dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie Lodówka dla trzyosobowej rodziny

    Cześć, zastanawiamy się z rodzina nad kupnem większej lodówki. Dotychczasowo przestała byc wystarczająca i poza tym ciągnęła bardzo dużo prądu, więc zdecydowanie czas na zmiany. Do tej pory mieliśmy Amicę, ale może coś innego nam polecicie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pomyśl nad side by side. Z dystrybutorem lodu. Ja mam samsunga, ale lg też wygląda sensownie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzasta

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    A może zastanowicie się nad dodatkową zamrażarką. Jeśli mieszkasz w domu to może uda zagospodarować się więcej miejsca. Moi rodzice korzystają z dwóch dodatkowych i generalnie sobie chwalą.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Amica to dobra firma, nie musisz jej zmieniać, tylko wybrać no właśnie większą lodówkę. A dla trzyosobowej rodziny to jak dla mnie wielkiej lodówki nie potrzeba.

  5. #5

    Domyślnie

    Na rynku jest dużo firm z energooszczędnymi lodówkami. A zależy Ci raczej na takiej standardowej, ale większej lodówce, czy może raczej wielodrzwiowej side by side z dozownikiem wody etc?

  6. #6
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    Sama nie wiem, a które rozwiazanie jest lepsze?

  7. #7

    Domyślnie

    zależy od rozmiaru Twojej kuchni. Jeśli jest całkiem duża, to na pewno warto o tym pomyśleć, bo to wygone rozwiązanie, ale jeśli nie masz zbyt wiele przestrzeni, to raczej odradzam.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Nas także jest trójka.

    Mając na uwadze mozliwe rozmiary i inne paramtery zdecydowalismy się na Bosch KIS86KF31. Dośc pojemna, wzglednei cicha, zapotrzebowanie na prąd także niewielkie jak na ten tym lodówek no i marka. To aspekty ktore nas przekonały


    Pozdrawiam
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  9. #9
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    Z takich standardowych, ale sprawdzonych lodówek, to polecam tę: http://matrixmedia.pl/lodowka-samsung-rb37j5220ww.html . Kupiliśmy jakiś czas temu i naprawdę super się sprawdza. Jest pojemna i energooszczędna.

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba właśnie na coś takiego się zdecyduję, bo kuchnię mam raczej małą

  11. #11

    Domyślnie

    aktualnie mamy lodówkę samsunga i jest bardzo dobra. Wcześniej mieliśmy bosch i tez była jak najbardziej ok.

  12. #12

    Domyślnie

    my mamy beko i spisuje się super

  13. #13
    Banned
    DPoter

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lubachowy
    Kod pocztowy
    87-355
    Posty
    8

    Domyślnie

    Lodówkę Candy mamy od kilku lat i spisuje się znakomicie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Figa z makiem Zobacz post
    Te lodówki side by side są rzeczywiście bardzo spoko, ale sam nie wiem, czy będę kupował aż tak dużą. W tym matrix media można znaleźć sporo całkiem fajnych sprzętów w znacznie mniejszej cenie. Samsung ma całkiem spoko ofertę u nich, np. http://matrixmedia.pl/lodowka-samsung-rb31ferndef.html . Cena się wydaje całkiem spoko
    Faktycznie 1600 zł to ja mogę dać Niedługo będzie trzeba coś kupić. Akurat mam trochę sprzętów agd do kupienia w tym miesiącu, więc na pewno się na jakąś promocję skuszę

  15. #15

    Domyślnie

    Jasne, jeśli ma się kilka takich takich sprzętów kupić, to z całą pewnością trochę zaoszczędzisz Policz sobie wszystko i zamów do domu, bo nie ma sensu chodzić po sklepach i tracic czas, zwłaszcza gdy są święta i jest tyle do zrobienia.

  16. #16

    Domyślnie

    No dokładnie. Teraz zakupy są tak wygodne i możemy sobie tyle ofert porównać w wygodny sposób

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateushek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Porównaj sobie. Nadchodzą święta, więc z całą pewnością trochę większa lodówa się przyda. Moim zdaniem warto

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Semafori
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-890
    Posty
    59

    Domyślnie

    Całkiem spoko i ten czarny kolor będzie też pasował do mojej kuchni

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Mam tego samsunga z linku wyżej. Zwróć uwagę na hałas. Najcichsza nie jest.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateushek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja znalazłem inną lodówkę w Matrixmedia. Ta jest trochę tańsza: http://matrixmedia.pl/lodowka-samsung-rs7528thcsl.html . Trochę bardziej pasuje do mojego ograniczonego budżetu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony