dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196
  1. #1

    Domyślnie Komu wybuchł kominek?

    Komu wybuchł kominek z płaszczem wodnym? właśnie wróciłem od przedstawiciela firmy instalującej kominki z DGP i pani stanowczo odradzała płaszcz wodny (wiadomo dlaczego) gdyż grozi to powyższym.
    Jednakże zaniepokojony, pytam czy ktoś o takim czymś słyszał i na ile to jest możliwe?
    A ja dam radę ....

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Jak cymbał zrobił układ zamknięty na kominku.

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Potwierdzam . Tak na oko 50% pytajacych nas o wkłady z płaszczem wodnym wie lepiej że moga je łączyć w układ zamkniety " bo widzieli gdzieś rysunki ". Nasze tłumaczenia traktuja jako brak wiedzy w temacie . Mamy na koncie troche kominków c.o. ale wszystkie instalowane przez polecanego przez nas hydraulika są w układzie otwartym. Jedyny z którym sa problemy instalował PAN hydraulik w układ zamkniety z piecem gazowym, policzył że sie da i wiedział lepiej. Efekt ?? Dwa razy rozbierana [ częściowo ] obudowa z kafli.
    Darek B

  4. #4

    Domyślnie

    czytaj jak wyżej +
    jaki cymba!! łwłozył granat tudzież lache dynamitu
    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Pisałem o tym w wielu wątkach. Kominek z płaszczem to kocioł c.o. i podlega tym samym przepisom o zabezpieczeniu. Ale przecież są zawory bezpieczeństwa itp. bzdury wypisywali niektórzy .
    Nie widziałem kotła c.o. na paliwa stałe, który wytrzymałby dłużej na naczyniu zamkniętym dłużej niz cztery lata.
    Nie chce mi się szukać nicków propagujących układ zamknięty dla kotłów c.o. na paliwa stałe. Może sami się odezwą i przeproszą.

  6. #6
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    temat tyle razy wałkowany na forum, z tego co pamiętam ostatnio z Bio (co Janussz ) ale głupich nie sieją.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wkład c.o. ma pewne ograniczenia ale jak kto sie zaweżmie to potem ma to co sam nakombinował. Mój ulubieniec ma po dwu latach powyginane ścianki do srodka. Jak padł prad i pompki staneły to od eksplozji uratował go jeden przytomny na budowie , łopata wysypał cały żar z pieca . Ciekawe co by było w nocy jak wszyscy spali. Na wkładzie sa wyjścia 1.25 cala ale PAN hydraulik zredukował bo mu inne rurki pasowały. Inna ciekawostka : przelew z kominka podłączyli do rury PCV i jak walneło całą rurke roztopiło pod podłogą.
    Darek B

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A "spece" od makroterma twierdzą że "ich" kominek może być na zamknietym.
    Zajrzyjcie na ich stronkę.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Narażanie kogoś na utratę zdrowia(nie wspominając o życiu) jest przestępstwem.
    Kurka wodna. Na hak grzejnikowy trzeba mieć aprobatę techniczną.
    Dla paru groszy są gotowi poświęcić zdrowie klienta. Skandal.
    Zapomnieli widać o jednym. Czym solidniej jest wzmocniony taki kocioł, kominek, tym siła rażenia też większa.

  10. #10

    Domyślnie

    tak to jest gdy nie ma fachwej wiedzy i instaluje się na pałę. Moim zdaniem kominek z płaszczem może tylko pracować w układzie otwartym i dobrze jest gdy jest dodatkowy bufor( zasobnik)np100l chroniący przed przegrzaniem. No cóż głupota ludzka nie ma granic...... Róbmy tak dalej

  11. #11
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Mały, oczywiscie Makroterm pracuje w układzie zamkniętym bez problemu i zgodnie z obowiazującymi przepisami, ale właśnie jest jedno ale, to co pracuje w układzie zamkniętym to jest wymiennik wbudowany w kominek który sam pracuje w układzie otwartym, to co właśnie w innych modelach kominków z płaszczem wodnym musisz zamontować na zewnątrz, mówię konkretnie o wymienniku, Makroterm ma go w środku i instalując Makroterma masz 4 króćce wychodzące z kominka, dwa do układu zamkniętego, dwa do otwartego. coś źle przeglądałeś ich stronę. oni wiedzą co piszą

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Sam piszesz że ma 4 króćce... może ja czegos nie rozumiem ale skoro tak jest to ogrzewanie odbywa sie w kominku... i musi byc na otwartym...chyba że mają wymiennik gdzies w środku niezależnie wbudowany...ale takiego patentu to ja osobiście bym chyba nie chciał.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #13
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    przeczytaj dokładnie mój post, w kominku jest zamontowany wymiennik ciepła (wężownica), dlatego z kominka wychodzą 4 króćce, dwa z wężownicy (układ zamknięty) i dwa z kominka (układ otwarty), bardzo dobrze się to sprawdza

  14. #14
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Napewno taki układ że wkład z naczynkiem jest jako układ otwarty a wezownica jako zamkniety działa ale... Czy piec maiałowy gdzie tempo palenia sterowane jest wentylatorem to jeszcze kominek... Obecnie na rynku są wkłady na : gaz ziemny, nafte, olej opałowy , spirytus oraz ze specjalna wkładą do spalania węgla ..... A dla mnie kominek to rodzinne klimaty, trzaskajace w ogniu polana , zapach palonego drewna, relaks....
    Darek B

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Czciałbym nawiązać do tematu postu "komu wybuchł kominek".
    Otóż poznanie właściciela po takim wybychu może być trudne i wręcz nieraz niewykonalne

  16. #16

    Domyślnie

    Jak miło popatrzeć na gości, gdzie jeden drugiemu potakuje i wspólnie sie nakrecają. Jak juz skończycie ubijać piankę to wam powiem, że miałem przypadek gdy piec był załadowany pod dekiel i wyłączyli prąd...no i co ... no i nic piec wygasł . Hmm... zadnego wybuchu , co do kominka to używam go tylko wtedy gdy jestm w domu. Nie uzywam go do palenia całonocnego więc argument o nagłym wyłączeniu pradu podczas snu jakby mnie nie dotyczy. Aha wszystko podłączone jest w układzie zamknietym no i mam jak to jeden z was napisał "jakieś bzdurne zawory bezpieczeństwa". Wszystko gra i buczy. Przeszedłem wyłączenia pradu (ponad godzinę) ale ups wytrzymał 40 minut a potem piec się wygasił...no i nic niewybuchło. To tyle a teraz dalej ubijajcie kochani piankę, cytujcie normy (głownie niemieckeie - do do Pana panie Darku B.), poklepujcie sie po barkach i ogólnie róbcie co chcecie
    Quis penis aquam turbant!!!

  17. #17

    Domyślnie

    Osobiscie nie zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym i nie żałuję decyzji ale nie to jest tematem. Mianowicie zgadzam się z Drizztem iz jednym ze sposobów uniknięcia wybuchu jest wygaszenie kominka. Jak interesowałem się tematem dowiedziałem się, że jakieś francuskie modele (niestety nie pamietam firmy) działaja właśnie w ten sposób tzn przy braku prądu kominek wygasza się. Jest to rozwiązane za pomocą silniczka tak że podczas zaniku napięcia przestaje on pracowac co w konsekwencji zamyka dopływy powietrza a kominek jest tak szczelny że powoduje to jego samowygaszenie. Powrót napięcia to oczywiście otwarcie dopływów powietrza i dalsza praca kominka. Tyle teoria nie wiem jak to się sprawdza w praktyce.
    Wracajac do norm o których pisał Drizzt to z tego co mi wiadomo to polskie normy mówią, że układy na paliwa stałe powinny pracować w sytemie otwartym a "zachodnie" nie narzucają układu otwartego.
    Inną sprawą jest, że kominek w pełni zautomatyzowany (ten francuz) 1,5 roku temu kosztował około 10 tys zł a nasi producenci oferują kominki z płaszczem za połowę tej ceny więc .....
    pozdrawiam

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Wielu kierowców jeździ po pijaku latami i nikogo do tej pory nie zabili na drodze. Popierający trzeźwość za kierownicą to widocznie klub bijących niepotrzebnie pianę.
    Widziałem skutki układów zamkniętych. Ja to widziałem więc póki co nie wypisuję się z klubu


    Dziwi mnie tylko brak reakcji Redakcji na takie posty. Jak jedna baba drugiej babie dowali słownie na forum, to wielkie wydarzenie, to kasowanie całych wątków. Jak sprawa dotyczy naszego bezpieczeństwa, naszego zdrowia to cisza.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Widziałem skutki układów zamkniętych. Ja to widziałem więc póki co nie wypisuję się z klubu
    Ale tak konkretnie to widziałeś czy tylko słyszałeś że widziałeś ????Bo ja widziałem działające układy zamkniete gdzie nic sie nie dzieje. A co do kierowców to powiem Ci, że koło mojej miejscowości jechał sobie facet samochodem zgodnie z przepisami i był całkiem trzeźwy ale z boku na skrzyżowaniu rozjechał go TIR (też kierowca był trzeźwy i też jechał nie za szybkko tylko nie zauważył tego pierwszego).
    Jeśli chodzi o reakcję admina to powiem tyle, że jest to forum i każdy ma swoje zdanie na jakiś temat mniej lub bardziej odpowiadajace przepisom i normom. Jedni się do nich stosują a inni nie. Ja nikogo nie namawiam na układ zamkniety ale nie znoszę histerii, trzepania piany, straszenia czarnym ludem i wołgą porywajacą dzieci. A wystarczy tylko napisać, że układ taki może przy braku zabezpieczeń doprowadzić do rozsadzenia pieca. Do łeż doprowadziła mnie jedna z forumowiczek gdy napisała, że kominek pracujacy w układzie amknietym zagraża bawiącym się w salonie małym dzieciom. Otóż kazdy kominek pracujący zagraża dzieciom jeśli pozostawi sie je bez opieki przy ogniu buzujacym za szybą. A wszytko sprowadza się do nadzoru nad kominkiem a nie tylko zapchania go drewnem i zajmowania się samym sobą. I tu moim zdaniem jest pies pogrzebany.
    Quis penis aquam turbant!!!

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Tak się złożyło, że jestem kotlarzem. Siedzę w branży 30 lat. Skutki głupoty, polegającej na zamykaniu układów z kotłem na paliwa stałe naczyniem zamkniętym widzę bardzo często. Łącznie z ofiarami śmiertelnymi. Gdybyś chociaż raz coś takiego zobaczył, to może nie wypisywałbyś tego co powyżej.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony