dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 103
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2059
  1. #201
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    kolego budowlany_laik Nie odpowiedziałeś mi co w razie W z twoim prądem.
    1.Co się stanie z energo oszczędnością gdy rekuperator podziękuje za współpracę z powodu braku prądu i trzeba będzie zacząć wietrzyć

    Pisałeś też że w takiej sytuacji zwiększysz zyski bytowe
    2. Bardzo mnie interesuje jak to zrobisz bez prądu one spadną?

    3. Kolejnarzecz wspomniałeś o bio kominku a jak chcesz z niego korzystać bez wentylacji??

    Oczywiście nie mówię o zaniku prądu na kilka godzin czy dni.
    Po co ty go pytasz.Przecież nie potrafi odpowiedzieć ponieważ nie ma praktyki.Naczytał w sieci głupot to i te głupoty powiela.To ograniczony kominkowo facet bez krzty kultury osobistej.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Bo to są trudne kontrpytania. O oczywistych dyrdyłach każdy może mówić. Za chwilę usłyszę że nie umiem pisać to mi nie odpowie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    kolego budowlany_laik Nie odpowiedziałeś mi co w razie W z twoim prądem.
    1.Co się stanie z energo oszczędnością gdy rekuperator podziękuje za współpracę z powodu braku prądu i trzeba będzie zacząć wietrzyć

    Pisałeś też że w takiej sytuacji zwiększysz zyski bytowe
    2. Bardzo mnie interesuje jak to zrobisz bez prądu one spadną?

    3. Kolejnarzecz wspomniałeś o bio kominku a jak chcesz z niego korzystać bez wentylacji??

    Oczywiście nie mówię o zaniku prądu na kilka godzin czy dni.
    1. Jaki problem? Okna otwierane.
    2. Jeśli dla Ciebie zyski bytowe to tylko siedzenie z pilotem przed TV, to smutna sprawa. Wysil głowę...
    3. Spalanie etanolu w biokominku to para wodna i dwutlenek węgla.

    Jeszcze na jakieś pytania odpowiedzieć?
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 31-10-2017 o 06:22
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    1. Jaki problem? Okna otwierane.
    2. Jeśli dla Ciebie zyski bytowe to tylko siedzenie z pilotem przed TV, to smutna sprawa. Wysil głowę...
    3. Spalanie etanolu w biokominku to para wodna i dwutlenek węgla.

    Jeszcze na jakieś pytania odpowiedzieć?
    Jednak jesteś "laik".

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jednak jesteś "laik".
    Nie wątpię, że masz większe doświadczenie w obyciu z MOIM domem niż ja sam
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie wątpię, że masz większe doświadczenie w obyciu z MOIM domem niż ja sam
    Ty nawet z samym sobą nie masz obycia. O kulturze wypowiedzi nie wspomnę.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To ograniczony kominkowo facet bez krzty kultury osobistej.
    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jednak jesteś "laik".
    Rzeczowe wpisy widzę. Godne największych speców od zadym na osiedlu
    Nie ma argumentów, to stosujemy inne metody - żałosne...

    A w międzyczasie...
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 31-10-2017 o 09:39
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Rzeczowe wpisy widzę. Godne największych speców od zadym na osiedlu
    Nie ma argumentów, to stosujemy inne metody - żałosne...

    A w międzyczasie...
    Chyba nie chcesz powiedzieć, totalny i niedouczony laiku, że to dym z kominka.

  9. #209
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Rzeczowe wpisy widzę. Godne największych speców od zadym na osiedlu
    Nie ma argumentów, to stosujemy inne metody - żałosne...

    A w międzyczasie...
    Robisz z nas idiotów???.Facet my w przeciwieństwie do ciebie mamy te urządzenie czyli jesteśmy do wątku przygotowani merytorycznie i praktycznie.Temat tego to pokazanie zalet przeważających za zrobieniem kominka w domu.Rżniesz głu....pa i wklejasz jakieś durnowate fotki jak sąsiad pali ci przed nosem odpadami i oponami .Jaki niereformowalny jesteś.Masz tyle do powiedzenia a g.... wiesz na temat kominków.To tobie brakuje argumentów ponieważ nie masz wiedzy praktycznej.

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Pisząc w tym wątku, zadając konkretne pytanie techniczne moją (i innych osób planujących kominki) intencją jest uzyskać odpowiedź, a nie czytać zaśmiecające, niezwiązane z tematem przepychanki. Mój konkretny post z pytaniem "zniknął" w tłumie takich właśnie nic nie wnoszących do dyskusji wpisów

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Pisząc w tym wątku, zadając konkretne pytanie techniczne moją (i innych osób planujących kominki) intencją jest uzyskać odpowiedź, a nie czytać zaśmiecające, niezwiązane z tematem przepychanki. Mój konkretny post z pytaniem "zniknął" w tłumie takich właśnie nic nie wnoszących do dyskusji wpisów
    Rób kominek, najlepiej z płaszczem bo, skoro już w nim napalisz to ciepło będzie w całej chałupie a nie tylko tam, gdzie stoi. RÓB KOMINEK!

  12. #212

    Domyślnie

    Pytanko @kemot_p:

    "Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji."

  13. #213
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji.
    Nie uzyskałeś odpowiedzi dlatego ,że ścierają się dwie opcje ci co maja kominki i ci co ich nie mają , tylko dlatego ,że nie tu zadałeś pytanie.To nie temat o dystrybucji gorącego powietrza.Pomyśl zanim komuś nawsadzasz.

    http://forum.muratordom.pl/tags.php?tag=dgp
    http://www.forumbudowlane.pl/instala...iem-dgp-t45185
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-kominek-i-DGP
    http://murator.pl/tematy/dgp/

    Zabrałeś sie od du...y strony i pytasz czy kuc strop.Trzeba było pomyśleć wczesniej
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 31-10-2017 o 10:11

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji.
    Raczej zrób. Jaką masz alternatywę, kucie po wylaniu? U siebie nie mam DGP, ale myśląc o tym, na Twoim miejscu bym zostawił otwory.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-10-2017 o 10:34
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #215
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie uzyskałeś odpowiedzi dlatego ,że ścierają się dwie opcje ci co maja kominki i ci co ich nie mają (...).
    Ciekawa teoria. Myślałem, że wątek jest skierowany do "nowych" użytkowników, chociażby sugerując się tytułem, ale skoro tak ... to dobrej zabawy

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Raczej zrób. Jaką masz alternatywę, kucie po wylaniu? U siebie nie mam DGP, ale myśląc o tym, na Twoim miejscu bym zostawił otwory.
    Jakiej średnicy?
    Zrobić tyle, do ilu pomieszczeń planuję dociągnąć instalację?

  17. #217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja bym zrobił jeden większy przepust, tak, żeby zmieścić potrzebną ilość kanałów (na ile pozwala planowana zabudowa oczywiście). Chyba, że masz dużo pomieszczeń na piętrze, to przepusty z większych średnic i potem podział. O średnicach to musiałby się wypowiedzieć jakiś praktyk/budowniczy kominków.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-10-2017 o 11:26
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #218

    Domyślnie

    Ja kułem, bo przespałem temat. DGP mam na klatkę schodowa (przez ścianę), do pokoju gościnnego (tuz nad salonem, jedno przebicie przez strop) i do pokoju dziecka + łazienka (2gie przebicie). Rury schowałem w suficie podwieszanym w salonie Kominek z płaszczem sobie odpuść - po co komplikować system CO? DGP daje rade - u mnie przynajmniej

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    O płaszczu wodnym nie myślałem w ogóle. Kominek ma być niezależny - ogrzać "połowę" domu przy braku prądu. Rzuć okiem na rzut w moim dzienniku budowy (post #66) http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1509292363 - jak myślisz, czy da się doprowadzić kanał z powietrzem do pomieszczenia 1/5 (bo 1/3 i 1/2 ogrzeją się bez problemu)? Komin mogę jeszcze przesunąć o pół metra w stronę środka domu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 31-10-2017 o 13:46

  20. #220
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Ja kułem, bo przespałem temat. DGP mam na klatkę schodowa (przez ścianę), do pokoju gościnnego (tuz nad salonem, jedno przebicie przez strop) i do pokoju dziecka + łazienka (2gie przebicie). Rury schowałem w suficie podwieszanym w salonie Kominek z płaszczem sobie odpuść - po co komplikować system CO? DGP daje rade - u mnie przynajmniej
    Pytek się napuszył ,że mu nikt w tym topiku nie odpowiada.Powiedz mi co z anemostatami w poszczególnych pomieszczeniach czy tylko DGP sufitowe ??? Nie mam ale spytam.Co do KZPW + DGP to pełna zgoda.

Strona 11 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony