dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Projekt kuchni



    Odpowiadałby mi taki układ mebli jak tutaj na zdjęciu, tzn. chodzi mi o ten blato-stolik pod oknem.
    Czy na mojej szerokości kuchni - 3m - taki układ się zmieści i czy będzie się wygodnie siedzieć?

  2. #2

    Domyślnie

    tez jestem ciekawa,
    bo u mnie podobnie tylko mam 3,60 i na ścianie po prawej wg tego projektu mam okno tarasowe.
    Powinno być wygodnie?!
    martta

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wojtku, gdzie jesteś?
    Poradż coś proszę.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Projekt kuchni

    Cytat Napisał Sonika
    Czy na mojej szerokości kuchni - 3m - taki układ się zmieści i czy będzie się wygodnie siedzieć?
    Soniko obawiam sie , ze zabraknie Ci troche miejsca na tych 3 metrach. Sprobujmy policzyc minimalne szerokosci. Blat 60+szerokosc pod oknem /tu ok 110 a min.100/+szafka 60,+lada na talerz 40/lepiej byloby 60/ + przejscie min. 80/lepiej ok.100/= min 340cm lepiej 380 -400 . Malo. Osoba siedzaca blizej sciany z oknem jest zablokowana przez siedzaca z brzegu.Niewygodnie.
    Marto , mysle, ze u Ciebie mogloby byc tak. Wszystko zalezy jednak od szer.okna tarasowego i dlugosci sciany po prawej stronie tegoz okna.Zauwaz bowiem ,ze szafki po prawej stronie okna na fotografii wchodza w jego swiatlo. Za malo danych podalas, skoro jest tam trakt .Czy to okno przesuwne czy rozwieralne??Nie wiem.
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: Projekt kuchni

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał Sonika
    Czy na mojej szerokości kuchni - 3m - taki układ się zmieści i czy będzie się wygodnie siedzieć?
    Marto , mysle, ze u Ciebie mogloby byc tak. Wszystko zalezy jednak od szer.okna tarasowego i dlugosci sciany po prawej stronie tegoz okna.Zauwaz bowiem ,ze szafki po prawej stronie okna na fotografii wchodza w jego swiatlo. Za malo danych podalas, skoro jest tam trakt .Czy to okno przesuwne czy rozwieralne??Nie wiem.
    pozdrawiam
    Wojtku,
    ja zastanawiałm się nad takim układem w wersji odbicie lustrzane
    spróbuje podeprzeć się fotką:


    okno tarasowe szerokości 150cm, podwójne otwierane.
    wg zdjecia po prawej( czyli u mnie lewa zostaje od okna do ściany 120cm ( chyba- zaraz posprawdzam wkażdym razie zabrakło 10 cm by zmieściła się lodówka plus piekarnik), na fotce po lewj stronie widzoczna spiżarka.
    Pozdrawiam
    Marta
    martta

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Martto a jak jest odleglosc od prawej krawedzi okna tarasowgo do sciany z oknem, ktore jest na fotce?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo mnie zmartwiłeś.
    To jak ją najlepiej urządzić, żeby siedzieć przy oknie, mieć dużo szafek i dłuuugie blaty?
    Tak wygląda - 4x3, a tu gdzie stoję i robię zdjęcie (granica z holem), chcę mieć barek:



    Tuż za kaloryferem jest drugie wejście do kuchni, więc ta ściana jest trochę bezużyteczna.

  8. #8

    Domyślnie

    Kurcze ,
    nie mam przy sobie planu kuchni coś około 2m.
    ale mam rozpiske w wymiarami kuchni( 5,5om na 3,90m )
    tak na oko to jest tak:
    spiżarka: 150 cm potem 20 cm przerwy, okno tarasowe -rozwieralne 150cm to by zostawało 230 cm
    martta

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał martta
    Kurcze ,
    nie mam przy sobie planu kuchni coś około 2m.
    ale mam rozpiske w wymiarami kuchni( 5,5om na 3,90m )
    tak na oko to jest tak:
    spiżarka: 150 cm potem 20 cm przerwy, okno tarasowe -rozwieralne 150cm to by zostawało 230 cm
    OK.Jesli od okna do sciany zostaja Ci 2metry/nawet 2,3/ to spoko!spoko!.Przy tak dlugim blacie moga siedziec 3 osoby.Minimum w miare wygodnej przestrzeni barowej na jedna gębę to ok. 60cm.Razem 180cm Sprawdz jeszcze raz moje poprzednie szacowanie i jesli ta sciana z okoienkiem na wprost , ktora widac na Twojej fotografii ma te 360cm to wychodzi lustrzane odbicie ukladu kuchni z fotki Soniki. Nie rob jednak tego stolu-bufetu na maksymalna dlugosc/do samego wyjscia na taras. Lepiej niech ten stol opiera sie na szafkach o dl 180 i zakreca w litere "L"Przy szerokosci blatu 40cm faktyczna dlugosc stolu wyniesie wowczas 180+40=220cm. Wyglada to bowiem troche niezrecznie jak w rzedzie siedza pod sciana 3 osoby ,zamkniete wysokim naroznikiem szafki./ taki mleczny bar z bylej epoki/.Naroznik szafki , na ktorej opierac sie bedzie blat stolu, jesli nie bedzie rownal sie z prawym bokiem okna tarasowego,tylko bedzie mial te 50 cm "krocej" , bedzie wygladal lzej i nie zamykal optycznie przestrzeni w lewym narozniku kuchni /zgodnie z Twoja fotka/
    pozdrawiam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Bardzo mnie zmartwiłeś.
    To jak ją najlepiej urządzić, żeby siedzieć przy oknie, mieć dużo szafek i dłuuugie blaty?
    Tak wygląda - 4x3, a tu gdzie stoję i robię zdjęcie (granica z holem), chcę mieć barek:
    Soniko kuchnia o pow. 12m2 nie jest mala, ale wszystko zalezy od jej poszczegolnych wymiarow i ukladu funkcjonalnego.Kombinacji , ktore by Ci odpowiadaly jest prawdopodobnie co najmniej kilka / a na pewno mozliwy jest jakis malobolesny kompromis /Jesli wrzucisz mi na priva rysunek pomieszczenia z wymiarami /moze byc odreczny plan / to moze cos wymyslimy.
    pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki .
    Chętnie bym skorzystała z Twojej rady, tylko zupełnie nie wiem jak narysować ten rzut, tzn. w jakim programie to się robi?
    Ja jestem z kompem trochę nie kumata.
    Pomożesz, please??

  12. #12

    Domyślnie

    Wojtku bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi i uwagi ,
    martta

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze jedno ujęcie:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony