dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 103
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2059
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    1. Jaki problem? Okna otwierane.
    2. Jeśli dla Ciebie zyski bytowe to tylko siedzenie z pilotem przed TV, to smutna sprawa. Wysil głowę...
    3. Spalanie etanolu w biokominku to para wodna i dwutlenek węgla.

    Jeszcze na jakieś pytania odpowiedzieć?
    1. no otwierana ale i zapotrzebowanie rosnie drastycznie
    2.Proszę podaj przykłady.
    3. H2O i CO2 czyli znowu otwieramy okna

    Nie wiem czy rozumiesz do czego zmierzam brak prądu to spadek twojej energo oszczędności. I nie wiem jak byś się nie nagimnastykował to TV pralki zmywarki cyrkulacji CWU itp nie przebijesz w bytowych.

    W razie W kominek jest ajlepszym tego typu urządzeniem i z nieograniczonym dostępem paliwa-mokrego ale jednak. Temu raczej nie zaprzeczysz??
    Pozostawmy sytuacje skrajne
    Przypomina mi sie kolejna zaleta kominka w razie choroby fajnie sobie nahajcować i się wygrzać.
    O klimacie nie będę nic mówił bo to kwestia gustu.

    Zdjęcia które zapodałeś na moje są celową prowokacją takie coś to nawet trudno w starym kopciuchu zobaczyć
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    O płaszczu wodnym nie myślałem w ogóle. Kominek ma być niezależny - ogrzać "połowę" domu przy braku prądu. Rzuć okiem na rzut w moim dzienniku budowy (post #66) http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1509292363 - jak myślisz, czy da się doprowadzić kanał z powietrzem do pomieszczenia 1/5 (bo 1/3 i 1/2 ogrzeją się bez problemu)? Komin mogę jeszcze przesunąć o pół metra w stronę środka domu.
    Wydaje mi sie, ze jest to możliwe. Rzuć okiem na zdjecie u mnie - dgp przebija sie przez strop tuz nad kominkiem i tuz nad szafka w kuchni. Odległość ok 3.5m. Gosc co to robił mówił, ze powinna pchnąć... i pcha Warunek - będziesz musiał schować rury. Ja planowałem sufit podwieszany z polka tak ze problemu nie bylo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_10214820019916821.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	399857

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...Powiedz mi co z anemostatami w poszczególnych pomieszczeniach czy tylko DGP sufitowe ??? Nie mam ale spytam.Co do KZPW + DGP to pełna zgoda.
    U mnie gdp grawitacyjne jest - wiec "kartki' w scianach są

  4. #224
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Do zdjęcie z zadymą co pokazał Budowalny_laik
    To jest utylizacja drewna lub węgla w kominku lub kopciuchu GS.
    To nie są odpady i opony.

  5. #225
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    O płaszczu wodnym nie myślałem w ogóle. Kominek ma być niezależny - ogrzać "połowę" domu przy braku prądu. Rzuć okiem na rzut w moim dzienniku budowy (post #66) http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1509292363 - jak myślisz, czy da się doprowadzić kanał z powietrzem do pomieszczenia 1/5 (bo 1/3 i 1/2 ogrzeją się bez problemu)? Komin mogę jeszcze przesunąć o pół metra w stronę środka domu.
    Odległość jest tak mała że bez problemu , dodatkowo klatka schodowa... też swoje dołoży .
    Ile potrzebujesz kW ??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd26.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	399939  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 01-11-2017 o 19:29
    Darek B

  6. #226
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze ile kW, obecnie dopiero projekt domu się tworzy, a ja rozważam różne opcje - czy akumulacja , czy DGP, czy piecokominek...
    Dom planuję dobrze ocieplony (50-60kWh/rok) więc taki wkład jak ten z załącznika o mocy 2,5-7 kW wydaje się być w sam raz.

  7. #227
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuzanna45

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Berlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    7

    Domyślnie

    Razem z mężem jesteśmy w trakcie budowania domu i stwierdziliśmy, że kominek też musi być. Poczytaliśmy komentarze i mniej więcej już wiemy jaki chcemy, dzięki, bo wasze rady się przydały

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Fajni są Ci jednopostowcy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #229

    Domyślnie

    Szczególnie dziś zarejestrowani
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  10. #230
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.
    Wełniak 10 letni w KG z PW.Dla takiego klimatu warto go mieć.Oczywiście nie wełniak ale w jakiś płytach krzemianowo..........itd.
    Temp. panująca w domu przed rozpaleniem w/w.

    Palenie wstępne do otrzymania żaru od góry.

    idź w stronę ognia i miej zawsze komfort cieplny znając zasadę temperatury odczuwalnej.


    Temp. panująca w domu po ostatnim wsadzie Gosi o godzi 24.10.KG milczy nadal tylko grzanie CWU.



    Moja Kolcia się aż zapatrzyła na ogień i zdziwiła co to niektórzy wypisują.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-11-2017 o 11:17

  11. #231
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.Nie słuchajcie pompiarzy,mącicieli małych chałupek,które można z lenistwa farelką ogrzać.
    Tego nigdy mieć nie będą.Zjawiskowość.Klimat.Róbcie kominki w domu czy to kozy,KZPŁW, pieco - kominki,wolnostojące cudeńka itp.Warto choćby dla takiej frajdy.Nie dajcie im tylko witamin i róbcie to z głową by tacy adwersarze jak oni nic nierobiące lekkoduchy ,nic wam nie mogli zarzucić.


    Temp. zewn.

    Temp. po delikatnym paleniu od piątku wieczorem do dzisiaj rana.Podłogi ciepłe.Do następnego piątku myślę ,że temp dużo nie spadnie ,a KG się nie włączy.

    Pompa solarowa pracuje non-stop podłogówka grzeje,słoneczko patrzy z góry.

    Cudowna nasza polska jesień.Sezon kominkowy już tuż, tuż.

    Pozdrawiam wszystkich komin-karzy.Życząc jak najwięcej satysfakcji z palenia w takich urządzeniach.Nie bójcie się emiterów.Jeśli palicie zgodnie ze sztuką to adwersarzy możecie odpuścić.

  12. #232
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Taka jesień że wystarczy przepalić raz dziennie w kominku..
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 06-11-2017 o 17:28
    Darek B

  13. #233
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A w piecokominku raz na dwa albo i trzy dni
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #234
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Brawo Wy.Wielki ukłon w Wasza stronę.

  15. #235

    Domyślnie

    A tym czasem z komina:





    Pan domu jara się ogniem jak małe dziecko (bo na co dzień jest zwykłą pipką i ogień dodaje mu męskości - taki atawizm), a w tym czasie dusi się w smrodzie jego rodzina i sąsiedzi .

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    A tym czasem z komina:





    Pan domu jara się ogniem jak małe dziecko (bo na co dzień jest zwykłą pipką i ogień dodaje mu męskości - taki atawizm), a w tym czasie dusi się w smrodzie jego rodzina i sąsiedzi .
    Te doświadczenia to z autopsji u siebie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #237
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Te doświadczenia to z autopsji u siebie
    Przepychanki antysmogowe burmistrza.Wielkopolski zakaz antysmogowy dotyczący pieców i palenia syfem.Naocznie tego nie stwierdził.Lata po tych wątkach jak poparzony.Według adwersarzy zawsze (i palących zgodnie z etykietą w kominkach) do jednego wora.On wie wszystko nawet to ,że zawsze będzie niedoświadczonym partykularystą z króciutkim członkostwem.Fanatyk.

  18. #238
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zapomniałem ,wklejałem zdjęcia w styczniu i lutym już nie pamiętam (poszukam) , by pokazać jaki dym uchodzi mi z komina i temper. wewn. i zewn.(znalazłem)


    eksperyment z mokrym ręcznikiem na żar itd.

    temp.wewn.w lutym

    palenie kolorowymi gazetami i dym ulatniający się z komina.

    to są fakty.
    sroga zima i temp. obie w styczniu , pełna drewutnia.




    Te se wkleił jak mu sąsiad oponami przed nosem pali i porządnych kominkowców obraża.Żałosne.

    p.s.
    temp.dzisiaj po piątkowym delikatnym paleniu
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 07-11-2017 o 06:13

  19. #239
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A mnie któś tu ganiał,że czysto spalałem papę.
    A co poniektórzy w kominakach utylizują,zdymiają i wykopcają mokre ręczniki (worki foliowe?),gazety i drewno.
    Pomijająć fakt,że na tym drugim zdjęciu są sladowe ilości żaru a on pisze o tu cytat ,,eksperyment z mokrym ręcznikiem na żar itd.,,
    Ciekawe co w tych płomieniach takiego fajnego,takie płomienie to każdy umie zrobić.
    Zrób jasne białe przezroczyste płomienie ,z których nie wylatuje sadza.
    Na jakiej podstawie twierdzisz,że to dym z opon?
    To najzwyklejszy dym z węgla albo drewno iglastego.

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

Strona 12 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony