dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 103
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2059
  1. #1021
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No właśnie. Chciałem sobie kamień zrobić, bo podobną beleczkę sobie rozbiłem, jak robiłem zabudowę. Muszę połazić może coś wyszukam fajnego. Widziałem gipsówkę na promocji, ale kurcze to gipsówka. Coś fajnego wyszarpię na 100% .
    Podobają mi się takie:Moja Gosia - małża, aż piszczy by takie cudo zrobić.

    http://www.e-instalacje.pl/a/kominek-kamienny-9959.html#zdjecie-8



































    Inspiracji czar co do obudowy i fajnego nowego ,innego dizajnu.Czy Ty widzisz tu jakiś klimat? Wolisz taka kotłownie w salonie z lampka wina w dłoniach i w ramionach ciemiężycielki - żonki , przy trzaskających polanach i cudownym widoku żywego ognia z drewna sezonowanego?.Niźli KG ,PC,FV i przy tych ustrojstwach pić kawusie?Czy latają tam jakieś szkodliwe PM itd.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-05-2019 o 09:12

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czy latają tam jakieś szkodliwe PM itd.
    Na tych sterylnych, odpicowanych realizacjach nie.
    Ale jakby w tym troche podpalili, to efekt mógłby być taki, jak u Ciebie - kurz i produkty niepelnego spalania uciekajace z komory po otwarciu drzwiczek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie


    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Podobają mi się takie:Moja Gosia - małża, aż piszczy by takie cudo zrobić.
    ...
    Niźli KG ,PC,FV i przy tych ustrojstwach pić kawusie?Czy latają tam jakieś szkodliwe PM itd.
    Bardzo ładne jeżeli takie kamienne gusta pasują.
    Ty chyba masz kominek w innym stylu.
    W tym kominku prezentowanym powyżej chyba PM nie latają.
    Ale też nie ma klimatu, nie ma trzaskających polanach i nie ma cudownego widoku żywego ognia z drewna sezonowanego.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1024
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Finlandia sam widzisz.Napisałem inspiracje dla przyszłego inwestora i dla vvvv bo mnie prosił.To nie bo nie ma łognia. INSPIRACJE!!!!!!!!.Mamuni litości.czasami trzeba popatrzeć oczami wyobraźni a nie brać wszystko dosłownie i błędnie.Szok.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-05-2019 o 10:51

  5. #1025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Zostałem jako założyciel tego wątku wspomniany przez "niktusia" dlatego zabieram głos w dyskusji . Nie wyobrażam sobie domu bez palącego się ognia . Mam jakiś atawistyczny popęd do patrzenia się w ogień . Palę i grzeję w kominku od 10 lat i nie zamierzam tego zmieniać . Ja bez ognia zejdę z tego świata .W lecie jak nie palę w kominku rozpalam ogień w ognisku , w grilu itp, itd , . Żywię się ogniem i produktami które na ogniu przygotowuję do spożycia . Mam na szczęście ten luz ,że mieszkam w lesie daleko od cywilizacji i nikomu nie szkodzę . Las który mnie otacza skutecznie oddziela mnie od malkontentów . Pozdrawiam wszystkich kochających ogień
    No i nie zapomnij o seksie. Wszak Twój post założycielski jest z nim za pan brat. Seks, kominek z ogniem - nieźle współgrają...ta sama magia. Malkontenci i narzekacze z wątku obok pewnie mają problem nie tylko z ogniem w kominku...

  6. #1026
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na tych sterylnych, odpicowanych realizacjach nie.
    Ale jakby w tym troche podpalili, to efekt mógłby być taki, jak u Ciebie - kurz i produkty niepelnego spalania uciekajace z komory po otwarciu drzwiczek
    Skąd ty to wszystko wiesz przecież nic w mojej chałupie nie mierzyłeś.To są insynuacje i celowe wprowadzanie czytającego w błąd.Po okopconej górnej ściance nad komorą takie puste wnioski? Jaki kurz? Ja mam grawitacje nie WM i nie mam klimy.Choć zawsze i kiedy chcę mogę uruchomić reku.Nie wysnuwaj pochopnych wniosków jak nic nie wiesz o moim paleniu w domu.To że mi się cofną ogień do salonu-kotłowni bo nie przymknąłem szaberka jak dokładałem polana to już od razu kurz i niepełne spalanie? Szok.

  7. #1027

    Domyślnie

    ns szukam coś w tym stylu. Chyba bardziej jasne i delikatne.




  8. #1028

    Domyślnie

    A ja wrzuciłem do kominka dwa opakowania Braveranu i ...konar nie zapłonął.

  9. #1029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Może nie ten konar ..
    https://youtu.be/3suB9y_KIXk
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #1030
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A ja wrzuciłem do kominka dwa opakowania Braveranu i ...konar nie zapłonął.
    kupiłeś go bez recepty. Gdybyś kupił na receptę spłonął by na popiół. .Widziałeś jak, złapał .w mig.Ciach trach i reklama stoi Ci przed oczyma.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 28-05-2019 o 10:57

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Pewnie były to puste opakowania
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Finlandia sam widzisz.Napisałem inspiracje dla przyszłego inwestora i dla vvvv bo mnie prosił.To nie bo nie ma łognia. INSPIRACJE!!!!!!!!.Mamuni litości.
    Oj tam daj spokój trollom. Niech se piszą, jak im lepiej przez to.

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Skąd ty to wszystko wiesz przecież nic w mojej chałupie nie mierzyłeś.To są insynuacje i celowe wprowadzanie czytającego w błąd.Po okopconej górnej ściance nad komorą takie puste wnioski? Jaki kurz?
    Jesli to nie kurz, to zatem sadza.
    Produkt niecalkowitego spalania.

    Zachecałem Ciebie do pomiarów , gdyż mierzylem poziom PM w domu z kominkiem z plaszczem, z podobnymi sladami nad drzwiczkami i wyniki nie byly optymistyczne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1034
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ns szukam coś w tym stylu. Chyba bardziej jasne i delikatne.



    Popatrz na te szarości też dizajnerskie



    a taka inspiracja już jaśniejsza.na miarę 21 wieku

    a ten kamień







    Choć nie ma tu kominka ale wyobraź sobie ,że miast TV jest wkomponowany wkład.




  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Popatrz na te szarości też dizajnerskie


    To jest mega. Rewelacja. No i to światło na kamień. Jestem pod wrażeniem. Szok. Dzięki wielkie.

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesli to nie kurz, to zatem sadza.
    Produkt niecalkowitego spalania.

    Zachecałem Ciebie do pomiarów , gdyż mierzylem poziom PM w domu z kominkiem z plaszczem, z podobnymi sladami nad drzwiczkami i wyniki nie byly optymistyczne...
    No widzisz Tobie też wytłumaczył.
    A jak wyszły wyniki badań bez płaszcza?

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Prosze powiedz mi w kilku zdaniach jak odnosisz sie do tego artykułu z G.Wyborczej.
    Jak to w gazecie - jednym okiem coś wpadło, uchem coś wyleciało i napisał chwytliwy tytuł. Tyle, że w uchwale nic takiego nie ma. Jest że można palić suchym drewnem w kominku spełniającym ekoprojekt. Nie ma słowa, że muszą mieć filtry - "Dopuszcza się możliwość montażu urządzeń zapewniających redukcję emisji pyłu".
    Dla kogoś, kto pali jak należy (czyli suchym drewnem) we w miarę nowym kominku (pewnie co lepszy stary też spełniłby wymogi - ale nie mają certyfikatu pod tym kątem) nic się nie zmienia.
    Ważniejszy dla mnie w tej uchwale jest zakaz palenia mułów, flotów, węgla brunatnego, miału węgla kamiennego i mokrej biomasy. Tylko ciekawe, jak to będą egzekwowac.
    Nie ufaj gazetom - sprawdzaj u źródeł. W tym przypadku przeczytaj uchwałę.

  18. #1038
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kominek czy piecyk musi spełniać wymagania Ekoprojektu . Praktycznie to to samo co Ecodesign od 2022 w całej EU
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd2.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	430906  
    Darek B

  19. #1039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Spełnienie wymogów Ekoprojektu zapewnia czystość spalin?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #1040
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pojawił mu się prostokącik zielony za, mniemam doradzanie.Tu znowu pyta i to z całym szacunkiem trochę niedorzecznie.Jeśli dostosują się wszyscy do 2022 roku z w/w ,to z zawartością w spalinach będą mogli nam nagwizdać.

Strona 52 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony