dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 103
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 2059
  1. #1901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    I on zatrzymuje smród palonego drewna/węgla?

    Ciekawe, u mnie EU9 (F9) nic nie dawał.
    Pewnie całe powietrze w domu miałeś zaciągane nieszczelnościami bez żadnej filtracji, bo Luna nie ma możliwości zmiany bilansu nawiewu i wywiewu (a z takim filtrem potrzebuję co najmniej kilkanaście p.p. wyższy nawiew, niz wywiew) a i sam spręż dyspozycyjny za mały.

    Jak ten Twój filtr wyglądał?

    Tak, u mnie daje radę.

  2. #1902

    Domyślnie

    A co ma Luna do tego?
    Mam zupełnie inny rekuperator, owszem, kiedyś miałem Lunę, ale to była moja pierwsza centrala, którą po kilku miesiącach zmieniłem na normalną (czyt. drogą) centralę.
    Wracając do tematu - filtr wyjęty z serwerowni w której nawet powietrze musi spełniać wymogi określone przez pewną trójliterową służbę - czyt. drogi jak ch...
    No i jakoś dalej czułem smród sąsiada z NAWIEWU. Owszem, dużo słabszy niż na zwykłych F5, ale jednak.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #1903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A co ma Luna do tego?[
    Mam zupełnie inny rekuperator, owszem, kiedyś miałem Lunę, ale to była moja pierwsza centrala, którą po kilku miesiącach zmieniłem na normalną (czyt. drogą) centralę.
    Bo jej broniłeś twierdząc, że droższa nie jest lepsza i taka wystarczy. Ciekawe, czemu więc zmieniłes?

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Wracając do tematu - filtr wyjęty z serwerowni w której nawet powietrze musi spełniać wymogi określone przez pewną trójliterową służbę - czyt. drogi jak ch...
    No i jakoś dalej czułem smród sąsiada z NAWIEWU. Owszem, dużo słabszy niż na zwykłych F5, ale jednak.
    Znaczy zamontowałeś używany filtr? Co to za filtr F5?
    Odpowiesz, jak wyglądał? Najlepiej fotką?

  4. #1904

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo jej broniłeś twierdząc, że droższa nie jest lepsza i taka wystarczy. Ciekawe, czemu więc zmieniłes?
    ?
    Nie Luny, tylko jakiejś innej, już nie pamiętam co to było.
    A Lune zmieniłem, bo była tylko tymczasowo, chciałem zobaczyć czy ta cała rekuperacja ma sens - nigdy wcześniej nie mieszkałem z reku.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczy zamontowałeś używany filtr?
    Że co? jaki używany? Gdzie ja tak napisałem? Masz problem z nadinterpretacją. To był filtr, który zakładamy u mnie w firmie do serwerowni - coś jak w szpitalach na salach operacyjnych - zakłada się go "z metra"

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za filtr F5?
    Chyba pisaliśmy o F9 a nie F5?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za filtr F5?
    Odpowiesz, jak wyglądał? Najlepiej fotką?
    Jasne, opracuję elaborat, porobię foty a może i pomiary... Przecież wogóle nie szkoda czasu na głupoty...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #1905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nie Luny, tylko jakiejś innej, już nie pamiętam co to było.
    A w czym był lepszy od Luny?

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Że co? jaki używany? Gdzie ja tak napisałem? Masz problem z nadinterpretacją.
    filtr wyjęty z serwerowni
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Chyba pisaliśmy o F9 a nie F5?
    Napisałeś "słabszy niż na zwykłych F5, ale jednak." - pytam, z czym porównujesz.


    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jasne, opracuję elaborat, porobię foty a może i pomiary... Przecież wogóle nie szkoda czasu na głupoty...
    Wystarczy fotka. W kwietniu pytałeś o włókninę z metra - a teraz masz już doświadczenia z filtrem z serwerowni... Z jakim? Bo pachnie ściemą. Elaborat i pomiary to zrobił Owczar. Jemu też nie śmierdzi.

  6. #1906

    Domyślnie

    1. Bo Luna miała plastikowy wymiennik.
    2. "Wyjęty", bo takie stosuję u mnie w firmie -
    3. Porównuję F9 i F5 - ten pierwszy faktycznie lepiej filtruje, ale i tak nie dawał rady ze smrodem "stałopalnikowców".
    4. Tak, pytałem o filtry z metra, bo nie wiem jak zwalczyć smród, a wiem z pracy, że każdą tkaninę można kupić na metry - musiałbym być ostro walnięty, żeby kupować gotowe filtry - wymieniam samą włókninę. Co do fotek - naprawdę mam iść i robić fotki filtra? Może jeszcze kupię do domu miernik CO2 i PM, żeby robić regularne pomiary? Ty się dobrze czujesz? Czy ja wyglądam na czuba co nie ma co robić z wolnym czasem? Wolę coś wypić i/lub zapalić niż tracić czas na robieniu z domu laboratorium...

    Ewidentnie "cyk i kolejny ignorowany"
    Bez odbioru
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-10-2021 o 19:29 Powód: Obrażanie dyskutantów
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #1907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    1. Bo Luna miała plastikowy wymiennik.
    Argument druzgocący. Wymieniłeś na celulozowy?

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    2. "Wyjęty", bo takie stosuję u mnie w firmie
    To nie wyjety?

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    3. Porównuję F9 i F5
    Ponawiam pytanie drugi raz - co to jest filtr F5?


    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    , pytałem o filtry z metra, bo nie wiem jak zwalczyć smród
    To niby jaki filtr mial działać gorzej od tego z filtra? Z serwerowni można zdemontowac spiro badziewia.



    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    a wiem z pracy, że każdą tkaninę można kupić na metry
    Nie kazdy filtr jest zrobiony z tkaniny. Ten, ktory mam nie jest.


    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    - musiałbym być ostro walnięty, żeby kupować gotowe filtry - wymieniam samą włókninę.

    No, przestaję się dziwić, że nie chcesz tego badziewia pokazać.


    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Bez odbioru
    Trzymam za słowo. I wzajemnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-10-2021 o 19:30

  8. #1908
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A wracając do tematu wątku - olcha, wiąz - palił ktoś w Was tym? Ładne dają płomienie?

  9. #1909
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A wracając do tematu wątku - olcha, wiąz - palił ktoś w Was tym? Ładne dają płomienie?
    Ładne, bo to średniej gęstości drewno, mniej energetyczne niż np grab, dąb ale bardziej niż brzoza, topola ... Jeśli chodzi o efektowność płomieni to zawsze ładniejsze są u „lżejszego” drewna, poza tym olcha obłędnie pachnie ☺️

  10. #1910
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Kupiłem na próbę po jednej palecie wiązu, olchy i brzozy ale do wykorzystania będę dopiero w przyszłym sezonie. Za późno się zainteresowałem tematem - na suche drewno poniżej 20% nie mam szans przez najbliższe dwa miesiące. Myślę nad jakąś alternatywą - może brykiet drzewny?

  11. #1911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Kupiłem na próbę po jednej palecie wiązu, olchy i brzozy ale do wykorzystania będę dopiero w przyszłym sezonie. Za późno się zainteresowałem tematem - na suche drewno poniżej 20% nie mam szans przez najbliższe dwa miesiące. Myślę nad jakąś alternatywą - może brykiet drzewny?
    Brzoza Ci się spodoba - pali się co prawda mało efektywnie ale za to bardzo efektownie ! Wiązem nie miałam nigdy okazji palić. Wiadomo że brykiet nie da wizualnie takiego efektu jak piękne polana ale na bezrybiu ... tylko dobrze by było znaleźć taki bez dodatku drewna iglastego.

  12. #1912
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Kupiłem na próbę po jednej palecie wiązu, olchy i brzozy ale do wykorzystania będę dopiero w przyszłym sezonie. Za późno się zainteresowałem tematem - na suche drewno poniżej 20% nie mam szans przez najbliższe dwa miesiące. Myślę nad jakąś alternatywą - może brykiet drzewny?
    Brykiet polecam ten okrągły w postaci walców ecomax bodajże. Nie brudzi i nie pozostawia za wiele popiołu. Generalnie pali się do końca elegancko. Tylko nie nawal 5 walców od razu jak masz wkład do okazyjnego palenia bo brykiet daje wysoką temperaturę. Ja tak 2 max daje i potem dorzucam tylko jak się dopala.
    W tym roku już mi się wysuszyło (na ok 12-15%) drewno co kupiłem rok temu (buk i trochę brzozy ).

  13. #1913
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anetaz86

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-968
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry, jestem nowa na forum i potrzebuję porady. Niedawno kupiliśmy z mężem nasz pierwszy dom i jesteśmy w trakcie odnawiania. Myślimy nad kupnem kominka, ale jesteśmy totalnie "zieloni" w tym temacie. Nie jesteśmy pewni, czy dom nadaje się na kominek ścienny. Czy moglibyście polecić jakieś rodzaje kominków? Szukamy rozwiązań ekologicznych.

  14. #1914
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ReantaLato

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-008
    Posty
    2

    Domyślnie

    na wiosnę planujemy budowę naszego pierwszego domu - chciałabym kominek początkowo głównie ze względów estetycznych (ognisko domowe itp ), ale skoro już mamy inwestować to ciekawa jestem jak sprawdza się w bardziej pragmatycznym wydaniu - docieplenie domu - możecie podrzucić jakieś rady na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego kominka?

  15. #1915

    Domyślnie

    Na coraz śmielsze pomysły ich całkowitego zakazu. Ci co już mają jeszcze skorzystają. Ci dopiero planują budowę mogą się tym wydatkiem za długo nie nacieszyć.

  16. #1916
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Brykiet polecam ten okrągły w postaci walców ecomax bodajże. Nie brudzi i nie pozostawia za wiele popiołu. Generalnie pali się do końca elegancko. Tylko nie nawal 5 walców od razu jak masz wkład do okazyjnego palenia bo brykiet daje wysoką temperaturę. Ja tak 2 max daje i potem dorzucam tylko jak się dopala.
    W tym roku już mi się wysuszyło (na ok 12-15%) drewno co kupiłem rok temu (buk i trochę brzozy ).
    Dzisiaj rano jeszcze przed pracą pojechałem kupić na próbę ten brykiet ecomax ale pierwsze próby mam niezbyt udane.
    Czy ty dajesz go bezpośrednio na rozpałkę, czy raczej najpierw kilka polan, a jak się rozpali to dopiero brykiet?
    Bo ja próbowałem i od podpałki on się nie chciał wogóle zajmować. Ale jak spaliłem ze dwa polana i dałem go na żar to wtedy chwycił.

  17. #1917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ale jak spaliłem ze dwa polana i dałem go na żar to wtedy chwycił.
    Rozpalasz od góry?
    Ukladasz stos. Na gorę kładziesz podpałkę i na nią kilka plasterków ecomax (łatwo się rozłupują - wkładasz w szczelinę nóż/wkrętak i podważasz) i/lub kilka drzazg.
    Najlepiej nie dokładać - a jak już, to z boku (zgarniasz żar i dokładasz obok brykiet).

  18. #1918
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Próbowałem i tak i klasycznie. Ale ten ecomax nie chce się zajmować ogniem, dopiero jak się rozpalali porządnie drewnem i dołożę brykiet to się pali.

  19. #1919
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dzisiaj rano jeszcze przed pracą pojechałem kupić na próbę ten brykiet ecomax ale pierwsze próby mam niezbyt udane.
    Czy ty dajesz go bezpośrednio na rozpałkę, czy raczej najpierw kilka polan, a jak się rozpali to dopiero brykiet?
    Bo ja próbowałem i od podpałki on się nie chciał wogóle zajmować. Ale jak spaliłem ze dwa polana i dałem go na żar to wtedy chwycił.
    Ja mam takie 2 kartony drewna rozpałkowego (takie coś: https://allegro.pl/oferta/drewno-roz...MjQ2MjU5MDc%3D) , daje dosłownie kilka sztuk tego na brykiet i po 15 minutach pali się elegancko. Wcześniej próbowałem samą rozpałką to faktycznie ciężko szło.

  20. #1920
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Będę próbował. Palisz rozumiem od góry?
    Czyli na spód brykiet, potem to drewno a na wierzchu podpałka?

Strona 96 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony