dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze myjkę parową Karchera która wyrzuca gorącą parę pod dużym ciśnieniem - wydmuchując i dezynfekując niejako brud z zakamarków - można na szczotki założyć szmate i wtedy mamy mopa na gorąco. Rewelacyjny do czyszczenia fug. Ale i tak zawsze przed sprzątaniem mopowym - uzywamy tradycyjnego odkurzacza.

  2. #22

    Domyślnie

    Mam taki, bardzo sobie chwalę.Służy zarówno do wykładzin jak i powierzchni płaskich.Na Allegro powinno być dużo taniej.

    Pzdr

    Marek B

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARKOG
    Ja mam jeszcze myjkę parową Karchera która wyrzuca gorącą parę pod dużym ciśnieniem - wydmuchując i dezynfekując niejako brud z zakamarków - można na szczotki założyć szmate i wtedy mamy mopa na gorąco. Rewelacyjny do czyszczenia fug. Ale i tak zawsze przed sprzątaniem mopowym - uzywamy tradycyjnego odkurzacza.

    MARKOG, a którą konkretnie?
    Podaj model proszę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cos takiego kupiłem kiedys na allegro za 90zł (sie trafiło)

    http://www.allegro.pl/item154086922_...apid_1500.html

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    No to już sama nie wiem ...
    Na razie nie przyglądałam się na żywo, tylko w necie, będę musiała zrobić sobie wycieczkę do sklepu i popytać.
    U mnie takie urządzenie jest koniecznością, ponieważ na dużej powierzchni będę mieć tzw. kamienny dywan, czyli podłogę chropowatą z drobnymi szczelinkami (drobne kamyczki zalane masą epoksydową).

    Coś takiego:



    Mop sobie z tym raczej nie poradzi...
    No nie wiem czy odkurzacz myjacy sobie poradzi. Dobrze to sprawdź zanim kupisz. W Philips'ie akurat końcówka do mycia podłóg ma gładkie i dosyc delikatne wykończenie wątpię aby końcówka była w stanie przetrzymać zmywanie takiego "papieru ściernego" .
    Pozdrawiam

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARKOG
    Cos takiego kupiłem kiedys na allegro za 90zł (sie trafiło)

    http://www.allegro.pl/item154086922_...apid_1500.html
    Dzięki MARKOG - myślałam, że to nie jest aż takie duże .
    To urządzenie jest także odkurzaczem?

  7. #27

    Domyślnie

    to urządzenie ma wielkość odkurzacza - ale nie odkurza? (nie ma silnika ani worka)
    Wlewa się do tego wodę naciska przycisk grzania i czeka az lampka zgasnie - jak zgasnie to nacisnięcie przycisku na "uchwycie" powoduje wylot gorącej pary pod dużym ciśnieniem przez dziurki w szczotkach (wilgoc zostaje na sprżatanym przedmiocie jak również duża jej część ulatnia się od razu - sprzątana powierzchnia jest wilgotna a jak dłużej w jednym miejscu to mokra)

    Acha i z takimi kamyczkami sobie idealnie poradzi bo brud jest niejako wydmuchiwany i mieszany z wodą - mozna potem przeleciec suchą szmatą. Na fugach sie sprawdza

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    MARKOG, a czy można używać przy tym detergentów, czy wlewa się samą wodę?
    Bo jeżeli ten wynalazek ma przy okazji prać dywany i obicia, to przecież samą wodą tego nie dokona .

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Inwestorze, dzięki za praktyczne uwagi co do oględzin przy wyborze sprzętu - na pewno zastosuję .

  10. #30

    Domyślnie

    On nie pierze w sposób jaki piorą standardowe odkurzacze tam płyn niskopieniący podawany jest za pomocą rurki do szczotki czyszcąco-ssącej i reszta płynu jest zasysana z brudem do zbiornika. Tu jest tylko wyrzut gorącej pary - nie czysciłem tym dywanów ani tapicerek bo nie mam. Rewelacyjnie nadaje się także np do sciągania pozostałości po zbyt późno odklejonej folii z okien (warstwa kleju - której nie idzie usunąc żadną chemią). Jedz do jakiegoś przedstawiciela Karchera udawaj że chcesz kupić - widziałem jakiś aktualny odpowiednik w necie http://www.karcher.pl/show_nowosc.asp?show=71
    - niech ci zaprezentuje możliwości - ja na pewno nie znam wszystkich

  11. #31

    Domyślnie

    Mam taki odkurzacz jak w temacie. Używam go jako zwykly odkurzacz i od czasu do czasu jako piorący. Po pewnym czasie wąż się rozszczelnił i na wszystkich złączach cieknie woda ze środkiem piorącym (niskopieniącym - troche kosztuje!). Praktycznie nie da się juz nim prać. Części są bardzo drogie. Moja rada: Jeżeli go kupisz uzywałbym go tylko jako piorący (podłogi zmywa bardzo ładnie, takie o których piszesz też). Pytanie tylko czy warto dać taką kwotę za odkurzacz wielofunkcyjny, który będzie służył tylko za piorący! Dodam tylko jeszcze, że jako normalny odkurzcz sprawuje się bardzo dobrze!

  12. #32

    Domyślnie

    Na twoim miejscu zrobiłbym tak - żeby było tanio a dobrze
    Zwykły odkurzacz - czy to centralny czy stacjonarny
    + zwykły mop kurz którego nie zabrał odkurzacz zbierze
    + raz na miesiąc taka myjka parowa po tych kamyczkach lub odkurzacz piorący (ale koniecznie jako dodatek a nie główny sprzęt sprzątający)- w sklepie strasznie drogie więc pooglądaj używana na allegro

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lkowalczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    7

    Domyślnie odkurzacz piorący hoover do podłóg twardych

    Czy ma ktoś wiedzę odnośnie odkurzacza piorącego hoover F5950 lub H3000. Wiem, że są one przeznaczone do mycia podłóg twardych i czytałam na ich temat, ale interesuje mnie jak się sprzawdzają w użytkowaniu i czy warto kupić. Mam do mycia około 140 metrów powierzchni gresu i szukam jakiegoś sposobu ułatwienia sobie życia.
    Gdzie można się umówić na prezentację takiego odkurzacza w Warszawie lub okolicy?.

  14. #34

    Domyślnie odkurzacz piorący Karcher SE 4001

    Noszę się z zamiarem kupienia odkurzacza piorącego - mam dużo dywanów w domu i małe dzieci i zawsze coś im upadnie i zostanie dodatkowo przydeptane itp )
    chciałem kupić Karchera SE 4001 - tylko do użytku domowego - jako odkurzacz piorący do dywanów ew. prania tapicerki w samochodzie

    Ma ktoś doświadczenia z tym urządzeniem, czy może poleca inny

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sam się zastanowiłem nad tym odkurzaczem ale podobno nie jest za dobry. Silnik się psuje czy coś.
    Puzzi 8 jest dobry ale drogi i tylko pierze oraz trzeba dokupić końcówki do dywanu.
    Na razie chce przetestować nowego Zelmera Aquawelt 919.0 ST zobaczymy co to jest warte!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    Na razie chce przetestować nowego Zelmera Aquawelt 919.0 ST zobaczymy co to jest warte!
    Jak przetestujesz, daj znać, bo też o nim myślę. A co do Karchera, sprawdź opinie na Ceneo. Nie wiem czy o ten model chodzi, ale jest tam dużo negatywnych opinii właśnie o odkurzaczu tej marki.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Mam ten odkurzacz od roku. Używam go tylko jako zwykły odkurzacz, a do
    prania dywanów lub tapicerki uzywam Puzzi 200. Jako odkurzacz sprawuje się
    bardzo dobrze, jest czesto wykorzystywany. Ma dość drogie worki (ok 35 zł za 5 szt.). Co do ewentalnej awarii to mam 2 lata gwarancji. Jako odkurzacz
    piorący wymaga innego proszku niz Puzzi (RM 760).

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt
    Mam ten odkurzacz od roku. Używam go tylko jako zwykły odkurzacz, ....
    Który masz ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    SE 4001

  20. #40

    Domyślnie

    zanim zdecyduję się na zakup - postanowiłem wypożyczyć odkurzacz piorący - w sklepie z dywanami (Komfort) jest taka możliwość - przy zakupie środka do prania 50 zł odkurzacz wypożycza się za 1 zł.
    Efekt prania - prałem 3 x - płynem + 1x czystą wodą - dywan został wyczyszczony i wyprany (czysty w sumie efekt jest ok)
    oczywiście został przemoczony ale w sobotę była ładna pogoda więc wysechł bez problemy (rozwiesiłem na trzepaku).

    Jestem zadowolony z prania - ale zastanawiam się czy opłaca się kupować czy nie lepiej wypożyczać (koszt 50 zł z płynem)
    [/i]

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony