąc już o pieniądzach

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Koledzy mają rację, najpierw OZC a potem wybieranie źródła ciepła
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18

    Domyślnie

    Zapotrzebowanie 80MJ na rok, jest równoważne z niespełna 5 ton węgla 24MJ spalone ze średnią sprawnością kotła na poziomie 70%.
    A taką sprawność można uzyskać według forumowych guru od kotłów.


    Na pelet także można to przeliczyć.
    Proszę podać sprawność kotła, wartość opałową w MJ i cenę.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 13-10-2016 o 22:37
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony