dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    selektywnie wybierasz te "twarde" dane
    To podaj i selektywne twarde dane, że przewymiarowana PC on-off nie taktuje.
    To, że komuś zabronisz się wypowiadać nie sprawi, ze Twoja wiara stanie się faktem niezaprzeczalnym.

    Praw fizyki też nie oszukasz - jak pompa produkuje 10x więcej ciepła, niż w danym czasie zapotrzebowania to musi pracować przez 1/10 czasu. A takie różnice nawet przy dużej histerezie oznaczają taktowanie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-10-2016 o 09:58

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To podaj i selektywne twarde dane, że przewymiarowana PC on-off nie taktuje.
    To, że komuś zabronisz się wypowiadać nie sprawi, ze Twoja wiara stanie się faktem niezaprzeczalnym.
    Nikt statystyk czegoś co działa nie prowadzi a i rzadko się chwali tym co działa jak trzeba. Zazwyczaj raportuje się o tym co NIE DZIAŁA. Twoje żądanie jest więc pozbawione sensu a statystyka mało miarodajna.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 19-10-2016 o 10:03
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nikt statystyk czegoś co działa nie prowadzi a i rzadko się chwali tym co działa jak trzeba. Zazwyczaj raportuje się o tym co NIE DZIAŁA. Twoje żądanie jest więc pozbawione sensu a statystyka mało miarodajna.

    Na jakiej podstawie zatem wyrobiłeś sobie zdanie, że przewymiarowana PC nie taktuje?

    Dziwne masz obserwacje i wierzenia. Ja dosyć często widzę na forum uwagi, że masz coś źle, bo u mnie dział dobrze. Więc skoro komuś, kto narzeka na taktowanie ktoś z przewymiarowaną pompą pochwaliłby się, że "a u mnie zapotrzebowanie 2x mniejsze, niż PC i mam 10 załączeń tygodniowo. Na priv namiary na mojego serwisanta.".


    Fizyka też mało miarodajna? Tylko Twoje wierzenia są prawdziwe? A kto wierzy inaczej czy podaje dane sprzeczne z nimi, ten ma się nie wypowiadać?

    Ciebie liczby i fizyka nie przekonają, mnie Twoje dogmaty. EOsT z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-10-2016 o 10:18

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To podaj i selektywne twarde dane, że przewymiarowana PC on-off nie taktuje.
    chwila,chwila...
    wcześniej pisałeś
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    OZC jak najbardziej warto zrobić, bo myślisz o pompach gruntowych bez inwertera, więc będzie taktowała nawet dobrze dobrana i warto to zminimalizować.
    to trochę zmienia postać rzeczy prawda??

    na tym forum jestem od dawna (wcześniej pod innym nickiem), większość z nich czytam od samego początku. Temat taktowania przewijał się co jakiś czas, ale to był raczej wyjątek niż reguła.
    a przykłady które zalinkowałeś, te "twarde" dane
    1 link - poczytaj dalej tamten wątek to dowiesz się, co było przyczyną tego, że pompa taktowała.....
    2 link - sprawa dotyczy pompy NIBE - to wg mnie kwalifikuje sie pod kiepskie sterowanie (dodatkowo przewymiarowanej!)
    linkujesz przypadki, które pasują do twojej teorii, a całkowicie pomijasz te, którzy piszą, że mają wszystko ok
    od ponad 6 lat używam przewymiarowanego on/offa i mi nie taktuje....czy to wystarczająco twarde dane czy po prostu cud?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To, że komuś zabronisz się wypowiadać nie sprawi, ze Twoja wiara stanie się faktem niezaprzeczalnym.

    Praw fizyki też nie oszukasz - jak pompa produkuje 10x więcej ciepła, niż w danym czasie zapotrzebowania to musi pracować przez 1/10 czasu. A takie różnice nawet przy dużej histerezie oznaczają taktowanie.
    nie zabraniam ci się wypowiadać, sugeruję tylko przestanie pisania głupot
    sugeruję także, poczytanie o właściwościach podłogówki, rodzajach sterowania do PC, grzaniu akumulacyjnym itp, itd.
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 19-10-2016 o 10:21
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zazwyczaj raportuje się o tym co NIE DZIAŁA. Twoje żądanie jest więc pozbawione sensu a statystyka mało miarodajna.
    dokładnie tak
    o tym, że cos od X lat pracuje tak jak powinno, czyli prawidłowo, mało kto pisze (bo to nudne jest po jakims czasie ). Podaje się w celach porównawczych temperatury DZ, zużycie prądu itp.
    I pomaga tym, którzy przychodzą po pomoc, np. jak im taktuje
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    od ponad 6 lat używam przewymiarowanego on/offa i mi nie taktuje....czy to wystarczająco twarde dane czy po prostu cud?

    Jak podasz ilość włączeń i wyłączeń i czas pracy to będą twarde dane
    "Dobrze" to jest uznaniowe i nic nie mówi o taktowaniu, tylko o Twoim samopoczuciu.

    A dobrze dobrana do 5kW przy -20* teraz produkuje z 10x (albo jeszcze więcej) za dużo ciepła. Więc też musi taktować. A co dopiero taka, co ma 9kW a teraz potrzeba z 0,5kW.

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli pozostaje....cud!
    musi taktować, ale nie taktuje....cuda panie dziejku...

    na potrzeby CO załącza się aktualnie 2 razy dziennie w zależności od temperatury na zewnątrz (okienka 22-6 i 13-15), w tych okienkach jest też grzanie CWU, żeby zminimalizować załączenia. Czasami dochodzi dodatkowo CWU -więc czasami załącza się dodatkowo w zależności od potrzeb
    czas pracy nieznany, odczytuję tylko raz na rok. 2-3 załączenia na dobę, to chyba nie jest taktowanie, prawda??

    i sugeruje, żebyś był trochę mniej kategoryczny w sądach i opiniach które tutaj zamieszczasz, bo ewidentnie nie jesteś guru w tych tematach. To, że czegoś nie rozumiesz, to nie znaczy, że to jest niemożliwe.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A dobrze dobrana do 5kW przy -20* teraz produkuje z 10x (albo jeszcze więcej) za dużo ciepła. Więc też musi taktować. A co dopiero taka, co ma 9kW a teraz potrzeba z 0,5kW.
    to jak to się dzieje że u mnie nie taktuje? w zeszłym roku obciążenie cieplne (zmierzone) miałem max 2 kW. mam grzałkę 6 kW i nigdy nic nie taktuje. grzałka załącza się 2 razy na dobę, nawet teraz, kiedy jest ciepło. maksimum 3 (bardzo rzadko), ale to wynika nie z przewymiarowania, tylko ze specyfiki mojego układu. gdyby grzałka była sterowana termostatem razem z pompą obiegową, to mam maksymalnie 2 załączenia na dobę. masa mojego domu robi za bufor i wygładza pracę całego układu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    masa mojego domu robi za bufor i wygładza pracę całego układu.
    wężykiem jasiu, wężykiem

    Imrahil, ja mam identycznie, tylko liczby troche inne....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to jak to się dzieje że u mnie nie taktuje? w zeszłym roku obciążenie cieplne (zmierzone) miałem max 2 kW. mam grzałkę 6 kW i nigdy nic nie taktuje. grzałka załącza się 2 razy na dobę, nawet teraz, kiedy jest ciepło. maksimum 3 (bardzo rzadko), ale to wynika nie z przewymiarowania, tylko ze specyfiki mojego układu. gdyby grzałka była sterowana termostatem razem z pompą obiegową, to mam maksymalnie 2 załączenia na dobę. masa mojego domu robi za bufor i wygładza pracę całego układu.
    Amen. Podobnie mam.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post

    na potrzeby CO załącza się aktualnie 2 razy dziennie w zależności od temperatury na zewnątrz (okienka 22-6 i 13-15),
    Żaden cud, tylko włączasz wg zegara, a nie wg temperatury zewnętrznej. To nic dziwnego, że włącza się tyle razy, ile zechcesz.
    Ustaw automat i podaj, ile razy się włączy i ile czasu łącznie będzie pracowała.
    Ja ręcznie ustawisz okienka, to oczywiście można uniknąć taktowania. Tylko nie o to mi chodziło.

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ewidentnie nie jesteś guru w tych tematach.
    Fajnie, że chociaż chwilami zniżasz się do merytorycznej dyskkusji.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-10-2016 o 14:26

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    mam grzałkę 6 kW i nigdy nic nie taktuje
    Nic nie pisałem o grzałkach.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nic nie pisałem o grzałkach.
    To nie ma znaczenia. On ma grzalke 6kW, ty mozesz miec pompe o tej samej mocy.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nic nie pisałem o grzałkach.
    A co to za różnica? Uważasz że 6kWh z grzałki jest inne od 6kWh z PC?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    To nie ma znaczenia. On ma grzalke 6kW, ty mozesz miec pompe o tej samej mocy.
    AFAIK kotły elektryczne zazwyczaj mają zmienną moc. Nie widzę też informacji, jak jest sterowane i ile załączeń i wyłączeń oraz czasu pracy było. A dyskutowanie że u mnie "dobrze" albo "nic" to tylko wierzenia i emocje, a nie dane i fakty.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żaden cud, tylko włączasz wg zegara, a nie wg temperatury zewnętrznej. To nic dziwnego, że włącza się tyle razy, ile zechcesz.
    Ustaw automat i podaj, ile razy się włączy i ile czasu łącznie będzie pracowała.
    no,,,, cud, jakby na to nie patrzeć...bo czyż to nie twój wpis??
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak podasz ilość włączeń i wyłączeń i czas pracy to będą twarde dane
    A dobrze dobrana do 5kW przy -20* teraz produkuje z 10x (albo jeszcze więcej) za dużo ciepła. Więc też musi taktować. A co dopiero taka, co ma 9kW a teraz potrzeba z 0,5kW.

    ale powiem ci jeszcze, że nawet jak zrezygnuję z "kagańca" taniej taryfy (co jest idiotyzmem w tym konkretnym przypadku) , to ilość załączeń się nie zmieni. A jeśli się zwiększy to max o 1.
    I tak, przy obecnych temperaturach DZ, moc PC jest nawet większa niż 9kw, ile budynek potrzebuje przy takich temperaturach na zewnątrz - nie wiem. Nie chce mi się tego liczyć i nie jest mi to do niczego potrzebne.

    A przypadek Imrahila jest praktycznie identyczny z grzałką jak mój. Różnia taka, że on ma cieplejszy dom,mniejsze szczytowe zapotrzebowanie na CO i grzałkę 6kw, a ja mam "grzałkę" o trochę większej mocy
    tylko nie pisz proszę, że ty też startujesz po nobla i twierdzisz że np. 50kwh z grzałki to co innego niż 50kwh z PC....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    AFAIK kotły elektryczne zazwyczaj mają zmienną moc. Nie widzę też informacji, jak jest sterowane i ile załączeń i wyłączeń oraz czasu pracy było. A dyskutowanie że u mnie "dobrze" albo "nic" to tylko wierzenia i emocje, a nie dane i fakty.
    właśnie....ale powiedz, jak mam nazwać kogoś, kto nie ma tych informacji (praktycznie nie ma żadnych, wie tylko że ogrzewam dom on/offem, a mimo to pisze:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Praw fizyki też nie oszukasz - jak pompa produkuje 10x więcej ciepła, niż w danym czasie zapotrzebowania to musi pracować przez 1/10 czasu. A takie różnice nawet przy dużej histerezie oznaczają taktowanie.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A dobrze dobrana do 5kW przy -20* teraz produkuje z 10x (albo jeszcze więcej) za dużo ciepła. Więc też musi taktować. A co dopiero taka, co ma 9kW a teraz potrzeba z 0,5kW.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    AFAIK kotły elektryczne zazwyczaj mają zmienną moc. Nie widzę też informacji, jak jest sterowane i ile załączeń i wyłączeń oraz czasu pracy było. A dyskutowanie że u mnie "dobrze" albo "nic" to tylko wierzenia i emocje, a nie dane i fakty.
    mam grzałkę o stałej mocy. dom ma na tyle dużą bezwładność, że obecnie, gdybym puścił ogrzewanie na stałe bez żadnego sterowania czasowego, to całość chodziłaby klika godzin raz na 2-3 dni, więc miałbym jedno załączenie grzałki na kilka dni. sterowanie czasowe przerywa u mnie grzanie zanim temperatura przejdzie przez histerezę na termostacie. w popołudniowym okienku taniej taryfy ogrzewanie załącza się ponownie lub nie, bo to zależy od zysków bytowych lub słonecznych.

    generalnie nie wiesz o czym piszesz. pojemność cieplna mojego domu to około 35 kWh/°C. przy braku jakichkolwiek strat to oznacza, że potrzebuję popracować tą grzałką około 6 godzin, żeby podnieść temperaturę o 1°C. przy stratach znacznie więcej. zanim wprowadziliśmy się do domu, na termometrze było o ponad 1°C mniej niż chcieliśmy. to był październik, obciążenie domu kilkaset W, a na podbicie temperatury i jej utrzymanie przez pierwsze trzy czy cztery dni poszło około 120 kWh. żeby podłoga i mury zamiast pobierać ciepło z powietrza przynajmniej energetycznie się z nim zrównały, trzeba rozgrzać nieraz masę kilkuset ton. i tak samo za każdym razem podbijać tę temperaturę, żeby grzać powietrze.

    pompa czy grzałka z podłogówką nie ogrzewają bezpośrednio powietrza. tobie się wydaje że to działa jak klimatyzator w szkieleciaku...
    Ostatnio edytowane przez imrahil ; 19-10-2016 o 16:47
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    właśnie....ale powiedz, jak mam nazwać kogoś, kto nie ma tych informacji
    No właśnie. Czemu nie udzielicie mi tych informacji?
    Ile razy załącza się grzanie i ile czasu pracuje. Jak ktoś woli, to ile czasu trwa średnio załączenie.

    Pojemność cieplna ani inne cuda nie zmienią faktu, że jak PC ma moc 10x większą, niż straty to musi pracować 10% czasu. Nie może być inaczej. Można ręcznie ustawić, że 1 dzień pracuje, 9 dni jest wyłączona. Automatyka pewnie znacznie częściej - tak, jak podane INFORMACJE które linkowałem.

    EOT

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie. Czemu nie udzielicie mi tych informacji?
    Ile razy załącza się grzanie i ile czasu pracuje. Jak ktoś woli, to ile czasu trwa średnio załączenie.

    Pojemność cieplna ani inne cuda nie zmienią faktu, że jak PC ma moc 10x większą, niż straty to musi pracować 10% czasu. Nie może być inaczej. Można ręcznie ustawić, że 1 dzień pracuje, 9 dni jest wyłączona. Automatyka pewnie znacznie częściej - tak, jak podane INFORMACJE które linkowałem.

    EOT
    przecież napisałem, że jak ustawić stałą temperaturę na termostacie, to się będzie rzadziej załączać niż obecnie... tak trudno to sobie wyobrazić? pomyśl jaką pojemność cieplną ma murowany dom z grubą wylewką (czy płytą fundamentową)... na moim przykładzie - histereza regulatora +/-0,2°C, czyli za jednym razem grzanie o 0,4°C. pojemność cieplna domu 35 kWh/stopień. prosta matematyka. samo działanie termostatu wymaga wpompowania w dom 14 kWh + pokrycie bieżących strat (nawet niewielkich w październiku). weźmy połowę z tego, bo ścian nie rozgrzewamy. 7 kWh za jednym razem. godzina pracy grzałki. obciążenie cieplne o tej porze roku załóż 500 W, czyli 12 razy mniejsze niż moc grzałki. czyli zapotrzebowanie około 12 kWh/dobę. grzałka się załączy maksymalnie 2 razy na dobę. u mnie sprawę załatwiłoby pojedyncze grzanie o tej porze roku, zwykle nad ranem na około 2 godziny, ale wymuszam tak, żeby chodziło też w popołudniowej taryfie i to nie tylko dzisiaj, ale też jutro...
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony