dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: rura w komin?

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejle

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam zapytanie dot. rury jaką należy włozyc w koin. mam zamiar ogrzewac weglem lub mialem, no i koinek grewnem. czy do tego potrzebuje zainstalowania rury kwasowej w komin. a jesli tak to jaka jest orientacyjna ich cena

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Do takiego kotła niby nie potrzebny jest wkład kominowy, jeśli komin jest z porządnej cegły pełnej, ale...
    Są wkłady stalowe specjalne do wysokich temperatur. Cena około kilkuset złotych w zalezności od długości i przekroju.
    A najlepiej to zrobić wkład szamotowy. Nie widziałem samych wkładów, ale kompletnych systemów jest bez liku... z tym, że sa droższe.

    Sebastian.

  3. #3

    Domyślnie

    ja w domu mam dwa kominy (ale jeszcze ich nie przepalalem)
    obydwa sa z pelnej cegly, tylko na gorze klinkier.
    w jednym do kominka mam wsady porcelanowe (49 zl za odcinek 0,5 metrowy)- tylko do wysokosci krokwi. a w drugim rury kwasowki o przekroju 100 mm, - 51 zl za metrowa rure - zakupione w Castoramie, teraz musze jeszcze zalozyc na kominie daszek -49 zl, i oslone przykrecana do komina za 68 zl.w sumie rury kwasowki wychodza polowe taniej ale nie odprowadzaja tyle ciepla co przy ogrzewaniu kominkowym jest dosc istotne

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam kocioł na węgiel i kominy wykonane z cegły pełnej, ale niestety po kilku latach komin ten zaczął mi pękać i w zimie czuć coś w rodzaju dymu w pomieszczeniu przez które przechodzi komin. Dlatego też chciałbym zapytać co mam zrobić z tym kominem. Może mam zastosować jakiś wkład kominowy, czy co? Proszę o rady.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony