dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 103
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 2059
  1. #1801
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ja czyściłem sady w tym roku i trochę drewienka natargałem. Pocięte i się suszy. Uzbierało się tego trochę. Razem z tym co mam będzie na kilka latek.
    No chyba, że będzie Wenezuela to pewnie krócej. Tylko wtedy będą latać do mnie po bułeczki i inne przysmaki. Dobrze, że umiem spawać to jeszcze na piecykach do domu się "obłowię".
    Zostaw trochę do wędzenia. Wędziłem ostatnio zrębkami wiśniowymi.

  2. #1802
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ten transport jak zwykle powala mnie z nóg.Z ciekawości zadzwonię do przedstawiciela na okręg lubelski.

  3. #1803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ten transport jak zwykle powala mnie z nóg.Z ciekawości zadzwonię do przedstawiciela na okręg lubelski.
    Niestety transport dołuje niejeden biznes. Mam ten komfort, że brykieciarnia blisko i sam wożę. Lasy też mam pod nosem, więc drewno przywożą mi po 15 - 20 zł za mp. Oczywiście przy pełnym załadunku pojazdu 50-60 mp. Ale tak to powinno w przypadku drewna wyglądać. Sam fakt, że jest to ekologiczny opał nie wystarcza. Nie powinno się go wozić zbyt daleko od miejsca pozyskania...

  4. #1804
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Taka statystyka



    To całkowite zużycie energii w gospodarstwach domowych - nie tylko na ogrzewanie.
    Jak widać % biopaliwa stałego do całości zużycia energii w gospodarstwach domowych wynosi:
    Austria 23,3%
    Polska 13,14%

    Ale jeszcze ciekawiej się robi, jak popatrzymy na zmianę w czasie. W Austrii zużycie gazu spada a stałych biopaliw rośnie:
    No tak..gwoli ścisłości..tylko czy owe tabelki mówią o tylko o zużyciu drewna do kominków ? Według mnie nie. Sam mam rodzinę w Austrii i dwa lata temu zostali podłączeni do biogazowni, pracującej na odchodach krówek dostarczanych przez okolicznych hodowców krów/producentów mleka. To paliwo mieści się w definicji primary solid biofuels (*) Różnicę też robi spalanie drewna w piecach zgazowujących drewno a w kominkach, a to w tych pierwszych głównie ogrzewa się domy w Austrii (taki też miała moja rodzina przed podłączeniem do biogazowni). Takich biogazowni rolniczych Austria ma bodaj ponad 300 a Polska kilkanaście.
    (^) - Primary solid biofuels and charcoalPrimary solid biofuels and charcoal are defined as any plant matter used directly as fuel or converted into other forms before combustion. This covers a multitude of woody materials generated by industrial processes or provided directly by forestry and agriculture (firewood, wood chips, bark, sawdust, shavings, chips, sulphite lyes also known as black liquor,>>>> animal materials/wastes<<<< and other solid biomass).Charcoal produced from solid biomass is also included here. Since charcoal is a secondary product, its treatment is slightly different than that of the other primary solid biofuels.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 22-09-2019 o 07:41

  5. #1805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Sam mam rodzinę w Austrii i dwa lata temu zostali podłączeni do biogazowni, pracującej na odchodach krówek dostarczanych przez okolicznych hodowców krów/producentów mleka. To paliwo mieści się w definicji primary solid biofuels (*)
    Nie mieści się. Solid to stałe (podobnie w kopalnych). Tu masz wyjaśnienie definicji

    Biofuels can be split up into three categories:

    - Solid biofuels (fuelwood, wood residues, wood pellets, animal waste, vegetal material, ...)
    - Liquid biofuels (biogasoline, biodiesel, bio jet kerosene, ...)
    - Biogases (from anaerobic fermentation and from thermal processes)


    Solid biofuels covers solid organic, non-fossil material of biological origin (also known as biomass) which may be used as fuel for heat production or electricity generation. In energy statistics, solid biofuels is a product aggregate equal to the sum of charcoal, fuelwood, wood residues and by-products, black liquor, bagasse, animal waste, other vegetal materials and residuals and renewable fraction of industrial waste.

    Biogas is a gas composed principally of methane and carbon dioxide produced by anaerobic digestion of biomass or by thermal processes from biomass, including biomass in waste. In energy statistics, biogas is a product aggregate equal to the sum of landfill gas, sewage sludge gas, other biogases from anaerobic digestion and biogases from thermal processes.

    Liquid biofuels includes all liquid fuels of natural origin (e.g. produced from biomass and/or the biodegradable fraction of waste), suitable to be blended with or replace liquid fuels from fossil origin. In energy statistics, liquid biofuels is a product aggregate equal to the sum of biogasoline, biodiesels, bio jet kerosene and other liquid biofuels.


  6. #1806
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie mieści się. Solid to stałe (podobnie w kopalnych). Tu masz wyjaśnienie definicji

    Biofuels can be split up into three categories:

    - Solid biofuels (fuelwood, wood residues, wood pellets, animal waste, vegetal material, ...)
    - Liquid biofuels (biogasoline, biodiesel, bio jet kerosene, ...)
    - Biogases (from anaerobic fermentation and from thermal processes)


    Solid biofuels covers solid organic, non-fossil material of biological origin (also known as biomass) which may be used as fuel for heat production or electricity generation. In energy statistics, solid biofuels is a product aggregate equal to the sum of charcoal, fuelwood, wood residues and by-products, black liquor, bagasse, animal waste, other vegetal materials and residuals and renewable fraction of industrial waste.

    Biogas is a gas composed principally of methane and carbon dioxide produced by anaerobic digestion of biomass or by thermal processes from biomass, including biomass in waste. In energy statistics, biogas is a product aggregate equal to the sum of landfill gas, sewage sludge gas, other biogases from anaerobic digestion and biogases from thermal processes.

    Liquid biofuels includes all liquid fuels of natural origin (e.g. produced from biomass and/or the biodegradable fraction of waste), suitable to be blended with or replace liquid fuels from fossil origin. In energy statistics, liquid biofuels is a product aggregate equal to the sum of biogasoline, biodiesels, bio jet kerosene and other liquid biofuels.

    Przecież jest w tej definicji również mowa o odpadach zwierzęcych i innych niż drewno materiałach a te są spalane w biogazowniach rolniczych i produkują energię
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 22-09-2019 o 08:11

  7. #1807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Przecież jest w tej definicji również mowa o odpadach zwierzęcych i innych niż drewno materiałach a te są spalane w biogazowniach rolniczych i produkują energię
    Znasz trochę angielski? Wiesz, co znaczy "solid"? W biogazowniach się nie spala.
    Biopaliwo stałe z odpadów "zwierzęcych" to np. coś takiego:


    Niedziałająca spalarnia osadów w Czajce ma spalać też stałe biopaliwo pochodzenia, w sumie, zwierzęcego.

    Tu masz typowe spalanie biopaliw stałych odzwierzęcych
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-09-2019 o 08:23

  8. #1808
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znasz trochę angielski? Wiesz, co znaczy "solid"? W biogazowniach się nie spala.
    Biopaliwo stałe z odpadów "zwierzęcych" to np. coś takiego:


    Niedziałająca spalarnia osadów w Czajce ma spalać też stałe biopaliwo pochodzenia, w sumie, zwierzęcego.

    Tu masz typowe spalanie biopaliw stałych odzwierzęcych
    W biogazowniach rolniczych spalane są odpady produkcji rolnej, np. gnojowica czy obornik, ale i z kiszonek kukurydzy, zbóż, traw, liści buraków i ziemniaków oraz innych roślin (w tym z tzw. roślin energetycznych). A czym jest animal waste, vegetal material w definicji Solid ? To wszystko jest mieszane, podlega fermentacji i daje energię.

  9. #1809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W biogazowniach rolniczych spalane są odpady produkcji rolnej
    W biogazowni produkuje się gaz, nie spala.

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    A czym jest animal waste, vegetal material w definicji Solid ? To wszystko jest mieszane, podlega fermentacji i daje energię.
    W tej statystyce są to paliwa stałe spalane w gospodarstwach domowych. Nie dostarczane do biogazowni. Czym jest - podałem Ci przykłady.

  10. #1810
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W biogazowni produkuje się gaz, nie spala.



    W tej statystyce są to paliwa stałe spalane w gospodarstwach domowych. Nie dostarczane do biogazowni. Czym jest - podałem Ci przykłady.
    To do jakiej kategorii zaliczane są domy, które mają CWU i CO z biogazowni rolniczej ?

  11. #1811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    To do jakiej kategorii zaliczane są domy, które mają CWU i CO z biogazowni rolniczej ?
    Nie domy, tylko nośnik energii. To nie jest statystyka ogrzewania - tylko całkowitego zużycia energii. Razem z oświetleniem, ładowaniem telefonu itd.

    Biogaz to R5300 (jak najedziesz na liście wyboru - to po prawej pojawia się symbol kategorii statystycznej).


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EurotatBiogas.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	434952  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-09-2019 o 09:12

  12. #1812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po co mam podawać, jak nie czytasz?

    bo...

    podałem linka gdzie sobie przestawiasz i porównujesz jakie chcesz dane z Eurostatu.
    Porównywałem i zmieniałem dane wejściowe i paliwa.
    Podałeś wybiórczo chyba trzy paliwa a trzeba porównywać wszystkie paliwa.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #1813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podałeś wybiórczo chyba trzy paliwa a trzeba porównywać wszystkie paliwa.
    Chcesz, to sobie porównuj. Ja odnosiłem się do twierdzenia
    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    A jeżeli chodzi o zużycie gazu, to Austria na głowę mieszkańca konsumuje nieco więcej gazu niż Niemcy, a te ponad dwa razy więcej niż Polska.
    i do tematu wątku. Do tego dobrałem potrzebne moim zdaniem dane.

  14. #1814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    OK, tylko wyjaśnij mi czy z tych danych które podałeś wynika, że w Austrii spalają dużo wiecęj drewna w kominkach domowych niż w Polsce czy jednak z tych danych nie można wyciągnąć takich wniosków.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #1815

    Domyślnie

    Proszę nie zaśmiecać wątku. Poniżej link do odpowiedniego tematu. Tam proszę pisać.

    Kominkowe za i przeciw d7d .Wszystko o biomasie i drewnie.

  16. #1816

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zostaw trochę do wędzenia. Wędziłem ostatnio zrębkami wiśniowymi.
    Mam trochę wiśni, bo już stare były albo rak je zeżarł. Dzięki. Będę wędził i sprzedawał razem z pieczywkiem. Tak jak pisałem wcześniej. Jak by coś to zawsze w kominku też można.

  17. #1817
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Kaizen ma rację co do paliw i ich miejsca w tabelce (ja się myliłem) Lecz co do sposobu spalania, to można się "kłócić" Piece zgazowujące drewno raczej kominkami nie są a wedle tego co wiem od rodziny, to te są dominujące. Są też wypierane przez biogazownie rolnicze zakładane coraz powszechniej przez mieszkańców małych miejscowości przy udziale państwa, bo koszt CO i CWU jest ok 30% niższy. Oczywiście, by opłacało pociągnąć ciepłociąg, trzeba w miarę zbitej infrastruktury więc gospodarstwa oddalone od granic wsi czy miasteczek muszą stosować inne rodzaje paliw. Tyle się dowiedziałem.

    Wracając do tabelek eurostatu...makabrycznie wygląda Polska w tabelce solid fossil fuels czyli węgiel spalany w domach ;/

  18. #1818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    OK, tylko wyjaśnij mi czy z tych danych które podałeś wynika, że w Austrii spalają dużo wiecęj drewna w kominkach domowych niż w Polsce czy jednak z tych danych nie można wyciągnąć takich wniosków.
    Nie, z tych danych nie wynika, czy spalają w domach więcej pelletu, brykietu, drewna, czy innego stałego biopaliwa.
    Wynika, że większy % zapotrzebowania na energie pokrywają stałym biopaliwem i że w ostatnich latach wyprzedziło ono gaz.

  19. #1819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Sami spalają w domowych urządzeniach te stałe biopaliwa czy są to jakieś zewnętrzne spalarnie dla większej grupy odbiorców?
    Spalanie tych stałych biopaliw daje tylko energię cieplną czy także elektryczne do ogrzewania domów?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #1820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Sami spalają w domowych urządzeniach te stałe biopaliwa czy są to jakieś zewnętrzne spalarnie dla większej grupy odbiorców?
    Spalanie tych stałych biopaliw daje tylko energię cieplną czy także elektryczne do ogrzewania domów?
    Sami spalają. Energia elektryczna i ciepło systemowe są w innych pozycjach.
    Znasz jakąś dostępną domową technologię produkcji energii elektrycznej z biopaliwa? Byłbym zainteresowany.

Strona 91 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony