dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 97
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie Trzaski stuki i strzelanie we wkladzie kominkowym stalowo-szamotowym

    Dzien dobry Posiadam wklad kominkowy stalowo-szamotowy. Po ok 1h od rozpalenia gdy dorzucę polano z wkladu wydobywaja regularne trzaski stuki i cykanie z częstotliwoscia kilkadziesiat razy na minute. Wklad kominkowy jest juz po naprawie producent kominka obniżyl halas o ok 60-70% i teraz utrzymuje że wszystkie kominki stalowo-szamotowe tak maja. Trzaski utrzymują przez ok 10 min po dorzucenia polana do kominka. Mam pytanie czy ktos sie spotkal z problem trzaskow stukow w kominach stalowo-szamotowych. Czy jest to standardowy objaw w tego typu kominkach? Może ktos sie orientuje jakie prawa mi przysluguja i na jakiej podstawie mogę rządać zwrotu kasy za kominek? Oczywiście ani sprzedawca ani producent nie maja nigdzie zaznaczone ze kominek wydaje roznorakie dzwieki z czestotliwoscią kilkadziesiat razy na minutę Zainteresowanym wyslę dzwieki z mojego kominka na maila. Producenta kominka narazie nie bedę podawal gdyż trwa procedura odwoławcza.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem czy wszystkie ale moj .............tak wlasnie ma. Jak apropos zredukowali te dzwieki?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    Może ktos sie orientuje jakie prawa mi przysluguja i na jakiej podstawie mogę rządać zwrotu kasy za kominek? Oczywiście ani sprzedawca ani producent nie maja nigdzie zaznaczone ze kominek wydaje roznorakie dzwieki z czestotliwoscią kilkadziesiat razy na minutę .
    Niezgodność towaru z umową - kupowałeś kominek a nie szafę grającą.Masz 2 lata na zgłoszenie sprzedawcy od daty zakupu, a miesiąc od wystąpienia usterki.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Niezgodność towaru z umową - kupowałeś kominek a nie szafę grającą.Masz 2 lata na zgłoszenie sprzedawcy od daty zakupu, a miesiąc od wystąpienia usterki.
    Kolega to chyba pisze, żeby pisać. Każdy wie że jest taki zapis prawny, ale ja też podpisuję się pod tym co napisał f.5 "

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Nie wiem czy wszystkie ale moj .............tak wlasnie ma. Jak apropos zredukowali te dzwieki?
    W domu posiadam kominek stalowo szamotowy spartherma i też wydaje dźwięki. To raczej naturalne przy kominkach stalowo-szamotowych nie wiem czy przy wszystkich, ale mój też tak ma zwłaszcza kiedy robię kolejny załadunek, jak również podczas rozpalania też pojawiają się trzaski. Jeśli producent zredukował hałas do 70% do super tylko jak oni to zrobili, no chyba że faktycznie miał wadę a teraz działa prawidłowo??? Nie wiem też jak to słychać u Ciebie? Może jakiś filmik podrzucisz żebym mógł porównać? Moim zdaniem jeśli producent twierdzi że jest ok to nic więcej nie zrobisz no chyba, że ten sprzedasz a kupisz sobie jakiś kominek gazowy to na pewno nie będzie trzasków. Nie wiem jak zachowują się kominki żeliwne, może ktoś z fm Ci opisze. Podziel się jednak z nami jak zakończy się sprawa.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    Do f5. Nie wiem jak zredukowali bo kominek zabrali do siebie i coś w nim robili przez tydzien.
    Jakos mnie to jednak nie satysfakcjonuje ze udalo im sie zredukowac o 60% poniewaz przed naprawą w calym salonie kuchni i jadalni bylo slychac strzelanie blach z czestotliwością kilkadziesiat razy na minutę. Teraz jest troche ciszej ale nadal jest źle.

    Do firewall: Co do grającej szafy to masz jak najbardziej racje. Nie po to kupilem kominek zeby go sluchac tylko zeby na niego patrzec ewentualnie zeby mi troche wspomógl ogrzewanie. Tyle ze producent twierdzi ze to u niego standard i tak wlasnie ma być.

    Do mysliciel: Jezeli masz kominek Spartherma to zlgoś swoja sprawe do serwisu. Podeslalem sparthermowi moje nagrane dziwieki po naprawie i powiedzieli mi ze w ich kominkach jest to niedopuszczalne i kazdy taki przypadek indywidualnie rozpatrują. Jezeli masz na gwarancji to przyjadą za darmo. mail: [email protected]. Konsultowalem swoja usterkę ze sparthermem poniwaz zamierzam wymienic swoj wklad na spartherma i chcialem wiedzieć czy u nich takie stuki to takze standard.

    Jeszcze jedna kwestia. Ostatnio palilem w kominku u kolego dość porządnym i nie ma takich grających blach jak u mnie. Zdarzy się ze pojawi 3-4 stuki gdy dorzuci się polan po 1h palenia ale to wszystko. U mnie natomiast jest stukanie trzaski i cykanie przez 5-10 min.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Nie wiem czy wszystkie ale moj .............tak wlasnie ma. Jak apropos zredukowali te dzwieki?
    no to jesli zaczeliscie firmami to moj to własnie spartherm

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Kolega to chyba pisze, żeby pisać. Każdy wie że jest taki zapis prawny, ale ja też podpisuję się pod tym co napisał f.5 "



    W domu posiadam kominek stalowo szamotowy spartherma i też wydaje dźwięki.
    witam w klubie szaf grających kolegę

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    Do f5. Nie wiem jak zredukowali bo kominek zabrali do siebie i coś w nim robili przez tydzien.
    Jakos mnie to jednak nie satysfakcjonuje ze udalo im sie zredukowac o 60% poniewaz przed naprawą w calym salonie kuchni i jadalni bylo slychac strzelanie blach z czestotliwością kilkadziesiat razy na minutę. Teraz jest troche ciszej ale nadal jest źle.

    Do firewall: Co do grającej szafy to masz jak najbardziej racje. Nie po to kupilem kominek zeby go sluchac tylko zeby na niego patrzec ewentualnie zeby mi troche wspomógl ogrzewanie. Tyle ze producent twierdzi ze to u niego standard i tak wlasnie ma być.

    Do mysliciel: Jezeli masz kominek Spartherma to zlgoś swoja sprawe do serwisu. Podeslalem sparthermowi moje nagrane dziwieki po naprawie i powiedzieli mi ze w ich kominkach jest to niedopuszczalne i kazdy taki przypadek indywidualnie rozpatrują. Jezeli masz na gwarancji to przyjadą za darmo. mail: [email protected]. Konsultowalem swoja usterkę ze sparthermem poniwaz zamierzam wymienic swoj wklad na spartherma i chcialem wiedzieć czy u nich takie stuki to takze standard.

    Jeszcze jedna kwestia. Ostatnio palilem w kominku u kolego dość porządnym i nie ma takich grających blach jak u mnie. Zdarzy się ze pojawi 3-4 stuki gdy dorzuci się polan po 1h palenia ale to wszystko. U mnie natomiast jest stukanie trzaski i cykanie przez 5-10 min.
    jak juz wyzej napisałem tez mam Spartherma Varię Bh czyli wkład za nie małe piniądze.
    jeszcze nie mieszkam wiec pale okazyjnie jak cos wykonuję na budowie ale dodam
    ze czasami słysze rytmczne cykanie przez jakis czas.
    moim zdaniem odgłos dochodzi albo z popielnika lub z boku obudowy gdzie jest mechanizm szyby gilotyny.

    czy bedzie mi to w przyszłosci przeszkadzało?
    odpowiedz brzmi nie wiem bo to cykanie raz jest raz go nie ma w zaleznosci od nie wiem czego........

    tematem zajmę sie jak zamieszkam - z pewnością napiszę co było przyczyną.

    acha jeszcze jedno jak mogli kominek zabrac do siebie?
    w moim przypadku wiązałoby sie to z dewastacją połowy domu.
    wiadomo jaki ten wkład jest duzy i cięzki
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 03-05-2014 o 12:09

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    Do mysliciel: Jezeli masz kominek Spartherma to zlgoś swoja sprawe do serwisu. Podeslalem sparthermowi moje nagrane dziwieki po naprawie i powiedzieli mi ze w ich kominkach jest to niedopuszczalne i kazdy taki przypadek indywidualnie rozpatrują. Jezeli masz na gwarancji to przyjadą za darmo. mail: [email protected]. Konsultowalem swoja usterkę ze sparthermem poniwaz zamierzam wymienic swoj wklad na spartherma i chcialem wiedzieć czy u nich takie stuki to takze standard.

    Jeszcze jedna kwestia. Ostatnio palilem w kominku u kolego dość porządnym i nie ma takich grających blach jak u mnie. Zdarzy się ze pojawi 3-4 stuki gdy dorzuci się polan po 1h palenia ale to wszystko. U mnie natomiast jest stukanie trzaski i cykanie przez 5-10 min.
    Pecia zrobiłem dokładnie tak jak piszesz, zgłosiłem ten temat jako reklamację i odpowiedź była taka że poziom hałasu mieści się w normie. Myślę, że w Twoim przypadku to każdy chwali swoje czyli wg spartherma ich kominki są idealne a wszystkie inne są bee (choć nie twierdzę że mają złe urządzenia bo ze swojego jestem zadowolony). Trochę ta sytuacją przypomniała mi program "usterkę" gdzie każdy kolejny fachowiec który przychodził mówił tekst typu "Panie ale tamten gościu to panu spierd.... robotę jak ja panu zrobię to będzie Pan zadowolony" Tak moim zdaniem zachował się teraz spartherm który to ma też pykające kominki ,powiem Ci że po zabudowaniu swojego urządzenia jakoś przestały mi przeszkadzać te trzaski bo zabudowa jeszcze je wygłuszyła, poza tym kiedyś rozmawiałem ze znajomym sprzedawcą kominków i on stwierdził że w stalowo szamotowych to występują różne dziwne pykania taki ich urok. Tak jak wspomniałem w jednym ze swoich postów nie wiem jakie odgłosy wydaje Twój kominek, może faktycznie jest to bardzo uciążliwe i tu przydałaby się opinia kogoś niezależnego. Tak już na marginesie to jestem bardzo ciekawy jak twoja sprawa się skończy, nie zapomnij opisać

    P.S.
    Jestem ciekawy również jaki kominek ma kolega firewall że nic mu nie pyka? Bo jak nawet sam zauważyłeś u Twojego kolegi też coś tak pyka może mniej ale jednak pyka.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Trzaski, stuki i "pyki", pochodzą z niedołężnego i niechlujnego spawania. O dziwo prym wiodą w tym właśnie najwieksi. Zapraszam do Łazisk na koncert największego wkładu Brunnera. Sprtherm niedoróbki w spawaniu do dzisiaj namiętnie czarnym silikonem "zaciąga" Silikon czasem wypala się kilka miesięcy. Smacznego!

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pecia

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    12

    Domyślnie

    Do Mysliciel: Czyli sprzedawcy celowo pomijają ten fakt?
    Bylem w 3 punktach i wszedzie polecali mi kominki stalowo-szamotowe i nikt nie powiedzial że bedę strzelac.
    Jak mowilem ze chce Jotula(żeliwny) to wszyscy sie krzywili i mowili ze nikt juz takich kominkow teraz nie montuje.
    Teraz sie dowiaduje ze jednak zewliny kominek to bylby najlepszy wybór.


    Dzwieki u kolegi to naprawdę ociupina w porownaniu do moich. Co wiecej kominek u kolego doprowadzilismy do "czerwoności".
    Przez dwie godziny palilsmy na maksa 3 letnim wysuszonym drewnem.
    U mnie wystarczy palic przez 1h z przykręconym do 40% doplywem powietrza i po dorzuceniu palenka zaczyna się granie blach.
    Gdy otworze doplyw na 100% to dopiero mam zabawę.


    Jezeli chodzi o dzwieki wydawane przez moj kominek to jeszcze dzis je wrzuce na jakis protal i umieszcze linki.
    Czy mozesz umiescic gdzies nagranie z twojego Spartherma i wrzucic linki?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    ten problem nie dotyczy samych wkładów, osobiście użytkuję do ogrzewania sklepu piecyk na pellet RED Dalia i piecyk też potrafi stuknąć ale tylko w momencie kiedy palenisko mocno się wygrzeje, stukanie nie jest głośne i trwa parę sekund, prawdopodobnie blacha po wygrzaniu się rozciąga i tyle.
    Mi to nie przeszkadza, bo akwarium w domu głośniej mi chodzi

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Niektórzy traktują kominek jak TV, albo kuchenkę mikrofalową...Pstryk! I ma działać!

    A tu nagle jakiś popiół, drewno trza suszyć, dymek czasem pyknie...a i pogadać lubi...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    Czy mozesz umiescic gdzies nagranie z twojego Spartherma i wrzucic linki?
    Postaram się dziś poszukać bo powinienem jeszcze gdzieś mieć je nagrane i wrzucę na jakiś portal, ale nie obiecuję


    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niektórzy traktują kominek jak TV, albo kuchenkę mikrofalową...Pstryk! I ma działać!

    A tu nagle jakiś popiół, drewno trza suszyć, dymek czasem pyknie...a i pogadać lubi...
    Teraz to i ja wiem ale wcześniej moja reakcja była taka jak kolegi Pecia.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pecia Zobacz post
    Czy mozesz umiescic gdzies nagranie z twojego Spartherma i wrzucic linki?
    Postaram się dziś poszukać bo powinienem jeszcze gdzieś mieć je nagrane i wrzucę na jakiś portal, ale nie obiecuję


    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niektórzy traktują kominek jak TV, albo kuchenkę mikrofalową...Pstryk! I ma działać!

    A tu nagle jakiś popiół, drewno trza suszyć, dymek czasem pyknie...a i pogadać lubi...
    Teraz to i ja wiem ale wcześniej moja reakcja była taka jak kolegi Pecia.



    Do PECIA:

    Poniżej przesyłam Ci link do odsłuchu jak cyka mój kominek po dokonaniu kolejnego załadunku jakoś może nie jest super ale słychać takie rytmiczne popukiwanie.

    http://www12.zippyshare.com/v/41413333/file.html
    Ostatnio edytowane przez Myśliciel ; 06-05-2014 o 22:28

  14. #14

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    słychać jakby mały chochlik prowadził hutę w obudowie. i trzeba było przepłacać za przereklamowanego Spartherma ? Reklamować, reklamować i jeszcze raz reklamować
    Jak sie ma srodki to cięzko mówic o przepłacaniu po prostu taki wybór ...
    taki chciałem taki mam , gdzie byłes jak wybierałem wkład ???

    ciezko tez mowic o reklamacji jak zakup był ponad 2 lata temu - chyba 2 lata nie pamietam.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    ciezko tez mowic o reklamacji jak zakup był ponad 2 lata temu - chyba 2 lata nie pamietam.
    Z tego co producent pisze w karcie gwarancyjnej - udziela gwarancji na okres 5 lat na konstrukcję itp, stuki raczej nie są naturalne i mogą być uciążliwe.
    nie wiem jak interpretować zapis producenta :
    "7. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI
    7.1 ZASTOSOWANIE
    Niniejsze Ogólne Warunki Gwarancji obowiązują w relacji producenta,
    firmy Spartherm Polska, do partnera / pośrednika handlowego. Nie
    pokrywają się z warunkami zawierania umów i gwarancji, które partner /
    pośrednik handlowy może przekazać swoim klientom w indywidualnych
    przypadkach."

    czy producent się na Kowalskiego który zakupił ich wkład wypina, czy zrzuca całkowicie wszelkie czynności serwisowe i gwarancyjne na partnera który w tej sprawie będzie pośrednikiem między Tobą a Sparthermem. Problem może też nastąpić w momencie kiedy wkład zakupiony u partnera stoi powyżej 5 lat u partnera zanim zostanie sprzedany/zamontowany. Warunki gwarancji podane na oficjalnej stronie są mało czytelne. Poniżej link do gwarancji:

    http://www.spartherm.pl/uploads/medi...bc96bf9fd7.pdf

    Jak sie ma srodki to cięzko mówic o przepłacaniu po prostu taki wybór ...
    taki chciałem taki mam , gdzie byłes jak wybierałem wkład ???
    gdzie byłem? kojarząc fakty handlowałem złomem elektronicznym w międzyczasie rozwijając drugi rok obecną działalność
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    To że z wkładu dochodzą jakieś odgłosy, wcale nie oznacza że przyczyną jest stalowy korpus. Równie dobrze stukać moze przyłącze dymowe, komin, lub inne metalowe elementy wewnątrz obudowy. Zamontowalem setki stalowych wkładów i aż takich odgłosów jak u f5 nie stwierdziłem. Używam często przyłącza typu flex, po mocnym rozgrzaniu wkładu w chwili otwarcia drzwiczek dochodzi do gwałtownego schłodzenia spalin a tym samym rury dymowej. Efekt nie jest tak głośny, ale wyrażnie słyszalny.
    Ponad to, przy rozgrzewaniu paleniska nawet żeliwnego i to z najwyższej półki np. HKD od Brunnera może się zdarzyć, że coś stuknie, póknie lub brzęknie -mniej lub bardziej rytmicznie.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    Z tego co producent pisze w karcie gwarancyjnej - udziela gwarancji na okres 5 lat na konstrukcję itp, stuki raczej nie są naturalne i mogą być uciążliwe.
    nie wiem jak interpretować zapis producenta :
    "7. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI
    7.1 ZASTOSOWANIE
    Niniejsze Ogólne Warunki Gwarancji obowiązują w relacji producenta,
    firmy Spartherm Polska, do partnera / pośrednika handlowego. Nie
    pokrywają się z warunkami zawierania umów i gwarancji, które partner /
    pośrednik handlowy może przekazać swoim klientom w indywidualnych
    przypadkach."

    czy producent się na Kowalskiego który zakupił ich wkład wypina, czy zrzuca całkowicie wszelkie czynności serwisowe i gwarancyjne na partnera który w tej sprawie będzie pośrednikiem między Tobą a Sparthermem. Problem może też nastąpić w momencie kiedy wkład zakupiony u partnera stoi powyżej 5 lat u partnera zanim zostanie sprzedany/zamontowany. Warunki gwarancji podane na oficjalnej stronie są mało czytelne. Poniżej link do gwarancji:

    http://www.spartherm.pl/uploads/medi...bc96bf9fd7.pdf



    gdzie byłem? kojarząc fakty handlowałem złomem elektronicznym w międzyczasie rozwijając drugi rok obecną działalność
    Dziękuje za przytoczenie warunków gwarancji.
    jak uporam się ...dokonczę 2 tematy budowlane to z pewnościa zabiorę sie za kominek i jego akustyczne zdolnosci.....

    tak sie składa ze sąsiedzi moi mają sparthermy a ze mam mało czasu na szukanie to ich wykonawca robił kominek i u mnie dlatego własnie spartherm.
    życzę powodzenia w biznesie i odezwę sie po zestaw kominkowy artus widzę na stronie www.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    To że z wkładu dochodzą jakieś odgłosy, wcale nie oznacza że przyczyną jest stalowy korpus. Równie dobrze stukać moze przyłącze dymowe, komin, lub inne metalowe elementy wewnątrz obudowy. Zamontowalem setki stalowych wkładów i aż takich odgłosów jak u f5 nie stwierdziłem. Używam często przyłącza typu flex, po mocnym rozgrzaniu wkładu w chwili otwarcia drzwiczek dochodzi do gwałtownego schłodzenia spalin a tym samym rury dymowej. Efekt nie jest tak głośny, ale wyrażnie słyszalny.
    Ponad to, przy rozgrzewaniu paleniska nawet żeliwnego i to z najwyższej półki np. HKD od Brunnera może się zdarzyć, że coś stuknie, póknie lub brzęknie -mniej lub bardziej rytmicznie.
    Witam margod
    Przyłacze dymowe to nie jest.
    Odgłos dochodzi z popielnika z dołu wkładu lub z mechanizmu podnoszącego szybę. (lewego)
    moze dolot jest zle wykonany teraz juz tego raczej nie sprawdzę aczkolwiek varia ma specjalnie oryginalne przylącze od dołu.

    Pamiętam tez, ze miałem zmienianą opcję aby szyba sama nie opadała czyli odejmowane ciężarki cos w tym stylu ale nie jestem w temacie.
    pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post


    Zawsze możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową, kupiłeś wkład kominkowy do ogrzewania a nie szafę grającą
    tak tez zajmuje sie handlem i usługami wiec liznąłem juz sąd konsumencki i tym podobne przepychanki.

    fakt jest taki ze film był nagrywany telefonem i widzę ze wszystkie dzwięki są bardzo mocne.
    w pomieszczeniu wcale nie małym nie ma jeszcze sprzętów i nawet jak chodzę to powstaje echo.

    dzwięki te nie zawsze się pojawiają i raz są silniejsze raz słabsze raz krótsze raz dłuższe.

    ale zaczynam nagrywać celem dokumentacji
    mam duzo miejsca w telefonie , duzo czasu mimo ubiegającej gwarancji i duzo cierpliwosci.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 25-06-2014 o 08:48

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony