dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 103
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2059
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To już za późny etap, nie mam tam absolutnie żadnych rur a płytki podłogowe a i owszem Poza tym już jest zamówiony i czekam na transport.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Zamówiony jest louis air 10kw. Modele aqua jakoś mi nie leżą. Ale może kiedy bym się przekonał. Kto wie.
    - koszt ogrzewania pelletem niewiele tańszy od gazu /Barlinek ponad 900 zł/tonę bez transportu/
    - jeśli używany okazjonalnie to po co wydatek dobrze ponad 20 000 zł,
    - przy wygrzanej podłogówce rozpalenie kominka to czysta strata i przegrzanie pomieszczenia,
    - jeśli używany do ciągłego palenia z automatyką, to ogień pojawia się gdy chałupa potrzebuje ciepła, a nie gdy użytkownik chce się przytulić,
    - na filmiku widać rozpalanie drewna od dołu /nie jest to zgodnie ze sztuką/,
    - płomień z pelletu przypomina płomień z palnika bunsena
    - bez PW dalej trzeba używać gazu do ogrzewania pozostałych pomieszczeń i cwu,
    .....

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    sprawdzę to organoleptycznie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #84
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    -

    - na filmiku widać rozpalanie drewna od dołu /nie jest to zgodnie ze sztuką/,

    -
    .....

    Powtórzę jeszcze raz , samo podpalanie od góry nie jest rozwiązanie , chodzi o palenisko z górnym spalaniem . Pokazywanie w TVP strażników miejskich którzy na ulicach Radomia "uczą oprawnego spalania" podpalając od góry w kozach za 100 zł ... to brak wiedzy i czysta kpina.
    Darek B

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Powtórzę jeszcze raz , samo podpalanie od góry nie jest rozwiązanie , chodzi o palenisko z górnym spalaniem .
    Kurcze, to jak jak w końcu rozpalać i palić w komikach?
    Od góry, czy od dołu.

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Czytam te Wasze wypociny i mi się włos na głowie jeży Chce kominek do okazjonalnego palenia - kilka razy w roku. Może pokażę jak to ma wyglądać :

    Załącznik 380899
    Doradźcie mi zatem proszę co to za wkład, albo jakiego szukać aby wyglądem był zbliżony do tego oraz jak go dobrze obudować.
    I co nikt mi nie pomoze ? Myslalem ze po to taki watek powstal...

  7. #87

    Domyślnie

    I co nikt mi nie pomoze ? Myslalem ze po to taki watek powstal...
    Kolego, na zdjęciu jest prawdopodobnie wkład z gilotyną. Wpisz w wyszukiwarkę "wkłady kominkowe z gilotyną" i przebieraj, dobieraj, wybieraj.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    jak chcesz palić okazyjnie to kup sobie jakąś ładną kozę, wybór jest wielki

    no chyba, że stać cię wywalić kkwotę dwa raz większą, to proszę bardzo

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    albo takie ?
    http://www.brunner.pl/products/produ...=12&subgroup=1
    do wyboru szerokość, wysokość i cena

  11. #91
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    I co nikt mi nie pomoze ? Myslalem ze po to taki watek powstal...
    Pomożemy
    www.kafle-kominki.pl
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd29.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	380983   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd40.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	380984  
    Darek B

  12. #92
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Kurcze, to jak jak w końcu rozpalać i palić w komikach?
    Od góry, czy od dołu.
    Wybrać kominek z górnym spalaniem .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd17.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	380985  
    Darek B

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    mam kózkę... ale jakbym teraz budował to zlikwidowałbym komin i nawet nie pomyślał o kozie.... 4 rozpalenia przez rok i to tylko jak dzieci małe spały...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  14. #94
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Czytając opinie zwolenników kominków pomyślę nad zainstalowaniem piecokominka ale np. takiego by mi dawał ciepło,ciepło z odzysku bym w nim mógł upiec baranka,kozę i prosiaka ,pizzę i szaszłyk o befsztyku nie wspomnę.

  15. #95
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pewnie że mógłbyś... Tyl Ja Cię bardzo proszę Ty najpierw KUP .. ....

    Chcesz wygrać milin ?
    To KUP los na tego totka...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec do Pizzy.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	382481  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 27-02-2017 o 08:58
    Darek B

  16. #96
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pewnie że mógłbyś... Tyl Ja Cię bardzo proszę Ty najpierw KUP .. ....

    Chcesz wygrać milin ?
    To KUP los na tego totka...
    Dariusz nie czytałeś posta jaki napisał mi Baturka.Kominek zmieniam już chyba z trzeci sezon ,a może i dłużnej.Zadałem mu pytanie czy do istniejącej instalacji będzie można dopasować piecokominek taki ,a taki.W odpowiedzi zresztą trafnej usłyszałem iż przyjazd na oględziny miejsca usytuowania i wglądu w instalacje są nieodzowne.W lotto gram i powiem ci ,że z dobrym skutkiem od przeszło 20 lat puszczam co jakiś czas jedne i te same numery.Z kominkiem tak się nie da i to jego przesłanie zrozumiałem.

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    niktuś tyle się tutaj napisałe i naczytałeś że sam powinieneś sobie coś zbudować
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #98
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    niktuś tyle się tutaj napisałe i naczytałeś że sam powinieneś sobie coś zbudować
    Dobrze ,że to moja małża nie przeczytała .W garażu już kotary robię 5 lat,schody przerabiam podobnie,a kominek zmieniam j/w.Gdybym chciał go wybudować od podstaw to wiesz co w chałupie musiało by być..Zero cywilizacji........Tylko ja i kominek..Zazdroszczę tym co podejmują takie wyzwanie ale nie lepiej to zostawić tym co mają doświadczenie ?. Wyznaje jeszcze póki co zasadę ,że piekarz jest od pieczenia bułeczek tak jak nasz Baturka od stawiania kominka itp.

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobrze ,że to moja małża nie przeczytała .W garażu już kotary robię 5 lat,schody przerabiam podobnie,a kominek zmieniam j/w.Gdybym chciał go wybudować od podstaw to wiesz co w chałupie musiało by być..Zero cywilizacji........Tylko ja i kominek..Zazdroszczę tym co podejmują takie wyzwanie ale nie lepiej to zostawić tym co mają doświadczenie ?. Wyznaje jeszcze póki co zasadę ,że piekarz jest od pieczenia bułeczek tak jak nasz Baturka od stawiania kominka itp.
    No to Ty leniuszek jesteś Oczywiscie to żart tylko.
    Jak by tak było z piekarzem, kucharzem itd. to byś tych fotek z pichcenia nie publikował bo na zawodowego kucharza to nie wygląda
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 28-02-2017 o 19:35
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #100
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Inwencja Klienta dotyczyła malowania tynku .. a jak wyszło to oceńcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FOTD3B2.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	382617  
    Darek B

Strona 5 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony