dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 103
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2059
  1. #1041

    Domyślnie

    niktspecjalny ja sobie zrobię te kamień co mi podsłałeś. Bardzo pasuje do mnie, szczególnie, że mam biały salon. Tylko beleczki do tego będą. No i światełko też. Nawet dwa.

  2. #1042
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    niktspecjalny ja sobie zrobię te kamień co mi podsłałeś. Bardzo pasuje do mnie, szczególnie, że mam biały salon. Tylko beleczki do tego będą. No i światełko też. Nawet dwa.
    No to cieszę się ,że inspiracja ok.

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pojawił mu się prostokącik zielony za, mniemam doradzanie.Tu znowu pyta i to z całym szacunkiem trochę niedorzecznie.Jeśli dostosują się wszyscy do 2022 roku z w/w ,to z zawartością w spalinach będą mogli nam nagwizdać.
    Pewnie dobrze mniemasz. Nie zwróciłem uwagi i dziękuję za uznanie
    Kto pyta ? Ty pyta ? ale dlaczego?
    Zawartość spalin jest istotna.
    Może być już nie istotna dla osoby która ma takie właśnie podejście albo pewne ograniczenia.
    Ograniczenia w zakresie kultury współżycia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    niktspecjalny ja sobie zrobię te kamień co mi podsłałeś. Bardzo pasuje do mnie, szczególnie, że mam biały salon. Tylko beleczki do tego będą. No i światełko też. Nawet dwa.
    Kamień sobie zrobisz?
    Tylko po co?
    Przecież chcesz być eko bez syfienia spalinami.
    Tylko PV+PC i do tego EV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kamień sobie zrobisz?
    Tylko po co?
    Przecież chcesz być eko bez syfienia spalinami.
    Tylko PV+PC i do tego EV.
    A jak. Będzie. Jak dla Ciebie gaz to jest paliwem dłuugo odnawialny to drewienko to migawka.
    Nie było wcześniej kasy to se teraz robię. Jak zabronią w Polsce używania kopalnych to wtedy zrezygnuję z kominka, czyli już wiesz kiedy.
    Po za tym nigdzie nie napisałem, że tylko PC i PV. tylko, że zmieniam pellet na PC. Oj kłamczuszku. Chyba coś się należy. No wiesz, ale już jak to fotohobby napisał, że się pogubiłem, to już sam nie wiem czy dobrze.
    PS. Za kilkanaście lat jak zbuduje drugi dom daleko od ludzi to kominek też będzie.

  6. #1046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jak zabronią w Polsce używania kopalnych to wtedy zrezygnuję z kominka, czyli już wiesz kiedy.
    Po za tym nigdzie nie napisałem, że tylko PC i PV. tylko, że zmieniam pellet na PC. Oj kłamczuszku.
    Nie pisz "kłamczuszku" bo nic nie skłamałem więc nie dorabiaj ideologi do swoich tez.
    Napisałem, może tego nie zrozumiałeś, że należy dążyć do PV+PC + ewentualnie EV.
    Z tym się chyba zgadzasz.
    Nie pisałem, że Ty się do tego zobowiązałeś.
    Twoim wiecznym trollowym zawołaniem jest gaz, gaziarze itp.
    Nie zmieni to faktu że drewno spalane i pellet spalany to jest gorsza zaraza niż gaz.
    A temat jest o kominkach na drewno a nie na gaz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie pisz "kłamczuszku" bo nic nie skłamałem więc nie dorabiaj ideologi do swoich tez.
    Napisałem, może tego nie zrozumiałeś, że należy dążyć do PV+PC + ewentualnie EV.
    Z tym się chyba zgadzasz.
    Nie pisałem, że Ty się do tego zobowiązałeś.
    Twoim wiecznym trollowym zawołaniem jest gaz, gaziarze itp.
    Nie zmieni to faktu że drewno spalane i pellet spalany to jest gorsza zaraza niż gaz.
    A temat jest o kominkach na drewno a nie na gaz.
    No ale to temat o kominkach to czemu zaczynasz o PC i PV. Tak dążyć wszyscy tylko nie gaziarze.

    EDIT
    No i jeszcze emisje
    Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770
    Gaz ziemny CO2 - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632

    Teraz dodaj do tego gazu to co już wcześniej pisałem, to zanim napiszesz zaraza to się ze dwa razy zastanowisz.
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 30-05-2019 o 21:55 Powód: EDIT

  8. #1048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No ale to temat o kominkach to czemu zaczynasz o PC i PV. Tak dążyć wszyscy tylko nie gaziarze.

    EDIT
    No i jeszcze emisje
    Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770
    Gaz ziemny CO2 - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632

    Teraz dodaj do tego gazu to co już wcześniej pisałem, to zanim napiszesz zaraza to się ze dwa razy zastanowisz.
    Wspominam o PV+PC aby w to inwestować a nie jakieś wewnątrzlokalowe spalarki drewna.

    Te emisje to w jakich jednostkach i z jakich ilości paliwa?
    Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770
    Gaz ziemny CO2 - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #1049
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dwutlenek węgla jest naturalnym składnikiem atmosfery ziemskiej i stanowi około 0,04% jej objętości (400 ppm). Zdolności adaptacyjne organizmu ludzkiego pozwalają na zachowanie niezmienionej aktywności przy stężeniu osiągającym wartość do 0,15%. Normy europejskie, amerykańskie (ASHRAE) i te wprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wskazują na wartość 1000 ppm (0,1%) jako graniczną w pomieszczeniu, w którym ciągle przebywają ludzie
    8G]

    NOx w spalinach mierzymy:

    1.mg/m3
    2.ppm(emisja)
    3.ug/m3(imisja)
    4.g/GJ
    vvvv no by się wstydził pytać chyba ,że to ja podałem nieprawidłowe jednostki.Znowu pyta prowokując.Czy moderator to widzi?

  10. #1050
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wszelkie kopaliny to jest uwalnianie dodatkowe ilości energii i gazów . Jedynie drewno ma naturalny zbilansowany obieg .
    Darek B

  11. #1051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Wszelkie kopaliny to jest uwalnianie dodatkowe ilości energii i gazów . Jedynie drewno ma naturalny zbilansowany obieg .
    Bardzo naturalny. Szczególnie spalajac je w aglomeracjach miejskich, gdzie pierwszym ogniwem tego obiegu są nasze płuca.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-05-2019 o 11:20

  12. #1052
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bardzo naturalny. Szczególnie spalajac je w aglomeracjach miejskich, gdzie pierwszym ogniwem tego obiegu są nasze płuca.
    Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...
    Darek B

  13. #1053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No i jeszcze emisje
    Drewno CO2 - 273.24478, NOx/NO2 - 0.22770
    Gaz ziemny CO2 - 218.84498, NOx/NO2 - 0.16632
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    vvvv no by się wstydził pytać chyba ,że to ja podałem nieprawidłowe jednostki.Znowu pyta prowokując.Czy moderator to widzi?
    W czym znowu widzisz prowokację ?

    Dane z wiarygodnego źródła w przeliczeniu na g/1kWh uzyskane ze spalania drewna i gazu
    Drewno vs. Gaz [g/kWh]
    SOx/SO2 0,034 vs. 0,00001 - 3400 razy więcej
    NOx/NO2 0,31 vs. 0,17 - 1,8 razy więcej
    CO 8,13 vs. 0,03 - 271 razy więcej
    CO2 375 vs. 219 - 1,7 razy więcej
    TSP 0,4688 vs. 0,0001 - 4688 razy więcej
    B(a)P 0,001221 vs. 0,000002 - 610 x więcej
    zanieczyszcza uzyskanie1 kWh z drewna niż uzyskanie 1 kWh z gazu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...
    Spaliny z kominka tez są ogólnodostępne i za darmo. Czasami przez cały rok.
    Bronisz kominków bo ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Wszelkie kopaliny to jest uwalnianie dodatkowe ilości energii i gazów . Jedynie drewno ma naturalny zbilansowany obieg .
    Pierwsze zdanie jest prawie prawdzie.
    Drugie zdanie jest fałszywe no chyba że piszesz o drewnie które dożywa swojego żywota w lesie, puszczy a nie spalone w kominkach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W czym znowu widzisz prowokację ?

    Dane z wiarygodnego źródła w przeliczeniu na g/1kWh uzyskane ze spalania drewna i gazu
    Moje dane podane z bardzo wiarygodnego źródła.

    Załącznik 430947

    Nie mam zamiaru pisać co myślę, bo zaraz polecisz do moderatorów, jak fotohobby to robi.

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...
    "Rozumiem", że cały dzień siedzisz i dumasz aby sprzedać jak najwięcej swego produktu, ... tyle, że reklamujesz to w sposób "dla idiotów"
    unde venis et quo tendis

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...
    Mieszkam w spokojnej okolicy, samochody przejeżdżają sporadycznie.
    Zreszta, jak sam zauwazyłeś jezdza latem, tak, jak i zimą, a tylko zimą powietrze jest dramatyczne.
    Zimą przez 24/h musze oddychac powietrzem zepsutym przez spalaczy paliw stałych - w większosci węgla, ale swoje robią tez kominki (przede wszystkim te z PW).
    Najgorsze jestd to, ze te kominki z PW postawione sa w domach ogrzewanych gazem, niestety jak robi sie chlodniej, to kotly gazowe są wyłączane, a mieszkańcy tych domów dołączają do węglarzy.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-06-2019 o 18:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    "Rozumiem", że cały dzień siedzisz i dumasz aby sprzedać jak najwięcej swego produktu, ... tyle, że reklamujesz to w sposób "dla idiotów"
    Toś pokazał "klasę". Hameryka Panie. Jest wątek dla tych kominków co masz u siebie. Polecam.

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rozumiem że cały dzień siedzisz na kominie i nic nie robisz tylko oddychasz ... dymem ze spalanego drewna . Tylko gdy schodzisz, do powiedzmy sklepu po np. piwko , jak separujesz ten dym od spalin za samochodów ? Spaliny z samochodów maja pewna przewagę, ogólna dostępność, są za darmo przez cały rok...
    Jeżeli spalanie drewna w komiku jest ekologiczne to może zamiast wyprowadzać spaliny przez komin lepiej je skierować je do pomieszczenia.
    Wtedy wzrośnie też sprawność kominków
    Porównanie do wdychania spalin samochodowych bywa złudne bo spaliny z silników spełniających normę EURO 6-temp bywają bardziej czyste niż powietrze "przed" samochodem.
    Filtry samochodowe czyszczą powietrze m.in. z kominkowych spalin.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 53 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony