dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 103
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 2059
  1. #1821

    Domyślnie

    Kolejny raz proszę nie zaśmiecać wątku. Poniżej link do odpowiedniego tematu. Tam proszę pisać.

    Kominkowe za i przeciw d7d .Wszystko o biomasie i drewnie.

  2. #1822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sami spalają. Energia elektryczna i ciepło systemowe są w innych pozycjach.
    Znasz jakąś dostępną domową technologię produkcji energii elektrycznej z biopaliwa? Byłbym zainteresowany.
    Nie znam
    Czyli zwiększa się ilość spalanego biopaliwa stałego i to chyba piecach na pellet lub w kominkach.
    Chyba likwidują piece na węgiel i stare piece na gaz ziemny?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 22-09-2019 o 22:55 Powód: literówka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #1823
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    mam trochę wiśni, bo już stare były albo rak je zeżarł. Dzięki. Będę wędził i sprzedawał razem z pieczywkiem. Tak jak pisałem wcześniej. Jak by coś to zawsze w kominku też można.
    :d:d:d

  4. #1824
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A ja wczoraj przywlokłem 3 tony fajnego opału. Mieli też promocję - 15 zł za 25 kg worek... https://www.google.com/url?sa=t&rct=..._JHdgulZqS_I1r
    Coś mi dziś facet od kominka mówił że niby brykiet ma wysoką temperaturę spalania i w dłuższej perspektywie może uszkodzić wkład... chyba że mnie źle zrozumiał i mówił o brykiecie takim jak do grilla

  5. #1825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Coś mi dziś facet od kominka mówił że niby brykiet ma wysoką temperaturę spalania i w dłuższej perspektywie może uszkodzić wkład... chyba że mnie źle zrozumiał i mówił o brykiecie takim jak do grilla
    Dlatego do palenia rekomenduję paleniska a nie wkłady kominkowe....Wkłady kominkowe zostawiam dla klientów którym zależy na klimacie albo oświetleniu...

  6. #1826

    Domyślnie

    Ja się jeszcze bujam z zakupem brykietu. Poprzedniego sezonu poeksperymentowałem z brykietem od różnych lokalnych dostawców i wychodzi na to, że najpewniejszy oferują małe zakłady produkujące wyroby drewniane, najczęściej z buka. Cena ok 600-700 zł/t za walec i RUF. Brykiety marketowe, albo ze składów nie pachniały czystym drewnem i dawały dymka.
    Na OLX znalazłem RUF bukowo-sosnowy za 490 zł/t, kupię trochę i zobaczę jak ta domieszka sosny wpłynie na czystość spalania. Cena kusząca.

  7. #1827

    Domyślnie

    Kiedyś parę lat temu jak eksperymentowałem z brykietem zawsze wychodziło ,że im droższy tym lepszy . Po paru latach stwierdziłem ,że nad wysuszone twarde drewno nie ma nic

  8. #1828

    Domyślnie

    Brykiet kupiony. Na mojego nosa to czysty buk, kiepsko sprasowany, za to niedrogi. Fakt, te droższe są lepiej zbite i pala się dłużej. Mi akurat zależy na szybkim spalaniu, brykietu okrągłego używam do porannego palenia przy ostrzejszej zimie. Wypala się w 1-1,5 godz, kiedy przed wyjściem do pracy zamykam dolot powietrza jest już tylko żar.
    Do głównego palenia wieczornego mam brzozę Kupiłem na wiosnę w metrówkach, połupałem i pociąłem, na chwilę obecną jest praktycznie sucha. Ważyłem co jakiś czas kilka zaznaczonych pieńków, najpierw spadały z wagą na łeb, na szyję, teraz ich waga bardziej zależy od pogody.

  9. #1829

    Domyślnie

    Też mam brzozę tegoroczną z zimowej wycinki ale będę nią palił dopiero za dwa lata . Z ciekawości jutro sprawdzę wilgotność miernikiem . Od wiosny trochę za krótko się suszy ale podobno brzoza nawet mokra się pali .

  10. #1830

    Domyślnie

    Też słyszałem, że brzoza ma schnąć minimum 1,5 roku, potem obejrzałem tą stronkę: https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/jak-palic-drewnem/ i postanowiłem sprawdzić osobiście.

  11. #1831

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Coś mi dziś facet od kominka mówił że niby brykiet ma wysoką temperaturę spalania i w dłuższej perspektywie może uszkodzić wkład... chyba że mnie źle zrozumiał i mówił o brykiecie takim jak do grilla
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dlatego do palenia rekomenduję paleniska a nie wkłady kominkowe....Wkłady kominkowe zostawiam dla klientów którym zależy na klimacie albo oświetleniu...
    Ma to znaczyć, że temperatura wychodząca z palenisk jest niższa od temp. z wkładów ?

  12. #1832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Ma to znaczyć, że temperatura wychodząca z palenisk jest niższa od temp. z wkładów ?
    Nie...to nie ma nic znaczyć. To jest fakt....Paleniska to urządzenia do palenia, a nie popierdułki - zabawy w palenie dla atrakcji jak większość wkładów. Paleniska konstruuje się tak by elementy stalowe nie miały bezpośredniego kontaktu z płomieniem i żarem. Temperatura spalania jest zwykle wyższa niż we wkładzie. Jeszcze tego nie złapałeś po tylu latach na forum?!

  13. #1833
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Ja się jeszcze bujam z zakupem brykietu. Poprzedniego sezonu poeksperymentowałem z brykietem od różnych lokalnych dostawców i wychodzi na to, że najpewniejszy oferują małe zakłady produkujące wyroby drewniane, najczęściej z buka. Cena ok 600-700 zł/t za walec i RUF. Brykiety marketowe, albo ze składów nie pachniały czystym drewnem i dawały dymka.
    Na OLX znalazłem RUF bukowo-sosnowy za 490 zł/t, kupię trochę i zobaczę jak ta domieszka sosny wpłynie na czystość spalania. Cena kusząca.
    Eco Pal testowałeś? Ma spory ciężar właściwy. Nie tani, ale tak sprasowany, że powiększa swoją objętość po podgrzaniu. Czyli wkładać do komory spalania należy połowę zakładanej objętości. Poza tym producent nie ukrywa, że nie ma to jak drewno - brykiet to element wygodny, ale droższy i zastępczy dla drewna. Za togo cenię....

  14. #1834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Też słyszałem, że brzoza ma schnąć minimum 1,5 roku, potem obejrzałem tą stronkę: https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/jak-palic-drewnem/ i postanowiłem sprawdzić osobiście.
    Brzoza z zimowej tegorocznej wycinki 13-15% wilgotności pniak na obwodzie , 18% po rozłupaniu
    Dąb z tej samej wycinki 25% wilgotności na obwodzie i 30-40% po rozłupaniu .
    Pniaki z zewnętrznych warstw stosu , te wewnątrz pewnie by miały więcej wody
    Mierzone dziś rano

  15. #1835

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie...to nie ma nic znaczyć. To jest fakt....Paleniska to urządzenia do palenia, a nie popierdułki - zabawy w palenie dla atrakcji jak większość wkładów. Paleniska konstruuje się tak by elementy stalowe nie miały bezpośredniego kontaktu z płomieniem i żarem. Temperatura spalania jest zwykle wyższa niż we wkładzie. Jeszcze tego nie złapałeś po tylu latach na forum?!
    mój bląd, pomyliłem wkład z wkładem kominowym i temperaturą na wyjściu z wkładu
    no tak wyszło, zdarza się
    wszystko przez to że porównuję brunnera kfr 25/2 z deko due sl1 i akurat te parametry również
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 13-10-2019 o 12:01

  16. #1836

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Eco Pal testowałeś? Ma spory ciężar właściwy. Nie tani, ale tak sprasowany, że powiększa swoją objętość po podgrzaniu. Czyli wkładać do komory spalania należy połowę zakładanej objętości. Poza tym producent nie ukrywa, że nie ma to jak drewno - brykiet to element wygodny, ale droższy i zastępczy dla drewna. Za togo cenię....
    Nie testowałem, słyszałem dużo dobrych opinii na temat jakości tego brykietu. Jakoś tak mam, że lubię kupować lokalnie, ale nie wykluczone że go kiedyś popróbuję.

  17. #1837

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Brzoza z zimowej tegorocznej wycinki 13-15% wilgotności pniak na obwodzie , 18% po rozłupaniu
    Dąb z tej samej wycinki 25% wilgotności na obwodzie i 30-40% po rozłupaniu .
    Pniaki z zewnętrznych warstw stosu , te wewnątrz pewnie by miały więcej wody
    Mierzone dziś rano
    Nie mam wilgotnościomierza, ważę polana, w deszczową, wilgotną pogodę potrafią wręcz przybrać na wadze, nawet te pod przykryciem. Drewno mam poukładane w dwurzędowych sągach nakrytych blachą, chociaż zostawiłem z ciekawości kawałek nie przykryty, ważyłem próbki ze wszystkich stron sągu, więc pomiary są raczej reprezentatywne.
    Twoje pomiary i moje ważenie wskazuje, że faktycznie brzoza ma wilgotność powietrznosuchą po kilku miesiącach. Odczekam jeszcze z miesiąc-dwa i wrzucę wyniki w formie wykresu.

  18. #1838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pamiętajcie tylko, że brzoza to w zasadzie jedyny gatunek, który można tak traktować...

  19. #1839

    Domyślnie

    Piotrze, a co powiesz o jesionie? Na końcu tego artykułu gość pisze, że też wyschnie w sezon.
    http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=0&did=53

  20. #1840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Piotrze, a co powiesz o jesionie? Na końcu tego artykułu gość pisze, że też wyschnie w sezon.
    http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=0&did=53
    Moim zdaniem, watro zainwestować w większą drewutnię, a nie kombinować z paleniem drewna ściętego pół roku temu....

Strona 92 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony