dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1

    Domyślnie Pompy ciepła gruntowe do 20 tys - przegląd, najlepsze oferty

    Witam,

    Niedługo stanę przed wyborem gruntowej pompy ciepła. Zrobiłem rozpoznanie w ofertach i wybrałem najbardziej popularne modele. Poniżej lista i cena najniższa jaką znalazłem. Pompy tylko do 20 tys.

    1. NIBE Biawar F1126 - 18 tys
    2. ECOPOWER C7 - 14700
    3. Ekontech 8kw - 14tys
    4. GALMET New ML Compact 6 GT - 20tys

    Kiedyś jeszcze były pompy Buderus WPS 7 w dobrej cenie do 20tys, ale już ich nie widzę bo weszły jakieś inne modele BUDERUS Logatherm WPS 6K-1 w cenie najtaniej 24tys znalazłem.
    Co jeszcze polecacie w cenie do 20 tys? Jaka będzie dobra cena za 1m odwiertu pod pompę gruntową? Chcę robić sam poziomy kolektor, ale jak się trafi firma, która za 50zł/m zrobi odwiert to nie opłaca się bawić samemu w poziomy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ile potrzebujesz ciepła przy -20*?
    Ile rocznie kWh potrzebujesz na ogrzewanie, a ile na CWU?

    Liczyłeś, kiedy Ci się zwróci?
    forum.muratordom.pl/entry.php?131352-Kolektor-poziomy-projekt-i-zapotrzebowanie
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-10-2016 o 10:54

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile potrzebujesz ciepła przy -20*?
    Ile rocznie kWh potrzebujesz na ogrzewanie, a ile na CWU?

    Liczyłeś, kiedy Ci się zwróci?
    forum.muratordom.pl/entry.php?131352-Kolektor-poziomy-projekt-i-zapotrzebowanie
    Tutaj link do cieplowlasciwe:

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1okd

    Grzanie prądem nie wchodzi w rachubę, gazu nie ma, pozostaje tylko pompa ciepła. Nie chcę powietrznej bo wyjdzie niewiele taniej od gruntowej.
    Także skupiam się tylko i wyłącznie na gruntowej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    ....
    Co jeszcze polecacie w cenie do 20 tys? ...
    Są jeszcze dobre pompy HCT z Torunia.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Tutaj link do cieplowlasciwe:

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1okd

    Grzanie prądem nie wchodzi w rachubę, gazu nie ma, pozostaje tylko pompa ciepła. Nie chcę powietrznej bo wyjdzie niewiele taniej od gruntowej.
    Także skupiam się tylko i wyłącznie na gruntowej.
    Dlaczego grzanie prądem nie wchodzi w grę? PC za 14K do CO zwróci się po ładnych kilkunastu latach. Za 20+k zł nigdy, bo wcześniej się rozsypie.

    PC PW wyjdzie dużo taniej - za całe wyposażenie kotłowni zapłacisz z montażem mniej więcej tyle, co dla gruntowej za samą PC bez montażu. Albo jeszcze taniej, jak zrobisz prostą instalację PC PW.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post

    Grzanie prądem nie wchodzi w rachubę, gazu nie ma, pozostaje tylko pompa ciepła. Nie chcę powietrznej bo wyjdzie niewiele taniej od gruntowej.
    Także skupiam się tylko i wyłącznie na gruntowej.
    Co do odwiertów 50zł/m - dość niskie ceny - pamiętaj, że odwiert to polowa sukcesu - dobre wypełnienie, odpowiednie wykonanie i izolacja, ma przetrwać pompę ciepła - na tym bym nie oszczędzał.

    Ja mogę zaproponować Vitocal 200-G (pompa ciepła solanka-woda typ BWC, o znamionowej mocy grzewczej 5,8 kW cena katalogowa ok. 22 tyś.
    Lub Vitocal 300-G cena również od ok. 22 tyś.

    Co Ty na to?
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Tutaj link do cieplowlasciwe:
    Wyjątkowo uparty jesteś... Jak w końcu otworzysz oczy, to będziesz kwiczeć.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dlaczego grzanie prądem nie wchodzi w grę? PC za 14K do CO zwróci się po ładnych kilkunastu latach. Za 20+k zł nigdy, bo wcześniej się rozsypie.

    PC PW wyjdzie dużo taniej - za całe wyposażenie kotłowni zapłacisz z montażem mniej więcej tyle, co dla gruntowej za samą PC bez montażu. Albo jeszcze taniej, jak zrobisz prostą instalację PC PW.
    To nie jest prawda, że PC PW wychodzi dużo taniej. Prawdą natomiast jest, że najsensowniej będzie grzać JEGO dom prądem. Wielokrotnie i przez wielu drza miał to napisane, ale niestety nie chce zrobić OZC, nie chce usiąść i tego policzyć, tylko upiera się w tym swoim ślepym planie. Teraz jeszcze pomysł na odwierty... :/

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Są jeszcze dobre pompy HCT z Torunia.
    Brałem wycenę, drogie są. Jak się skończyły "negocjacje", nawet nie będę przywoływać.

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Co do odwiertów 50zł/m - dość niskie ceny - pamiętaj, że odwiert to polowa sukcesu - dobre wypełnienie, odpowiednie wykonanie i izolacja, ma przetrwać pompę ciepła - na tym bym nie oszczędzał.
    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ja mogę zaproponować Vitocal 200-G (pompa ciepła solanka-woda typ BWC, o znamionowej mocy grzewczej 5,8 kW cena katalogowa ok. 22 tyś. Lub Vitocal 300-G cena również od ok. 22 tyś.
    Co to jest ZNAMIONOWA moc grzewcza? Dla jakich parametrów ta znamionowa moc i ile ma mocy przy -20sC na zewnątrz i 22sC w domu?

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Co Ty na to?
    Ja na to, że nic nie wiadomo, a i tak drogo jak diabli.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 18-10-2016 o 14:10
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wyjątkowo uparty jesteś... Jak w końcu otworzysz oczy, to będziesz kwiczeć.


    To nie jest prawda, że PC PW wychodzi dużo taniej. Prawdą natomiast jest, że najsensowniej będzie grzać JEGO dom prądem. Wielokrotnie i przez wielu drza miał to napisane, ale niestety nie chce zrobić OZC, nie chce usiąść i tego policzyć, tylko upiera się w tym swoim ślepym planie. Teraz jeszcze pomysł na odwierty... :/
    Myjk ja wiem, że ozc jest potrzebne, ale nie ma szans, że dla mojego domu wyjdzie pompa mniejsza niż 6kw. Rozmawiałem już z wieloma firmami i ludźmi z ogromnym doświadczeniem i każdy doradzał pompę: PW 7 lub 9kw, gruntowa 6 lub 7kw.

    Nie wiesz jaki klimat panuje w moim regionie, a cały czas doradzasz prąd. Teraz to każdy doradza, a później jak przyjdzie rachunek 2tys za miesiąc to będzie dyskusja, "że może coś źle podłączone", "a mogłeś dać lepsze ocieplenie", "a u mnie mniej prądu bierze" itd. Kto mi później będzie rachunki za prąd płacił. Teraz to można cwaniakować i mówić co się chce, a po fakcie będzie już za późno.
    Nie mówię, że masz złe intencje bo pewnie chcesz dobrze i fajnie, że doradzasz, ale akurat w tym przypadku się nie mogę zgodzić.

    Odwiert brałbym pod uwagę gdyby cena za metr wyniosła 50zł, ale już wiem, że u mnie nie jest to możliwe ze względu na sklaliste podłoże i konieczność zastosowania odwiertu metodą młotkową co jest zupełnie nieopłacalne. Zostaje więc kolektor poziomy wykonany samodzielnie, a to daje koszt ok 5tys zł.

    Podsumowując:
    Dostałem ofertę na pompę gruntową za 20tys z montażem, dodaję kolektor poziomy 5 tys. Wychodzi 25tys za całość. Gdzie tu sens kupowania pompy powietrznej? Na powietrzną dobrej firmy Panasonic dostałem ofertę 23tys z montażem. Może jest coś czego jeszcze nie policzyłem?

    Znajomy mówi, że nie chciał pompy ciepła do grzania domu więc wybrał ekogroszek + PW do wody. Koszt piec 10tys + 8tys pompa + komin 5tys razem 23tys.

    Podsumowując koszty:
    Pompa gruntowa 25tys
    Popmpa P-W 23tys
    Ekogroszek + P-W woda - 23tys

    Co w takim wypadku miałbym innego wybrać jak nie pompę gruntową?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Podsumowując koszty:
    Pompa gruntowa 25tys
    Popmpa P-W 23tys
    Ekogroszek + P-W woda - 23tys
    Powietrzną PC możesz kupić za 10K zł brutto z 23% VAT. Skąd Ci wyszło 23K zł za całość? A przy 2x droższej samej pompie gruntowej i dużo droższych pracach dodatkowych tylko 2k zł drożej, niż PW?
    Wygląda, jakbyś porównywał najdroższe PC PW razem z pełnym kosztem kotłowni, z samą tanią gruntową PC + DZ

    A nawet lepiej - ja coraz cieplej myślę o takim rozwiązaniu (czyli tania mocna pompa do CWU i zasobnik z wężownicą - najszybciej się zwróci):
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-5-3-k...555705123.html

    Za jedyne 6K masz razem z rozdzielaczem, pompą, zasobnikiem. 5,3 kW sprężarką + 3kW grzałką. Być może w największe mrozy zostałbym zmuszony do odpalenia jeszcze kominka, ale może nawet nie?

    OZC jak najbardziej warto zrobić, bo myślisz o pompach gruntowych bez inwertera, więc będzie taktowała nawet dobrze dobrana i warto to zminimalizować.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-10-2016 o 08:16

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Myjk ja wiem, że ozc jest potrzebne, ale nie ma szans, że dla mojego domu wyjdzie pompa mniejsza niż 6kw.
    Jak wiesz, to czemu jeszcze nie masz OZC? A jeśli nie poczyniłeś obliczeń, i nie zweryfikowałeś budynku pod kątem materiałowym, to skąd możesz wiedzieć na co są szanse a na co nie ma? Zgadujesz.

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Rozmawiałem już z wieloma firmami i ludźmi z ogromnym doświadczeniem i każdy doradzał pompę: PW 7 lub 9kw, gruntowa 6 lub 7kw.
    Ci ludzie poczynili obliczenia? Jeśli nie, to na jakiej podstawie to stwierdzili? Na "doświadczenie"? Zasugerowali co zrobić aby zmniejszyć zapotrzebowanie? Pamiętaj, im na tym nie zależy -- chcą sprzedać jak najdroższy produkt, bo mają zeń wtedy najwyższą prowizję.

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Nie wiesz jaki klimat panuje w moim regionie, a cały czas doradzasz prąd.
    Wiem jaki panuje klimat, bo to żadna tajemnica. Doradzam wykonanie obliczeń, dołożenie materiału i policzenie kosztów. Wtedy nie będę musiał doradzać co masz zainstalować, bo sam dojdziesz do wniosku, że prąd najbardziej się opłaca.

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Teraz to każdy doradza, a później jak przyjdzie rachunek 2tys za miesiąc to będzie dyskusja, "że może coś źle podłączone", "a mogłeś dać lepsze ocieplenie", "a u mnie mniej prądu bierze" itd. Kto mi później będzie rachunki za prąd płacił. Teraz to można cwaniakować i mówić co się chce, a po fakcie będzie już za późno.
    No właśnie, po fakcie będzie już za późno. Nie dziaduj, zleć wykonanie OZC, poproś o doradzenie gdzie poczynić zmiany, dopiero policz.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powietrzną PC możesz kupić za 10K zł brutto z 23% VAT. Skąd Ci wyszło 23K zł za całość? A przy 2x droższej samej pompie gruntowej i dużo droższych pracach dodatkowych tylko 2k zł drożej, niż PW?
    Najtańsza pompa PW z mocą 6kW przy -20 to Panasonic i one kosztują 16-18tys. zł netto. Za 10 tys. zł brutto to można 6kW Ansluta w Juli kupić, ale on ma tylko 3kW przy -15. To jest alternatywa dla domów mieszczących się pomiędzy opłacalnością prądu a pompy.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A nawet lepiej - ja coraz cieplej myślę o takim rozwiązaniu (czyli tania mocna pompa do CWU i zasobnik z wężownicą - najszybciej się zwróci):
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-5-3-k...555705123.html

    Za jedyne 6K masz razem z rozdzielaczem, pompą, zasobnikiem. 5,3 kW sprężarką + 3kW grzałką. Być może w największe mrozy zostałbym zmuszony do odpalenia jeszcze kominka, ale może nawet nie?
    5kW to ona ma pewnie przy +20sC na zewnątrz. Napisz ile ma mocy przy -10.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    OZC jak najbardziej warto zrobić, bo myślisz o pompach gruntowych bez inwertera, więc będzie taktowała nawet dobrze dobrana i warto to zminimalizować.
    Już parę osób napisało w innym wątku, że to nie jest prawda.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Niedługo stanę przed wyborem gruntowej pompy ciepła. Zrobiłem rozpoznanie w ofertach i wybrałem najbardziej popularne modele. Poniżej lista i cena najniższa jaką znalazłem. Pompy tylko do 20 tys.

    1. NIBE Biawar F1126 - 18 tys
    2. ECOPOWER C7 - 14700
    3. Ekontech 8kw - 14tys
    4. GALMET New ML Compact 6 GT - 20tys
    z tego co kojarzę, to jeszcze jest Ecopol-System
    http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html
    cena wyjdzie podobna jak dla Ecopower/Ekontech - tylko że różnią się one wyposażeniem (trzeba dopytać)

    nie wiem jakie są ceny odwiertów, ale....jak masz bardzo dobre warunki gruntowe, to i tak IMHO lepiej się bawić i zrobić poziomy
    diabeł tkwi w szczegółach....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    OZC jak najbardziej warto zrobić, bo myślisz o pompach gruntowych bez inwertera, więc będzie taktowała nawet dobrze dobrana i warto to zminimalizować.
    już ci kiedyś pisałem, nie wypowiadaj się w kwestiach o których nie masz pojęcia...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Myjk ja wiem, że ozc jest potrzebne, ale nie ma szans, że dla mojego domu wyjdzie pompa mniejsza niż 6kw. Rozmawiałem już z wieloma firmami i ludźmi z ogromnym doświadczeniem i każdy doradzał pompę: PW 7 lub 9kw, gruntowa 6 lub 7kw.
    prawdopodobnie ci ludzie z ogromnym doświadczeniem mają rację. Tylko widzisz - jak ja byłem na tym etapie co ty teraz, to rozesłałem zapytania ofertowe i proponowali mi moc PC od 6kw - 15kw - wszystko ludzie z ogromnym doświadczeniem.Sam policzyłem OZC i nie miałem już wątpliwości. Nawet jeśli zrobiłem w tych obliczeniach błędy, to niewielkie. Nie bierzesz pod uwagę jeszcze jednej rzeczy - mając dobrze zrobione OZC, masz możliwość dokonać pewnych modyfikacji i poprawić te najsłabsze punkty (no chyba że dom jest już całkiem skończony, to ta możliwość odpada)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    5kW to ona ma pewnie przy +20sC na zewnątrz. Napisz ile ma mocy przy -10.
    Nie przywiązuję się teraz do konkretnego modelu, bo będę kupował za rok albo i później. Obstawiam, że przy -10 będzie ze 3kW + 3kW grzałki.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    z tego co kojarzę, to jeszcze jest Ecopol-System
    http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html
    cena wyjdzie podobna jak dla Ecopower/Ekontech - tylko że różnią się one wyposażeniem (trzeba dopytać)

    nie wiem jakie są ceny odwiertów, ale....jak masz bardzo dobre warunki gruntowe, to i tak IMHO lepiej się bawić i zrobić poziomy
    diabeł tkwi w szczegółach....
    Właśnie zapomniałem jescze o Ecopol, także były polecane na forum. Odwierty już sobie odpuszczam definitywnie bo tak jak pisałem wcześniej grunt jest skalisty i odwiert mega drogi.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    już ci kiedyś pisałem, nie wypowiadaj się w kwestiach o których nie masz pojęcia...
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Już parę osób napisało w innym wątku, że to nie jest prawda.

    Parę osób też podawało twarde dane, że im taktuje:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6997390

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5798618

    Jak mam sprzeczne ze sobą opinie i dane - wierzę danym.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powietrzną PC możesz kupić za 10K zł brutto z 23% VAT. Skąd Ci wyszło 23K zł za całość?
    Mimo, że chcę oszczędzić jak najwięcej kasy to w życiu nie kupię pompy za 10k zł. Jeszcze raz się powtórzę jak pompa powietrzna to porządna i też nie najdroższa tylko z najlepszym współczynnikiem cena jakość czyli pansonic, a taka kosztuje 23k zł z montażem. To mogą potwierdzić forumowicze z wątku o panasonicu i innych wątków o pompach pw.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Parę osób też podawało twarde dane, że im taktuje:
    .
    selektywnie wybierasz te "twarde" dane
    tak się dziwnie składa, że najczęściej taktuje tym, którzy mają spartolone instalacje i/lub sterowanie.
    nawet sporo przewymiarowana pompa on/off nie taktuje, lub taktuje bardzo mało jeśli cała reszta jest ok.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Mimo, że chcę oszczędzić jak najwięcej kasy to w życiu nie kupię pompy za 10k zł. Jeszcze raz się powtórzę jak pompa powietrzna to porządna i też nie najdroższa tylko z najlepszym współczynnikiem cena jakość czyli pansonic, a taka kosztuje 23k zł z montażem. To mogą potwierdzić forumowicze z wątku o panasonicu i innych wątków o pompach pw.
    Patrz też na warunki gwarancji i dostępność serwisu! To również jest ważne!
    Viessmann, dla przykładu ma 24 serwis - Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

    Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku.

    W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd w jak najkrótszym czasie.

    801 0801 24 | viessmann-serwis.pl

    Mamy też program wydłużonej gwarancji na urządzenia - szczegóły TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony