dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Cześć, chcę kupić orynnowanie z PCV, ale mam dylemat: które rynny mają najlepszy stosunek jakości do ceny - czy możecie mi poradzić, ktorych nie warto kupować, które bledną, które nie są szczelne, czy lepiej kupić klejone, czy na uszczelki itd.

    Przeglądałem archiwum, ale niestety wszyscy mowili, że wszystkie rynny są bardzo dobre, a Marley najlepszy.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli nie załapałeś, chodzi mi o Wasze doświadczenia z rynnami, zwłaszcza złe. Których rynien nie warto kupować z założenia, bo po jakimś czasie użytkowania wychodzą ich wady.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Stary, drogą eliminacji negatywnej nie uciekniesz od problemu. Załóżmy, że znajdziesz 20 systemów rynnowych z PVC. Dostaniesz cynk, że 10 z nich wykazuje jakieś ceny negatywne. I zostajesz z nastepnymi 10 "delikwentami". Spróbuj wybrać to co dobre.
    (Posiadacz systemu Marley)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    tez sie zdecydowałem na marleya ale bardzo z prozaicznej przyczyny wbrew pozorom żaden inny producent nie oferował zielonych rynien. Nie mam jeszcze zadnych doświadczeń bo jestem posiadaczem od dwóch tygodni

  6. #6

    Domyślnie

    ja jestem posiadaczem systemu rynien http://www.galeco.pl typ: extra, nie znalazlem czarnych rynien wiec wybralem ta firme, podczas montazu peklo kilka hakow z winy dekarza, ale reklamacje uwzgledniono i na drugi dzien mialem nowe, cena tez jest bardzo konkurencyjna ......

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Tez mam marleya (w kolorze miedzi) i cos mi sie zdaje, ze za dlugo to one nie pociagna. Sa kruche do tego stopnia, ze laczniki pekaja podczas montowania. Co bedzie za kilka lat? Dzisiaj, majac juz pewne doswiadczenie pewnie zdecydowalbym sie na zakup dobrych metalowych rynien.
    pzdr
    Bob

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    kup marleya ,bedziesz mogl prystawic drabine i oprzec na rynnie bez obawy ze peknie.Poza tym wytrzyma duzy napor sniegu w zimie.Mam marleya i jestem zadowolony.Tomek

  9. #9
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Ja kupiłem polski Gamrat. Jest zdecydowanie tańszy od Marleya, ale dopiero założyłem więc polecać lub zniechęcać będę po kilku latach użytkowania.

    Peter

  10. #10

    Domyślnie

    ktos powyzej pisal o galeco: kupilem extra 125. niestety galeco zaczelo stosowac do nich prostsze slabe haki ktore byly dotad stosowane w rynnach o mniejszych przekrojach. ja dostalem czesc hakow starego, czesc nowego typu. na szczescie udalo mi sie ja wymienic.
    co do samej firmy to na standardowym brazie byli najkorzystniejsi cenowo (nawet od kaniona czy gamrata). kolor miedziany kosztowal prawie 2x wiecej niz braz, ale i tak byli duzo tansi od brassa czy marleya.
    dystrybutorzy galeco maja duzy rabat - warto sie potargowac. ja dostalem 16%, a po zakupie znalazlem jeszcze taniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony