dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    Mam w projekcie takie wystające murki, idące od ścian. Ot taka sobie ozdóbka, którą można ładnie zagospodarować roślinkami. Te murki będą z cegły klinkierowej dziurawki, ale jak toto wykończyć z góry? Daszków w kolorze cegły nie ma, cegły pełnej też nie (taki paskudny kolor wybraliśmy, niestety), płytki klinkierowe będą odpadać... Nasz wykonawca proponuje wykończyć aglomarmurkiem, ale nie jestem przekonana. Może ktoś by coś doradził????

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A może drewniana półka?

  3. #3

    Domyślnie

    Te murki nie będą pod dachem i drewniane długo by nie pożyły. Mój mąż w desperacji chce je zlikwidować, ale po pierwsze - tak jest w projekcie i stanowi to ciągłość elewacji, a to akurat podlega konieczności zatwierdzania zmian w projekcie. Po drugie, faktycznie nadaje ciekawy wygląd całości. A problem się wziął przede wszystkim z nimożności dobrania kolorystycznej cegieł kilinkierowych pełnych, dziurawki i płytek. Sama byłam zdziwiona, że może to być kłopot, ale po wizytach w wielu sklepach i hurtowniach okazało się, że faktycznie albo rybka, albo akwarium. Chyba będę stała nad tymi murkami z parasolem!

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Sorry, ja zrozumiałam, że te murki są we wnętrzu.
    To może jakimś kamieniem?

  5. #5

    Domyślnie

    Masz rację, trochę bez sensu napisałam. Wcale nie wynika, gdzie te murki miałyby być. Chyba faktycznie stanie na jakimś kamieniu, chociaż się jeszcze waham.

  6. #6

    Domyślnie

    Murki zostaw, takie "duperelki" są ładne i sympatyczne, szczególnie jeśli można coś wsadzić z zieleni.Są takie niby daszki na murki ogrodzeniowe z pojedynczych klinkierowuch cegieł.Nie wiem jaki masz gruby ten murek i czy chcesz spady w dwu kierunkach.Chyba są też połówki.A może coś podbierzesz z klinkierowych parapetów. Pozdr. Tad

  7. #7

    Domyślnie

    Luśka, współczuję ponieważ mam identyczny problem murek od frontu i od ogrodu zamykający z jednej strony taras. Bardzo fajnie to wygląda po zrobieniu, ale problemów przy wykańczaniu wiele. Myślę, że taki jednospadowy daszek byłby dobry!?

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    No własnie, Tad dobrze sugeruje-zrobić tam rabaty. Będzie piknie.

  9. #9

    Domyślnie

    Odświeżam temat, żeby się podzielić finałem. Po pierwsze, murki zostały nieco przycięte (żeby skrócić problem ). Po drugie, wymurowane są z normalnej cegły i obłożone płytkami klinkierowymi takimi, jak elewacja. Po trzecie, z góry będzie cienka płyta z marmuru takiego, jakie będą parapety. Kolorystycznie bardzo to ładnie wygląda, a i cenowo wcale nie tak tragicznie, jakby się mogło wydawać. Najważniejsze, że odpadł kolejny problem. UFF!

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Luśka - no to może małe zdjątko na prywatnej stronce i link tutaj. Ja też myślę o jakichśtam murkach, ale póki co nie zastanawiałem się jak je wykończę. Może tak jak parapet? Chętnie bym zobaczył jak wyglądają Twoje.

  11. #11

    Domyślnie

    Co prawda murki obłożone płytkami już są, ale marmurek mam dopiero w płycie i pewno będzie kładziony razem z parapetami, czyli chyba za 2-3 tyg. Ale jasne, że zrobię zdjęcia z bliska i pokażę.

  12. #12

    Domyślnie

    Byłam dzisiaj na budowie, choć pogoda byle jaka
    a tu w domku nad butelką siedzi... gawron, kawał ptaka!
    By nie przerwać intymności wyjść próbuję po cichutku,
    w końcu ptak ma także prawo sam robaka zalać w smutku.
    Lecz ptaszyna czujna wielce odfrunęła w oka mgnieniu,
    bo to nie był alkoholik, a butelka była.. Coli!

    Appendix:
    Sny spędzające z mych powiek - murki,
    mają na wierzchach śliczne marmurki!
    Więc gdy wywołam szybciutko błonkę
    wrzucę zdjęć parę na www stronkę.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja miałam podobny problem. Murki klinkierowe wykończyłam na górze cegłami postawionymi bokiem (licem) do góry i potrzebna do tego mi była jedna cegła pełna na wykończenie tej warstwy stojącej w pionie. Lub też tam można w jednym miejscu nakleić płytkę klink. Jeśli ktoś ma problemy z wyobrażeniem sobie takiego wykończenia to wyglądało to tak:
    IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
    -----------------
    -----------------
    W tym przypadku murek z jednej strony dochodzi do ściany, więc nie ma problemu, a z dugiej strony ostatnią cegłę trzeba jakoś z boku wykończyć, lub dać pełną. Wygląda to bardzo dobrze.



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-10-21 09:40 ]</font>

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luśka
    Mam w projekcie takie wystające murki, idące od ścian. (...) ale jak toto wykończyć z góry? (...) płytki klinkierowe będą odpadać...
    Dlaczego płytki klinkierowe mają odpadać?
    Jak wykonać połączenie płytek na narożnikach? Jeżeli nie docinać odpowiednio płytek to czy można zastosować jakieś listwy narożnikowe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony