dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: program przeciwzamarzaniu

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    norbii

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    1

    Domyślnie program przeciwzamarzaniu

    Witam,
    jestem nowym użytkownikiem kotła 200W, mam włączony piec w trybie online i ostatnio kiedy spadła temperatura na dworze poniżej 3 stopnii piec sam się uruchomił i zaczął grzać cały dom, nie dało się go wyłączyć tylko mogłem zmniejszyć temperaturę. U sprzedawcy dowiedziałem się ze tak działa program przeciwzamarzaniu. mam pytanie do specjalistów czy da się inaczej ustawić ten program ponieważ temperatura w domu była na poziomie 20 stpnii i mimo ze na zewnątrza spadła to w domu było ciepło wiec czy da się aby ten system nie sprawdzał temperatury na zewnątrz tylko w środku. nie chce żeby piec sam się włączał szczególnie teraz w nocy i nie chce go całkowicie wyłaczać bo mam przez połaczenie internetowe połaczenie z nim, odczytuje temperaturę w domu i na zewnątrz.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.033
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dzień dobry!

    Dziękuję za pytanie. Przekazuję zapytanie do odpowiedniego działu. Jak uzyskam więcej informacji przekażę je Panu.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 11-10-2016 o 10:45
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.033
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    kontynuując temat, w jaki sposób działa funkcja przeciwzamrożeniowa w regulacji pogodowej kotła Vitodens 200-W.
    Otóż:
    Przy temperaturze zewnętrznej poniżej 1stC rozpoczyna pracę pompa obiegowa pomimo iż kocioł przełączony jest w stan "standby" lub "tylko ciepła woda użytkowa". Temperatura na zasilaniu jest utrzymywana na poziomie zredukowanej wartości wymaganej temperatury pomieszczenia (wartość wymagana temperatury pomieszczenia w trybie nocnym) zgodnie z krzywą grzewczą, ale na minimalnym poziomie 10°C.

    W trybie pracy ze zredukowaną temperaturą pomieszczenia wartość wymagana tej temperatury może być podwyższana automatycznie w zależności od
    temperatury zewnętrznej. Podwyższenie temperatury przebiega w oparciu o ustawioną krzywą grzewczą, maksymalnie do osiągnięcia normalnej wartości
    wymaganej temperatury pomieszczenia. Oznacza to, że od -5stC temperatury zewętrznej kocioł stara podnosić ustawioną nocną temperaturę pomieszczenia do wartości dziennej. Podyktowane jest to tym, że przy niskich temperaturach zewnętrznych ekonomiczniej jest utrzymywać stałą temperaturę w domu.

    Jeżeli w Pana przypadku kocioł przegrzewa pomieszczenia warto sprawdzić jak ustawiona jest krzywa grzewcza i jak ustawione są temperatury w trybie nocnym. Może Pan to zrobić z poziomu regulatora w menu "ogrzewanie".
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony